Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכרעה בין ספארק ופנדה ידניות

chaimgross
שימו לב! השרשור הזה בן 608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר הרבה זמן מתכנן לקנות את הרכב הראשון באיזור ה 15K.

יהיו לי נסיעות פעמיים בשבוע ירושלים-פתח תקווה, והשאר בתוך העיר בירושלים.

חשוב לי בסדר יורד: אמינות, עלות טיפולים, צריכת דלק ונוחות נסיעה.

פסלתי סופר מיני, כי מיני יותר מתאים לי (גם מבחינת חניות בעיר, גם דלק, וגם כי בא לי משהו קטן ופשוט).

פסלתי פיקנטו כי היא יקרה וזללנית.
פסלתי אלטו כי ראיתי פה שאמרו שנוחות הנסיעה מזעזעת.

פסלתי i10 כי היא יחסית יקרה וזללנית ומכוערת (בשנתון שנכנס לתקציב).

נשארנו עם האחיות לבית c1, האחיות לבית סיטיגו, ספארק ופנדה.

ראיתי בפורום דעות חלוקות לגבי c1 וסיטיגו לגבי הנוחות וכדומה, אז עברתי להתמקד בשתיים שנראה שהרוב ממליצים עליהם. פנדה וספארק.

לא יודע למה, אבל אני נמשך יותר לפנדה, אולי קיבלתי רושם שהיא יותר נוחה וכיפית, אבל לא מצאתי הרבה מידע פה בפורום לגבי אמינות, עלויות טיפולים וצריכת דלק, ואני חושש שבגלל שאין הרבה ממנה אז טיפולים וחלפים יהיו יקרים.

פנדה לדוגמה שעושה לי עיניים (למרות שזה רמת גימור one מאמין שיכול להסתדר. אולי אחכה שיצוץ אחד עם גימור יותר מוצלח):
https://www.yad2.co.il/item/ugfu9584

מה השנקל שלכם בנושא? איזה רכב עדיף לי לחפש? אני סתם פוסל סיאט מי? (ואם יש לכם עוד הצעה שפספסתי אשמח אם תציעו, עם הסבר למה זה עדיף)

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ואתייחס רק לפנדה ויש לי רק דברים טובים לומר עליה, אעיר בפתח הדברים שלספארק שם ושוק טובים טוב ואין במה שאכתוב כדי להעדיף את הפנדה עליה, מעולם לא הייתה לי ספארק אבל הייתי בעלים של פנדה 2014 במשך 4 שנים, אני עדיין בעלים של פיאט 500 2015 (אותם מכלולי הנעה וכמעט אותם מכלולים בכלל) ויש לי קרובי משפחה בחו"ל שמחזיקים פנדה שנים רבות.

הפנדה דור שלישי בה אתה מתעניין, יחסית לקטגוריה, מרווחת ונוחה, הישיבה גבוהה, הראות לכל הכיוונים מצוינת, המושב נוח (הוא כזה שיושבים "עליו" ופחות ששוקעים לתוכו..), המזגן טוב (אבל לא יותר מכך, ספק אם במכוניות בקטגוריה הזו  יש מזגנים שבאמת מקפיאים ביום חם), הכיף הגדול ברכב הזה זה תפעול המצמד וידית ההילוכים, הידית בדיוק במקום, המצמד חלק, רך מספיק אבל נותן תחושה מצוינת ומערכת הסיוע בזינוק בעליה עובדת טוב מאד. התמרון מעולה והתחושה הכללית היא של רכב יעיל מאד, נוח מספיק ו"חמוד". 

מבחינת אמינות-טובה מאד בתנאי שתוחזקה נכון. המנועים וותיקים ואמינים, כך גם הגירים, ברור שאפשר להרוס כל רכיב וזה די נכון לכל רכב. יש לוודא שהרכב טופל נכון, שהכל בו תקין (זה מעיד על רמת התחזוקה), שהמצמד "בריא" והכי חשוב, שכל הזמן מילאו נוזל קירור ייעודי (פראפלו) שכן מערכת הקירור רגישה לנוזל לא מתאים , ביד 2 תמצא פנדות שעשו בקלות מעל ל-200,000 עם אותו מנוע ואותו גיר...

לא אמורה להיות בעיית חלפים, יש גם המון תחליפי שכן מדובר במכלולים וותיקים שנמצאים במיליוני רכבים (פנדות, פונטו, 500, אפסילון וכהנה וכהנה..)

