Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 206 אוטומטית (חדשה) - כמה קושיות

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 6923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

בזמן האחרון אני מתעניין ברכישת רכב חדש וכמובן, החלפת רכבי הנוכחי.

אני נוהג כיום בלאנטיס 1600, 16 שסתומים, אוטומטית, שנת 2000.

החלטתי לעבור לאירופאית, פיג'ו 206. הייתי רוצה לדעת אם הוא חסכוני ואמין יחסית לעומת הלאנטיס, מדובר בדגם ה-SKY-LINE או ה-X-LINE, בנפח 1400, אוטומטית.

אשמח גם כן לדעת במה שונה טכנולוגיית 16 השסתומים לעומת ה-8 שסתומים. (לאנטיס כנגד ה-206). ועוד נתון אחד שאני מנסה לברר שעד עכשיו הדעות לגביו חלוקות - המיאוץ מאפס למאה ב-206 האוטומטית, בנפח 1400. דעה 1 - באתר מוטוקאר טוענים: 15.4 למאה.

דעה 2 - אתר הרשמי של פיג'ו - 15.2. דעה 3 - נטקאר - 17.5 שניות למאה. דעה 4 - אתר של מנהל הרכב הממשלתי - 12.2 למאה (?!). האם מישהו מוכן לעשות סדר בשחיתות ובדעות הכל כך שונות ומשונות? כי קראתי באמת בעיון ובכל האתרים מדובר באותו הדגם, 206, 1.4 נפח, אוטומטית, מדובר באקס ליין או בסקיי ליין. אגב, חפשתי באתר קארפוליו - לא מצאתי באתר מזור לסתירות.

בתודה מראש.

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא עד כמה זה משנה לך אם מדובר ב 15.5 או 17.5 ? בשני המקרים מדובר בעגלה.

בנוגע ל 12.2 -> בדיחה טובה :D

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די משנה, אני מחפש פשוט אוטו חסכוני יותר בנפח מנוע קטן יותר שלא יפול משמעותית מהלאנטיס, גם נמאס לי מהצורה המשפחתית והמקובלת, רכב צעיר יותר חפשתי - אתה טוען עגלתי... תראה מה האתר הזה טוען:

http://vehicle.mof.gov.il/NR/exeres/B3FFA0CF-7A55-4B2D-9FA6-9CB55E76F215.htm

יש בסיס ושחר לדברים?

אולי בדגמים של 2005-2006 המיאוץ מאפס למאה השתנה? כי האתר שמתי לב, מעודכן לשנת 2005...

חשוב לי שלא ייקח לרכב מעל 13 שניות בוא נגיד להגיע למאה. הדרישה שלי מלכתחילה זה אוטו דינמי וזריז... לפי האתר שהראיתי בקישור הפיג'ו נראית לי מתאימה - השאלה אם הדברים שכתובים שמה באמת נכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישבתי ביאריס והיא דחוסה יותר מה-206, מבחינת נוחות - ה-206 עדיפה לדעתי. מבחינת אמינות - מקווה שהסטיגמה לא תיקח כאן חלק שהצרפתית תיפול מהיפנית - אבל נראה לי שהכל זה מזל בקטע הזה ותלוי מי נוהג ברכב. למען הסדר הטוב - מישהו מוכן לסגור לי את עניין המיאוץ למאה ולהסביר לי מה פשר הנתונים המוזרים "במקצת" שהבאתי בהודעה הקודמת שלי (יש לינק לאתר שנותן מפרט טכני שלא נשמע אמין כל כך לגבי ה-206 האוטומטית).

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישבתי ביאריס והיא דחוסה יותר מה-206, מבחינת נוחות - ה-206 עדיפה לדעתי. מבחינת אמינות - מקווה שהסטיגמה לא תיקח כאן חלק שהצרפתית תיפול מהיפנית - אבל נראה לי שהכל זה מזל בקטע הזה ותלוי מי נוהג ברכב. למען הסדר הטוב - מישהו מוכן לסגור לי את עניין המיאוץ למאה ולהסביר לי מה פשר הנתונים המוזרים "במקצת" שהבאתי בהודעה הקודמת שלי (יש לינק לאתר שנותן מפרט טכני שלא נשמע אמין כל כך לגבי ה-206 האוטומטית).

תודה

כדאי שתבדק בנתונים שראית באתר היצרן ובנטקאר - 15.5-17.5 שנ' הם הנתונים הראליים ל 206 אוטומטית מנוע 1.4 8 שסתומים.

אם אתה מחפש רכב של מקסימום 13 שניות ל 100, תשכח מ 206 1.4 אוטומטית.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לפורום ייעוץ ברכישת רכב לא?

לגבי האמינות...

תריץ חיפוש בפורום "ייעוץ ברכישת רכב" לגבי ה 206...

תמצא עשרות דיונים לגבי הרכב הנ"ל.

המלצה שלי - אם 206 אז רק חדשה מהניילונים עם אחריות של לובינסקי (למרות שיש שיגידו שגם זה לא משהו...).

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע שלא תלך על מנוע ה-1.6 ? לא נראה לי שיש הבדל גדול בצריכת הדלק בין השתיים.

בביצועים יש הבדל של שמיים וארץ...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן, יש גם הבדל ניכר במחיר, 18 אלפיות... וזה ההבדל המשמעותי כאן, עם הפרשים כאלו כבר שווה להוסיף עוד 2-3 אלפיות ולקנות כבר איזו טויוטה ראן איקס האצ'בק...תבין, ה-20 אלפיות האלו הן בדיוק מה שרציתי לחסוך כאן, יחי ההבדל הקטן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג ב206 XT 1.4 אוטומטית.

