Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308, סליחה שהמלצתי (ספויילר: בסוף לא הלך מנוע, זה היה מיכל דלק תקול)

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באיזה רכב מדובר ואיזה שנתון?

מטופל עד היום במורשה? אם כן, כדאי לנסות לדבר לליבם שישתתפו בהוצאות על החלפת מנוע. 

את האבחון קבלת במוסך מורשה או כללי?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 8 שעות, ohad_shimon כתב:

בהמשך לדיון כאן, גם אני מנפגעי פיג'ו.

כמו שאר הסיפורים, רכב עם 102000 ק"מ, מטופל בזמן, אחרי ריקול והחלפת רצועת טיימינג ב 65000 ק"מ.  ביום שישי פתחתי מכסה מנוע וגיליתי שמיכל נוזל קירור מלא בשמן. המנוע מפוייח ובמיכל שמן יש אמולסיה.( לא נדלקו נורות, לא חסר שמן)

במוסך סיכמו את זה ב- צריך להחליף מנוע. בהתחשב במוניטין של המנוע והמצב צריך להחליף (לא פירט מה בדיוק הבעיה), עלות החלפה למנוע חדש 15000 (אומר שהחליף 4 מנועים כאלה בחצי שנה האחרונה).

כמה שאלות:

1.  דעת המונים- האם שווה להשקיע את המחיר בתיקון או לספוג את ההפסד ולחפש משהו אחר?

2. האם ישנה אחריות של היצרן/המשווק לרכב של 100000 ק"מ על המנוע?

3. ראיתי שהוזכר משהו על תביעה ייצוגית, האם זה קורה?

מנוע חדש 15,000 ש"ח. נניח תסחוט ממנו עוד 100,000 ק"מ עד שיתפגר. תעשה חשבון תוך כמה זמן תעבור את ה-100,000 .כמו כן, המנוע החדש אולי יגיע עם הרצועה החדשה ואז תוכל ליהנות ממנו הרבה מעבר ל-100,000 ק"מ. 

קח בחשבון שבמצב הנוכחי אף אחד לא יקנה ממך את הרכב. אתה יכול לעשות שיפוץ מנוע במקום החלפה ואז תעיף את הרכב ביד 2, אבל השאלה היא אם אתה רוצה ויכול כלכלית להתמודד עם רכישת רכב אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מקפיץ 

המנוע עומד כרגע על 111,000 ק"מ ועוד הפעם נדלקה הנורה של השמן. בדקתי והמדיד היה מתחת למינימום. הוספתי עוד איזה ליטר שמן כדי להביא את המפלס קרוב ל-MAX. 

בקיצור קצב שריפה של ליטר שמן על כל 3,000 ק"מ. 

במוסך של פיג'ו אומרים שזה במסגרת התקן, אבל נשמע לי הזוי שהרכב אוכל כל כך הרבה שמן לא משנה מה הם אומרים. 

עריכה אחרונה על ידי PeugeotVictimBoy
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קץ המנוע מתקרב. 

התכונן להוצאה כספית על מנת לתקן אותו.

• אהבתי 1

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשאל אנשים שהחזיקו 1.8tsi לפני עשור, ליטר שמן ל-2000 ק"מ זה לגמרי הנורמה..😁

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
לפני 5 שעות, AdamLe כתב:

אשמח אם מישהו ישתף בעלויות טיפולים במוסכים המורשים(גבע או אורן)....אפילו בפרטי

חושב אם להכנס להרפתקאה הזו...

בבקשה. חשבונית עם מגוון חלפים ועבודות. הסכום הכולל גדול, והטיפול היה מקיף ומגוון. אם מפרידים בין החלפים השונים, העלויות שפויות לחלוטין.

במקרה הספציפי הזה, רכב שרכשתי עבור הבן, שנתון 2015, נקנה מיד שניה, הראשונה הייתה ליסינג. הוחלף מנוע באחריות יבואן חודש לפני הרכישה. מטופל בשוטף אצל "גבע", אין צריכת שמן מוגברת.

