Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אגרת רישוי לרכב? למה בעצם?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבה מעניינת והתשובה ממשרד התחבורה והאוצר עוד יותר מעניינת

https://cars.walla.co.il/item/3525145

אתם משלמים את זה לאף אחד עבור משהו שאיש לא יודע לומר מה זה.

• אהבתי 1

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? למה נגבת אגרה?

בטח שיודעים...

המדינה גובה אגרת רישוי, בגלל אותה סיבה שכלב מלקלק לעצמו את האיברים האינטימים... היא פשוט יכולה.

למה? מי יעצור בעדה?

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני שעתיים, Ron Poh כתב:

המדינה גובה אגרת רישוי, בגלל אותה סיבה שכלב מלקלק לעצמו את האיברים האינטימים... היא פשוט יכולה.

למה? מי יעצור בעדה?

בשנות ה-80 העלה רוני אהרנוביץ ז"ל על נס את נושא המהירות המירבית בכבישים.

הייתי גאה להיות בין אלו שנסעו עם מדבקת 120 בולטת על החלון האחורי של הגולף GTI דור1 שלי (אוי... איפה היא היום...).

רוני הציע אז, בכנס ליד נחל אלכסנדר, להקים מפלגת נהגים - אולם סירב בתוקף לעמוד בראשה...

נראה לי שמבחינת היותנו, כולנו, פרה חולבת של המדינה, שום דבר לא השתנה ב-50 שנה האחרונות.

אנחנו עדיין (למיטב ידיעתי) המדינה היקרה בעולם מבחינת מיסי קנייה על רכב חדש, משלמים סכומים הזויים גם על

רכישת רכב כאמור, גם על הדלק, וגם על האגרה השנתית, שעומדת לרוב על כמה עשרות דולר במדינות מתוקנות.

אבל מאין יביא האוצר מעל 40 מיליארד שקל בכל שנה, שהוא מלקט על כל האמור לעיל?.... 

אף אחד לא טרח מעולם להקים מפלגת נהגים, כנראה שיש לנו מספיק צרות אחרות... אבל אילו רק היה שר אוצר אחד עם ביצים, שהיה מחבר את המלחמה בהון השחור עם הוזלת מיסי רכב ועם הורדה של מיסי הכנסה - בחיי שלא היה צורך במפלגה כזו.

טוב, מספיק לחלום, חזרה לעבודה...

• אהבתי 3

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה פשוטה מאוד: המדינה זקוקה למקורות מימון לפעילותה. מסיבות היסטוריות הרכב מהווה מרעכיב חשוב בהכנסות אלה. הפחתת המיסוי על הרכב תצריך הגדלת מיסים אחרים, ואם המהלך יהיה חריף מדי יגרם זעזוע גדול למשק. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גביית המיסים בעודף לא קטן, וזה כשל מאוד גדול כי יותר כסף יכל להשאר אצל האזרחים ולדחוף את הכלכלה קדימה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור צודק בזה שהמדינה על כל המערכות שלה יודעת כמה מילואים הוא עושה והגיוני היה שייקבל אוטומטית את ההנחה כמילואימניק פעיל. ולא ייצטרך להילחם גם על ההנחה הזאת.
מצד שני הוא רוצה פירוט והסבר לאן הולך הכסף, שזה... איך לומר, כמו שנבקש פירוט או הסבר לאן הולך הכסף מהמיסים על הדלק (שזה רוב העלות של הדלק) או פירוט לאן הולך המס הכנסה שכל אחד משלם. או לאן הולך המס קניה והמע"מ כשהוא קונה רכב.
זה מס, שהולך לאוצר המדינה, והמדינה משתמשת בכסף הזה לכל הצרכים של המדינה.

