Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קווים מנחים להתנהלות כלכלית נכונה

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 47 דקות, MiniMiz3r כתב:

כמובן שהכי קל זה לעשות בדיוק את מה שאתה עושה - פאקינג כלום, ולבכות על זה בפורום אנונימי באינטרנט.

למה החלטת שאני לא עושה כלום?

מותר להתייעץ בלי קשר לדברים אחרים שרצים ברקע.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

תכלס זו שאלה טובה, האם כדאי לקנות עכשיו דירה להשקעה כשאתה רווק או להמתין עם זה לעתיד הלא ידוע.

מצד אחד זו השקעה די בטוחה, מצד שני זה יכול לתקוע אותך אם תתחתן ופתאום התכניות שלך ישתנו. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות - לא קראתי את כל השירשור, אבל הנה השנקל שלי:

1) אל תקפוץ מעל הפופיק, ואל תוציא יותר ממה שאתה מכניס.

2) תדאג לשמור סכום כסף בצד כל חודש לבלת"מים. לא יודע להגיד לך כמה, בהתאם ליכולות. אם אתה יכול לחסוך חצי משכורת - מעולה. אם אתה יכול לחסוך כמה מאות שקלים - גם טוב. אם יש מסלול השקעות שבו אפשר לשים את הכסף - בכלל טוב. אני לא מבין גדול בזה, בטח אחרים פה יוכלו לעזור לך יותר.

3) אם אין לך כסף פנוי לזה, אל תקנה מוצרי מותרות. אם אתה לוקח הלוואה בשביל לממן חופשה, אתה אידיוט.

4) קנה מוצרים איכותיים שמחזיקים לאורך זמן ולא דורשים שגרת אחזקה מסורבלת, גם אם הם עולים יותר. אלה בדרך כלל יהיו מוצרים איפשהו באמצע הסקאלה של המחירים. לא זול, אבל גם לא סופר פרימיום מנקר עיניים.

5) תהיה במעקב על שירותים בתשלום חודשי שאתה צורך. תבדוק מדי פעם אם יש אלטרנטיבה זולה וטובה יותר, ואם אתה בכלל יכול לוותר על אותו שירות מבלי לספוג פגיעה באיכות חיים.

6) לגבי קניות אימפולסיביות - לפני שאתה קונה, תישן על זה. אולי בבוקר למחרת כבר יירד החשק.

7) יחד עם כל מה שרשמתי מעלה, תשתדל יותר למקסם הכנסות, ופחות לספור אפונים.

8 ) הלוואה זאת לא מילה גסה, כל עוד היא לטובת משהו יקר שישמש אותך לטווח ארוך, או השקעה שאמורה להניב רווח (למשל הלוואה למימון שכר לימוד). אבל שים לב איפה אתה לוקח את ההלוואה ובאילו תנאים. הלוואה לרכישת בית - מעולה. הלוואה להחלפת גרוטאה מתפרקת ברכב חדיש ואמין יותר - גם טוב. הלוואה למימון חופשה או מחשב גיימינג - אתה אידיוט.

9) כשאתה לוקח הלוואה, תסתכל על הסכום הכולל ולא רק על ההחזר החודשי. גם אל תתפתה לכל מיני קומבינות מוזרות דוגמת הלוואת בלון. אה, וגם אל תיקח את כל ה"הלוואות בקליק".

10) לדעתי אין שום דבר רע בעסקת תשלומים בכרטיס אשראי, כל עוד זה בלי ריבית (זאת בעצם הלוואה בחינם). וכל עוד אתה קונה בזה משהו יקר שישמש אותך לאורך זמן, ולא אוכל בסופר.

11) מגיעות לך הטבות/מתנות - תנצל את זה. אני אישית לא זוכר מתי פעם אחרונה קניתי טלפון (יש טלפון חברה), מצעים (מקבל בעבודה מתנה לחג) או אוזניות (כל פעם מקבל מתנה בעבודה לכבוד אירוע כזה או אחר).

12) אם בורכת בזוג ידיים, כשאחת מהן לא שמאלית - תנסה לתקן את הקיים ולא לקנות חדש. וגם אם אין לך זמן/כח/חשק לתיקונים, שקול לפנות לאיש מקצוע.

