Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[מדריך] פריצה\שחרור מערכת מולטימדיה בטויוטה פרויוס פלוס 2019, המבוססת על גילקאר

farmalot
שימו לב! השרשור הזה בן 1038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

התחדשתי ברכב חדש, וניסיתי להתוודע למערכת מולטימדיה בשביל להבין איך לנצל אותה.

אמל"ק - אפשר:

1.  די בקלות, לחבר את המערכת מולטימדיה לטלפון לגלישה דרכו (נגיד, כשלא רוצים לשלם על חבילת גלישה בשביל המערכת מולטימדיה), ובכלל להתקין אפליקציות (לדוגמא זאת שמראה לך את הטלפון על המע' מולטימדיה, המקבילה של CarPlay)
  2. קצת יותר מסובך, להחליף את הסים של גיל קאר בסים שלך שאתה שולט בו
  3. ניתן להוסיף זכרון חיצוני
  4. וניתן להוציא כניסות USB (נגיד לצורך חיבור דיסק או קי, או לחבר לטלפון)

מה שלא הצלחתי

1. להחליף סים - כנראה שיש תקלה אצלי בחריץ ששמים בו את הסים (נשבר לי שם משהו)
  2. להשמיע את הוויז דרך ההרמקולים של האוטו. שומעים את הוויז (או כל אפליקציה שרצה במע' מולטימדיה) דרך רמקול עלוב שיושב מאחורי הרדיו. למעשה, כל עוד זה המצב, כל המערכת הזאת והמדריך הזה שווה לפח (כי הרבה יותר נוח פשוט להפעיל איזה אפליקציה שנרצה דרך הטלפון ולהשמיע דרך ה BT בלי לשבור את הראש)

אז בהינתן שכן תירצה לעשות את 1-4 למעלה, זה ההסבר:

1. כניסה למערכת והגדרת וויפי
    1. הכנס למערכת של NAVI (האנדרואיד הזה שעליו מופיע הוויז כמו בתמונה למטה)
    2. לחץ 4 או 5 פעמים באיזור האדום המוצג. אם לא מצליח, צריך להמשיך לנסות. בסוף זה תופס (אני מיומן כבר ולוקח לי רק 7 נסיונות)
       image.png.30a15dae56bad203150389e52b768730.png
    3. יקפוץ חלונית של סיסמא, הקש 2809
    4. מכאן אתה באנדואיד רגיל. אתה יכול ללכת להגדרות ולהתחבר לוויפי.
    5. ע"מ להתקין אפליקציות נוספות, הכנס לגוגל פלי, ותזין 2912 בסיסמא. אני אישית לא התקנתי כלום, וקראתי שיש מצב שכל אפליקציה שתותקן, בסופו של דבר תעוף (בגלל שיש הגנה על המערכת או משהו), אבל אתה מוזמן לנסות
  2. החלפה של הסים - דורש פירוק הדשבורד (די בקלות, אבל לא לבעלי לב חלש)
    1. עקוב אחר ההוראות הקצרות האלה, או בגרסא יותר מפורטת פה, ותגיע למצב שהרדיו שלוף ואצלך ביד (יכול להישאר מחובר לכל הכבלים). חשוב מאוד שתשים מגבת או סמרטוט על הפאנל של הבקרת אקלים (שיושב מתחת לרדיו), כי רוב הזמן הרדיו ישען על הבקרת אקלים, ואנחנו לא רוצים שריטות למזכרת
    2. אם תהפוך בזהירות את הרדיו, אתה תראה שהרדיו מורכב בצם משני חלקים, גוף הרדיו הראשי, ועוד תוספת שיושבת מתחתיו:
      image.thumb.png.98931b967285ac3321d551c8c65925a8.png
      התוספת הזו היא.. המערכת של גיל קאר, האנדרואיד. פה יושב הכל. אצלי המערכת עוגנה עם אזיקון ודבק. שחרר את האזיקון, הכנס מברג בין שני החלקים (בדופן הרחבה שבה שני החלקים מחוברים) והפרד לאט את החלקים
    3. באחד הצדדים של המערכת (שהיה מוסתר ע"י אחד התושבת של הרדיו הראשי) יש חריץ של מיקרו סים ושל מיקרו אס די קארד. שלוף את המיקרו סים (שים לב לזכור את הכיוון שלו), והכנס חליפי
      אני מצרף תמונות (גם של הדיפ סוויץ האדום, למקרה שמישהו יסתקרן וישנה, וירצה להחזיר חזרה)
      image.png.c9087bd82913b4dba7314fc5b0b16b21.pngimage.png.1a575f2cc314fce7464f12eaf5c69a9f.png
  3. הוספת זכרון חיצוני (מיקרו אס די)
    1. ליד החריץ של המיקרו סים יש חריץ למיקרו אס די, שאמור להיות ריק. הכנס את הכרטיס שלך
  4. הוספת כניסות USB
    1. על המערכת של גיל קאר יש כיתובים על כל הקונקטורים בגוף מתכת. על אחד רשום USBx4 (בתמונה 2.2 לעיל זה הכבל שמורכב מכמה כבלים שחורים ביחד, שהכי קרוב לאצבעות שלי). אצלי ברכב הכבל הזה טייל עד מאחורי התאי ככפות. עקוב אחריו, זהה אותו בדרך, ושלוף אותו
      image.png.f7968af76eaba53639382a73b37938ca.png
    2. מפה אפשר לזרוק את הקצה שלו בתוך התא ככפות, לחבר לו מאריך או מה שתרצו.

