Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקלאץ קשה- סקודה פאביה 2012

omer3020
שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

מאז שאני זוכר את הפאביה שלי - 2012 הקלאץ תמיד היה קשה ללחיצה זה משהו שהתרגלתי אליו.. לפני כחצי שנה הלך הקלאץ והחלפתי אותו , במשך כמה ימים הקלאץ הרגיש כאילו אני דורך על נוצה היה תענוג וחשבתי שהמצב ישאר לנצח  ואז שוב הקלאץ הפך לקשה הלכתי לכמה מוסכים אבל לאף אחד מהם לא היה תשובה לתת לי חוץ מלהחליף קלאץ אבל הוא הוחלף לפני חצי שנה אז מה עושים בכל זאת ?

אשמח לעזרה

נ.ב אני חדש מקווה שהנושא רלוונטי לפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על התגובה המהירה,

לפני חצי שנה המצמד הוחלף אבל גם לפני ההחלפה הדוושה הייתה קשה אחרי ההחלפה למשך מספר ימים בודדים הדוושה הייתה רכה ולאחר מכן חזה להיות קשה.

לא נסעתי עם המצמד החדש יחסית הרבה רק הנסיעות של עירוניות ופותח ברמזורים מעל הממוצע לא משהו שישפיע בצורה כזאת דרסטי על הדוושה,

הבנתי מחבר שיש מכוניות עם קלאץ הידרואלי ואז אפשר להחליף משאבה , איך אני יודע אם בכלל יש לי קלאץ מהסוג הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט מה בדיוק הוחלף לך בטיפול החלפת קלאצ'  לפני חצי שנה?

איזה חלקים מופיעים בחשבונית?

האם זה היה במוסך מורשה של סקודה או במוסך כללי ?

כמה עלה לך? (לא חייב לענות אם לא רוצה)

מהניסיון שלי ברנו קליאו 2011, במוסך מורשה רנו:

מחליפים קומפלט את כל החלקים של הקלאצ' וגם את ההידראוליקה שמפעילה אותו .

יוצא סיפור יקר מאוד: 5700 ש"ח.

עושים זאת משתי סיבות:

1) כדי להרוויח יותר כסף.

2)כדי שלא תווצר תוך זמן קצר בעיה כמו שלך, ואז יצטרכו לעשות את העבודה שוב.

באופן לא שיגרתי, דווקא מרכיב העבודה הוא החלק היותר משמעותי בחשבונית. (שליש חלקים / שני שליש עבודה)

אם גם בסקודה פאביה ההפעלה של הקלאצ' היא הידראולית (מהתיאור שלך אכן כך זה נראה), אז זה כנראה מקור הבעיה.

עריכה אחרונה על ידי IsraCar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי כן, יש מקרים בהם המערכת ההידראולית מתקלקלת הרבה לפני שהקלאץ' נגמר, אבל גם יכול להיות שהתרגלת להפעלה קלה יותר של הדוושה, ואז זה נראה לך קשה כמו פעם

אני כותב את זה כי זה קרה לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, IsraCar כתב:

פרט מה בדיוק הוחלף לך בטיפול החלפת קלאצ'  לפני חצי שנה?

איזה חלקים מופיעים בחשבונית?

האם זה היה במוסך מורשה של סקודה או במוסך כללי ?

כמה עלה לך? (לא חייב לענות אם לא רוצה)

מהניסיון שלי ברנו קליאו 2011, במוסך מורשה רנו:

מחליפים קומפלט את כל החלקים של הקלאצ' וגם את ההידראוליקה שמפעילה אותו .

יוצא סיפור יקר מאוד: 5700 ש"ח.

עושים זאת משתי סיבות:

1) כדי להרוויח יותר כסף.

2)כדי שלא תווצר תוך זמן קצר בעיה כמו שלך, ואז יצטרכו לעשות את העבודה שוב.

באופן לא שיגרתי, דווקא מרכיב העבודה הוא החלק היותר משמעותי בחשבונית. (שליש חלקים / שני שליש עבודה)

אם גם בסקודה פאביה ההפעלה של הקלאצ' היא הידראולית (מהתיאור שלך אכן כך זה נראה), אז זה כנראה מקור הבעיה.