20230411_113241.thumb.jpg.9229ac08cc60435913dd74e01bee8a1e.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע באזור ה 2000 שקל  להחלפת טיימינג.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

פיג'ו 208

צריכת שמן בערך 1 ליטר על כל 1,500 ק"מ

בקיצור אי אפשר להמשיך לנסוע ככה והגיע הזמן לקבל החלטה 

גבע רוצים 11,000 - 12,000 אלף על שיפוץ מנוע 

בעיני זה פשוט הזוי להוציא על תיקון כמעט 35% משווי הרכב 

מצד שני אני לא יכול למכור את הרכב במצב שכזה בלי תיקון או לחילופין גילוי נאות ומחיר בהתאם 

מספר שאלות:

א. נניח אני עושה את זה וסופג את העלות כמה זמן המנוע יעבוד? מי מבטיח שעוד 12 חודשים אני עוד הפעם לא אמצא את עצמי עם מנוע שורף שמן ותיקון בעלות חמש ספרות? 

ב. חוץ מגבע יש עוד מוסכים שיכולים לבצע את השיפוץ בעלות יותר נמוכה? 

ג. לדעתכם לשפץ או לעשות את התיקון המינימלי ביותר שרק אפשר ואז להעיף את הרכב? 

עריכה אחרונה על ידי Mortician
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- כמה אחריות יש על העבודה?

אפשר להחליף שמן כול 10 אלף וטיימינג כול 4 שנים או 60 אלף על מנת להקטין סיכוי לבעיות. מניח אצלך ברכב לא בוצעו החלפות בפרקי זמן הללו?

יש ערוץ יוטיוב רוסי שמפרק מנועים לגורמים ומסביר על הבעיות, הוא ציין שהחלפת טבעות בוכנה ועוד משהו בעת שיפוץ יכולים להביא להפסקת צריכת שמן לתקופה ארוכה מאוד ולרוץ 400 אלף, אך בהמלך הזמן יצטרכו כמה פעמים להחליף גומיות צילנדרים.

דקה 13.

2- הייתי מנסה גם אורן שירותי רכב.

3-מה עלות תיקון מינימלי?

מה התקציב להחלפת הרכב?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, yulianx כתב:

1- כמה אחריות יש על העבודה?

2- הייתי מנסה גם אורן שירותי רכב.

3-מה עלות תיקון מינימלי?

נקודות טובות. אני אשאל. מה עוד צריך לשאול? 

אפשר להחליף שמן כול 10 אלף וטיימינג כול 4 שנים או 60 אלף על מנת להקטין סיכוי לבעיות. מניח אצלך ברכב לא בוצעו החלפות בפרקי זמן הללו?

לא, אבל החלפתי שמן כל 15 אלף קילומטר כמו שעון שוויצרי. לפעמים אפילו טיפה יותר מוקדם (13 אלף). המנוע הזה נבלה. אין לי ספק שאחרי התיקון הזה יצוצו עוד בעיות יקרות. 

מה התקציב להחלפת הרכב?

בעיקרון יש מזומן, אבל אני לקראת רכישת דירה ומעדיף לפגוע כמה שפחות בהון העצמי. חשבתי על i10 ידנית יד 2 שנתון כמה שיותר נמוך. אפשר למצוא אחת באזור ה-60-55 אלף. (שנת 2021) אפשר למצוא פולו ידנית שנת 2020 בטווח ה-60 אלף, אבל יש לי טראומה ממנועי טורבו בנפח של בקבוק קטשופ. כנראה אלך על האופציה השמרנית גם במחיר של צריכת דלק יותר גבוהה ופגיעה בביצועים אז שוקל גם מאזדה 2 שנתון 2019-2020.  

לפי מחירון רכב שלי שווה 35, אבל זה לא ריאלי. ריאלי אפשר לקבל באזור ה-30. 30 פחות 12 תיקון אני נשאר עם 18 נטו. 

עריכה אחרונה על ידי Mortician
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לפרסם אותו כאשר אתה אומר מראש שיש בעיה של אכילת שמן.

לא חושב שתקבל 18

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...