כמה הערות

1. המדריך הזה נכתב בעקבות הרבה מידע שאספו לפני, שפורסם בפורום הזה ובפורומים אחרים. רוב התודות שייכות להם.
  2. בתוך מערכת האנדרואיד יש איזה קטע, שהמסך לא תומך בסוויפ (התנועה הזו שאנחנו עושים כשרוצים לגלול למטה בטלפון). ואז כשנכנסים לאיזה חלון (נגיד הגדרות), ורוצים לגלול למטה, זה.. בעייתי. לצורך זה נולד הכפתור שבטח אפילו מי שייצר את האנדרואיד לא ידע מה הוא עושה:
    image.png.bfc51ffacfe23be2cae70212791ee93a.png
    כשלוחצים עליו מופע עוגן של אוניה עם חצים לכל הכיוונים. החצים האלה משמשים לגלילה
  3. כל הקונקטורים של הרדיו ושל המערכת אנדרואיד הם ייחודיים, ז"א שלא ניתן לחבר קונקטור למקום הלא נכון, ככה שאם ברצונכם לנתק הכל כדי לעבוד בנוחות, לכו על זה. רק שימו לב לא לשכוח לחבר קונקטור בחזרה (כי על זה אין הגנה), וכמובן תעבדו כשהרכב כבוי (לא יודע איזה תופעות לוואי זה יכול לגרום). ישנה החרגה אחת בנוגע לכלל הקונקטורים, וזה שלמערכת אנדרואיד כן אפשר לחבר קונקטור אחד לשני מקומות, ולכן נוסיף תמונה:
    image.thumb.png.e19105c8e3cd59b152d07e94958bee78.png

שאלות פתוחות

1. לאיזה עוד מערכות זה מתאים? לאיזה דגמי רכב ושנתונים?
  2. אשמח אם מישהו יכול לצלם מה הכיוון שמכניסים את הכרטיס סים, ולדווח שאכן זה עובד
  3. אשמח אם מישהו יכול לדווח אם התקנה של אפליקציות נשארת ולא עפה
  4. והכי חשוב - אשמח אם מישהו הצליח לחבר את הרמקול של האנדרואיד לרמקולים של הרכב. אני ניסיתי לחבר אותה עם בלוטוס למערכת מולטימדיה המקורית של הרכב ולא הצלחתי, אבל אולי אפשר גם חבר אותה לכניסת AUX. 
  5. תיקונים למדריך הערות וכן תשובות לשאלות תשלחו לי בפרטי, ואעדכן את הפוסט

שיהיה בהצלחה בע"ה :)

עריכה אחרונה על ידי farmalot
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...