Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקני מחשבים במרכז/ירושלים?

ATok
שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, מחפש עוד מתקני מחשבים חוץ מ״המחוון״ מחולון, אשמח להמלצות 

(צריך לאתחל את התוכנה במחשב FRM במיני קופר) 

אני שוקל להזמין את הציוד בשביל לעשות זאת לבד או לשלוח לחו״ל - שתי האפשרויות סביב ה-100$, ולעשות לבד לוקח 10 דק׳ בערך. 
אך אם יש אלטרנטיבה במחירים האלו בארץ, אעדיף לבחור בה (המחוון ממש לא קרוב למחירים האלו פשוט) 

תודה מראש 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, ATok כתב:

(צריך לאתחל את התוכנה במחשב FRM במיני קופר) 

מה זה אומר,מבחינתך ?
- הרכבת מודול חדש,בתול ועכשיו צריך קודינג ? זה פשוט דרך ISTA,הרבה מוסכים,אנשים (במיוחד שמתמחים ברכבי BMW) יש להם את התוכנה,או סורקים אוניברסליים בסדרות היוקרתיות !
- רוצה קלונינג,להעתיק למשומש או פשוט עקב כשל במצבר או כל סיבה אחרת,נפגע הקובץ קידוד המקורי ( CORRUPTED) ??
זה מודול חשוב,חייב לקודד עם מספר שלדה ו-VO (vehicle order) של הרכב שלך,אם אתה רוצה שכל הפונקציות יעבדו,גם בחו"ל לא ראיתי  מחירים של 100$ למעבדות רציניות שיש בשפע (לא נתייחס לעלויות משלוח וסיפור עם מכס שיכול לקרות) .
מנעולן רציני עם ציוד וידע,אמור לדעת לעשות את זה,גם אני עוד לא מצאתי אחד כזה ששולט מעולה בקודינג עם כלים של מהנדסים ברכבי BMW/MB,שהייתי צריך שירות של קידוד מפתחות או בכלל מה שקשור ל-IMMO,לרכבים חדשים,לרוב זה סירוב ופחד,כי לרובם יצא לשלם לא מעט אלפי שקלים על נזקים שעשו בגלל טעויות שעשו בתהליך,זה ממש לא פשוט !!
-בקשר למעבדות ותמחורם,זה מה יש,ורובם זה כולל אנשי תוכנה או בכלל מי שמתעסק בצד האלקטרוני של הרכב,כולל גם אותי,לא חושבים לעבוד ישירות מול לקוח סופי פרטי,מהרבה מאוד סיבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה כשל במצבר ועכשיו האורות הקדמיים דלוקים ולא מגיבים והאיתותים לא עובדים. 

אני לא מתכנת אז לא בקיא במושגים הספציפיים, מהמחקר שעשיתי ברשת הגעתי למסקנה שרוב הסיכויים מדובר ב-FRM, 
הוצאתי לבדוק האם ניזוק פיזית (נשרף,מים), והוא לא, אז ככל הנראה רק עניין של התוכנה. 

הרפרנס שלי היה סרטוני יוטיוב כמו זה: 

שנראה מאוד פשוט, ומצאתי את הסט של הXProg שהוא משתמש בו ב-100$: 
https://www.ebay.com/itm/Latest-Version-V5-84-XPROG-M-X-PROG-Box-ECU-Programmer-with-USB-Dongle-English/363001826862?hash=item5484984e2e:g:tP8AAOSwpIheyN9M

