Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם פלאגים יכולים לגרום לבעיות סחיבה...?

Fix_It_Again_Ton
שימו לב! השרשור הזה בן 6905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה כללית בנושא פלאגים:

האם פלאגים או מרווח לא נכון בפלאגים יכולים לגרום לבעיות סחיבה ברכב,או להפחית משמעותית את המהירות הסופית שרכב מסוגל להגיע אליה....?

האם מרווח קטן או גדול בפלג עצמו יכולים לגרום לחוסר סחיבה ?

מה עדיף,מרווח קטן יותר או גדול יותר ,או להיצמד להוראות היצרן,מבחינת ביצועים בלבד?

תודה לכל העונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה: האם עדיף להתקין ברכב פלאג שמייצר שתי ניצוצות (שבתאוריה יבצע שריפה יותר טובה), או שחייבים להיצמד להוראות היצרן?

הרכב הוא הונדה סיוויק 1998, אוט'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי כמה מאמרים שקראתי באתרים ופורומים בחו"ל, עדיף מבחינת ביצועים מרווח קטן יותר מכיוון שאז הניצוץ יותר חזק,להלן אחד המאמרים בנושא:

http://www.corollaperformance.com/TechInfo/sparkplugs.html

1) The gap size: The bigger the gap, the more juice needed (I seem to remember some old rule of thumb relating that for every thousandth of an inch increase in gap, you needed five thousandth more volts to jump it...I cannot remember exactly).

2) The geometry of the gap: Small pointed electrodes require less voltage. Note that surface conditions makes a big difference.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה כללית בנושא פלאגים:

האם פלאגים או מרווח לא נכון בפלאגים יכולים לגרום לבעיות סחיבה ברכב,או להפחית משמעותית את המהירות הסופית שרכב מסוגל להגיע אליה....?

האם מרווח קטן או גדול בפלג עצמו יכולים לגרום לחוסר סחיבה ?

מה עדיף,מרווח קטן יותר או גדול יותר ,או להיצמד להוראות היצרן,מבחינת ביצועים בלבד?

תודה לכל העונים.

תשובה כללית לשניכם!

א- פלגים עובדים גם עם מרווח לא נכון ,לא אמורים על פניו להשפיע על סחיבה, או להפחית בצורה משמעותית את המהירות הסופית שהרכב מסוגל להגיע אליה!

ב-מרווח גדול או קטן יכול לגרום לזיופים, לקשיים בהתנעה, וברכבים מודרנים גם לקיצור חיי

סליל ההצתה והמודול( רפי לין בוודאי יוכל להרחיב בנושא!)!

ג- יש להצמד להוראות היצרן גם בנוגע למרווח, וגם בנושא מספר האלקטרודות!!

אין שום יתרון בהרכבת מצת בעל שני או שלושה אלקטרודות, ברכב שלא מיועד לכך ובנגוד להוראות יצרן!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בשביל הקטע, היום הרכבתי מצתים מסוג אירדיום (המקורי פלטינה). בנסיעה הבייתה הרגשתי שהמנוע מזייף.

להשמע להוראות היצרן.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בשביל הקטע, היום הרכבתי מצתים מסוג אירדיום (המקורי פלטינה). בנסיעה הבייתה הרגשתי שהמנוע מזייף.

להשמע להוראות היצרן.

שמוליק

שמוליק לא מתאים לך....!

אבל רק בשביל הקטע ובשביל הלקח שלך ושל אחרים, זה רק מחזק את העובדה שיש להשמע

להוראות היצרן!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשמע להוראות היצרן.

שמוליק

אני רק יכול לספר מניסיוני שלאחר כמעט 20K ק"מ על מצת רגיל, הוצאתי אותו, ניקיתי באמצעות נייר שיוף וכיוונתי מחדש ובהחלט הורגש שיפור מסויים לטובה.

מרווח האלקטרודה ומצב המצת בהחלט יכולים להשפיע על סחיבה ואופן הצתת התערובת - עם כי לא באופן היסטרי.

כמו כן חשוב לציין שלאחרונה ביצעתי בדיקה בנושא על כמה רכבים ובהחלט שמתי לב לשינוי לטובה כאשר מקפידים על הידוק זהה של כל המצתים, הן באמצעות מד מומנט והן באמצעות מדידת מרחק ההידוק (חצי סיבוב, 2/3 סיבוב וכד').

המלצה נוספת עליה מקפידים יצרני המצתים לכתוב; לנקות את המשטח בראש המנוע הבא במגע עם המצת - כשע"י כך משיגים מעבר טמפרטורה יעיל בין המצת לראש המנוע, הידוק נכון ומתאים שבסופו של דבר משפיע על העומק אליה מגיעה האלקטרודה בתא הבעירה וזה אכן משפיע בצורה מוחשית על הביצועים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק יכול לספר מניסיוני שלאחר כמעט 20K ק"מ על מצת רגיל, הוצאתי אותו, ניקיתי באמצעות נייר שיוף וכיוונתי מחדש ובהחלט הורגש שיפור מסויים לטובה.

