Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בנק דיסקונט מחזיק סכום כסף גדול ששייך לאמי, ולא מוכן לשחרר אותו...

yossiaviel

פוסטים מומלצים

שלום חברים, הסיפור העצוב הוא כזה :

לאחרונה אבא נפתר, והיו לו ולאמי חשבון משותף , כאשר רק לאמא זכות חתימה בו .מדובר בכמעט 100000 ש"ח . 

לאחר שקיבלנו צו ירושה כחוק מבית הדין, ניגשנו אני ואמי [ניצולת שואה בת 87], לבנק כדי לשחרר את החשבון. ואז רק התחילו כל הצרות האפשריות, הבירוקרטיה, והסחבת.

[יש לציין שאמא הייתה\עדיין לקוחה של הבנק הזה כמעט 40 שנה ומעולם לא הייתה במינוס.[ 

הם דרשו בנוסף לירושה, חתימה על וויתור בתוך הסניף. אני חתמתי כמובן, ולפני כן אחותי שהייתה בהלוויה של אבא חתמה גם על וויתור לטובת אמא, אצל עו"ד נוטריון מקומי. יש לציין שהיא למעשה מתגוררת בחו"ל. ארה"ב. LOS ANGELES .

אבל הבנק הזה רוצה שהיא תתייצב בסניף ותחתום. וכמובן זה בלתי אפשרי.

היא חתמה לבסוף , [בנוסף לחתימתה בארץ] אצל עו"ד בארה"ב.

ניגשתי עם המסמך החתום לבנק, והם אמרו שצריך מקור. אחותי שלחה מקור והגיעה אחרי 7 ימים לבנק.

אבל זה לא מספיק לבנק דיסקונט. הם עכשיו רוצים חתימה וחותמת של קונסול בשגרירות.

הסברתי להם שזה ייקח כמה חודשים טובים רק כדי להירשם לתור. יש שם אבטחה מרבית ליד, והפגנות של פלסטינים, והתור הכי קרוב זה בעוד 8.5 חודשים . 

לאחר צעקות בסניף ועוד מכתב ש העו"ד שלנו שלח הם הסכימו "רק אפוסטיל" וזהו. וגם זה שיישלח בדואר.

לאור התנהלות הבנק עד כה, לא אתפלא אם לא יהיו להם עוד דרישות אחר-כך .

בינתיים התקשר מנהל הסניף לאמא הביתה, אחרי שניסינו להשיג את הסניף בטלפון [סניף מרכז הכרמל בחיפה], ללא הצלחה עם שעות המתנה וניתוקי טלפונים, ואמר לה "החשבון לא נעול. את יכולה לקבל ממנו בינתיים כסף עבור המחייה, עם הצגת חשבוניות, לגבי הוצאות האשפוז של אבא, כולל האבן" לדבריו...

אבל אחרי שהגשנו את רוב הוצאות, כולל האבן, הבנק דחה אותם, בנימוקים שונים. כי "אוכל הם אינם דמי מחיה" לטענתם .

מיתר לציין את סכום הכסף המבוזבז עד כה, על עורכי דין בארץ, בחו"ל וכל עוגמת הנפש. כאשר אינני רואה את סוף הסיפור הזה .

איך ממשיכים מכאן חברים יקרים ? להמשיך לחכות לעוד רמיסות ודרישות הזוויות מצד הבנק? ללכת לתביעה ? 

כל הצעה תתקבל בברכה .

יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקי מספיק בחוקים ובתקנות הרלוונטיות.

אם החוק קובע שהתהליך צריך להיות כמו שהבנק דורש, אז אתם בבעייה.

אם לא פנה למפקח על הבנקים, זה גוף עם שיניים.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם היו חתומים על סעיף אריכות ימים בחשבון?

לא יודע איך לעזור לך, אבל זו תזכורת טובה לעצמי לעשות את מה שאני דוחה כבר יותר מדי זמן, לערוך צוואה הדדית לי ולאשתי.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רק גוף אחד יותר חרא מהבנקים בארץ וזה השרותים הציבוריים בתחנה המרכזית הישנה...