פחות בקיא בחלקים אבל ממה שזכור לי היה שם רק את הקלאץ עצמו נראה כמו דיסק כזה , עלה הכל כולל העובדה 2000 שקל אם אני לא טועה ..ונכון אני וזכר שמרכיב העבודה היה כחצי מהסכום אם לא יותר . 

לפני 5 שעות, שמוליק ק כתב:

מהניסיון שלי כן, יש מקרים בהם המערכת ההידראולית מתקלקלת הרבה לפני שהקלאץ' נגמר, אבל גם יכול להיות שהתרגלת להפעלה קלה יותר של הדוושה, ואז זה נראה לך קשה כמו פעם

אני כותב את זה כי זה קרה לי :)

יכול להיות שאתה צודק אבל שרירי הרגל שלי לא משקרים לרוב חחח הדוושה ממש קשה ..

השאלה אם אני אחליף את המערכת ההידרואלית בשאיפה שזה יהיה רלוונטי מבחינת תקציב האם זה יפתור לי את בעיה 😕

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת ההידראולית לא מתקלקלת כל כך מהר ולרוב הבעיה היא בטס לחץ או עקב שחיקה רגילה של הדיסק מצמד. 

האם הוחלף סט מלא? חלק מקורי? ואם זה חליפי, של איזה יצרן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים של luk אם זכרוני אינו מטעה אותי לגבי הסט אני לא בטוח מה הוחלף לדעתי רק את ה"דיסק" של הקלאץ..

מה שמוזר שאחרי ההחלפה של הדיסק הדוושה הייתה רכה למספר ימים ואז חזרה למצב המקורי שלה לפני ההחלפה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר גם אני ניתקלתי בתקלה דומה במצמדי luk שהדוושה מתקשה לאחר תקופה קצרה לאחר 2 החלפות מצמד חוזרות עם אותה בעייה וטלפון זועם לספק ששלח את הסטים ליבואן לבדיקה קיבלתי את כל כספי בחזרה בלי בעיות

התקנתי valeo ועד היום הלקוח מרוצה .

אין לי מילה רעה אחת לאמור על מצמדי luk שהם מקוריים בהרבה דגמי רכב אך אולי יש איזה כשל בסדרת מצמדים, לא יודע אבל זאת עובדה.

אני כן יודע שאין קשר להפעלה ההידראולית של המצמד כוח הלחיצה הוא קבוע ולא משתנה עובד או לא עובד.

חיים יוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו המק"ט של המצמד LUK שהתקנת? כדי שאבדוק באיזה סוג מצמד מדובר.

יש מצמדים שבשביל להתקין אותם חובה להשתמש בכלי ייעודי לכיווץ המצמד לפני הידוק הברגים אל גלגל התנופה, וזאת כדי למנוע ממנגנון כיוון אצבעות לקפוץ שלא לצורך.

אחוזי הכשלי ייצור של LUK אפסיים, רוב התקלות הן מהתקנה לא נכונה או בזמן המשלוח.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עומר3020, אולי פשוט תנסה לאתר בעל רכב זהה לשלך,  שיסכים שתבדוק את מצב הקלאצ' שלו , כדי לראות אם זה המצב בכל הרכבים מהסוג הזה?

למרות שאמרת שעברת בין מוסכים ושאלת אותם, אז הם לא בדקו את הטענות שלך?

האם הם טוענים שעוצמת הלחיצה הנדרשת על הדוושה זה דבר רגיל וטבעי?

לא ענית קודם.

האם עשית את הטיפול במורשה סקודה? (אני מניח שלא).

מקווה שלא עשית אצל חאפר. ( כי גם על שאלת הפירוט מה רשום בחשבונית לא ענית).

קיבלת חשבונית בכלל?

אם כן, יש לך אפשרות לאתר אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חבר ,

אני אנסה לאתר בעל רכב אבל הסיכוי די קלוש הייתי אומר

ולא , עשיתי את הטיפול במוסך רגיל 

ישנה קבלה אך אינני יודע היכן היא , אולי אוכל לאתר אותה אצל המוסך איך זה יכול לעזור?

ובנוסף חשוב לי לציין כי דוושת הקלאץ הייתה קשה גם לפני ההחלפה במוסך ולדעתי לא אין קשר בין ההחלפה לקושי של הדוושה הכבל אולי ? או ההידרוליקה ?

בנוסף את כל הטיפולים של הרכב עשיתי במוסך מורשה סקודה   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...