צריכת הדלק-אצלי לא הייתה מדהימה אבל אני גר בחיפה, 90% מהנסיעות היו עירוניות, רוב הזמן עם מזגן, המון עליות ורגל ימין שלי כבדה מאד.. בתנאים קשים אלו הצריכה הייתה סביב 12 ק"מ לליטר.

בשיוט במהירות ממוצעת של כ-120 התוצאה טיפסה ל-16 עד 17 ק"מ לליטר תלוי כמה מהדרך הייתה מעל ל-120 וכמה מתחת ל-110...), יש כאלו שמשיגים תוצאות טובות יותר אבל אני מעיד על מה שהיה אצלי.

באמת שאחלה רכב, לא סתם הוא היה רב מכר אדיר באירופה במשך עשורים.

המפתח הוא במציאת רכב שמור וזה נכון גם אם תבחר בספארק.

ואם קצת עולה מהאמור לעיל שאני משוחד אז כן...:) אבל אין לי משהו רע לומר שאותו הסתרתי...

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה אחלה מיני, אבל לספארק 1.2 יש יתרון בתחום הביצועים, לדעתי גם הספארק די נוחה עםצכי המושבים בעלי תמיכה לא מספקת.

שניהם צפופות מאחור, אך לפנדה תא מטען גדול יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, spidrman כתב:

היות ואתייחס רק לפנדה ויש לי רק דברים טובים לומר עליה, אעיר בפתח הדברים שלספארק שם ושוק טובים טוב ואין במה שאכתוב כדי להעדיף את הפנדה עליה, מעולם לא הייתה לי ספארק אבל הייתי בעלים של פנדה 2014 במשך 4 שנים, אני עדיין בעלים של פיאט 500 2015 (אותם מכלולי הנעה וכמעט אותם מכלולים בכלל) ויש לי קרובי משפחה בחו"ל שמחזיקים פנדה שנים רבות.

הפנדה דור שלישי בה אתה מתעניין, יחסית לקטגוריה, מרווחת ונוחה, הישיבה גבוהה, הראות לכל הכיוונים מצוינת, המושב נוח (הוא כזה שיושבים "עליו" ופחות ששוקעים לתוכו..), המזגן טוב (אבל לא יותר מכך, ספק אם במכוניות בקטגוריה הזו  יש מזגנים שבאמת מקפיאים ביום חם), הכיף הגדול ברכב הזה זה תפעול המצמד וידית ההילוכים, הידית בדיוק במקום, המצמד חלק, רך מספיק אבל נותן תחושה מצוינת ומערכת הסיוע בזינוק בעליה עובדת טוב מאד. התמרון מעולה והתחושה הכללית היא של רכב יעיל מאד, נוח מספיק ו"חמוד". 

מבחינת אמינות-טובה מאד בתנאי שתוחזקה נכון. המנועים וותיקים ואמינים, כך גם הגירים, ברור שאפשר להרוס כל רכיב וזה די נכון לכל רכב. יש לוודא שהרכב טופל נכון, שהכל בו תקין (זה מעיד על רמת התחזוקה), שהמצמד "בריא" והכי חשוב, שכל הזמן מילאו נוזל קירור ייעודי (פראפלו) שכן מערכת הקירור רגישה לנוזל לא מתאים , ביד 2 תמצא פנדות שעשו בקלות מעל ל-200,000 עם אותו מנוע ואותו גיר...

לא אמורה להיות בעיית חלפים, יש גם המון תחליפי שכן מדובר במכלולים וותיקים שנמצאים במיליוני רכבים (פנדות, פונטו, 500, אפסילון וכהנה וכהנה..)

צריכת הדלק-אצלי לא הייתה מדהימה אבל אני גר בחיפה, 90% מהנסיעות היו עירוניות, רוב הזמן עם מזגן, המון עליות ורגל ימין שלי כבדה מאד.. בתנאים קשים אלו הצריכה הייתה סביב 12 ק"מ לליטר.

בשיוט במהירות ממוצעת של כ-120 התוצאה טיפסה ל-16 עד 17 ק"מ לליטר תלוי כמה מהדרך הייתה מעל ל-120 וכמה מתחת ל-110...), יש כאלו שמשיגים תוצאות טובות יותר אבל אני מעיד על מה שהיה אצלי.

באמת שאחלה רכב, לא סתם הוא היה רב מכר אדיר באירופה במשך עשורים.