היסטורית במדינת ישראל התייחסו לרכב כאל לוקסוס, מותרות, ולכן המיסים על כל מה שקשור לרכב הם גבוהים. מס קניה, אגרת רישוי, דלק... מיסים שהוכלים לקופת המדינה. היום רכב זה כבר לא מותרות, ועדיין אם המדינה לא תקבל את הכסף משם - היא תצטרך ככל הנראה לגבות אותו ממקומות אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, avargel כתב:

גביית המיסים בעודף לא קטן, וזה כשל מאוד גדול כי יותר כסף יכל להשאר אצל האזרחים ולדחוף את הכלכלה קדימה

נכון לחודשים האחרונים. הדבר הזה הולך בגלים. וגם אם יחליטו להוריד מיסים, סביר שזה יהיה במקום שיקל עם אוכלוסיה רחבה, נניח במע"מ.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק חידוד קטן לאותו כתב משועמם- אני בעל תג נכה, מעולם לא הייתי צריך 'להזכיר' למדינה שאני נכה. מיום קבלת התג אני מקבל רשיון רכב עם אגרה מופחתת.

אבל אם ניתן סתם לכתוב מילים ללא שום סימוכין אז למה לא? 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, אורח לרגע כתב:

רק חידוד קטן לאותו כתב משועמם- אני בעל תג נכה, מעולם לא הייתי צריך 'להזכיר' למדינה שאני נכה. מיום קבלת התג אני מקבל רשיון רכב עם אגרה מופחתת.

אבל אם ניתן סתם לכתוב מילים ללא שום סימוכין אז למה לא? 

מרגע שמעודכן אתה ממשיך לקבל, אבל...

לאימי כבר כמה שנים יש תג נכה, אבל מכיון שנסענו על רכב שלי, לא קבלנו הנחה.

לפני שנה מכרתי את רכבי, וקנינו רכב על שם אימא. על מנת לקבל את החזר האגרה הייתי צריך לנסוע למשרד הרישוי.

מבינים, לא רק שצריך להודיע להם, זאת פעולה שאי אפשר לבצע דרך האתר או בטלפון, אלה חייבים להגיע פיזית לסניף.

על מנת להוסיף חטא על הפשע. היום כבר יש לאימי תעודת פטור מתור, אבל לפני שנה ולמרות שהיא מרותקת לכיסא גלגלים לא הייתה לה תעודה כזאת. 

קבענו תור מראש, הגענו לסניף וקבלו אותנו רק שעה לאחר זמן התור שנקבע.

אז, כן יש התעמרות.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק קובע כי הפטור מתור לא תקף במקומות בהם נקבע תור מראש. זה נכון בקופ"ח, זה נכון בבנק וזה נכון במשרד הרישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, kobi_g כתב:

אתם משלמים את זה לאף אחד עבור משהו שאיש לא יודע לומר מה זה

מאיפה אתה חושב שמגיע הכסף לממן את הבניה והתחזוקה של הכבישים שאתה נוסע בהם?

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, sperial כתב:

החוק קובע כי הפטור מתור לא תקף במקומות בהם נקבע תור מראש. זה נכון בקופ"ח, זה נכון בבנק וזה נכון במשרד הרישוי.

למה בדואר לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדואר קובעים תור מראש. מה שציינתי היה כדוגמה.

אפילו בתוך אותו מוסד יכולה להיות הבחנה בין שירותים הניתנים עם קביעת תור לעומת שירותי walk in.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

נגשנו אלינו ושאלו, אם יש תעודת פטור מתור?

השבתי בשלילה, הסתבבו והלכו.

לפני כחצי שנה הייתי במשרד הפנים, הם אפילו יותר גרועים ממשרד הרישוי. נגשתי ולמרות שאין תעודה פטור מתור, הבינו את המצב. והעבירו אותנו.

לסיכום

עיקר דברי כוונו שפטור מאגרה לא אוטומטי.

ואטימות זה שרואים שלא עומדים בזמן המובטח, בשעה לא בכמה דקות. ולא דואגים לנכה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...