Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעידות ברכב יונדאי גטס

Absurd
שימו לב! השרשור הזה בן 1116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

לאחרונה יצאתי מטיפול גדול לרכב שכלל כמה דברים בניהם החלפת מסרק הגה, תושבת ראש מנוע צד ימין, אטם מכסה שסתומים.

עכשיו מאז הטיפול זו הפעם הראשונה שעשיתי נסיעה ארוכה בינערונית, ושמתי לב שבערך באזור ה 90-100 קמש הרכב רועד.

בעיקר בעליות איפה שהרכב מתאמץ, בירידות כלל לא.

זה קשור אולי לתושבת מנוע שהחלפתי?

או אולי בגלל המסרק צריך לבצע איזון גלגלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אם לא עשו לך איזון פרונט אחרי החלפת מסרק זה גרוע מאוד.

דבר שני, צריך להבין מה הרעידות שאתה מרגיש, האם בזמן לחיצה על הגז? אם אתה מעביר לניוטרל נגיד, עדיין אתה מרגיש רעידות?

יש חשיבות לבדיקה הזו, מאחר ואם הרעידות תלויות בסל"ד המנוע או במאמץ שלו - אז הבעיה לא בהיגוי, אלא אכן בתושבות (או ציריות, תלוי בסוג הרעידות)

אם הרעידות אותו דבר בלי קשר לסל"ד ולמאמץ המנוע, הבעיה היא בפרונט של הרכב, 2 הגלגלים לא מקבילים וכל אחד מושך לכיוון אחר, לכן יש ויברציות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, EliC25 כתב:

קודם כל אם לא עשו לך איזון פרונט אחרי החלפת מסרק זה גרוע מאוד.

דבר שני, צריך להבין מה הרעידות שאתה מרגיש, האם בזמן לחיצה על הגז? אם אתה מעביר לניוטרל נגיד, עדיין אתה מרגיש רעידות?

יש חשיבות לבדיקה הזו, מאחר ואם הרעידות תלויות בסל"ד המנוע או במאמץ שלו - אז הבעיה לא בהיגוי, אלא אכן בתושבות (או ציריות, תלוי בסוג הרעידות)

אם הרעידות אותו דבר בלי קשר לסל"ד ולמאמץ המנוע, הבעיה היא בפרונט של הרכב, 2 הגלגלים לא מקבילים וכל אחד מושך לכיוון אחר, לכן יש ויברציות

האמת שהרעידות אכן קורות בזמן הלחיצות על הגז.

עם ניוטרל טרם בדקתי.

אני חושב שזה במאמץ שלו כי בעיקר בעליות אבל לא רק אני מרגיש את כל הרכב רועד.

אני בכמ מחר מחליף צמיגים אבקש שיעשו כל מה שצריך מסביב.

ואז אני מקווה שהבעיה תפתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, danniel כתב:

האם הרעידה מתרחשת גם בעומס במהירות אחרות? למשל בתאוצה מקסימלית מ 50 קמ"ש או רק בזמן נסיעה במהירות גבוהה?

שמתי לב שזה קורה גם מתחת למהירות גבוהה.

לא יודע להצביע על זה, אני שוקל להניע את הרכב ולקחת אותו לבדיקה שוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו יוכל להסביר כאן מהי "תושבת ראש מנוע"- מעולם לא שמעתי על אחת כזו.

בגטס (שהיתה לי לפחות עם מנוע 1600 בעבר) זכור לי שיש תושבות מנוע וגיר ותושבת אחת שנקראת "תושבת משקפיים".

כן היה כדאי לבצע כיוון פרונט אבל,אם אין משיכה של ההגה לאחד הצדדים כנראה הבעיה לא שם ונובעת מאיזון גלגלים לקוי/בעיה באחת הציריות.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תושבת מנוע וכנראה שיבוש שמוסכניקים והדיוטות עושים להרבה חלקים: כוהל, בקאקס קדמי, בויגוינט וכו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, EliC25 כתב:

זה תושבת מנוע וכנראה שיבוש שמוסכניקים והדיוטות עושים להרבה חלקים: כוהל, בקאקס קדמי, בויגוינט וכו

מה אני אמור לעשות? לחזור אליו ושיבדוק מה?

לפני שעה, colauti 9 כתב:

אם מישהו יוכל להסביר כאן מהי "תושבת ראש מנוע"- מעולם לא שמעתי על אחת כזו.

בגטס (שהיתה לי לפחות עם מנוע 1600 בעבר) זכור לי שיש תושבות מנוע וגיר ותושבת אחת שנקראת "תושבת משקפיים".

כן היה כדאי לבצע כיוון פרונט אבל,אם אין משיכה של ההגה לאחד הצדדים כנראה הבעיה לא שם ונובעת מאיזון גלגלים לקוי/בעיה באחת הציריות.

את האמת, אני לא חזק ברקע טכני אבל יש חלק כזה..

קניתי אותו בעצמי והוא רק הרכיב, זה לפי זה שאני זוכר רק איזה ברזל כזה:

https://www.otopoint.co.il/items/2159655-תושבת-מנוע-שמאל-יונדאי-גטס-2010-2006

רק לצד ימין.

לכיוון פרונט לדעתי המכונאי עשה, בכמ אני אחליף צמיגים ואעשה את כל המסביב ונראה אם יש שינוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Absurd כתב:

שמתי לב שזה קורה גם מתחת למהירות גבוהה.

לא יודע להצביע על זה, אני שוקל להניע את הרכב ולקחת אותו לבדיקה שוב

אם זה קורה בעומס ולאו דווקא במהירות כזו או אחרת אז זה כנראה בעיה עם מערכת ההצתה, מצתים חוטים, סלילים וכולי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היו רעידות שפחתו והמשיכו  ביונדאי גטס כי לא הקשתי לעצמי והקשבתי מוסכניק שדחף לי תחליף של חברה אחרת לתושבות. הייתי צריך לקנות תושבות מקוריות של יונדאי גטס לפי דעתי

עריכה אחרונה על ידי aviw100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.4.2021 בשעה 09:26, aviw100 כתב:

לי היו רעידות שפחתו והמשיכו  ביונדאי גטס כי לא הקשתי לעצמי והקשבתי מוסכניק שדחף לי תחליף של חברה אחרת לתושבות. הייתי צריך לקנות תושבות מקוריות של יונדאי גטס לפי דעתי

אני דווקא קניתי את התושבת..

ודאי הייתה מקורית, המכונאי אמר לי שזה הציריות ימין ושמאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב שמחליפים תושבות, עדיף להחליף בזוגות כי הבלאי עליהם הוא אותו הדבר עד לנקודה שמחליפים ואם תחליף רק אחת הישנה לא קשיחה כמו החדשה אז יהיה עליה יותר בלאי ורעידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Shab00 כתב:

אגב שמחליפים תושבות, עדיף להחליף בזוגות כי הבלאי עליהם הוא אותו הדבר עד לנקודה שמחליפים ואם תחליף רק אחת הישנה לא קשיחה כמו החדשה אז יהיה עליה יותר בלאי ורעידות.

איזה שיט זה, אני כבר לא יודע...

המכונאי לא אמר לי להחליף את 2 התושבות.

התקשרתי אליו אחרי הטיפול, אמר לי שאני צריך להחליף 2 ציריות.

אני כבר חושש שאולי זה עוד תושבת לצד השני וזהו ולא ציריות, אבל אין לי שמץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...