Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קווים מנחים להתנהלות כלכלית נכונה

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שלום,

בזמן האחרון אני קורא יותר ויותר פוסטים\כתבות על איך אנשים מחלקים את הכסף שלהם, יש כאלה שהוצאת הדיור שלהם נעה בין 20% ל-40%, יש כאלה שמוציאים על אוכל סכומים מטורפים(מתכוון לקניות בסופר) ביחס למשכורת, ויש גם אנשים שיש להם לא מעט כסף אבל ההוצאות שלהם ממש לא גבוהות והם מצליחים לחסוף אחוז מאוד גדול מההכנסה שלהם.

לפי איך שאני קורא את המפה המחירים רק צפויים לעלות בזמן הקרוב בכל התחומים.

לדעתכם מה הדרך הנכונה לחלק את ה"עוגה" מבחינת הוצאות נניח למשפחה ממוצעת(זוג פלוס 2) עם הכנסה ממוצעת של 10,500 ברוטו(זה איזור ה8.5K נטו) לכל אחד מבני הזוג כלומר סה"כ ההכנסה נטו היא 17 אלף ש"ח??

• אהבתי 1

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

זה תלוי מאד בהרכב המשפחה. גיל הילדים? איך מגיעים לעבודה? אזור מגורים? יש צרכים מיוחדים? יש משכנתא? 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, SlowRide כתב:

זה תלוי מאד בהרכב המשפחה. גיל הילדים? איך מגיעים לעבודה? אזור מגורים? יש צרכים מיוחדים? יש משכנתא? 

כדוגמא ניקח את המשפחה הממוצעת, זוג של 2 שכירים עם שכר ממוצע, ילד אחד עד גיל 3(בגיל פעוטון) ועוד ילד בן 5, לכל אחד מבני הזוג יש רכב(ללא הלוואה) והם גרים באיזור השרון בשכירות.

עריכה אחרונה על ידי Jeka88

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפ האחד שיש לי בנושא: לדעת (לא לנחש, לא ניחוש מושכל, לא להניח- לדעת!) במדוייק כמה יוצא על מה כל חודש בחודשו. 

משם אפשר לתכנן הלאה בהתאם לצרכים. 

לדעתי האישית, כמה שיותר צריך ללכת לחסכונות מדי חודש.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לחלק את ההוצאות בצורה אחוזית.

צריך קודם כל לחלק את ההוצאות לפי הצורך - הוצאות הכרחיות מבחינתכם והוצאות שניתן לצמצם.

יש משפחות שמבחינתן יעדיפו לשלם על חינוך פרטי מאשר להחזיק עוד רכב.

יש משפחות שיעדיפו לגור בבית פרטי מאשר בדירה בבית משותף.

וכמו שברווז אמר - צריך לנהל תקציב חודשי מסודר - ממש הכרחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי ישמע רע, אבל... זוג עם הכנסה ממוצעת לא אמור לגור באחד האיזורים היקרים בארץ וכנראה שגם לא להחזיק שני רכבים.

אני יודע שקשה לנו לתפוס את זה שהכנסה ממוצעת היא בעצם הכנסה די נמוכה, אבל לצערינו זה המצב כיום. אפילו זוג בעשירון 9 (שזה אומר הכנסה בערך פי 1.5 מהממוצע) לא יכול לחסוך סכומים גדולים בימינו.

• רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו משתמשות באפליקציה מעולה שבה אנחנו מכניסות את כל ההכנסות וכל ההוצאות בכל רגע נתון.
ככה שתמיד יש מעקב על כמה כסף נשאר בסוף החודש ולפי זה ניתן לראות בכמה אפשר להגדיל את החסכונות / להקטין את ההוצאות וכו.

אנחנו משתמשות באפליקציה: 1money אבל יש הרבה אפליקציות בסגנון.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתחבר לאפליקציות משלל סיבות

בניתי לעצמי אקסל ייעודי שמותאם בול לצרכים שלנו ואותו אני מעדכן כל 1 לחודש

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 47 דקות, Jeka88 כתב:

כדוגמא ניקח את המשפחה הממוצעת, זוג של 2 שכירים עם שכר ממוצע, ילד אחד עד גיל 3(בגיל פעוטון) ועוד ילד בן 5, לכל אחד מבני הזוג יש רכב(ללא הלוואה) והם גרים באיזור השרון בשכירות.

הגנים פרטיים, עיריה, או פרטי חצי מסובסד? כמה בחודש יוצא לשני הילדים?

כמה נוסעים הרכבים בחודש? כמה דלק זה יוצא? מה עלות אגרת רישוי טסט ואחזקה שנתית לכל אחת מהמכוניות?

כמה עולה השכירות בחודש?

על הסכומים האלה תוסיף חשמל מים והוצאות ידועות כמו למשל קופות חולים, ביטוחי בריאות, ועד בית, חוגים לילדים, בילויים, ביגוד, קניות אוכל ומצרכים.

כמה נשאר לך מההכנסה נטו? את זה צריך לחלק בין הוצאות נוספות לא מתכוננות וחיסכון.

אין פה תשובה חד משמעית איך לחלק את העוגה, צריך לשאוף להיות במצב שמכניסים יותר ממה שמוציאים ואם זה לא קורה, בודקים במה אפשר לחתוך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תוציא יותר ממה שאתה מכניס. בום, הנה, הפתרון לכל הלבטים הכלכליים בעולם ever. לפעמים אני משתגע מכמה מנסים לסבך דברים פשוטים בעולם. תוציא פחות ממה שאתה מכניס, ככה פשוט. בינתיים זה מוכיח את עצמו לרוב העולם המערבי.

