Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בפעם הבאה שאתם חושבים על הגדלת החישוקים כדי לשפר את הביצועים...

שימו לב! השרשור הזה בן 375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חביבי בלי נתונים זה קצת לא רציני.

אני מדבר מנסיון שלי ואשכרה כמו אדיוט פירקתי גלגל ושקלתי, ואת המשקלים של הג'אנטים האחרים קיבלתי מהיצרנים.

אתה צודק שאי אפשר להכללי, מנסיוני הם יהיו במשקל דומה עד זהה.

והיו גם כאלו כבדים מהג'אנט ברזל.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא ראיתי לנכון לשקול אותם, כך שהכל על סמך תחושה אישית. מה שאני יכול לומר בוודאות שהם היו קלים יותר מהברזל המקורי.

כנראה הסוגים הכבדים יותר מג'אנט רגיל הם באמת המיץ של הזבל.

בנהיגה עצמה לא הרגשתי שינויים. כשחזרתי לברזל ההגה הרגיש חד יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום ותודה מראש ברשתותי מרצדס W204 טורבו דיזל , כרגע ברכב הגאנט המקורי שלו במידה 205/55r16

, הוא באמת נוח וסופג הכל בכביש השאלה שלי היא לפי שאני עושה את הצעד הזה מפחד לעשות טעות, מצאתי עסקה שנראית לי ביד 2 על גאנטים אורגינלים במצב מצוין של AMG במידה 245/40R18 שזו גם המידה שהרכב הזה יוצא מהמפעל איתה למי שמשדרג לקיט של AMG , כמובן שיש פה שיקול של יופי מבחיניתי אבל זה לא מנצח צריכת דלק גרועה ונוחות שאלתי כמה אנשים חלק אמרו לי שהצריכה והנוחות יפגעו מעט שזה לא נורא וחלק אמרו משמעותי חשוב לי לדעת דעה של מומחי הפורום תודה לעוזרים.

עד כמה צריכת הדלק תיפגע לי ?

עד כמה הנוחות תיפגע לי ?

עד כמה אחיזת הכביש תשתפר עם בכלל ?

עריכה אחרונה על ידי roso
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להגיד בדיוק כמה תהיה הפגיעה, הייתי אומר שבין 5 ל-10 אחוז הבדל לרעה במדד צריכת הדלק. לגבי הנוחות, יש כאלה שמרגישים את ההבדל ויש כאלה שלא. אני למשל לא הרגשתי בכלל הבדל בנוחות כשעברתי מג'אנט "17 לג'אנט "18 (הרכב הוא Audi A3). ההיגוי ירגיש חד יותר.

בסופו של דבר זה שינוי לא מאוד גדול שברוב הרכבים ואצל רוב הנהגים עיקרו קוסמטי. ההבדל במראה הוא כמובן משמעותי מאוד.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להגיד בדיוק כמה תהיה הפגיעה, הייתי אומר שבין 5 ל-10 אחוז הבדל לרעה במדד צריכת הדלק. לגבי הנוחות, יש כאלה שמרגישים את ההבדל ויש כאלה שלא. אני למשל לא הרגשתי בכלל הבדל בנוחות כשעברתי מג'אנט "17 לג'אנט "18 (הרכב הוא Audi A3). ההיגוי ירגיש חד יותר.

בסופו של דבר זה שינוי לא מאוד גדול שברוב הרכבים ואצל רוב הנהגים עיקרו קוסמטי. ההבדל במראה הוא כמובן משמעותי מאוד.

תודה חבר זה עוזר , הייתי שמח לעוד דעות ובעיקר למי שעשה שינוי כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור אחד כבר ננעל לך בנושא. :roll:

קיבלת שם לינק גם לשרשור שדן בדיוק בהשפעות האלו.

וואי נכון אתה צודק השרור פשוט נעלם לי מצטער עכשיו ראיתי שרשמת תודה על התגובה שלך היא חשובה לי רשמת שם אני מצטט

זוהי הוראת הרישום לרכבך -

http://car.mot.gov.il/ORIL/2008/3/08-1213.pdf

על פיה (הערה 25) במידה "18 תוכל להתקין:

סרן קדמי - 225/40R18 92Y

סרן אחורי - 245/35R18 92Y

המידה של 18 שונה מזה

245/40R18 זה אומר שלא יאשרו לי את זה ברישיון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ ההוראה הנ"ל, אמת.

ראיתי שהגבת כעת גם בשרשור החלפת מידות, אבל שאלת את השאלות הלא נכונות שם.

שם תוכל לקבל אישור מידי עמית (kompy), שהינו בוחן רכב, בדיוק לגבי השאלה הנ"ל - אילו מידות מאושרות.

לעומת זאת בשרשור השני שניתן לך קודם ("בפעם הבאה שאתה חושבים על הגדלת החישוקים..."), ניתן לשאול את השאלות הראשונות בשרשור הנוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ ההוראה הנ"ל, אמת.

ראיתי שהגבת כעת גם בשרשור החלפת מידות, אבל שאלת את השאלות הלא נכונות שם.

שם תוכל לקבל אישור מידי עמית (kompy), שהינו בוחן רכב, בדיוק לגבי השאלה הנ"ל - אילו מידות מאושרות.

לעומת זאת בשרשור השני שניתן לך קודם ("בפעם הבאה שאתה חושבים על הגדלת החישוקים..."), ניתן לשאול את השאלות הראשונות בשרשור הנוכחי.

הפנמתי תודה רבה לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, האם ישנה דרך לדעת בכמה תעלה צריכת הדלק במידה ואעלה את מידת הצמיג מ 185/65/15 ל225/45/17? מדובר על מנועה 1.6 ללא טורבו (I30CW)

תודה לעוזרים,

אלכס

Yolo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דרך לדעת במדוייק בכמה תעלה צריכת הדלק. בכל מקרה, העלייה תהיה די מזערית.

הבעיה האחרת היא הפגיעה בנוחות, מעבר מחתך 65 לחתך 45 הוא די משמעותי במקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום לכולם

לאחרונה התחדשתי בגולף MK4.

כרגע הוא נועל מגנזיום 175/80R14..

אני מעוניין להחליף את המגנזיום לאחד גדול יותר.

מבדיקה שעשיתי הגדלי האפשריים הם הבאים:

1. 225/45R17

2. 205/55R16

3. 195/65R15

איזה הכי מומלץ מבחינת התנהגות כביש + נוחות?

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...