הממונה על הבנקים! ועכשיו 

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתב לך ב-LA.

ואין עניין של סעיף אריכות ימים כי יש צו ירושה.

תריץ בגוגל "חשבון בנק צו ירושה" ותמצא הסברים. הנה, זה ה-hit הראשון בהרצה שלי.

האם אמא היא היורשת היחידה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, sperial כתב:

האם אמא היא היורשת היחידה?

לא.

היא 50% , אני ואחותי 25% כל אחד .

מדובר אך ורק בחשבון המשותף. לה גם יש חשבון בנפרד בנוסף שלא קשור בכלל לכל זה...

אני כבר חתמתי על וויתור בפני הבנק לטובתה. כך גם אחותי עשתה אצל העו"ד כשהיא ביקרה בארץ.

את החתימה שלי, קיבלו, ואת שלה לא קיבלו. למרות שהכל היה חוקי כולל צילום הדרכון שלה .

אני וויתרתי לטובת אמא, ולה מגיע 50% מהמשותף. לפי הצו. פלוס ה-25% הנוספים ממני .

למה הם לא מוכנים לשחרר את החלקים שבכל מקרה מבחינתם זה בסדר. כלומר 75% מהכסף ?[החלק שאני וויתרתי, והחלק שבכל מקרה שלה].

אז שאלתי אותם, והם אמרו או שהכל, או שום דבר, עד שאחותי תחתום.

מסמך בעברית, אחר באנגלית, פעם על "וויתור" ושוב על "הסתלקות מהחשבון".

4 חותמות אפוסטיל בסה"כ. 

העו"ד שהחתים את אחותי בארץ המליץ לאמא לתבוע את הבנק , גם על הסכום, וגם על עוגמת הנפש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שאלת תם (באמת לא מבין בנושא), אבל מה הבעיה לחלק את החשבון כירושה רגילה ואז לפתוח חשבון בבנק אחר? ואז תתחשבנו כראות עינכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, סולל הדרך כתב:

יש רק גוף אחד יותר חרא מהבנקים בארץ וזה השרותים הציבוריים בתחנה המרכזית הישנה...

הממונה על הבנקים! ועכשיו 

תשמע, בחיים לא כעסתי ככה מקריאת הודעה. זה הכי קל לשפוט מהמקלדת בבית, לשבת עם קפה ולכתוב דברי שטנה, אבל אם היית טורח לברר את העובדות היית יודע שהשירותים בתחנה המרכזית החשנה נוקו ממש הבוקר וכעת עקפו את הבנקים בפער ניכר.

• אהבתי 3
  • מצחיק 10

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה מכעיס מאד שמזכיר לי שבעבר לקחתי הלוואה מבנק דיסקונט בקרית מוצקין.החשבון נפתח לצרכי הלוואה בלבד.כעבור שנים ההלוואה הסתיימה ובאתי שמח וטוב לבב לסגור את החשבון בבנק.נוצר שם ,משום מה ,מינוס של שני שקלים ובאתי לשלמו ולעזוב את הבנק.לא הסכימו ואמרו פנה למוקד,אממה,הגעתי לבנק לאחר שפניתי למוקד ושם נאמר בפרוש לפנות לבנק.לאחר ששוחחתי עם מנהל הבנק שלא הסכים לסגור את החשבון פניתי למפקח על הבנקים וכעבור חודשיים קיבלתי מכתב בו נאמר שהחשבון (והמינוס שהיה בו) נסגרו.מסקנה? כמו שאמרו פה.פנה למפקח ,עוד היום דרך האינטרנט.בהצלחה.

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

כתב לך ב-LA.

למיטב ידיעתי, וגם לפי השכל הישר, הבנק לא יכול להכיר ב ״נוטריון מקומי״ ולכן מבקש חתימה בשגרירות. הנוהל קיים בעוד נושאים משפטיים שדורשים חתימה בחו״ל. 