מה שאתה מדבר עליו זה הפרקטיקה, לא האסטרטגיה (לעיל, שזה בעיני מה שהרבה יותר חשוב). החלוקה של העוגה משתנה בין אנשים. מכיוון שלאנשים שונים צרכים שונים, חלק יעדיפו להוציא המון על סמארטפון חדש כל שנה, לאחרים יותר חשוב אוכל בסופר או בכלל לאכול בחוץ כל יום. חלק יעדיפו חופשות כל כמה חודשים וחלק לא יוותרו על לחיות בקופסא בת״א ולשלם 9k שכירות, וחלק יעדיפו להתבנקר על כל שקל. מה זה משנה? שכל אחד יעשה את ההעדפות שלו. Encapsulate את כל הצרכים (והחובות) הללו שלך ושל המשפחה שלך, ותכניס ל ״להוציא פחות ממה שX מכניס״ ותעשה את החושבים של מה צריך לעשות ועל מה צריך לוותר בשביל להשיג את המטרת על הזו וסה״כ יהיה לך את הבסיס ל״התנהלות כלכלית נכונה״.

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל זה לא משנה כ"כ איך זה מתחלק, העיקר להישאר עם משהו אחרי כל ההוצאות החודשיות.

גם כמה זה ביחס להכנסה נטו, אין לזה נוסחה. יש מי שיגיד לך לחסוך חצי מההכנסות. יש מי שיגיד שמספיק לחסוך 2 אחוז. מה זה משנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו גם משתמשים באפליקציה, נקראת Toshl Finance, חינמית- בכל פעם שרוכשים משהו מכניסים בהתאם לקטגוריה ותת קטגוריה. בסוף החודש אני מוציא ממנה אקסל ועובר על פרוט כרטיסי האשראי לדברים שלא הכנסנו באפליקציה, כמו ביטוחים. השתמשנו בזה במהלך שנה שעברה ואז נוצרה לי סטטיסטיקה מייצגת של שנה שאיפשרה לבנות תקציב לשנה הזאת, כמובן כולל שינויים צפויים (מטפלת לילד אחרי חופשת לידה למשל), ולעקוב אחריו. מאוד עוזר לעשות סדר, ומה שעוד חשוב מבחינתי זה שכיוון שגם האשה מכניסה את ההוצאות היא יכולה לראות איפה אנחנו עומדים מבחינת ההוצאות ולהיות "בענינים".

מבחינת חלוקת ההוצאות, כמו שכתבו פה, קודם כל לרשום את כל ההוצאות הקבועות- שכ"ד, ארנונה, תשתיות (חמשל,מים, אינטרנט וכו'), ביטוחים וכו',  ולראות כמה מההכנסה נטו נשארה. במידה ויש סטטיסטיקה היסטורית לראות אם מה שנשאר מספיק לכיסוי שאר העלויות ומה יוצא החיסכון החודשי. אם לא נשאר להתחיל לחשוב איפה לקצץ, או האם צפוי שינוי מהותי (למשל, הילד הקטן יתחיל גן עיריה והוצאות הגן ירדו משמעותית). כמו כן, לבנות תחזית של כלל החסכונות (פנסיה, השתלמות ופרטי) ולראות מה הסכום שיוצא לפנסיה, בהתאם לכך להחליט האם נדרש חיסכון גבוה יותר, או אולי להפך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו שאלה גדולה מאוד ואין תשובה חד משמעית. כיוון יותר אישי תקבל אצל יועץ פנסיוני וגם אז יהיו הבדלים בין יועצים שונים. בגדול תחלק את השאלה ל-2: תכנון מאקרו או תכנון מיקרו?

במאקרו: ההוצאות הגדולות: דיור, תחבורה ומזון (פעם היה גם תקשורת אבל היום מאוד זניח). מי שלא גומר את החודש הוא כזה שלא מצליח לכסות את ההוצאות האלה.

עכשיו נעבור למיקרו: די ברור - דיור זול (דירה קטנה בישוב זול למגורים), תחבורה יכולה להיות שווה לאפס אם נוסעים בתחב"צ (כי מקבלים חופשי חודשי על חשבון העבודה), מזון אפשר בקלות להוזיל אם לא זורקים מבשלים ומקפיאים. בזבוז מזון הוא הוצאה שאפשר בקלות להקטין.

אם החזר המשכנתא יעלה ומחירי המכוניות, הדלק והביטוחים יעלו אז גם אתם תחטפו. השאלה בכמה ואת המספרים שלך אתה יודע יותר טוב מחברי הפורום 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך קודם כל להגדיר סדר עדיפויות. אם אתה לא מוכן להתפשר על איזור מגורים למשל אז זו הוצאה קשיחה שאין לך הרבה משחק בה וזה אומר שצריך לחתוך בצקומות אחרים כדי להיכנס לתקציב שעומד לרשותך.

אחרי הורדת הקשיחים תראה מה משאר ותחזשב איך אתה מחלק אותו. יש סיכוי גם שתגלה שאין ברירה אלא להתפשר על אחד הקשיחים שהגדרת כי המחיר בתחומים האחרים כבד מידי.

• רעיון טוב! 1

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...