Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סאגה בלתי נגמרת - אסון הר מירון

DareDevil

פוסטים מומלצים

כואב לי על המצב הנוכחי שקורה בהר, ורק לאחר אסון נוראי שבו מתו 45 איש וילד מרשלנות פושעת.

אוהבים להגיד שאנחנו הבעלים על השטח אבל אנחנו לא דואגים שיהיה לנו באמת שליטה עליו.

אפשר לראות בשידורי הועדה לחקירת אסון מירון, עד כמה היתה לכל אחד שמה אחריות על הנעשה בהר. כואב לי שמתו ככה סתם אנשים בגלל בצע כסף ורשלנות.

היום אושרה תכנית המתאר שהייתה כבר אמורה להיות מזמן בנויה.

1670532101_1.thumb.jpg.8b8a4bf38fb6b98ac160a4ee797220a0.jpg

איזה יפה הקבר בתכנית שאושרה? מקווה שיעשו כך בכל מקום עם זיקה יהודית. 

מסמכי התכנית למעוניינים

https://mavat.moin.gov.il/mavatps/forms/SV4.aspx?tid=4

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 35 דקות, arik100 כתב:

אנחנו הבעלים?

אני רוצה להאמין שנכסים עם זיקה יהודית-דתית צריכים להיות בחזקה ציבורית למרות שהקפיטליסט שבי אומר שצריך לשחרר רסן ולתת לשוק לפעול בעצמו. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מודע לזה שתכנית מתאר מפורטת אינה מהווה היתר בניה, כן?

מתוך כך יש להביא בחשבון:

1. ההדמיות היפות שאתה רואה, הן רעיון כללי מאד של משרד התבע"ות, ובכלל לא בטוח שכך יבוצע בפועל. מי שיקבע, הם האדריכלים שיגישו את ההיתרים, לפי תקנון התכנית.

2. המרחק מפה לתחילת ביצוע, הוא לפחות שנתיים, אם יתחילו לעבוד על זה היום אחה"צ. (ספויילר-לא יתחילו השבוע)

3. תכנית מתאר היא מאפשרת/מנחה. כלומר, לא כל מה שכתוב בה יבוצע מיד, או אי פעם. 

4. התכנית אינה מפקיעה בעלות מידיהם של מי שמחזיקים בקרקע. הם עדיין יכולים לתקוע הרבה מקלות בגלגלי האישורים הפרטניים.

זה צעד בכוון הנכון וגם מסע של מליון מייל... וכו', אבל הרבה מדורות עוד ידלקו על המשטחים הקיימים.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש להם 15 שנה לעשות עם זה משהו. נראה אם באמת  יקרה משהו.

בפועל כל מה שהתכנית הזו קובעת זה זכויות בניה (ועל זה אפשר לערער ולקבל הרבה הקלות) וחלוקה למתחמים של האתר. חוץ מזה, הכל רק הצעה של המתכננים. מי שיקבע איך יראה המקום בפועל יהיה המתכנן לביצוע והוא יכול לעשות משהו אחר לגמרי.

עריכה - לא ראיתי את ההודעה של נתקו מעלי...

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כל מה שמופיע בתור התנגדויות, שווה בעצם לקליפת שום?

screenshot-mavat.iplan_gov.il-2022_01.19-16_17_08.thumb.png.d117e68aa034f8c449fc1dcd5642c3b9.png

לינק מעודכן לתוכנית באתר החדש:

https://mavat.iplan.gov.il/SV4/1/2000333845/310

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

התנגדויות זה חלק משלבי אישור התכנית. שומעים את כל מי שיש לו התנגדות לתכנית ומתייחסים לזה.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כן משמעותי במובן שלאחר אישור התכנית, לא ניתן יותר להתנגד להיתרים שיוגשו לפי תקנון התכנית (ללא בקשה להקלות/שימוש חורג).

זה אמור לאפשר מהלך "חלק" לכל מה שיבנה בהתאם לתכנית המקורית.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא חקרתי לעומק את הנושא והדעה שלי מבוססת על כתבות ומידע שקראתי פה ושם אז יכול להיות שאני כותב שטויות.