המפתח הוא במציאת רכב שמור וזה נכון גם אם תבחר בספארק.

ואם קצת עולה מהאמור לעיל שאני משוחד אז כן...:) אבל אין לי משהו רע לומר שאותו הסתרתי...

תודה רבה על התשובה הסופר מפורטת! 

אנשים כמוך גורמים לי ממש לרצות פנדה. הרבה אנשים אומרים שספארק אחלה רכב, אבל אנשים שהיו מאוהבים במיני שלהם אני מוצא רק בפנדה. 

מה בערך עלות הטיפולים השנתיים? הבנתי מחבר שבספארק זה בערך שנה 500₪ שנה 1000₪.

ובהנחה ואמצא אחד במצב טוב, זה הגיוני בעינך לקנות את הדור הקודם או שכדאי לי להתמקד בדור השלישי ולחפש אחת שמורה?

ועוד שאלה אם אפשר לשאול (אולי יהיה רלוונטי גם לי): למה החלפת את הפנדה בפיאט 500?

לפני 20 דקות, yulianx כתב:

הפנדה אחלה מיני, אבל לספארק 1.2 יש יתרון בתחום הביצועים, לדעתי גם הספארק די נוחה עםצכי המושבים בעלי תמיכה לא מספקת.

שניהם צפופות מאחור, אך לפנדה תא מטען גדול יותר.

תודה! אמנם הספארק יותר חזקה, אבל שיא המומנט שלה הוא ב 4800 סל"ד לעומת 3000 סל"ד אצל הפנדה, ואין לי לב לסחוט את הרכב שלי עד ל4800 סל"ד 

עריכה אחרונה על ידי chaimgross
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי פנדה, אחרי זה היה לי סוניק אז על הספארק אני לא אכתוב כלום.

על הפנדה ארשום לחיוב אחלה רכב אמין מאוד, חסכוני ברמות, תמורה מצוינת לכסף.

אחד הרכבים שאהבתי שהיה לי

אפשר לזרוק בכל פינה, צריכת דלק שת 16 17 קילומטר לליטר בקלות.

טיילתי איתה בכל הארץ מהחרמון עד אילת. מצוינת

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך להגיע לכזה סלד, הספארק פשוט מריגשה חזקה יותר, במיוחד כאדר בדור האחרון של הפנדה שכבדה מהקודמת.

עדיין, אם פנדה, הייתי מחפש את החדשה, מודרנית ובטיחותית יותר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנס אחד רוורס השני ערפל כניראה.

ככה זה בכול הפנדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, yulianx כתב:

פנס אחד רוורס השני ערפל כניראה.

ככה זה בכול הפנדות.

אשכרה, זה ככה גם בתמונות הרשמיות.
עד עכשיו הייתי בטוח שבערך כל רכב שלישי שראיתי ברחוב הרס את אחד הפנסים שלו ועשה תיקון חאפר.

חידשת לי. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, chaimgross כתב:

מה בערך עלות הטיפולים השנתיים? הבנתי מחבר שבספארק זה בערך שנה 500₪ שנה 1000₪.

ובהנחה ואמצא אחד במצב טוב, זה הגיוני בעינך לקנות את הדור הקודם או שכדאי לי להתמקד בדור השלישי ולחפש אחת שמורה?

ועוד שאלה אם אפשר לשאול (אולי יהיה רלוונטי גם לי): למה החלפת את הפנדה בפיאט 500?

אם אני זוכר נכון, סביב ה-1,000 ש"ח לשנה, הנסועה שלי הייתה כ-12,000 ק"מ בשנה, הקפדתי לטפל במוסך מורשה "יקר" אבל טוב ועם חלפים מקוריים (נסעתי לשם כך מחיפה עד לחדרה למוסך "עדי").

הדור הקודם זריז יותר היות והוא קל בכ-100 ק"ג מדור 3, דור 3 מרווח יותר ואיכות החומרים בתא הנוסעים טובה יותר, עניין של טעם וצרכים.

לא החלפתי את הפנדה ב-500...לי הייתה פנדה מ-2014 ועד 2018 ואז מכרתי היות והייתה לי הזדמנות לרכוש קקטוס מאפס ק"מ שגם אותה אני מאד אוהב.. את ה-500 קנינו ב-2015 עבור אשתי ומאז היא איתנו, אישתי מסרבת להיפרד ממנה...

