Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בפעם הבאה שאתם חושבים על הגדלת החישוקים כדי לשפר את הביצועים...

שימו לב! השרשור הזה בן 375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התנהגות כביש ונוחות לרוב לא הולכים ביחד, תמיד אחד בא על חשבון השני.

ג'אנט 17 על צמיג ברוחב 225 יתנו לך יותר מבחינת אחיזה אך יבואו על חשבון הנוחות, בפרט כשכרגע אתה על ג'אנט 14".

באופן אישי אני חושב שהמקסימום שכדאי לך לעלות אליו הוא ג'אנט 16" שכנראה יהווה את הפשרה הכי טובה בין נוחות להתנהגות.

אגב, אתה לוקח בחשבון שתצטרך סט צמיגים וסט ג'אנטים חדשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כן אני יודע שצמיגים הולכים יחד עם הג'אנטים..

ולגבי התנהגות ביחס ל נוחות זה ידוע והגיוני.

פשוט עכשיו הגלגלים נראים כמו בלון ולפי דעתי זה ממש לא יפה.!

אשמע עוד עצות כי אני יודע שיש די הרבה שעולים ל 17 אבל עוד לא נסעתי על אחד כזה.

להורים שלי יש קורולה 2010 עם מגנזיום בגודל 16 בפרטים בנ"ל ההבדל שאציל זה ג'וזונים 14 ובקורולה 12 יהיה אפשר עדיין לחבר אותם לנסות את הגודל הזה?

אלעד

עריכה אחרונה על ידי ellad2007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלדד אתה מסתדר?! :wink:

אלעד, גם אני מצטרף לדעה שהמידה 205/55R16 תיתן כנראה את הפשרה הטובה ביותר.

יש גם סיכוי טוב למצוא כאלו יד שניה או מפירוק שהגיעו לדעתי במקור עם ה-GTI.

בדוק בשרשור שינוי המידות אם קיימות מידות נוספות מאושרות. ציין שם את שנתון הרכב ודגם המנוע.

יש לך גם את השרשור הזה שדן בסוגיית ההגדלות למיניהן. הדיון שם מתחיל קצת יותר תאורטי ובהמשכו מתבסס על שאלות דומות לשלך בנידון.

לגבי החישוקים של הטויוטה, יש מצב שמדובר גם במרווח חורים שונה ו/או חור מרכזי שונה ועל כן לא יתאימו לצורך הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה.

לפי השוואה שעשיתי 205/55R16 = 225/50R16 מבחינת גודל צמיג (שניהם 24.9 אינץ').

לכידה.JPG

לפי מה שאמרתם עדיף רחב יותר ?

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להחליט בעצמך מה גודל הצמיגים אותם תתקין.

ישנן מידות מאושרות שרק אותן תוכל להתקין (ולאשר לאחר מכן במכון רישוי).

בדוק בשרשור הראשון שנתתי לך לינק אליו לגבי המידות המאושרות המעודכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור שפתחת אוחד לאחד השירשורים שגם אליו נתתי לך לינק.

הבט בהודעה #168 (

התמונה שצירפת לא מעניינת אף אחד, יש מידות מאושרות וזהו.

וחוץ מזה, רחב יותר לא שווה טוב יותר באופן אבסולוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תום תודה רבה לך שוב.!

בדקתי וראיתי כי בגודל 16' במידה היחידה היא 205/55R16 כנראה זה מה שיהיה

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת, מה הבנת, לא הבנת.

אוטודאטה הינה תוכנת מאגר מידע על פיה עובדים מכוני הרישוי. בגרסתה האחרונה מדובר בשירות אונליין למשתמשים רשומים (בתשלום).

חוזר שנית - בשרשור שינוי המידות (

כל מידה שתופיע שם מאושרת עבורך, ולאחר רכישה של החישוקים והצמיגים תצטרך לגשת למכון רישוי ולאשר זאת ברשיון (תמורת 25-30 ש"ח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מידע ב באוטודאטה זה לא בעיה להשיג מידע יש לי דרך להגיע לכל המידע שרק משתמש רשום יכול.

נברתי בשרשור ויש כמה שכבר שאלו את השאלה הזאת ואכך במידה 16 הגודל היחיד הוא 205/55R16.

ושוב תודה.! :)

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

קראתי את המאמר של מוטי שעזר לי להבין כמה דברים. אבל איך אומר דוד דאור, כי כמה שתדע יותר ילד אתה רק תבין פחות(במקרה שלי יהיו לי עוד שאלות) אז רציתי לשאול כשמוטי כתב שמאמר שלו שהגדלת החישוקים מגדילה את צריכת הדלק, זה בגלל שחישוק גדול יותר מצריך צמיג עם שטח פנים גדול יותר ואז יש יותר מגע עם הכביש?

עוד שאלה שרציתי לשאול, אחרי שקראתי במאמר על רוחב הג'אנט שעושה את ההבדל. אני לפני כמה שנים החלפתי את המידות המקוריות של המאזדה לנטיס 99 שלי 14x5.5 צמיג 185/65/14r לג'אנט דגם ultralite במידה 15x6.5 צמיג 195/55/15

עם קוד מהירות גבוה משהיה לי לפני, קוד v (לפני כן היה h)

רציתי לדעת על פי המידע הזה אם אתם יכולים להגיד לי כמה תועלת הבאתי לאוטו כמה נזק עשיתי? כי בסך הכל אני אוהב את איך שהאוטו מתנהג מאז. יש לו אחיזה מצויינת כשאני לוקח סיבובים במהירויות שמעל המותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...