Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם פלאגים יכולים לגרום לבעיות סחיבה...?

Fix_It_Again_Ton
שימו לב! השרשור הזה בן 6905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

לגבי ההבדל בין קוד חום 5 ו 6 כאשר המספר עולה בngk זהו פלג קר יותר כול סיפרה משנה כ-20 מעלות צלסיוס ( בפלגים של בוש זה הפוך )

במזדה הפלג הרגיל הוא 5 ( ברוב הרכבים הוא 6 )

אים הרכב נוסע בתנאים "קשים" תאוצות רבות אפשר לשים פלג קר יותר (6)

ואים הרכב נוסע ברובו נסיעות קצרות עדיף לשים פלג חם (5)

אפשר לראות לפי צבעו של הפלג מה עדיף לרכב . הפלג צריך להיות "לבנבן" כמה שהפלג לבן יותר משמעו שהטמפ" בחלל השריפה גבוה יותר וההפך (פלג "לבן" מידי לא עדיף )

במזדה במנועי 1.6 הפלגים שם אחרים zfr אלה פלגים ארוכים יותר וחמים יותר .שם הניצוץ רחוק יותר מאזור ראש המנוע

בברכה זיסו יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר נעשה לצורך בדיקה לפני כשבועיים.

ביום שישי האחרון ביצעתי טיפול 20,000 ק"מ והחלפתי מצתים, שמן מנוע + מסנן (אני מחליף כל 4 חודשים), מסנן דלק (מקורי) ומסנן אויר.-מה קרה שירדת ל-4 חשבתי שאתה מחליף כל 6 חודשים?

לאור הממצאים הורדתי את תדירות החלפת המצתים ל 10,000 ק"מ.

איציק

שמתי לב שלאחר טיפול(בד"כ אני מחליף מצתים מספר ימים לאחר החלפות הפילטרים ע"מ להבחין בהבדל)

של החלפת מצתים הרכב סוחב פחות טוב ונוטה יותר לצילצולים( במצב קיצוני בלחיצה פיתאומית בעליה למשל) עם מצת חדש לגמרי מאשר עם מצת שעבר 5000 ק"מ למשל .

כמו כן כשפירקתי אותם לאחר 10000 ק"מ הם נראו במצב טוב וכמו שהם צריכים להיראות"לפי הספר" כמו כן לא בלויים מידי לכן החזרתי אותם חזרה במטרה למשוך עוד 10000 ק"מ איתם מה גם שאין שינוי לרעה בסחיבה ,בדיוק להיפך(לאחר שהחלפתי פילטרים).

המצתים בהם אני משתמש הם DENSO U-GROOVE EPRU-4 במירווח של 0.7 מ"מ ע"פ הוראות קטלוג אוטו דיפו.

האם יש קשר לגידול הטיבעי במירווח האלקטרודה עם התישנותם לעליה בביצועי המנוע?

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שלאחר טיפול(בד"כ אני מחליף מצתים מספר ימים לאחר החלפות הפילטרים ע"מ להבחין בהבדל)

של החלפת מצתים הרכב סוחב פחות טוב ונוטה יותר לצילצולים( במצב קיצוני בלחיצה פיתאומית בעליה למשל) עם מצת חדש לגמרי מאשר עם מצת שעבר 5000 ק"מ למשל .

כמו כן כשפירקתי אותם לאחר 10000 ק"מ הם נראו במצב טוב וכמו שהם צריכים להיראות"לפי הספר" כמו כן לא בלויים מידי לכן החזרתי אותם חזרה במטרה למשוך עוד 10000 ק"מ איתם מה גם שאין שינוי לרעה בסחיבה ,בדיוק להיפך(לאחר שהחלפתי פילטרים).

המצתים בהם אני משתמש הם DENSO U-GROOVE EPRU-4 במירווח של 0.7 מ"מ ע"פ הוראות קטלוג אוטו דיפו.

האם יש קשר לגידול הטיבעי במירווח האלקטרודה עם התישנותם לעליה בביצועי המנוע?

ניצן

מוזר מאוד.

לפי הדגם שכרגע רשמת לא מצאתי את ההמרה שלו ל NGK. חסרות אותיות (ומספרים) במלל.

אגב, לפי הקטלוג של NGK (בהנחה שהרכב שלך הוא עם מנוע 1500 סמק) אכן המצתים צריכים להיות במידה 0.7 ממ אך הטמפרטורה שלהם מעט חמה ביחס לממוצע (לפי הקטלוג המקוון מדובר בקוד מצת BP5E או BP5ES / או עם רסיסטור - BPR5E או BPR5ES).

לפי הדגם שכרגע רשמת ובהנחה שאני ממיר את הקוד של NGK במשהו שהכי קרוב ל DENSO, המצת שקיבלת אמור להיות מדגם: W16 EPRU - שהוא מצת חם מאוד יחסית לסטנדרט שלהם (W20 למשל, שהוא מקביל ל BP6...)

מאחר ואתה טוען שקיימת נטיה חזקה יותר לצילצולים כאשר המצת חדש, אולי כדאי לעבור למצת קר יותר במעט.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מצת סטנדרטי ונפוץ (מקביל ל BPR6ES של הסובארו לאונה) - מקווה שלא שילמת עליהם יותר מ 40-50 שח :razz: .

אפרופו מצתים, בעבר היו דיונים בנושא על מצתים מרובי אלקטרודות והאם הם מתאימים לרכבים שבאים מהיצרן עם מצת של אלקטרודה אחת... אז לפחות ל NGK יש נימוק ברור כשמש בנושא: לחץ על התמונה המצורפת וקרא את הכתוב :smile:

(זה הרגע שצריך לומר "אמרתי לכם ?" :razz::wink: )

איציק

MULTIGROUND.jpg

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה!!

