Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע חזק והנעה אחורית - האם זה מסוכן?

KZ
שימו לב! השרשור הזה בן 979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל מי שכותב פה על 'זריקות תחת' במכונית עם ESP, לא... לא 'זרקתם' תחת עם האוטו. הקצת תנועת מרכב הזו, עד שהמערכת תפסה את האוטו, זה לא להיזרק. 

כל זמן שהאוטו לא נע יותר הצידה משהוא נע קדימה, הוא לא נזרק. 

• אהבתי 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, shellcase כתב:

לא חושב שנדרשת מהנהג הממוצע איזה יכולת מיוחדת ברכב מודרני בכל תצורה 'עממית' שהיא פרט למודעות ליכולת התאוצה, כן חושב שמי שמאמין שהוא עשה 28 שיעורים ואז נסע עם אבא שלו (שעשה פחות שיעורים אי שם בשנות ה80 על רכבים פרימיטיביים משמעותית) ועכשיו הוא יודע לנהוג - חי בסרט, אדם כזה לכל היותר יודע לתפעל את הרכב באופן בסיסי, את זה ידעתם גם בגיל 14 כשאבא נתן לכם סיבוב ביער בן שמן

בדיוק, ויצרנים יודעים את זה, והם יודעים שאדם ששוכב בשיקום או במועדון השיש לא יקנה רכב חדש, אז הם מעדיפים לשמור על הלקוחות שלהם חיים ויחסית בריאים, לכן ברכב כמו טסלה יש טון מערכות בטיחות.

Just now, falou כתב:

כל מי שכותב פה על 'זריקות תחת' במכונית עם ESP, לא... לא 'זרקתם' תחת עם האוטו. הקצת תנועת מרכב הזו, עד שהמערכת תפסה את האוטו, זה לא להיזרק. 

כל זמן שהאוטו לא נע יותר הצידה משהוא נע קדימה, הוא לא נזרק. 

++

גם אם כיבית את הESP, במהירות לא גבוהה מסויימת הוא נדלק שוב (ראיתי הקורולה ובאיוניק).

אפילו שאמרתי בקול של קלארקסון Traction Control Off, זה לא עזר 😢

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, רוןS כתב:

צריך גשם ראשון, וכניסה סיבובית למחלף במהירות לא נכונה.

קלי קלות.

זה מבחירה ועם בקרות כבויות. 

כמה אנשים בטעות נכנסים במהירות לא נכונה בםנייה ביום של הגשם הראשון? אולי אחד בכל הארץ. בקיצור זה סיכוי אפסי שיהיה איזה דהוא סיכון בטעות. 

אגב, עם בקרות דולקות מקסימום איבדת שליטה לשנייה והיא תתקן לך בקלילות. זה ממש לא לזרוק תחת ולא דריפט. אני גם לא יודע עד כמה באיוניק למשל הבקרות ניתנות לניתוק והאם לחלוטין. יש מכוניות שבהן כתוב "בקרה מנותקת" אבל עדיין מרגישים מעט בסיבובים או שהן חוזרות במהירות מסוימת. באאודי r8 למשל, אם כיבית את הבקרה בלחיצה של שנייה עד שכתוב שהיא כבויה, אז כשגיע ל-160 קמ"ש היא תדלק מחדש. לחיצה ארוכה תכבה אותה לגמרי ויש כאלו שאצלם זה לא עבד, אז בימי מסלול ניתקו את הפיוז ששלט על הבקרה (הייתי במפגש בארה"ב). 

עריכה, הגבתי בעמיד הקודם ולא ראיתי את ההודעה של פאלו. מסכים מיליארד אחוז. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהשאלה נכונה. 

זה לא שהמכונית עם הנעה אחורית והרבה כ"ס מה שהופך אותה למסוכנת, אלא נהג לא מיומן. 

לא חסרות תאונות דרכים עם נהגים בעלי רכבי הנעה קדמית שאיבדו שליטה על הרכב.

הנעה אחורית בפני עצמה מחייבת את הנהג לשינוי צורת נהיגה, למשל באיזה שלב לחזור לגז. 

אין כאן שום דבר "מסוכן".

• אהבתי 1

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אף פעם לא קרה שהרכב "זרק תחת" בפניה, גם ברכבים משנת תרפפ"ו בגשם עם צמיגים סיניים.

אבל אולי כי אני נהג טוב מדי. וגם אף פעם לא היה לי רכב עם הנעה אחורית.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ArikM כתב:

הנעה אחורית בפני עצמה מחייבת את הנהג לשינוי צורת נהיגה, למשל באיזה שלב לחזור לגז. 

אין כאן שום דבר "מסוכן".

עצם זה שהנהג צריך להיות מודע יוצרת את הסיכון. ככל שרכב יותר סלחני לנהג הוא יותר בטוח.

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

לי אף פעם לא קרה שהרכב "זרק תחת" בפניה, גם ברכבים משנת תרפפ"ו בגשם עם צמיגים סיניים.

אבל אולי כי אני נהג טוב מדי. וגם אף פעם לא היה לי רכב עם הנעה אחורית.

כי התרפפ"ו שלך די חדיש. ברכבים נטולי בקרות בתקופה שאליאנס נחשב צמיג טוב זה היה די נפוץ.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשווה תפוחים לתפוחים. 

