Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בפעם הבאה שאתם חושבים על הגדלת החישוקים כדי לשפר את הביצועים...

שימו לב! השרשור הזה בן 367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא, לא ועוד פעם לא.

לא פעם ראשונה: כיון שמחירו של צמיגי במידה גדולה יותר גבוה יותר בהשוואה לאותו צמיג במידה קטנה יותר.

לא פעם שניה: כיון שככל שהצמיג גדול יותר, שטח המגע, כלומר: החיכוך שלו עם הכביש גדול יותר, וכידוע: חיכוך = מאמץ = עליה בצריכת הדלק.

לא פעם שלישית: מד המהירות מקבל את הנתון שלו מחיישן הממקום על גל היציאה של תיבת ההילוכים, ומד הסל"ד מקבל את הנתון שלו מחיישן הממוקם על גלגל התנופה או על המפלג. לא שינית את יחסי ההעברה בתיבת ההילוכים, ועל כן הנתונים שאתה טוען שראית במד המהירות אינם יכולים להתקיים במציאות. בדוק את עצמך שנית.

הסתייגות לסעיף השלישי: הדבר יכול להתקיים אך ורק אם מדדת את המהירות באמצעות מכשיר GPS, שמודד את קצב התנועה האמיתי שלך ואינו נסמך על נתוניו הטכניים של כלי הרכב. אם זה אכן המקרה, נא התעלם מהסעיף השלישי לעיל.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאלעד רשם, רק חידוד קל - צמיג רחב יותר, בדרך כלל יצור יותר חיכוך עם הכביש, שזה טוב המשמעות היא אחיזה טובה יותר. הבעיה שנוצרת היא שלרוב זה מגדיל את התנגדות הצמיג לגלגול, מה שמביא בפועל לצריכת דלק גבוהה יותר. אני רושם "לרוב" כיוון שיתכנו שני צמיגים, לאחד גם אחיזה טובה יותר וגם התנגדות נמוכה יות לגלגול, אבל לרוב הוא יהיה יקר משמעותית, וישחק מהר יותר.

אוסיף נקודה נוספת: כאן מדובר על הגדלה מינורית, לפעמים מגדילים גם את קוטר החישוק (לרוב מסיבות קוסמטיות) ו"מרוויחים" התנהגות פחות טובה בשל הגדלת מסת הגלגלים, וביצועי תאוצה פחות טובים, בשל שינוי יחסי ההעברה.

הסיבה המכאנית היחידה להגדלת חישוק היא לצורך הגדלת קוטר צלחות הבלימה, מה שמעטים עושים בפועל.

עריכה אחרונה על ידי Eily
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה - ברשיון שינית את המידות? כי אם לא - הרכב שלך לא חוקי כרגע.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שאלעד אמר, השאלה היא באמת איך נמדדה המהירות (מד של הרכב או GPS).

כי לפי נתוני הצמיגים שהעלית יש הפרש של 5.2% במה שיציג מד המהירות ברכב, כך שבמידה השניה שציינת המהירות האמיתית תהיה גדולה בהפרש הנ"ל מזו שבמידה הראשונה באותה מהירות מוצגת (במד של הרכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום לכולם פה. שמי מקסים ואני חדש!:-)

יש לי סובארו אימפרזה שנת 2002 ידנית 1600 95 כוח סוס שימו לב!

יש לי בעיה לבחור את הג'אנט המתאים לרכב שלי (מותר לי לפי היצרן מורשה עד 18

אני מחפש משהו שישפר את איכות הנהיגה של הרכב שלי ושלא יכביד עליו. לא רוצה! ההפך אני רוצה שיחסוך בדלק! ושיסע יותר טוב על הכביש. ושהמנוע יסחוב! עכשיו יש לי מידה 14 חשבתי לעלות על 16 חתך נמוך זה אפשרי כדעי? ( ועל תעירו לי לגבי כספים אני מודע כשעולים במידה יקר יותר לא מעניין)

או הכי כדאי להישאר אם המידה המקורית?

עריכה אחרונה על ידי MaxinergY
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לחסוך בדלק תעבור לצמיג הכי דק שאתה יכול לאשר ותעבור לג'אנט הכי קטן שאתה יכול לאשר.