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

c1 מהדור השני יותר קטנה וצעצוע מפנדה דור שלישי אבל הנוחות שלה ממש טובה, זאת הנקודה היחידה שרשמת ללמה לא לקנות c1. הכסאות מעולים, המתלים נוחים יחסית. לc1 יש יתרון של מנוע טויוטה עם שרשרת טיימינג במקום חגורה בפנדה - פחות הוצאות טיפולים. 

אחרי שנהגתי בספארק 2012 כמה פעמים, לא הייתי מתקרב לספארק גם מקל של 2 מטר. אבל אולי הדגם העדכני יותר איכשהו נהיה טוב, לא יודע.

הפנדה מעולה ודי אמינה אבל באיכויות טיפול ותחזוקה של ישראלים והמוסכניקים החאפרים שלהם אולי עדיף את הc1 שפחות קל להרוס לטעמי.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ABSULUTT כתב:

נהגתי על הפנדה הזאת כמה שנים. המנוע חלש מאוד. לא ממליץ. עדיף שברולט.

זה מגביל באמת? כי עוד כמה שניות כדי להגיע ל100 קמ"ש לא באמת משנה לי, כנ"ל אם אצטרך לעלות לירושלים על 60 ולא 80

לפני 3 שעות, spidrman כתב:

אם אני זוכר נכון, סביב ה-1,000 ש"ח לשנה, הנסועה שלי הייתה כ-12,000 ק"מ בשנה, הקפדתי לטפל במוסך מורשה "יקר" אבל טוב ועם חלפים מקוריים (נסעתי לשם כך מחיפה עד לחדרה למוסך "עדי").

הדור הקודם זריז יותר היות והוא קל בכ-100 ק"ג מדור 3, דור 3 מרווח יותר ואיכות החומרים בתא הנוסעים טובה יותר, עניין של טעם וצרכים.

לא החלפתי את הפנדה ב-500...לי הייתה פנדה מ-2014 ועד 2018 ואז מכרתי היות והייתה לי הזדמנות לרכוש קקטוס מאפס ק"מ שגם אותה אני מאד אוהב.. את ה-500 קנינו ב-2015 עבור אשתי ומאז היא איתנו, אישתי מסרבת להיפרד ממנה...

מה הסיפור עם רצועת הטיימינג, עסק יקר? לא פוגע באמינות?

לפני שעה, liorwohl כתב:

c1 מהדור השני יותר קטנה וצעצוע מפנדה דור שלישי אבל הנוחות שלה ממש טובה, זאת הנקודה היחידה שרשמת ללמה לא לקנות c1. הכסאות מעולים, המתלים נוחים יחסית. לc1 יש יתרון של מנוע טויוטה עם שרשרת טיימינג במקום חגורה בפנדה - פחות הוצאות טיפולים. 

אחרי שנהגתי בספארק 2012 כמה פעמים, לא הייתי מתקרב לספארק גם מקל של 2 מטר. אבל אולי הדגם העדכני יותר איכשהו נהיה טוב, לא יודע.

הפנדה מעולה ודי אמינה אבל באיכויות טיפול ותחזוקה של ישראלים והמוסכניקים החאפרים שלהם אולי עדיף את הc1 שפחות קל להרוס לטעמי.

תוכל לפרט מה כ"כ מחריד בספארק?

והאם יש הבדל משמעותי בין הדור הראשון לשני של הc1? אני רואה שהדור השני יחסית "יקר" (סביב 20k, שזה "הרבה" יותר מהפנדה ומהספארק) ותוהה האם זה שווה את זה.
כמו כן, איך ה c1 לעומת המי/סיטיגו? נראה שהם נכנסים בדיוק לאותה משבצת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדור השני בטיחותי יותר, מאובזר יותר, שקט יותר ונח יותר, שווה להשקיע בשבילו.

בעליות ההבדל בין הספארק לפנשה יורגש מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה, קשה למצוא פנדה מוצלחת. רוב הפנדות שאני רואה ביד 2 או סופר יקרות (יעני סביב ה20,000 לרמת גימור הנמוכה) או שהן שם כבר מעל חודש וזה מחשיד. 

יש לי סיבה בכל זאת לפזול לכיוון i10 (לתקציב נכנס הדור הראשון)? 

להמשיך לשבת על יד 2 ולחכות שמשהו יצוץ? אני לא לחוץ לקנות מהר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...