Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאונה המזעזעת אתמול בלטרון

colauti 9
שימו לב! השרשור הזה בן 1199 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, MiniMiz3r כתב:

אני סקרן איך כל חוקרי תאונות הדרכים פה הגיעו למסקנה שהילדים לא היו חגורים.

לא בהכרח לא חגורים, אבל שהיה אולי חסר בוסטר/אי התאמת גובה חגורת הבטיחות(שלפעמים זה גרוע יותר אפילו מלא לחגור) 

אין שום סיבה הגיונית אחרת שהספסל האחורי יראה שלם, הקדמי מפורק מהתחת, אבל היושבים במושבים הקדמיים נפצעו, והאחוריים נהרגו. 

לי לפחות ניראה ככה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 10 שעות, shellcase כתב:

40 קמ"ש לא היה כאן, הייתי מהמר לכיוון הכפול מכך.

ברור לי לגמרי. לצערי.

הייתי מעט מופתע מזה שהרמפה עדיין מחוברת למשאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם את הקטע הזה לשים משולש אזהרה במרחק של כמה מטרים בודדים כשבפועל נדרש לשים אותו במרחק של עשרות מטרים ואפילו מעל 100 מטרים.

כשהוא כלכך קרוב, הוא לא עוזר בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום שישי, עולה לצפון על כביש 6.
הוויז מדווח: משתמש וויז זקוק לעזרה.
מזהה את הרכב, עוצר בצד.
זוג , בלי ווסטים זוהרים. נדלקה נורת מנוע.
מאזדה 3 ישנה.
מה קרה?
"לא יודע נדלקה הנורה, מותר לנסוע ככה? תיכף שבת וצריכים להגיע למירון"
עוד בחור שעצר לפני ניסה להזיז את הרכב וגילה התנגדות אחרי 5 מטר נסיעה.

אני מציץ על הגלגל השמאלי, כולו בשיפוע פנימה תיכף קורס.
מה קרה לגלגל ?
"כמעט פגעתי במעקה הפרדה מבטון, אבל שברתי את ההגה ולא פגעתי בו , אבל אז נדלקה הנורה"

הגלגל כולו משופשף עם שאריות טיח על הג'נט.
אני אומר לו- פגעת ועוד איך, משהו שם נשבר. תזמין גרר אתה לא יכול להמשיך ככה.

כל מה שעניין אותו אם זה נזק יקר. עניתי שאני לא מומחה וכל עוד הוא ואשתו בחיים,אז כנראה שהנזק לא יקר עבורו.
אמר שיזמין גרר, ראיתי שהוא מהסס.
התחננתי שלא משנה מה יעשה, שיעבור יחד עם אשתו אל מעבר למעקה הבטיחות ואפילו יתרחקו מהרכב כמה מטרים.

אני מניח שהרכב לא היה שלו. ורמת ההבנה שלו נמוכה עד אפסית בכל הקשור לבטיחות בדרכים.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

• מבאס 1
  • מעניין 1

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להציב משולש הזהרה לפחות 100 מטר מהרכב החונה.

גם אם הנהג הסיח את דעתו, הוא יתנגש במשולש קל ויספיק להגיב לסכנה האמיתית.

משולש אזהרה - חייב להימצא בכל רכב מנועי, כולל גרורים ונתמכים, למעט אופנוע. כאשר יש הכרח להשאיר רכב עומד בדרך, חייבים להציב משולש אזהרה שייראה למרחק 100 מטר לפחות, על ידי נוהגי רכב הבאים מאחורי הרכב העומד.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

שים לב לתקנה שציטטת; המשולש לא צריך להיות 100 לפני הרכב אלא להיראות ממרחק 100 מטר.

באופן הגיוני, לא הייתי מציב אותו ממש בצמוד לרכב, אפילו אם אפשר מהמיקום הזה לראות אותו ממאה מטרים. כמה מטרים להציב מאחורי הרכב? לא יודע, לשיקול דעתך (או אם החוק אומר משהו אחר ואני לא יודע). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה של הצבת המשולש ב מרחק של 100 מטר מהרכב היא לא כדי לעמוד בדרישות התקנה המינימליות.