זו המסקנה שמומלץ ואף רצוי להצמד להוראות היצרן שמכיר טוב מאד את הרכב אותו ייצר ויודע מה הכי טוב עבורו.

זו תשובה והוכחה חותכת לכל החוכמולוגים שחושבים ש"MORE IS BETTER"

(NOT ALWAYS):razz:

איציק אם היתה מעלה את הפיסקה הזו כבר אז:היית "חוסך" ה מ ו ן מקום בשרת הפורום:smile:

ניצן

(מה קרה ירדת להחלפות אחת ל-4 חודשים,הפכת פדנט לעת זיקנה:smile: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קרה ירדת להחלפות אחת ל-4 חודשים,הפכת פדנט לעת זיקנה:smile:
לא בדיוק... זה כרגע בבדיקה ולכן אני עדיין מתלבט. את ההחלפה האחרונה עשיתי ב 9/2/2005 ומאז עברו להם 6,500 ק"מ בדיוק עד להחלפה האחרונה (3/6/2005).

כבר קרוב לחצי שנה לערך מאז שעברתי למשכני (או שמה אומר משכננו) הנוכחי והנסיעות שלי לעבודה התקצרו באופן קיצוני (פחות מ 4 ק"מ כל צד) ולכן חלק מהנסיעות שלי, במיוחד התנעות הבוקר, נהפכו קצרות מאוד ולכן אני מעוניין לשמור על המנוע והשמן במצב אופטימלי. קבעתי לעצמי תדירות החלפת שמן של 3 פעמים בשנה במקום 2 (ז"א כל 4 חודשים במקום 6) - אין כאן שיקול כלכלי (החומרים עולים לי סה"כ 70 שח) וזמן ההחלפה הוא זניח עד אפסי.

לאור השמן שניקזתי בשישי האחרון (שמצבו היה מעולה) אני עדיין שוקל אם כדאי לחזור לנוהל ה-6 חודשים או להישאר עם ה-4 חודשים.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

QUOTE=איציק נ.]לא בדיוק... זה כרגע בבדיקה ולכן אני עדיין מתלבט. את ההחלפה האחרונה עשיתי ב 9/2/2005 ומאז עברו להם 6,500 ק"מ בדיוק עד להחלפה האחרונה (3/6/2005).

כבר קרוב לחצי שנה לערך מאז שעברתי למשכני (או שמה אומר משכננו) הנוכחי והנסיעות שלי לעבודה התקצרו באופן קיצוני (פחות מ 4 ק"מ כל צד) ולכן חלק מהנסיעות שלי, במיוחד התנעות הבוקר, נהפכו קצרות מאוד ולכן אני מעוניין לשמור על המנוע והשמן במצב אופטימלי. קבעתי לעצמי תדירות החלפת שמן של 3 פעמים בשנה במקום 2 (ז"א כל 4 חודשים במקום 6) - אין כאן שיקול כלכלי (החומרים עולים לי סה"כ 70 שח) וזמן ההחלפה הוא זניח עד אפסי.

לאור השמן שניקזתי בשישי האחרון (שמצבו היה מעולה) אני עדיין שוקל אם כדאי לחזור לנוהל ה-6 חודשים או להישאר עם ה-4 חודשים.

איציקניתקלתי בפורומים מחו"ל (בעיקר מארה"ב וקנדה) שישנם מומחים שאכן ממליצים על החלפות של 3 פעמים בשנה בחלוקה הבאה:

נובמבר(לפני בוא החורף הידוע של קנדה)-פברואר(לאחר החורף הקיצוני שבתקופה זו גם נוסעים פחות וההתנעות מרובות),מאי-יוני (לפני הקיץ בו בד"כ נוסעים לחופשות ,הנסיעות ארוכות ומזג האויר נוח עד חם כך שהשמן אמור להחזיק יותר מעמד).

וחוזר חלילה לפני בוא החורף הקיצוני(נובמבר)

בארץ כמובן זה לא ממש כך(למרות שאני משתדל להחליף שמן פעם לפני בוא החורף\אחרי הקיץ(נובמבר) ופעם לפני בוא החום הקיצוני של הקיץ (מאי-יוני)

70 ש"ח לשמן+פילטר?=מחיר מצוין

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה :

בדגמי BJ (דור שלישי) מנועי 1600 + 2000 (לא כולל 1800) המצת הוא : DENSO KJ16CR11 (אירדיום משהו אחר, לא נכנס לזה כרגע). במנוע 1800 ,המצת זהה למצת שמשתמשים ב-BA 1800.

בדגמי BA (דור שני) המצת הוא : NGK - BKR5E-11 או DENSO - K16PRU11

אצלי הדגם הוא BA שנת 98.

זהו.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה :

בדגמי BJ (דור שלישי) מנועי 1600 + 2000 (לא כולל 1800) המצת הוא : DENSO KJ16CR11 (אירדיום משהו אחר, לא נכנס לזה כרגע). במנוע 1800 ,המצת זהה למצת שמשתמשים ב-BA 1800.

אצלי הדגם הוא BA שנת 98.

זהו.

שמוליק

ול-BG 1600?אפשר לשים פלגים של BOSH?

למכירה : סט מזרקים דנסו בהספק 230CC במחיר שפויי , ניתן לפנות בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה :

אצלי הדגם הוא BA שנת 98.

זהו.

שמוליק

אכן כמו שאמרתי...

אגב שמוליק, רשום בקטלוג המקוון שדגמים מעל שנת ייצור 10/1998 דורשים מצת חם יותר, BKR5E-11 ולא BKR6E-11.

אישור נוסף לכך אפשר למצוא כאן.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...