13) יחד עם זאת, לפעמים יש הגיון להחליף את המוצר באופן יזום, גם אם הישן עובד. למשל להחליף מקרר בן 10 באחד חסכוני יותר.

14) אוכל - כמה שפחות לאכול בחוץ ויותר לבשל בבית. הארנק והבטן יודו לך. לא יודע לבשל - יש גוגל.

15) אם זה מפריד בינך לבין הקרקע - תשקיע בזה (הכוונה למזרון, נעליים וצמיגים לרכב).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 6

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

16) מוסיף לגבי אוכל- השלמות.

להשתדל לעשות כמה שפחות השלמות במכולת או סופר שכונתי,הפער במחיר הוא 50% מהרשתות הגדולות והסכומים יכולים להגיע למאות ש"ח בחודש.

לגבי אוכל בחוץ,אני אף פעם לא מזמין,אבל אם זה אירוע חברתי אז אני לא חוסך על עצמי.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Potato כתב:

16) מוסיף לגבי אוכל- השלמות.

להשתדל לעשות כמה שפחות השלמות במכולת או סופר שכונתי,הפער במחיר הוא 50% מהרשתות הגדולות והסכומים יכולים להגיע למאות ש"ח בחודש.

נכון.

צריך ללכת לסופר עם רשימה מוכנה מראש, וגם רצוי שלא על בטן ריקה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2022 בשעה 22:28, vadim6385 כתב:

7) יחד עם כל מה שרשמתי מעלה, תשתדל יותר למקסם הכנסות, ופחות לספור אפונים.

זה סיכום מעולה של רוב ההצעות הזמינות//הפשוטות/יעילות להתנהלות כלכלית. אבל מה זה למקסם הכנסות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

זה סיכום מעולה של רוב ההצעות הזמינות//הפשוטות/יעילות להתנהלות כלכלית. אבל מה זה למקסם הכנסות? 

250 שעות עבודה בחודש זה סבבה,לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, Haim_gds כתב:

אבל מה זה למקסם הכנסות?

לגנוב נייר טואלט ודפים למדפסת מהעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Potato כתב:

זאת עבדות, 

בסידור כזה פשוט אין זמן/כוח לבזבז את הכסף 😄

עריכה אחרונה על ידי rev-Match

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.5.2022 בשעה 09:03, avargel כתב:

פונטו ספייס שקניתי ב19,000 נמכרה אחרי 4 שנים ב8,000

זה 2750 ש"ח בחודש

11000 ב 4 שנים זה ירידה של 230 שקל לחודש

בתאריך 18.5.2022 בשעה 09:49, BRAVO_SX כתב:

אני משתמש בטבלה הזו לצורך הוצאות והכנסות...

כמובן שכל אחד יעדכן אותה לפי מה שנח לו, המספרים המוזנים כרגע הם לדוגמא בלבד ואין להם משמעות.

טל.

מעקב הוצאות.xlsx 113.76 \u05e7\"\u05d1 · 18 downloads

לי נראה מסובך מידי

יש לי טבלת אקסל מאוד פשוטה. מצד אחד תיאור: שכירות ,ארנונה, מים וכו' גן, חוגים וכו' אוכל קניות ואוכל בחוץ- ביטוח רכב,דלק,תיקונים וכו'- ביטוחי חיים קופת חולים וכו'- תקשורת- חסכונות- הוצאות שונות (שבגליון אחר אני מרכז את כל ההוצאות המשתנות כמו שואב אבק שקניתי בתשלומים, מתנת יום הולדת וכו')

מכיוון שאני שכיר אז המשכורת קבועה פחות או יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

החיים הטובים. היו שנים בהן עבדתי 75-100 שעות בשבוע.

היום אני נהנה מהפירות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רק צריך לזכור שהמטרה לא לעבוד כמה שיותר אלא להרוויח כמה שיותר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקדמים של עבודה בלילה/שישי/שבת הופכים את ערך השעה לגבוה.

חוץ מזה, במקצוע שלי, העבודה המפרכת הזו השך כעשור משתלמת כי היא מביאה אותך לאפשרות לעבודה מכניסה בשעות נורמליות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...