Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש פה מישהו שלמד\לומד שרטוט טכני בקהל? איזה ציוד רצוי לקנות?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, מרק10 כתב:

קצת נוסטלגיה לא תזיק.

באחת מהמגירות מצאתי ציוד שרטוט מתקופת הלימודים מלפני 25 שנים ואולי יותר או פחות.

20211029_134341.jpg

רוטרינג יאללה... 💙

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 49 דקות, Fazer כתב:

אשכרה הייתי צריך לודא 3 פעמים באיזה עשור ובאיזו מאה אנחנו חיים.

אתם גם משתמשים בלטרסט כדי לכתוב על השרטוטים הידניים שלכם? 🤣

גם סקיצות אני עושה היום ממוחשב (במקרה שלי זה גם די מתבקש. תמיד או שהסרגל זז או שיש בליטות של האצבעות) אבל כששואליים על לחמוד שרטוט ידני אז זה מתבקש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת רשימה יפה של הציוד הדרוש, התחברתי במיוחד לפירוט שנתן @natco, עם תיקוני ההגהה של @sperial.

אותי השרשור הזה החזיר 42 שנה אחורה. האם השיא נשבר? לא בטוח, כי @sperial לא ציין מספר.

צילום ממבחן בגרות במגמת שרטוט מכונות בשנת 1979. מאז, לא עשיתי כלום בתחום הזה.

20190131_130023.thumb.jpg.d7e2b5e4263ddf5a75469a3d77a96e97.jpg

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שברת. אחותי למדה עיצוב גרפי בתחילת שנות ה-80. כמובן הצטיידה כראוי, אפילו בניתי לה שולחן אור מכמה קרשים, זכוכית חלבית ושתי מנורות פלואורסצנט.

כשסיימה החל עידן המחשבים, מהר מאד עברה ל-Corel Draw. ואני החלפתי את השקפים שהכנתי עם רפידוגרף על סרטי רנטגן שרופים לשקופיות שעיצבתי על Harvard Graphics.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

כששואליים על לחמוד שרטוט ידני אז זה מתבקש

הכוונה לא היתה לרדת ספציפית עליך, סתם קפצה לי ההודעה שלך כשחיפשתי מאיזו הודעה לצטט את הרפידוגרפים בתור התחלה של דאחקה 🤠

כל הדיון הזה מזכיר לי שבחופשים בתיכון ובין כיתה יב' לצבא אבא שלי סינג'ר אותי להיות פועל שחור במשרד האדריכלים שלו, אז יצא לי להתעסק המון עם לשרטט (ולמחוק עם סכין גילוח 🥴), ואפילו נהניתי מזה - סוג של אומנות נכחדת היום. כשסיימתי את הצבא הוא כבר עבר ל Data CAD, ואז כבר נעלמו השולחנות, סרגלי ה T, וגם הרפידוגרפים.

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע שזה לא מכוון אישית ויודע שזו מיומנות שהפכה כמעט מיותרת.

אני בטוח שידידינו בעל הנוצות רוצה ללמוד שרטוט ידני כדי להשתלב בתעשיית בוני הכרכרות. 

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Night Driver כתב:

אני הייתי עובד עם הלוח הפוך.

גם אני. האמת - ממה שהבנתי מהחברה הצעירים פה - לוח a3 כזה של רוטרינג סוגר לפות"ש את הפינה, וכמו שאמרת, אפשר להפוך אותו לשמאלי בקלות.

הבאסה איתם (לפחות עם אלה הזולים של לינרו) זה שהסרגלים מהר מאד לא נוסעים חלק בגלל פירורי עופרת ומוחק במסילות.

לפני 17 שעות, מרק10 כתב:

מצורפת תמונה שבה ניתן לראות ששני הצדדים לא מקבילים.

והנה תמונה של סרגל לשמאליים.

IMG_20211029_173900.thumb.jpg.1d72b9d5e148cd3e5a3d7e9a61509923.jpg

לפני 16 שעות, ברווז כתב:

בתור אחד שיכול ואכן משתמש בשתי הידיים שלו גם עם זויות נגרים למשל, אני מסמן איך שנוח לי יותר באותו הרגע- החלק העליון, החלק התחתון, צד ימין, צד שמאל, לא ממש משנה לי- הזווית מקבילה. 