אני חושב שבגלל שהשטחים שם שייכים לכל מיני גופים פרטיים שמנהלים אותם והיחסים בניהם לא הכי טובים, לתכנית המוצעת פה אין הרבה סיכוי להתממש כי כל אחד רוצה משהו אחר. 

אם היו מחלקים את המתחם לקבוצות השונות, כמובן שביחד איתן ובהסכמתן לחלוקה, היה אפשר לעשות תכנית יותר ברת מימוש.

הפיתרון הכי קל זה לצעוק שהמדינה תיקח אחריות על הכל, אבל זה לא עובד ככה. אין תחליף לאחריות אישית, וכדי שתהיה אחריות אישית צריך אכיפה וענישה. לא הגיוני שבמתחם פרטי אנשים נהרגים ואף אחד לא נותן על זה את הדין. היחיד שלקח אחריות זה מפקד המשטרה של האזור, זה לא הגיוני. אם אצלך בבית מישהו מחליק ושובר את היד הוא יכול לתבוע אותך. אז למה פה הבעלים לא ישא באחריות? אם היו יודעים שהם חשופים לתביעות, הם היו דואגים שהמקום יהיה מתוקתק.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SLOWRIDE, הכל נכון. אבל בוא נתחיל ממקום אחר: למה מקום קדוש שייך לאדם/גוף פרטי? לכאורה מדובר באינטרס ציבורי שהמקום יהיה שייך לגוף ציבורי מפוקח.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האינטרס הציבורי זה שהמקום יהיה פתוח לקהל ושיעמוד בסטנדרטים של בטיחות. מה זה משנה מי הבעלים? כמו שבבית הפרטי שלך אתה לא יכול לעבור על החוק, גם במקום כזה הבעלים מחוייב לציית לחוק.

לדעתי הבעלות פה זה לא העניין, זה דווקא טוב שזה פרטי כי ככה רק מי שנהנה מזה משלם ולא כל הציבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, SlowRide כתב:

וכדי שתהיה אחריות אישית צריך אכיפה וענישה

עכשיו יש ועדת חקירה לאסון מירון. 

ועדת נאור, לצערי אני לא מוצא את השידורים שהועלו ליוטיוב

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

...כמו שבבית הפרטי שלך אתה לא יכול לעבור על החוק...

אצלי בבית, או לצורך העניין ברשות היחיד - כל אחד יעשה הטוב בעיניו, כל עוד לא קורה כלום. לאף אחד אין רשות להיכנס אליי הביתה ולומר לי מה לעשות, למעט מקרים חריגים (מאוד) כמו שימוש/סחר בסמים, זנות, פגיעה בחיי אדם בצורה זו או אחרת, בגיעה בבטחון המדינה או בשלום הציבור (יש כאן הגדרות שחלקן מאוד רחבות וחלקן חופפות, אני יודע). חוץ מזה - אדם יכול לעשות מה שבא לו. 

במקום שמוגדר ציבורי, אך שייך לאדם פרטי המצב מסובך יותר. הוא מחוייב לעמוד בדרישות חוקיות אלה או אחרות, אך אין מי שיאכוף באופו אפקטיבי. הבירוקרטיה מאוד מקשה על אכיפה אפקטיבית, וכאן נכנס המנגנון השמן מאוד והמגושם מאוד של המדינה נכנס לתמונה. כדי לבצע אכיפה יש צורך במשטרה בחלק מן המקרים. בנוסף, רשות המיסים, כיבוי, רשות האנרגיה (חח"י, מנהל הגז, בהנחשה שיש שם שימוש בגז וכו'). עכשיו לך תתאם עם כל הגופים הללו וגם שיהיה לך צו שיפוטי במקרה הצורך. זה ייקח שנים, כי למדינה אין עניין להתערב במקום ציבורי בבעלות פרטית, כי יש כאן סבך משפטי מורכב - זכויות הפרט, זכויות הקניין, השאלה מי אוכף, איך כמה ומתי ועוד. יש כאן מורכבות מאוד גדולה כאשר המקום שייך לגוף פרטי ולכן לדעתי יש צורך להלאים את המקום ולו רק בגלל שמגיעים למקום במהלך השנה מאוד אלפי, ואפילו אומר בזהירות מיליוני אנשים - אזרחי המדינה ושלא (תיירים וכו', מה שיכול לסבך את המדינה דיפולמטית).

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...