אל תשווה, בהקצנה, סוזוקי אלטו ל m2.

רכב חזק עם הנעה קדמית בפניה מהירה, על כביש רטוב, כנראה ימשיך ישר במקום לפנות.

אז מה השאלה, היגוי יתר מול תת היגוי? 

לדעתי שניהם מסוכנים באותה מידה לנהג לא מיומן

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.8.2021 בשעה 19:54, falou כתב:

עם בקרות עובדות?

כן, אם סובבת מספיק חזק במקביל ללחיצה.
הן משתלתות אחרי איזה 2 שניות, אבל בשלב הזה אתה כבר יכול להיות עם זנב בנתיב ליד. כמובן שכשאקבל את הרכב אדע להגיד יותר

• אהבתי 1

-פולו 16V 6N שנת 2000, -סקודה אוקטביה  2015, גולף 2018,  סופרב 2020

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, MoonKnight כתב:

הן משתלתות אחרי איזה 2 שניות, אבל בשלב הזה אתה כבר יכול להיות עם זנב בנתיב ליד. כמובן שכשאקבל את הרכב אדע להגיד יותר

לאף בקרה לא לוקח שתי שניות, גם לא בניינטיז. שתי שניות זה נצח.

איך אמרו במקורות: ״אתה חולמת״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, falou כתב:

לאף בקרה לא לוקח שתי שניות, גם לא בניינטיז. שתי שניות זה נצח.

איך אמרו במקורות: ״אתה חולמת״.

אל תתפוס אותי במילה :) מספיק כדי שהזנב יגלוש קצת לנתיב ליד

-פולו 16V 6N שנת 2000, -סקודה אוקטביה  2015, גולף 2018,  סופרב 2020

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות וההסברים.

בתאריך 4.8.2021 בשעה 10:49, o.r כתב:

עם בקרות דולקות אין סכנה

אם זה המצב, אז זה מאוד מרגיע.

בתאריך 8.8.2021 בשעה 09:51, MoonKnight כתב:

הן משתלתות אחרי איזה 2 שניות, אבל בשלב הזה אתה כבר יכול להיות עם זנב בנתיב ליד.

אם זה המצב אז אני חושש שבתחילת החורף נשמע על מקרים כאלה.

השאלה היא עד כמה חזק צריך לסובב וללחוץ כדי שזה יקרה.

כאמור, החשש שלי הוא מנהגים שרגילים למשפחתית עם מנוע 1600 אטמוספרי והנעה קדמית, ופתאום ימצאו את עצמם בסיטואציה מסוכנת שהם לא היו מודעים לה.

(החשש העיקרי שלי היה מכך שזה יקרה לי / לאשתי, אבל כשחושבים על זה, גם האפשרות שזה יקרה לנהג שנוסע בנתיב לידי / מולי היא מטרידה).

בתאריך 7.8.2021 בשעה 11:02, ArikM כתב:

אין כאן שום דבר "מסוכן".

בעיני, רוב הנהגים בארץ (ובכלל) הם ״לא משהו״, במובן שההבנה שלהם מסתכמת בכך שהם יודעים להגיע מנקודה לנקודה, בלי התייחסות למצבים קיצוניים או מסוכנים או לטכניקות נהיגה מתקדמות. הם כמובן גם לא מודעים לכך שיש הרבה שהם לא יודעים.

עצם זה שמישהו נוהג כבר 20 שנה ברכבים משפחתיים רגילים, הוא מחשיב את עצמו כנהג טוב למרות שהוא ממוצע לגמרי, ועכשיו הוא נדרש לשינוי צורת הנהיגה זה עניין מסוכן, במיוחד משום שרוב הנהגים האלה לא מודעים לכך ואף אחד גם לא טורח לספר להם על כך.

בתאריך 7.8.2021 בשעה 02:57, shellcase כתב:

שזה לא ישמע שאני תוקף אותך חלילה כי אתה באמת במכנה משותף עצום של כמה מליוני אנשים בישראל, להיפך היתרון שלך שאתה מבין שאתה לא מבין, שזה נהדר! אישית, אני חושב שאתה צריך לשקול ברצינות להשקיע משאבים בשיפור היכולת כי בסוף - הסטטיסטיקה אומרת שתאונות דרכים הן מהגורמים המובילים לפציעה ואף מוות שהאדם הממוצע נתקל בהם.

זה בהחלט משהו שבא בחשבון.

אם יש לך משהו קונקרטי להמליץ עליו - אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרות עובדות.....

https://youtu.be/1ZLXUDac7Xg?t=213

נהג עובד.....

https://www.youtube.com/watch?v=sDtKTl1CRiU&t=45s

עריכה אחרונה על ידי רוןS

אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.8.2021 בשעה 19:18, shugiflex כתב:

כנראה שתוך כדי החלקה בסיבוב כמה עשיריות שניה מרגישות כמו שתי שניות.

קודם כל - כן.

דבר שני, אנשים שלא מהדור שלפני הבקרות לא מרגישים לפעמים כמה הבקרות כן עובדות, גם כשהם לא שמים לב. כתבתי על זה פה:

https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/2259/סקירת-גולשים/אאודי-TT---זאת-לא-את-זה-אני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...