Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה כל הנשים?

TsachiE
שימו לב! השרשור הזה בן 1123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 11 שעות, NTL83 כתב:

אני פה, במה ניתן לסייע?

לצערי זה לא הסיוע שלך שהם צריכים.
זה את עמוס (השרת), שמחלטר בשרשור הזה כפסיכולוג חד כיווני😅.

ובנימה קצת יותר רצינית:
ג'ורדן פיטרסן עונה על זה יפה מאד בכל פעם שהוא נשאל על מלחמת המינים.
גברים נמשכים לדברים ונשים נמשכות לאנשים ולא משנה כמה תנסו לשנות את זה - בפקולטות להנדסה ובבתי ספר למכונאות יהיו יותר גברים ובפקולטות לסיעוד ובבתי ספר לאחיות יהיו יותר נשים.
ספציפית בתחום הרכב - ישראל מבהיקה את הפערים עוד יותר, מצד אחד יש לנו תרבות מיושנת בחלק ניכר מהמגזרים (חרדי\ערבי - זה איזה 30-40% מהאוכלוסיה) והן בגלל שהחקיקה, יוקר המחיה והיעדר ה'תרבות המוטורית' הופכים את כל התחום ל'למשוגעים בלבד'.
בנוסף: בכל ההסטוריה של העם הזה, פרט לחקלאות - מעולם לא היינו בקטע של עבודת ידיים.

• מעניין 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, NTL83 כתב:

אני פה, במה ניתן לסייע?

למה, לדעתך, אין הרבה נשים חובבות רכב?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, shellcase כתב:

מי זה עמוס שתמיד מדברים עליו?!

אפשר הסבר מהוותיקים פה?

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Electron כתב:

מי זה עמוס שתמיד מדברים עליו?!

אפשר הסבר מהוותיקים פה?

מצטער להרוס

כשאתה מעלה הרבה תכנים אתה מעמיס על השרת, לכן הוא עמוס.

ומכאן השרת שמו עמוס 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, shellcase כתב:

בפקולטות להנדסה ובבתי ספר למכונאות יהיו יותר גברים

זה נכון, בהנדסות היותר "כבדות" - חשמל/אלקטרוניקה/מכונות/חומרים/מחשבים בדרך כלל על כל 20 בחורים יש לא יותר מ2-3 בחורות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, shellcase כתב:

ובנימה קצת יותר רצינית:
ג'ורדן פיטרסן עונה על זה יפה מאד בכל פעם שהוא נשאל על מלחמת המינים.
גברים נמשכים לדברים ונשים נמשכות לאנשים ולא משנה כמה תנסו לשנות את זה - בפקולטות להנדסה ובבתי ספר למכונאות יהיו יותר גברים ובפקולטות לסיעוד ובבתי ספר לאחיות יהיו יותר נשים.
ספציפית בתחום הרכב - ישראל מבהיקה את הפערים עוד יותר, מצד אחד יש לנו תרבות מיושנת בחלק ניכר מהמגזרים (חרדי\ערבי - זה איזה 30-40% מהאוכלוסיה) והן בגלל שהחקיקה, יוקר המחיה והיעדר ה'תרבות המוטורית' הופכים את כל התחום ל'למשוגעים בלבד'.
בנוסף: בכל ההסטוריה של העם הזה, פרט לחקלאות - מעולם לא היינו בקטע של עבודת ידיים.

זה נכון שהנדסת חברה לא תעבוד, כי יש שוני בממוצע שבין גברים ונשים. אני מאוד סולד מכפייה של כל דבר, גם שוויון בבחירת מקצועות למשל. הדבר היחיד שצריך לקרות זה שהכל יהיה פתוח לכולם ואז מי שירצה יוכל או תוכל להתמודד. השאר כבר ייתאזן. יחד עם זאת, טענה נוספת, אליה פיטרסון לא מתייחס והיא גם מורכבת לבדיקה, היא שהמשיכה של בנים לדברים ושל נשים לאנשים היא לא מולדת גרידא, אלא גם תוצר של חינוך/חברה/תרבות. לבנים שלנו אנחנו קונים רובוטים ומכוניות ולבנות אנו קונים בובות. יתרה מזאת אנו מרבים לעשות זאת בתקופות הכי מעצבות של החיים שלהם. גם בגיל בוגר יותר יש המון הפרדה בין צעצועים, צבעים, מעשים ודברים שנתפסים גבריים ונשיים. אז מן הסתם מאוד סביר שההבדלים אינם מולדים בלבד. על החלק הזה אפשר וראוי לתת את הדעת. אצלנו כל הילדות משחקות עם מכוניות ומי שתרצה תשחק גם כדורגל. ולהפך. צריך לזכור שיש גם בנים שאוהבים אנשים יותר מדברים ובנות שאוהבות דברים יותר מאנשים ואין שום סיבה שהם ירגישו בושה בגלל זה או שמקום עבודה ייסגר בפניהם בשל כך. אז כמו תמיד, אפשר לסכם במשפט האהוב על אבא שלי: האמת באמצע ויש הרבה דלביובים מסביב :)

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, vadim6385 כתב:

זה נכון, בהנדסות היותר "כבדות" - חשמל/אלקטרוניקה/מכונות/חומרים/מחשבים בדרך כלל על כל 20 בחורים יש לא יותר מ2-3 בחורות.

מה זה הנדסות "כבדות"?

דווקא במדמ"ח והנדסת תוכנה הייתה נציגות נשית גדולה, ברמה של יחס שמתקרב ל-1:1 לדעתי. 

לא ספרתי, אבל ככה היה נראה במחזור שלי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

גם מהניסיון שלי זה נכון, בתואר במתמטיקה שעשיתי היו פחות מ 10% סטודנטיות, וגם במחלקה השכנה של מדעי המחשב המצב לא היה טוב בהרבה, וכך גם בתואר השני באותם תחומים.
אני חושב שהסיבה היא לא שהתחומים האלה פתוחים פחות לנשים (למעשה, ממה שאני מכיר לנשים שמועסקות בהייטק יהיה יתרון על פני גברים, לטובת אפליה מתקנת), אלא מדובר בתופעה מורכבת ועמוקה יותר שכנראה מושרשת בחברה ובחינוך שלנו מגיל 0.
הנ"ל נכון גם לגבי חובבי מכוניות/נהיגה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, shellcase כתב:

גברים נמשכים לדברים ונשים נמשכות לאנשים ולא משנה כמה תנסו לשנות את זה 

צריך להזכיר גם למנהלים לפעמים את חוקי הפורום 😉

1. אין מקום לאלימות מילולית, קריאה לאלימות, קריאה לגזענות, שוביניזם וכל התנהגות וכתיבה אלימה בפורום, המכוונת נגד 

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, nadavd4 כתב:

גם מהניסיון שלי זה נכון, בתואר במתמטיקה שעשיתי היו פחות מ 10% סטודנטיות, וגם במחלקה השכנה של מדעי המחשב המצב לא היה טוב בהרבה, וכך גם בתואר השני באותם תחומים.

תלוי מתי ואיפה למדת כנראה.

התחלתי בסוף 2016 תואר במדעי המחשב בבן גוריון, בשנתון שלי היו הרבה יותר מ-10% סטודנטיות. לדעתי באיזור ה-40%. כמו שאמרתי יחס שקרוב ל-1:1.

במתמטיקה שהיא גם ככה מחלקה קטנה, אני יודע שגם היו לא מעט (יודע כי היו קורסים משותפים איתם).

גם בתואר שני היו הרבה סטודנטיות יחסית, כי הרבה מהן היו מתרגלות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...