המורה שלי לשרטוט היה מת במקום אם היה קורא את זה.

למזלו הוא כבר מת מזמן :-)

משרטטים מלמעלה למטה. לא חוזרים חזרה למעלה, אלא אם שכחת משהו חשוב.

ככה אתה לא עולה עם הסרגל טי חזרה על קווים ומורח אותם

מאותה סיבה, גם משרטטים מצד לצד ולא חוזרים.

אנחנו שמאליים- אז משרטטים משמאל לימין. ככה אתה לא מורח כשאתה חוזר עם המשולש על חומר משורטט.

לפני 4 שעות, מרק10 כתב:

קצת נוסטלגיה לא תזיק.

באחת מהמגירות מצאתי ציוד שרטוט מתקופת הלימודים מלפני 25 שנים ואולי יותר.

יש לי בשביל זה ראשים ומילויי דיו  :-)

IMG_20211029_173749.thumb.jpg.d9b3732ef2125ef043520f6728428308.jpg

@pasat04

סחטיין על המכונת שרטוט.

בזמנו רציתי כזו, לא היה לי כסף לקנות.

זה היה אחלה דבר, בעיקר כשצריך מרווחים קבועים או קווקווים...

וגם- מאפשר לך מלא זוויות ביניים חוץ מ30/60/90/45

מה שכן פילחתי מהמשרד של אבא, זה משולש מתכוונן של לינקס, שאני שומר עד היום. 

לידו חיקוי של לינרו, שהוא סבבה, אבל לא כמו המקור...

(הסרגל קנ"מ ברקע, אגב, הוא אוחנטי לגמרי- אני משתמש בו גם היום.)

IMG_20211029_173714.thumb.jpg.cad6c8d39a30ba2aa270f7080243aa80.jpg

ואם נעזוב לרגע את הנוסטלגיה שהשתלטה על קשישי הפורום-

אני מבין מהחבר'ה הצעירים יותר שהוראת השרטוט הידני מאד השתנתה.

ובאמת- שאין שום סיבה ללמוד היום לעומק שרטוט ידני דו-מימדי. האוטוקאד עושה את זה הרבה יותר טוב, ויותר מהר.

שרטט זה מקצוע שנעלם מהעולם, כמו עגלון או מוכר קרח. לא רלוונטי לשרטט טוב.

אבל כן צריך לדעת עקרונות,כמו עוביי קווים, גדלי פונטים, כווני טקסט נכונים, היררכית מידות... 

ראבאק- לשרטט כמו פלוטר- זה היה לא רלוונטי כבר כשאנחנו למדנו את זה.

אבל העקרונות והמשמעת שהטמיעו בנו אז,  כן עוזרים לי עד היום, כשאני מכין שרטוט.

כמו שאמר לנו המורה-

"שהפועל הכי מטומטם באתר, ביום הכי חם בשנה, בתאורה הכי גרועה, יוכל להבין ולבצע מה שרצית. זה העקרון לשרטוט נכון".

ואני לא מדבר על זה שנראה לי הזוי שמהנדס (ובטח שאדריכל) לא יודעים היום לשרטט איזומטריה בסיסית או פרספקטיבה דו מגוזית פשוטה של חדר (או חלק מכאני) פשוטים.

ילדודס- זו השפה שלנו מול המבצעים, הלקוחות, הקולגות. חייבים ללמוד לדבר אותה...

עריכה אחרונה על ידי natco
  • אהבתי 3

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

יודע שזה לא מכוון אישית ויודע שזו מיומנות שהפכה כמעט מיותרת.

גם נפחות כמעט נכחדה- ועדיין יש לא מעט אנשים שרוצים לרכוש סכין שנוצרה ע"י נפח. למשל. אני אחד מהם (בערך, אני הייתי שמח להיות אותו הנפח אבל לא חשוב).

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

אני בטוח שידידינו בעל הנוצות רוצה ללמוד שרטוט ידני כדי להשתלב בתעשיית בוני הכרכרות. 