אם תגדיל את הג'אנט אתה לא תחסוך בדלק להפך.

אם אתה רוצה אחיזה טובה תקנה סט צמיגים טוב,אחיזה אתה יכול לשפר ע"י צמיגים רחבים יותר אבל אתה תגרע מהצריכת דלק.

בקיצור אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

או שאתה חוסך בדלק או שאתה משפר את האחיזה.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ג'אנטים במידה גדולה יותר, שניתן להרכיב עליהם צמיג רחב יותר והם יותר קלים מהמקור

אני לצורך העניין עברתי מ 16 ל 17 והורדתי 4.5 קילו מכל ג'אנט ואני על אותו רוחב צמיג

פיאט קופה 16VT - כי לא היה תקציב לפרארי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה,

אם מגדילים את קוטר הצמיג, משנים את יחס ההעברה הסופי מה שיקטין את התאוצה ויגביר את המהירות הסופית.

זה אומר שמהירות הרכב עולה קצת על כל סל"ד נתון.

עד כמה שאני מבין, זה אמור לחסוך דלק.

מעבר לזה, חתך צמיג נמוך יותר אומר צמיג קשיח יותר. למיטב הבנתי אם הצמיג קשיח יותר הוא פחות מתקמר לצורת האספלט ויוצר שטח מגע קטן יותר.

פלות חיכוך = פחות צריכת

בכל השרשור הייתה התייחסות רק להגדלת המשקל הבלתי מוקפץ והמתגלגל, האם לא יכול להיות מצב בו הגדלה תחסוך בדלק?

בעלים של Custom Powder Coat

צביעה חשמלית בתנור

הפרוייקטים שלי:

שיפוץ virago 500, שיפוץ VX80

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה ידידי,

בכל הקשור לצריכת דלק - התהליך שמשפיע יותר על צריכת הדלק הוא התאוצה. בכך שהגדלת את הקוטר, המנוע מתאמץ יותר ע"מ להגיע למהירות שיוט.

במהירות שיוט ההבדל יהיה מיניאטורי, וגם כך הגורם היותר משפיע על צריכת הדלק בשיוט הוא חיכוך, אך זה של האוויר. החיכוך של הגלגלים הוא חיכוך גלגול, כמעט ללא החלקה.

גם אם התאוריה שלך היתה נכונה - זה מאוד תלוי ברכב הספציפי ובמהירות. קח בחשבון שמתכנני הרכב לקחו בחשבון מהירות שיוט בסל"ד אפקטיבי לצורך צריכת דלק נמוכה - יכול להיות שמתחת לזה דווקא המנוע "יתאמץ" לסחוב. כמובן שאם מדובר במהירות גבוהה מהמתוכנן, יכול להיות שאתה צודק.

לא ג'אנט קטן ולא ג'אנט גדול אמור ליצור קימור במגע עם הכביש. אם כך הדבר, אתה טועה במילוי לחץ האוויר. מה גם, שבדר"כ צמיג (או גלגל) בקוטר גדול יותר יהיה רחב יותר ויצור שטח מגע גדול יותר עם הכביש ושוב, כאמור, צריכת הדלק תעלה.

אגב, הלינקים בחתימה שלך שבורים :wink:

שבוע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לאיזה גודל הכי מומלץ להחליף את הצמיגים שבאים עם האיביזה מהחברה מבלי לפגוע בנוחות הנהיגה ?

רציתי לשים ג'אנטים בקוטר 17 אבל קראתי שלפעמים זה יכול גם לפגוע בכל מיני דברים ...

אשמח להסבר , תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כרגע הרכב עומד על מידה 195/55/15 , אני רוצה להשים ג'אנט של XSI חתך 17 והמידה שמותרת לאישור היא 205/40/17

רציתי לדעת מה יהיו ההשלכות לגבי האחיזה,נוחות, ממעבר 15 ל 17 ? וגם מה יהיו היתרונות.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפרארי זה יעשה רק טוב ויהיה לך יותר קל להוריד את הכח לכביש.

בפיאט אונו זה לא ממולץ, הרכב יהפוך להיות כבד ויצרוך יותר דלק.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...