מרווח האלקטרודה ומצב המצת בהחלט יכולים להשפיע על סחיבה ואופן הצתת התערובת - עם כי לא באופן היסטרי.

כמו כן חשוב לציין שלאחרונה ביצעתי בדיקה בנושא על כמה רכבים ובהחלט שמתי לב לשינוי לטובה כאשר מקפידים על הידוק זהה של כל המצתים, הן באמצעות מד מומנט והן באמצעות מדידת מרחק ההידוק (חצי סיבוב, 2/3 סיבוב וכד').מסכים עם כל מילה!

המלצה נוספת עליה מקפידים יצרני המצתים לכתוב; לנקות את המשטח בראש המנוע הבא במגע עם המצת - כשע"י כך משיגים מעבר טמפרטורה יעיל בין המצת לראש המנוע, הידוק נכון ומתאים שבסופו של דבר משפיע על העומק אליה מגיעה האלקטרודה בתא הבעירה וזה אכן משפיע בצורה מוחשית על הביצועים.מסכים איתך גם בנושא זה!

איציק

איציק עם כל הכבוד מדוע כבר לא החלפת אותם??!!

השיפור ה"מסויים" שהרגשת עם השיוף והכוון מחדש, מצדיק בהחלט ולו רק בשביל למנוע פתיחה נוספת של המצת, והעלות הזניחה של מחירם,את החלפתם!

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תרגיש הבדל אולי לא ממש משמעותי.............. אבל מה כן יהיה לך הרבה עשן שחור מהאגזוז...זה מה שקרה לי כשניסיתי לכוון את המרחק והקטנתי אותו.......היה הרבה עשן שחור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא קניתי את המצתים.השגתי אותם מחבר. הם עברו רק 20K. בכל אופן, איציק, מה שרשמת הגיוני מאוד ואני לוקח את זה איתי לעתיד.

בכל אופן, המצתים הרגילים מחכים כבר, רץ להחליף.

שמוליק

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא קניתי את המצתים.השגתי אותם מחבר. הם עברו רק 20K. בכל אופן, איציק, מה שרשמת הגיוני מאוד ואני לוקח את זה איתי לעתיד.

בכל אופן, המצתים הרגילים מחכים כבר, רץ להחליף.

שמוליק

שים לב -

למיטב זכרוני במנוע ה 1.8 של מאזדה יש צורך במצת רגיל של NGK מדגם BKR6E-11 ולא אחר (ב 1.6 הולך דגם שונה לגמרי, יותר ארוך).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתח הגבוה נבנה ועולה בסליל ההצתה עד שהוא מצליח להתגבר על מרווח האלקטרודות במצת ולפרוץ ביניהן. ככל שמרווח המצת יהיה גדול יותר, יעלה המתח הגבוה עד שיפרוץ או דרך מרווח המצת הגדול או

בסליל ההצתה עצמו, עם השראת מתח חוזר בסליל הראשוני ולמודול ההצתה או מחשב הרכב (סכנת נזק).

אם מרווח המצת יהיה קטן מדי הניצוץ יפרוץ במתח נמוך יחסית ויהיה חלש (אנרגית ניצוץ חלשה) ותערובת הדלק/אויר לא תוצת היטב.

לכן יש חשיבות גדולה להקפדה על הוראות יצרן הרכב.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק עם כל הכבוד מדוע כבר לא החלפת אותם??!!

השיפור ה"מסויים" שהרגשת עם השיוף והכוון מחדש, מצדיק בהחלט ולו רק בשביל למנוע פתיחה נוספת של המצת, והעלות הזניחה של מחירם,את החלפתם!

בברכה

צביקה

הדבר נעשה לצורך בדיקה לפני כשבועיים.

ביום שישי האחרון ביצעתי טיפול 20,000 ק"מ והחלפתי מצתים, שמן מנוע + מסנן (אני מחליף כל 4 חודשים), מסנן דלק (מקורי) ומסנן אויר.

לאור הממצאים הורדתי את תדירות החלפת המצתים ל 10,000 ק"מ.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב -

למיטב זכרוני במנוע ה 1.8 של מאזדה יש צורך במצת רגיל של NGK מדגם BKR6E-11 ולא אחר (ב 1.6 הולך דגם שונה לגמרי, יותר ארוך).

איציק

צודק לגמרי.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לגמרי.

שמוליק

יש כאן משהו מוזר... בספר רכב של הלאנטיס (מה שבדקתי היה מודל 2002 אם אינני טועה) היו הבדלים מהותיים בין ה 1600 ל 1800 בסוג המצתים.

משום מה בקטלוג המקוון והמודפס של NGK זה אחרת... (ההבדלים בעיקר בטמפ').

אגב שמוליק, רשום בקטלוג המקוון שדגמים מעל שנת ייצור 10/1998 דורשים מצת חם יותר, BKR5E-11 ולא BKR6E-11.

האם ידוע לך קוד המנוע שלך ? איזה מודל הרכב ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...