אלא כדי למנוע תאונה במקרה שנהג הסיח את דעתו מהכביש - אז הנראות של המשולש לא משנה לו.

אולי 50 מטר מהרכב זה גם מספיק - במהירות של 100 קמ"ש זה נותן זמן תגובה של 1.5 שניות בערך.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

נו, אבל זה מה שאמרתי...:

לפני 50 דקות, yohai71 כתב:

כמה מטרים להציב מאחורי הרכב? לא יודע, לשיקול דעתך

נכון, אפשר כמעט בבטחון לקבוע ששיקול הדעת של נהג ממוצע לוקה בחסר (בלשון המעטה, הרי מתוארים כאן מקרים בהם לא רק שאין משולש, אין גם ווסט- ואת זה דווקא החוק דורש). אז  יש בעיה, והחוק צריך להתעדכן, כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות השרשור הזה בדקתי מה נדרש בגרמניה - ובאתר שמצאתי מצויין כי את המשולש יש להציב במרחק 100 מ' מאחורי הרכב התקול, אבל באוטובאהן 200 (!) מ' מאחוריו. לא יודע. ללכת 200 מ' על אוטובאהן שבו דוהרים סמיטריילרים ב-100-130 קמ"ש? בררר.... מפחיד.

בחזרה לכביש 1 - אנחנו לא יודעים כמה זמן עמדה המשאית לפני התאונה. יתכן שלא היה סיפק בידי הנהג להציב את המשולש.

לגבי ההודעה למשטרה או מע"צ (או לחברה המפעילה במקרה של כבישי אגרה) - הייתי מוסיף לכך גם סימון בוויז. גם אם 10-20% מהנהגים יקלטו את האזהרה, ובבינעירוני סיכוי טוב שהמספר יותר גדול, זה מוסיף לבטיחות. אבל רק אחר שאתה מאחורי מעקה הבטיחות.

לגבי הווסט - הפריט הזה עולה 10 ש"ח. נדרש רק אחד ברכב, אני תוהה האם לא כדאי להחזיק 2-3 (בהתאם למספר הנוסעים הרגיל ברכב).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה יותר קל לקטר שלמי שחוקק את חוק האפוד יש חבר של בנדוד של סבתא של שכנה שמייצר כאלה והוא עשה מזה בוחטה. 

זו תרבות הנהיגה שבה אנו חיים- יותר חשוב מה החוק אומר ממה מציל חיים. יותר חשוב  לא לקבל קנס מהשוטר מאשר להציל חיים. יותר חשוב למהר לשבת מאשר לשמור על החיים.

תרבות נהיגה דפוקה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

לגבי ההודעה למשטרה או מע"צ (או לחברה המפעילה במקרה של כבישי אגרה) - הייתי מוסיף לכך גם סימון בוויז. גם אם 10-20% מהנהגים יקלטו את האזהרה, ובבינעירוני סיכוי טוב שהמספר יותר גדול, זה מוסיף לבטיחות. אבל רק אחר שאתה מאחורי מעקה הבטיחות.

הבעיה עם הדיווחים בוייז היא שלרוב אין בעיה אמיתית - הרכב עומד על שוליים רחבים רחוק מאוד מהכביש ולא מהווה כל סכנה שהיא. בהרבה מקרים אני מרגיש שהדיווח בוייז יותר מסוכן מה"סכנה" עליו הוא מצביע כי הוא גורם להסחת דעת.

כמובן שאם מדובר בסכנה ממשית, כדאי לדווח

• מעניין 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בדיוק מדווחים בוויז בזמן נהיגה, לא ברור לי.  מעבר להודעות בזמן אמת על פקקי תנועה קשים

לא רואה שום צורך לגעת (להביט כן) בסלולר בזמן נהיגה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב שלך מושבת בצד הדרך אתה יכול לדווח לכל העולם. את מה שלא מיידי עשה רק כאשר אתה במקום מבטחים, מעבר למעקה הבטיחות. כמובן שדיווח תוך נהיגה עלול להיות בעייתי מבחינת חלוקת קשב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1199 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...