האצה מעולם לא מדדתי בה, לדעתי זה באיזור ה15 שניות המאוד איטיות..

בגדול המכונית יחסית זריזה בטורים ובמהירות נמוכה.

ה8 שסתומים מביאים אותה לשיא מומנט כבר ב2,800 כך שלא צריך לאמץ אותה כדי לקבל קצת כוח.

מאידך, היא לא נושמת בטורים גבוהים (רק עושה רעש כדי שתחשוב שהיא עושה משהו).

צריכת דלק (ממוצעת כללית בלי מזגן) עומדת על 12.5 ק"מ לליטר שזה מאוד יפה לרכב כזה.

ה"יתרון" של ה206 הוא בנוחות נסיעה (יחסית למתחרות שלה) ובהתנהגות טובה מאוד.

ההגה הקשיח שלה משדר טוב את מה שמתרחש על הכביש. אתה מקבל אינדיקציה מעולה על מצב האחיזה.

אם אתה מעביר את התיבה למצב ספורט, אתה מקבל ביצועים טובים יותר.

בלי מצב ספורט התיבה מעבירה בין 2,600 ל3,000 ולא נותנת לך להנות מהמנוע. התיבה עצלנית ומסרבת לתת קיק ורק דחיפה הגונה של התיבה תיתן לך קיק חיוור.. דאבל דחיפה אולי תביא לדאבל קיק (למשל ב90 קמ"ש להעביר מ4 לשני).

לרוב אני משתמש ב"מצב ידני" של התיבה, כלומר משלב בין 1,2,3,D

זה גם חוסך דלק כשצריך וגם אני נותן את הקיק ללא צורך בלחיצה עיקשת על פול גז כדי שתהיה לי תאוצה כלשהי.

דיברתי הרבה מעבר לנושא השירשור..

עוד שאלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן, יש גם הבדל ניכר במחיר, 18 אלפיות... וזה ההבדל המשמעותי כאן, עם הפרשים כאלו כבר שווה להוסיף עוד 2-3 אלפיות ולקנות כבר איזו טויוטה ראן איקס האצ'בק...תבין, ה-20 אלפיות האלו הן בדיוק מה שרציתי לחסוך כאן, יחי ההבדל הקטן...

אם ברצונך לחסור 20 אלפיות - תקנה אוטו בן שנה-שנתיים - מובטח לך שתחסוך הרבה יותר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע שלא תלך על מנוע ה-1.6 ? לא נראה לי שיש הבדל גדול בצריכת הדלק בין השתיים.

בביצועים יש הבדל של שמיים וארץ...

באחת התוכניות של "טופ-גיר" הומלצה ה-206 1.4 כקנית המשומשת הטובה ביותר, ביחס עלות\תועלת\חיסכון\הנאה מנהיגה\מירווח \נוחות.

ה 1.6 לא הומלצה במפורש עקב בעיות אמינות!!!!!!

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג ב206 XT 1.4 אוטומטית.

האצה מעולם לא מדדתי בה, לדעתי זה באיזור ה15 שניות המאוד איטיות..

בגדול המכונית יחסית זריזה בטורים ובמהירות נמוכה.

ה8 שסתומים מביאים אותה לשיא מומנט כבר ב2,800 כך שלא צריך לאמץ אותה כדי לקבל קצת כוח.

מאידך, היא לא נושמת בטורים גבוהים (רק עושה רעש כדי שתחשוב שהיא עושה משהו).

צריכת דלק (ממוצעת כללית בלי מזגן) עומדת על 12.5 ק"מ לליטר שזה מאוד יפה לרכב כזה.

ה"יתרון" של ה206 הוא בנוחות נסיעה (יחסית למתחרות שלה) ובהתנהגות טובה מאוד.

ההגה הקשיח שלה משדר טוב את מה שמתרחש על הכביש. אתה מקבל אינדיקציה מעולה על מצב האחיזה.

אם אתה מעביר את התיבה למצב ספורט, אתה מקבל ביצועים טובים יותר.

בלי מצב ספורט התיבה מעבירה בין 2,600 ל3,000 ולא נותנת לך להנות מהמנוע. התיבה עצלנית ומסרבת לתת קיק ורק דחיפה הגונה של התיבה תיתן לך קיק חיוור.. דאבל דחיפה אולי תביא לדאבל קיק (למשל ב90 קמ"ש להעביר מ4 לשני).

לרוב אני משתמש ב"מצב ידני" של התיבה, כלומר משלב בין 1,2,3,D

זה גם חוסך דלק כשצריך וגם אני נותן את הקיק ללא צורך בלחיצה עיקשת על פול גז כדי שתהיה לי תאוצה כלשהי.

דיברתי הרבה מעבר לנושא השירשור..

עוד שאלות?

אם תמשיך להעביר ככה, אולי תחסוך בדלק, אבל תהרוס את תיבת ההילוכים מהר יותר

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רע בסיאט איביזה??

גם חסכונית גם אמינה והמחירון שלה דומה לשל הפיג'ו

שום דבר לא רע בסיאט איביזה אבל היא פשוט לא ברמתה של הפיג'ו, אולי האיביזה יותר אמינה והמחירון שלה יותר זול אבל איפשהו באזור הזה נגמרים היתרונות.

הפיג'ו יותר נוחה, מהנה, שכירה(למרות שגם לאיביזה יש שוק נחמד) וגם לפי דעתי יותר יפה.

אתה לא יכול להגיד שאני משוחד לכיוון הפיג'ו כי בבעלותי סיאט איביזה, איביזה מיועדת יותר לקו ישר והפיג'ו לקחת את הסיבובים כמו גדולה.

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...