:lol:

צחוק בצד. 

לפני מספר שנים, הגיע אליי לעבודה לקוח- אדם מבוגר מאוד, מעל גיל 90. היה צריך לרכוש כלי כלשהו. 

התפתחה שיחה מעניינת (האיש דיבר בשפה העברית היפה של פעם, ודיגדג לי לדבר באותה שפה יחד איתו- אבל זה היה נראה גרוע, כאילו שאני מסתלבט או משהו אז עזבתי את זה), ומסתבר שהאיש הוא איש מקצוע באמנות הנכחדת של בניית כרכרות וגלגלים לכרכרות.

היה צריך להחליף כלי ישן שנשבר בכלי חדש, ושהוא כרגע עובד על גלגל של כרכרה.

אפיל שמח לענות לי על שאלה טכנית או שתיים.

אז לא, כרכרות זה לא בשבילי.

אבל, בעברי הרחוק הייתי מאייר לא מעט דברים שהייתי רוצה שיקרמו עור וגידים יום אחד- ולדעת לשרטט אותם בצורה טכנית עם מידות ובדיוק איך החלקים אמורים לעבוד, ומה הפרופורציות הנדרשות וכולי, זה דבר שאשמח לחזור אליו. מעבר לשרטוטים של הבניות הסטנדרטיות שלי, ומעבר לעובדה שאני רואה בשרטוטים האלו צורת אמנות משל עצמה. 

ובמו עיניי הענוגות, לאורך השנים וגם עכשיו בקורס, נתקלתי בלא מעט שרטוטים ידניים שעברו דרכי. בין אם זה כי נוצרו ע"י מבוגרים שלא מצליחים ללמוד לעבוד על מחשב, בין אם זה עבור הבהרה זריזה (שרטוט קונספט דל, לרוב, אבל עדיין בקנ"מ נכון ומבוצע על פי הספר) או אפילו שרטוטים ישנים שלא עברו מיחשוב עדיין או שלא מוחשבו מאחר והם רגישים ממספר בחינות (לפי מה שנאמר לי לפחות).

לפני 6 שעות, natco כתב:

גם אני. האמת - ממה שהבנתי מהחברה הצעירים פה - לוח a3 כזה של רוטרינג סוגר לפות"ש את הפינה, וכמו שאמרת, אפשר להפוך אותו לשמאלי בקלות.

הבאסה איתם (לפחות עם אלה הזולים של לינרו) זה שהסרגלים מהר מאד לא נוסעים חלק בגלל פירורי עופרת ומוחק במסילות.

והנה תמונה של סרגל לשמאליים.

IMG_20211029_173900.thumb.jpg.1d72b9d5e148cd3e5a3d7e9a61509923.jpg

👍

לפני 6 שעות, natco כתב:

המורה שלי לשרטוט היה מת במקום אם היה קורא את זה.

למזלו הוא כבר מת מזמן :-)

משרטטים מלמעלה למטה. לא חוזרים חזרה למעלה, אלא אם שכחת משהו חשוב.

ככה אתה לא עולה עם הסרגל טי חזרה על קווים ומורח אותם

מאותה סיבה, גם משרטטים מצד לצד ולא חוזרים.

אנחנו שמאליים- אז משרטטים משמאל לימין. ככה אתה לא מורח כשאתה חוזר עם המשולש על חומר משורטט.

תודה על ההבהרה! אז אכן פיספסתי משהו מהותי מאד.

לפני 6 שעות, natco כתב:

ואם נעזוב לרגע את הנוסטלגיה שהשתלטה על קשישי הפורום-

אני מבין מהחבר'ה הצעירים יותר שהוראת השרטוט הידני מאד השתנתה.

ובאמת- שאין שום סיבה ללמוד היום לעומק שרטוט ידני דו-מימדי. האוטוקאד עושה את זה הרבה יותר טוב, ויותר מהר.

שרטט זה מקצוע שנעלם מהעולם, כמו עגלון או מוכר קרח. לא רלוונטי לשרטט טוב.

אבל כן צריך לדעת עקרונות,כמו עוביי קווים, גדלי פונטים, כווני טקסט נכונים, היררכית מידות... 

