Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא מבין את הדוח סליקה, לא יודע אם הוא עובר על ההסכם

פוסטים מומלצים

להלן דוח בלקר ודוח סליקה של רכב שמכרתי לסוכנות שקניתי ממנה (קניתי-השתמשתי-מכרתי לאותה סוכנות).

בהסכם מכירה לסוכנות רשום : "המוכר בדק במשרד הרישוי ומצא כי הרכב נקי מכל חוב/שעבוד/עיקול/צד ג כלשהן".

אך בדוח סליקה אני רואה 2 תביעות פתוחות (לא שלי, של הבעלים הקודמים), ולפי דוח בלקר לא נמצא שעבוד כך שמהבחינה הזאת אני בסדר.

לא הבנתי את התביעות הפתוחות בדוח סליקה, ולא הבנתי את הסעיף "סוג תביעה" שמציין "כצד ג" או "לרכב מבוטח". 

Screenshot_20231113-153842~2.png

Screenshot_20231113-162247~2.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב- 24.5.22 הרכב הוכרז כ-"אובדן גמור להלכה"... זה היה לפני שקנית אותו? ידעת את זה ?

אם בינתיים כבר מכרת חזרה ואתה מרוצה אז הכל בסדר. יחסית.

אין קשר לשעבודים ועיקולים.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, motior כתב:

ב- 24.5.22 הרכב הוכרז כ-"אובדן גמור להלכה"... זה היה לפני שקנית אותו? ידעת את זה ?

אם בינתיים כבר מכרת חזרה ואתה מרוצה אז הכל בסדר. יחסית.

אין קשר לשעבודים ועיקולים.

זה היה לפני שקניתי כן. הסוחר לא ציין את זה בפנייה כשקניתי ממנו לפני שנה, וגיליתי את זה השבוע כשרציתי למכור את הרכב, פניתי אליו עם הבעיה הזאת והוא אמר שהוא יקנה את הרכב חזרה (במחיר שאמרתי) בשביל להמנע מתביעות (את זה הוא לא אמר אבל ככה הרגיש).

מכרתי חזרה את הרכב, הרכב לא משועבד/מעוקל/בעל חובות לפי דוח בלק"ר שמישהו שלח לי.

אך אני לא מבין את סעיף התביעות ה"פתוחות" שבמסמך... האם זה משפיע על סעיף ההסכם ששלחתי בתמונה? מה זה אומר שאין לרכב "צד ג"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי זה אומר שבתאונה בה הוא הוכרז אובדן להלכה נפגע רכב נוסף  שעדיין לא פוצה. זאת לא אמורה להיות בעיה שלך אלא של הבעלים הקודם 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, motior כתב:

להבנתי זה אומר שבתאונה בה הוא הוכרז אובדן להלכה נפגע רכב נוסף  שעדיין לא פוצה. זאת לא אמורה להיות בעיה שלך אלא של הבעלים הקודם 

אז הסעיף "הרכב נקי מצד ג" תקף לגביי נכון? אין הפרת חוזה? כי הבחור לא רוצה להגיד לי, הוא אומר לי לא להתייחס לזה והוא לא מפרט לגבי השורה הזאתי, זה נראה כאילו הסעיף הזה לא מעניין אותו.

אבל עדיין הייתי שמח לדעת האם אני עומד בסעיף הזה... מה לדעתך?

תביעות ביטוח לא עוברות לבעלים החדשים של הרכב נכון? אין בזה הגיון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוח סליקה הוא לא כדי שמישהו יתבע אותך, בהנחה שעשית העברת בעלות.

הוא כדי לחשוף האם הרכב היה מבוטח בביטוח מקיף והאם שולמו עלויות תאונות  עבור הרכב הזה עי הביטוח המקיף של בעל הרכב או הביטוח של בעל הרכב שפגע.

למשל, רכב ליסינג שלא מבוטח במקיף, אם נכנס במישהו אחר, לא ירשו כלום בדוח סליקה על הרכב ליסינג.

אני הייתי מקליט כל שיחה עם הסוכנות שמכרה לך את הרכב, ומחפש כל מסמך שיש לי.

יש איזה גילוי דעת שהם אמורים לתת כסוחר רכב מורשה וכן, לבדוק האם הרכב הוגדר כאובדן להלכה, זה אחד מהם.

זה שחור ולבן. 

להפסיד עליך זה לא יהיה כיף.

אגב, אין לך מה להתעקש איתו על מחיר הקנייה שלך. הרי השתמשת ברכב. בעקרון הדרך הסבירה לעשות  את זה , זה לבדוק מה ההפרש בין השנתון שלך לבין שנתון +1 לרכב זהה, ולהוריד את הסכום הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, KipodYam כתב:

הדוח סליקה הוא לא כדי שמישהו יתבע אותך, בהנחה שעשית העברת בעלות.

הוא כדי לחשוף האם הרכב היה מבוטח בביטוח מקיף והאם שולמו עלויות תאונות  עבור הרכב הזה עי הביטוח המקיף של בעל הרכב או הביטוח של בעל הרכב שפגע.

למשל, רכב ליסינג שלא מבוטח במקיף, אם נכנס במישהו אחר, לא ירשו כלום בדוח סליקה על הרכב ליסינג.

אני הייתי מקליט כל שיחה עם הסוכנות שמכרה לך את הרכב, ומחפש כל מסמך שיש לי.

יש איזה גילוי דעת שהם אמורים לתת כסוחר רכב מורשה וכן, לבדוק האם הרכב הוגדר כאובדן להלכה, זה אחד מהם.

זה שחור ולבן. 

להפסיד עליך זה לא יהיה כיף.

אגב, אין לך מה להתעקש איתו על מחיר הקנייה שלך. הרי השתמשת ברכב. בעקרון הדרך הסבירה לעשות  את זה , זה לבדוק מה ההפרש בין השנתון שלך לבין שנתון +1 לרכב זהה, ולהוריד את הסכום הזה.

אני מכרתי להם את הרכב חזרה.

בחוזה המכירה (קנייה מצידו), הוא רשם שהמוכר (שהוא אני) מתחייב שהרכב נקי מכל צד ג.

היות והוא מכר לי את הרכב מלפני שנה ואני פשוט מוכר לו שנה אחרי את הרכב ללא תאונות ותביעות מצידי, חשבתי שהגיוני שאין אז חתמתי והוא שילם.

אבל, בדוח סליקה שהוצאתי רשום שיש 2 תביעות פתוחות (מ2017 ומ2022) שהן לא שלי, ואני חושש מתביעה עקב אי קיום החוזה (לכאורה).

האם הנקודה שהוא מכר לי את הרכב בדיוק באותו מצב מבחינת תביעות ומבחינת הכל והחזרתי לו את הרכב אותו דבר, תמנע משפט ודין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, מראק כתב:

ה"כן" על מה בדיוק? תוכל לציין במשפט שאבין בבירור, תודה :)

כן, סעיף "הרכב נקי מצד ג" תקף לגבייך ואין הפרת חוזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...