וחברה בחו״ל שמבטיחים לסדר את המחשב גם עם אחריות לכל החיים (אם תיפול שוב התוכנה): 
https://www.ecutesting.com/common-faults/bmw/bmw-and-mini-footwell-module-fault/ -  אנגליה ויותר יקר 

https://www.ebay.com/itm/FRM3-Footwell-Module-BMW-MINI-REPAIR-SERVICE-CODED-LIFETIME-WARRANTY-SAME-DAY/153934462040?epid=25004096474&hash=item23d7357c58:g:TLIAAOSwdxRev3U4 - ארה״ב 60$ על העבודה והמשלוח עלי כמובן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלות נשאלו כדי לוודא דברים,כי בלי זה אי אפשר להמליץ שום דבר בצורה רצינית (עדיין אלו יהיו המלצות !)
יש לא מעט סיבות שהקידוד יכול להיפגע,ברגע שכתבת שהיה כשל במצבר,זה אחד הסיבות הנפוצות לתקלות ב- Footwell Module (FRM)

אני לא זקוק לשום קישורים,אלו ממש לא רפרנס,רק הדגמה איך מתקנים דברים ON THE BENCH !
פתרון לבעיה שלך מחולק ל-2:
- חומרה מתאימה כדי לקרוא/לכתוב ישירות על רכיב הנכון.
- תוכנתי,הכי חשוב,חייב לדעת איך לתקן קובץ,להחליף במידת הצורך לאחר,ולקודד מחדש נכון!

אם אתה לא יודע מה זה D-FLASH ואיך מחלצים EEPROM מזה,לקבוע האם הקובץ בכלל תקין,ואז איך משלימים ומקודדים נכון,אז חבל להתברבר עם זה,וכל זה רק נראה פשוט בסרטוני יוטיוב ;)
לכן המלצתי לך למצוא מנעולן מקצועי, לרוב עובדים ישירות מול לקוחות פרטיים,להם יש את הציוד,וכל מה שכתבתי,זאת השגרה היומית שלהם,ותבקש הצעת מחיר,ואז תבדוק כדאיות מול שליחה לתיקון בחו"ל. 

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועלן? החברה שפורצים את הדלת כשאבד המפתח? 

יש לך להמליץ על מישהו?
מהמבחר במדרג הם לא נראים כאלו שיודעים מה זה D-FLASH ואיך מחלצים EEPROM מזה, לקבוע האם הקובץ בכלל תקין, איך משלימים ומקודדים נכון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

1. דיברת על הזמנה מחו"ל, אז אולי תבדוק אופציה להזמנה של היחידה צרובה מראש לפי הרכב שלך, ותוכל לבצע ניסיונות על היחידה שלך (כדי שיהיה תמיד אחד תקין לחרום).

2. אולי חבר הפורום @teyal , יהיה מוכן "לחשוף מידע" ולעזור לך עם כמה עצות מועילות בנוגע לאופציה של תיקון עצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ATok כתב:

אכן דימוי שלהם לא משהו,אבל תעשה ריסט במוח,ותאמין לי מנעולן שיודע לשכפל מפתחות לרכבים הכי חדשים 2018-2021 של BMW/MB הוא תותח אמיתי,שיש לו כלים ממש לא זולים,והרבה מאוד ידע וממש יודע מה הוא עושה !!!
הרי כל הדיון פה איך לחסוך לך כסף,המעבדות יקרות מדי,למוסכים אם תלך,הם לא יגלו לך את ה"קבלני משנה" שלהם שמטפלים בדברים מסובכים שמעורב בהם IMMO (וספציפית מדברים על BMW,יש יצרנים שהסיפור יותר פשוט) ,הם גם צריכים פער תיווך,אף אחד לא עובד בחינם,אז נשאר מנעולן שלא בטוח דרך "מדרג" תמצא אותם,וברור אתה צריך אחד שמתמחה ברכבי BMW,,ולמה הם,כי יש להם ציוד מתאים והוא יודע את כל מה שכתבתי.
אין לי המלצה,כמו שכתבתי,גם אני לא מכיר אישית תותח שעונה לדרישות של דברים שאני לא מסוגל לעשות,אבל יש כמה בודדים בארץ,שמעתי.
בקיצור לפי תשובות שלך,ממליץ לך לחסוך כסף ועוגמת נפש,ולא הזמין מתכנת XPROG סיני זול,זה לא יעזור לך !
לא כל דבר ניתן לעשות לבד,אפילו שבסרטון מה זה נראה פשוט,וגם אם רוצים,עקומת למידה ארוכה מאוד,סכנה ממשית שתעשה נזקים !