אני רק אשמח לחזור ולדווח ככל שהשיעורים יתקדמו :lol:🙂

מבחינתי, כדי ללמוד משהו- צריך ללמוד קודם את הבסיס. בדיוק כמו שאני לא יכול להיות מומחה לאינסרטים בלי להיות מומחה לברגים ותבריגים, כך אי אפשר ללמוד שרטוט במחשב בלי ללמוד את העקרונות שבנו את התחום לפני שהמחשב היה קיים.

לפני 6 שעות, natco כתב:

כמו שאמר לנו המורה-

"שהפועל הכי מטומטם באתר, ביום הכי חם בשנה, בתאורה הכי גרועה, יוכל להבין ולבצע מה שרצית. זה העקרון לשרטוט נכון".

שרטוט זו שפה. כשאתה מדבר בשפה נכון, מבינים אותך. מסכים לחלוטין ורבע עם מה שנכתב פה.

לפני 6 שעות, natco כתב:

איזומטריה בסיסית או פרספקטיבה דו מגוזית פשוטה של חדר (או חלק מכאני) פשוטים.

你能帮我解释一下最后一句话吗?...

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ברווז כתב:

גם נפחות כמעט נכחדה- ועדיין יש לא מעט אנשים שרוצים לרכוש סכין שנוצרה ע"י נפח. למשל. אני אחד מהם (בערך, אני הייתי שמח להיות אותו הנפח אבל לא חשוב).

נפח הוא אומן. אין הרבהכאלה וגם לא צריך הרבה כאלה. 

הוא פסל מתכת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המלצה שרציתי לכתוב כבר נכתבה לפניי ועדיף שכך (הזכרון לא משתפר עם הזמן), גם אני למדתי שירטוט ידני ב1998 וסבלתי את סבל השמאליים בתחום 😅

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל, כשמאלי, יש לך יתרון: אתה יכול לכתוב עברית בעט נובע, או בציפורן, בלי למרוח את הדיו.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור עצוב, אני שמאלי עם כל החסרונות של ימני,

כילד גדלתי על הסרטים של דני קיי, הבחור היה אמבידקסטרי ובאחד הסרטים הוא כתב מכתב עם שני הידיים כשכל אחת מתחילה בקצה האחר של המשפט והן נפגשות באמצע והמשפט כתוב.

עף לי הסכך בתור ילד, אז בכיתה א ניסיתי לכתוב עם שניי הידיים,

מיותר לציין שההורים שלי הוזמנו לבית הספר מאוד מהר ונאמר להם שאני מקשקש בשני ידיים ולא כותב כלום

נאלצתי לבחור, ימין או שמאל,

כשהבנתי שיש פחות שמאל, הלכתי על זה, למרות שנולדתי ימני.

אז תכלס אני רק כותב ויורה עם יד שמאל, כל שאר הפעולות עם ימין.

בטירונות המ"מ שלי התעקש שאני אחליף יד לימין, כי העין החזקה שלי היא ימין, כשלקחתי מקום ראשון בגדוד בקליעה עם יד שמאל, בהפרש גדול ממקום שני, הוא ויתר לי.

הקשר - הייתי אסון עם רפידוגרף, את פרויקט הגמר סיימתי בהצלחה כי חברתי לאחד שהיה מאוד טוב בשירטוט, אך חסר דימיון, אז אני עיצבתי את הכל על מפיות עם מידות והוא רק שירטט

עריכה אחרונה על ידי yairw

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

אבל, כשמאלי, יש לך יתרון: אתה יכול לכתוב עברית בעט נובע, או בציפורן, בלי למרוח את הדיו.

שמאליים ידועים כאינטילגנטיים. הם כותבים בעט כדורי או בעיפרון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yairw קצת סטיה מנושא השרשור - אבל בעניין שמאליים: אבא שלי היה שמאלי, אבל עם החינוך הפרוסי אילצו אותו לכתוב ולעבוד ביד ימין. התוצאה - היו "שתי ידיים שמאליות", ולמרות שאת התיאוריה ידע היטב, כל אימת שנגע בכלי עבודה שבר משהו.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...