אם נושא הירושה לא מוסדר אז הבנק לא אמור לשחרר כספים, והשאלה היחידה היא מה הם ״צרכי מחייה״. מחר האחות תתלונן שנגנבו ממנה כספים על סמך מסמך מזויף, גם אז ההמלצה תהייה לפנות למפקח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היה עניין הפוך - קבלת חלק מירושה מארה״ב. ֶהצד המוריש הכל טופל על ידי עו״ד אמריקאי. את האישורים מהארץ אישרתי על ידי אפוסטיל של עו״ד - נוטריון בחיפה. נכון, היה טרטור קטנטן של 2-3 ביקורים אצלו ותשלום של כמה מאות ש״ח - אבל הבנק האמריקאי לא דרש ממני לפנות ֶלקונסוליה בת״א, בוודאי לא לטוס לאיזה עיר שדה בארה״ב כדי להופיע בפני פקיד הבנק.

אגב, פות״ש, להכנסות השוטפות של אמא יש מסלול עוקף, כך שהן לא ננעלות?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתעכב

לפני 11 שעות, sperial כתב:

ואין עניין של סעיף אריכות ימים כי יש צו ירושה.

אם היה סעיף אריכות ימים כל העניין היה נמנע. החשבון היה פעיל ואת ענייני הירושה היו מסדרים בנחת, אפילו אם זה לוקח 8 חודשים.

ממליץ לכל בני זוג שמנהלים חשבון משותף לוודא שיש סעיף כזה בתוקף.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, flytomars כתב:

שאלת תם (באמת לא מבין בנושא), אבל מה הבעיה לחלק את החשבון כירושה רגילה ואז לפתוח חשבון בבנק אחר? ואז תתחשבנו כראות עינכם.

לא ניתן לשחרר כספים מבנק ללא חתימת כל היורשים לכן האחות עדיין תצטרך להגיע פיזית לבנק לחתום, כך שזה לא יועיל ולדעתי המפקח על הבנקים לא יתערב. 

לפותײש - תבדוק אפשרות שעוײד יחתום במקומה בבנק, הוא עדיין יצטרך לבצע אימות חתימה של אחותך לצורך יפוי הכוח, אבל אולי זה מתאפשר לך, או שהאחות תגיע לארץ לביקור. תבדוק עלות של עוײד, או שיש לכם במשפחה, מול כרטיס טיסה. 

אופציה נוספת היא תיקון צו הירושה באופן שבו אתה ואחותך מתסלקים מהירושה לטובת האם. כך, יונפק צו חדש שכלל העיזבון יהיה ע"ש האם ואז לא תהיה בעיה מול הבנק. 

אופציה נוספת תבדוק האם הבנק מוכן לקבל הסכם חלוקת עיזבון בין היורשים על פיו הכספים בבנק שייכים לאם. בהנחה והבנק יסכים גם זה דורש עוײד. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהנושא פתיר, גם אצלנו היתה בעיה דומה אבל למזלנו כולנו בארץ, גם אח אחד היה צריך להגיע מהקצה השני של הארץ למען חתימה.

ראיתי בשרשור כמה סיפורי בנקים נחמדים אז נזכרתי שלפני כ 4 שנים הופקד לי בטעות במקום 500 ש''ח 5000 ש''ח לחשבון, ההפקדה היתה מבנק אחר. הגעתי מייד לסניף שלי יחד עם אבא שלי, והפקיד באדישות הפנה אותי לבנק  השני, למרות שזו היתה טעות הפקדה של בנק 1. בבנק 2 לא הבינו והחזירו אותי לבנק 1. וככה אני מוצא את עצמי מתרוצץ בין שני בנקים כדי להחזיק להם כסף שלא שייך לי בכלל, הזוי לגמרי !!!!

בסוף אחרי טרטורים שונים הגעתי לבנק 1 ו''במזל'' ניתקלנו בפקיד אדיב שהואיל בטובו לעשות ועידה עם בנק 2 ואחרי שעה או אפילו יותר נפט(ת)רה הבעיה.

הפקיד שיבח אותנו על מסירות ואנו הודינו לו על המסירות.

עד היום אין לי מושג למה צריך סתם לטרטר לקוח בנק.

בהצלחה פות''ש נכבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...