Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש פה מישהו שלמד\לומד שרטוט טכני בקהל? איזה ציוד רצוי לקנות?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, ברווז כתב:

לא כולם חייבים לעשות קורס כדי לתכנן דברים עם חלקים זזים שעובדים. 

במשך שנים רבות אני מתכנן ובונה דברים, שרמת המורכבות והמסובכות שלהם עולה כל הזמן. 

מדובר פה על הרחבה מקצועית של יכולות מובנות במקרה שלי, ואני לא לומד רק את השרטוט אלא גם את שאר הקורס הנדסאי :lol:

טולרנסים זה דבר חשוב שאני משתמש בו בעצמי ברמה הבסיסית ביותר שלו. 

עדיין לא נתקלתי במונח "דאטומים" מעבר לשירשור הזה.

איך אתה נותן טולרנס על ניצבות/מקביליות ומסמן קדח בלי דאטומים?

יש פה סתירה,אם תכננת משהו מורכב שמורכב מהמון חלקים אז הטולרנסים בו כמעט תמיד יהיו מסובכים(אלא אם כן יש לך מלא כסף).

לפני כשעה, ברווז כתב:

"יכולת לקשקש על דף" יש לי, אני מביא אותה מהבית... יחד עם הראייה המרחבית.

לעשות את זה מקצועי ונקי, מאד קוסם לי.

זה לא תלמד.

בקורס שאני עשיתי היו שעתיים על איזומטריה וזהו.

דברים כאלה לומדיח יותר בעיצוב תעשייתי בשנקר מאשר במכללות הנדסאים.

לפני כשעה, ברווז כתב:

אם מדובר על כלים איכותיים, זה נכון (בערך, בגדול). 

מי שנפצע מכלים סיניים, זה הסטנדרט והנורמה...

הייתה בדיחה,מי שהבין הבין.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, Potato כתב:

איך אתה נותן טולרנס על ניצבות/מקביליות ומסמן קדח בלי דאטומים?

יש פה סתירה,אם תכננת משהו מורכב שמורכב מהמון חלקים אז הטולרנסים בו כמעט תמיד יהיו מסובכים(אלא אם כן יש לך מלא כסף).

אוקיי, אני מבין שמה שאני קורא לו "טולרנס" ומה שאתה קורא לו "טולרנס"-ייתכן שהם 2 דברים שונים. (*יש עוד מספר דברים שאליהם ניתן לשייך טולרנס, שלא הכרתי קודם- עד שגיגלתי את המונח. ויש עוד כמה, אני בטוח. מחכה ללמוד אותם כבר 🙂)

בעקבות השירשור הזה *גיגלתי קצת על מה זה דאטום (חיכיתי ללמוד את זה בקורס, אבל הסתקרנתי כבר).

הדברים שאני בונה מורכבים בעיקר מעץ. ואצלי בעיקר מעץ ממוחזר, מה שאומר שהחומר גם לא אחיד.

במתכות הסיפור מורכב משמעותית, אני מודע לזה. 

בעץ, למה שאני בונה (לרוב), סטייה קלה לפה או לשם היא לא דבר קריטי. זה מספיק מקביל עבורי אם אני יכול למדוד את הניצבות עם זווית ומקבל תוצאה וויזואלית טובה. מעולם לא ניסיתי אפילו לתת לזה מספרים.

ובגלל שאני מודע למגבלות שלי, של החומר ושל האפשרויות שלי לבנייה, אני גם יודע לתכנן דרכים להתגברות על חלק מהבעיות הצפויות האלו. 

הפרוייקט האחרון שבניתי היה חצובה שולחנית לצילומים ביוטיוב. לחצובה הזו 4 צירי תנועה.

הרביעי התווסף כדי לנטרל יציאה מאיפוס - במילים אחרות, כדי שאוכל לייצב את המצלמה בניצב לשולחן, ללא קשר לכמה סטייה תהיה לי בעת שימוש בשאר צירי התנועה. ידעתי שתהיה, ואכן יש. 

פה אנחנו גם נכנסים לקטע של הכלים הזמינים לי- בגלל שלל סיבות, כרגע בעיקר חוסר קריטי במקום, אין לי 2 כלים שיאפשרו לי שליטה ה-ר-ב-ה יותר טובה על התוצר, ויורידו את הסטייה למינימום- planer + thickness planer. לא הכי קל, לא הכי כיף, אבל גורם לזה לעבוד.

כל עוד מדובר על דברים חובבניים, שלא נועדו לצאת למכירה או משהו כזה, אין לי בעייה עם זה. כל עוד מה שאני בונה עושה מה שהוא אמור לעשות, דיינו. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיבוד של מתכות וחלקי פלסטיקה שונים מעץ והמכאניקה ורמות הדיוק הנדרשות שונות.

הנדסאי לא ילמד אותך יותר מידי,גם אם תלך לעשות תואר ראשון לא תדע את זה אלא אם כן תעשה משהו שקשור בפרויקט גמר ותקבל הדרכה ממנחה.

תכנון אופטומכניקה שונה מתכנון מנגנונים ששונה מזיווד.

בשביל לדעת לתכנן צריך מנטור טוב והמון נסיון.

ואני מצטער לבאס,אבל כמות ההנדסאים הצעירים שעובדים בתכנון שייצא לי להתקל בהם אישית או לשמוע עליהם הוא אפס.

הכרתי 2 הנדסאים בnpi אבל הם היו עם עשור נסיון.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Potato כתב:

תכנון אופטומכניקה שונה מתכנון מנגנונים ששונה מזיווד.

ברור לי. תכננתי כמה דברים כאלו (בסיסיים) בימי חיי (לא אופטומכניקה, אבל זיווד ומנגנונים שונים כן. רק לא במתכת :lol:).

לפני 7 שעות, Potato כתב:

ואני מצטער לבאס,אבל כמות ההנדסאים הצעירים שעובדים בתכנון שייצא לי להתקל בהם אישית או לשמוע עליהם הוא אפס.

אתה לא מבאס, א'-האמת צריכה להיאמר בלי קשר ל"בעסה", וב'- די שיערתי שזה יהיה המצב. 

הלימודים באים עבורי מהבחינה המקצועית בתור תגבור משמעותי לניסיון שלי כקניין, "במקרה הכי גרוע",  אם כי אני מאד אשמח לשנות את הכיוון ולעבוד בתחום שאני לומד כי זה משהו שאני אוהב.

אבל הסיכוי לזה קצת נמוך, כמו שאמרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המוחלט של מודעות הדרושים לתחום שלי, נדרש מהנדס או הנדסאי, לרוב מכונות- אם כי גם אלקטרוניקה, תעשייה וניהול, לפעמים גם כימיה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...