לפני 3 שעות, innvision כתב:

שלום,

1. דיברת על הזמנה מחו"ל, אז אולי תבדוק אופציה להזמנה של היחידה צרובה מראש לפי הרכב שלך, ותוכל לבצע ניסיונות על היחידה שלך (כדי שיהיה תמיד אחד תקין לחרום).

כנראה לא הבנתה,זה שירות תיקון של היחידה שלו שחייב לשלוח להם,הלוואי 100$ ליחידה כזאת מפירוק עם קידוד לפי השלדה שלו :rofl:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, innvision כתב:

הבנתי אותו, הצעתי לבדוק את האופציה הזו (כולל את העלות).

ניחוש פרוע,הרבה יותר יקר מאשר לתקן את המקורי שלו במעבדות בארץ,ולך תדע מאיזה מקור פורק ובאיזה מצב המשומש,האם באמת מגיע מקודד לפי פרמטרים של האוטו שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.4.2021 בשעה 13:27, ATok כתב:

יש לך להמליץ על מישהו?
מהמבחר במדרג הם לא נראים כאלו שיודעים מה זה D-FLASH ואיך מחלצים EEPROM מזה, לקבוע האם הקובץ בכלל תקין, איך משלימים ומקודדים נכון...

כמה עולה בקר כזה חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, danniel כתב:

כמה עולה בקר כזה חדש?

לפי הערכתי לא פחות מ-450$ בחו"ל,בארץ לפי דעתי אפשר לעבוד לפי מכפלות,X10 X30 X50,הכל יכול להיות.
בתגובתי ניסיתי להסביר,תיקון קובץ כזה לא כל כך פשוט.
אם היה מפרסם VIN,או לפחות שנת דגם של מיני קופר,אולי זה ייבוא מארה"ב,הייתי בודק לו בשניה.
הרכיב הזה נשרף בסיטונאות,אפילו כאשר היו עושים עדכון מערכות במוסך יבואן עם ISTA-P,לכן בחו"ל הוצא על זה Service Information Bulletin (SIB) עם הארכת אחריות !!

כדי לבדוק את זה,חייבים מק"ט מדויק,שאפשר לגלות בשניות דרך מספר שלדה,אולי בכלל יש לו אופציות נוספות לתקן את המודול.
זה המסמך על ריקול "שקט" בארה"ב :mm_cool:

M010616-1.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 9.4.2021 בשעה 20:44, ocsi4u כתב:

לפי הערכתי לא פחות מ-450$ בחו"ל,בארץ לפי דעתי אפשר לעבוד לפי מכפלות,X10 X30 X50,הכל יכול להיות.
בתגובתי ניסיתי להסביר,תיקון קובץ כזה לא כל כך פשוט.
אם היה מפרסם VIN,או לפחות שנת דגם של מיני קופר,אולי זה ייבוא מארה"ב,הייתי בודק לו בשניה.
הרכיב הזה נשרף בסיטונאות,אפילו כאשר היו עושים עדכון מערכות במוסך יבואן עם ISTA-P,לכן בחו"ל הוצא על זה Service Information Bulletin (SIB) עם הארכת אחריות !!

כדי לבדוק את זה,חייבים מק"ט מדויק,שאפשר לגלות בשניות דרך מספר שלדה,אולי בכלל יש לו אופציות נוספות לתקן את המודול.
זה המסמך על ריקול "שקט" בארה"ב :mm_cool:

M010616-1.pdf 168.45 \u05e7\"\u05d1 · 4 downloads

ראיתי גם את הארכה שהוציאו בחו״ל, הרכב לא הגיע עדיין אפילו ל-100 אלף (האריכו עד 125) אבל בארץ היבואן לא מכיר באחראיות הזו.. 

המיני 2010 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...