Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יציאה לחל"ת או פיטורים מה לבחור ?

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר אדריכל קיבל היום את הבשורה הקשה פיטורים או יציאה לחל"ת ללא שום ביטחון שמקום העבודה יעסיק אותו בתקופה הקרובה בגלל שבאופק לא נראים פרוייקטים חדשים.

* במקום העבודה של החבר כבר פוטרו מספר אנשים וגם חלק יצאו לחל"ת ולאחר מכן הוחלט לפטרם.

מכיוון שהבחור עובד באותו מקום כבר יותר מ-10 שנים ניתנה לא האפשרות לבחור בין חל"ת לביו פיטורים והשאלה מה היתרונות/חסרונות ביציאה לחל"ת לעומת פיטורים במידה ויישנם כאלה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ממה שאני רואה ברשתות החברתיות, גם עכשיו מחפשים עובדים בתחום. לדעתי, כדאי לו לבחור בפיטורין, לקבל פיצויים שמגיעים לו על 10 שנות עבודה, ולחפש מקום חדש, אלא אם הוא ממש מרוצה מהעבודה הנוכחית שלו ויודע בוודאות שכשיכנסו עוד פרוייקטים יחזירו אותו לעבודה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה חל"ת זה סוג של פיטורים על תנאי. מצד אחד אולי יחזירו אותו עוד מספר חודשים לעבודה ואולי הוא סתם דוחה את הקץ והפיטורים בלתי נמנעים. בכל מקרה אבטלה תתחיל לדפוק בין אם הוא יפטור ובין אם הוא בחל"ת. *הפיצויים לא בורחים לשום מקום. 

* שים לב יש כאן כוכבית מאוד גדולה כי אם הבוס שלו יחליט לסגור את הבאסטה והוא לא הפריש לו 100% פיצויים על שכר יסוד ב-10 השנים האחרונות יש מצב שהוא לא יראה את יתרת הכסף +  השלמה. (בהנחה והשכר עלה במהלך השנים) חבר שלך אומנם יקבל הגנה מסוימת מתוקף חוק ביטוח לאומי, אבל לך עכשיו תרדוף אחרי ביטוח לאומי וביטוח לאומי ממילא לא יפצה אותו ב-100% על הנזק. לכן אולי עדיף עכשיו לקבל את הכסף כל עוד יש למעסיק שלו אמצעים לשלם ואחר כך אלוהים גדול. אם הבוס שלו ישרוד את המשבר יש מצב שהוא יקח אותו חזרה לעבודה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיטורין, מקסימום יקבלו אותו בחזרה לעבודה. בסופו של דבר מדובר במשחק סכום אפס או שהוא מנצח ויש לו עבודה בעוד  X זמן או שאין לו עבודה מהמעסיק. לדעתי עדיף להתחיל מחדש את המרוץ כשיש את כל התנאים של פיטורין מאשר להיות במתח אם תכנס עבודה או לא. גם ככה אי אפשר לצפות מה יהיו מהלכי ממשלה לגבי עובדים בחל"ת. במינימום יורדים לשכר מינימום לתקופה הקרובה ועובדים בעבודה רגילה. עדיף כסף שנכנס וירידה בהוצאות המשפחה

עריכה אחרונה על ידי נמרוד...
  • רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, SlowRide כתב:

ממה שאני רואה ברשתות החברתיות, גם עכשיו מחפשים עובדים בתחום. לדעתי, כדאי לו לבחור בפיטורין, לקבל פיצויים שמגיעים לו על 10 שנות עבודה, ולחפש מקום חדש, אלא אם הוא ממש מרוצה מהעבודה הנוכחית שלו ויודע בוודאות שכשיכנסו עוד פרוייקטים יחזירו אותו לעבודה.

זהו?!

קראתי פה ושם משהו ואתה נותת עצה על סמך זה לבנאדם להתפטר?

כן, אני יודע, זה אלמוני שהוא חבר של אלמוני, אבל קצת מזלזל, לא?!

ואתה יודע, "עובדים בתחום" יש מכל מיני סוגים, בכל תחום.

לפני 6 שעות, נמרוד... כתב:

פיטורין, מקסימום יקבלו אותו בחזרה לעבודה.

בירוקרטית, זה לא כזה פשוט. אם הוא מקבל את הפיצויים שלו, הוא לא יכול לחזור לאותו המקום במשך חצי שנה. אפשר לעקוף את זה, אבל זו נקודה לשקול.

דרך אגב, גם עבודות בשכר מינימום לא קל להשיג, אם אתה אדם מבוגר, והמון עבודות כאלו כבר לא זמינות יותר.

השאלה בסופו של דבר היא שאלת הפיצויים. כמו שכתבו כאן, אם יש חשש שחלק מהם לא הופרשו ואולי לא יהיו בעתיד, אולי שווה לקחת. אם אין בעיה כזו, ואם הוא לא צריך את הכסף, שייצא לחלת. זה מסמל למעסיק הנוכחי שהוא עדיין בעניין, ובמקביל הוא יכול גם להתחיל לחפש. ככה הוא משאיר את אופצית החזרה נגישה יותר.

אבל, אם יש חשש שלא ייראה את כל הפיצויים או שהוא צריך את הכסף, שיגיד למעסיק שזו הסיבה שהוא מעדיף להיות מפוטר, אבל שיישמור על קשר, לאפשרות של חזרה לעבודה. עצם העובדה שהם נתנו לו האופציה מראה שיש להם יחס אחר אליו, ושהם כן היו מעוניינים שישוב לעבודה, לכשיתאפשר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא קורא פה ושם אלא עוקב באופן קבוע אחרי מודעות דרושים בתחום.

אם הייתי במצב של אותו אלמוני, זה בדיוק הכיוון שהייתי שוקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

לא קורא פה ושם אלא עוקב באופן קבוע אחרי מודעות דרושים בתחום.

אם הייתי במצב של אותו אלמוני, זה בדיוק הכיוון שהייתי שוקל.

אוקי. הבנתי.

אבל... אתה יודע, כל איש מקצוע והנישה והמצב הבסיסי שלו.

מה גם שהוא יכול להיות בחלת ולחפש עבודה. זה לא סותר...

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לו לא להתפטר, אלא לשמור על רצף זכויות במקום העבודה. (ימי חופשה, מחלה וכד')

במקביל לחפש עבודה, מצא, מבקש לקבל מכתב פיטורין שכולל בו את כל הזכויות וההפרשות של המעסיק לפנסיה.

לפני הרבה שנים נהגתי בדיוק ככה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

@falouנכון, בגלל זה מדובר בסך הכל בעצה. אף אחד לא יודע מה מצבו המקצועי יותר טוב ממנו.

אם הוא יוצא לחל"ת, מוצא עבודה חדשה ומתפטר הוא לא יקבל פיצויים, לא?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לתחום את ההסכמה בחלת בזמן.

אני גם הנחתי מהכתוב שיש דין ודברים בין העובד למעסיק, כך שהוא יוכל לבחור בפיטורים, אם יירצה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בנושא חישוב דמי אבטלה.

האם בחישוב דמי אבטלה ליום נלקחים בחשבון גם פדיון ימי חופשה שנתית ? נניח ונשארו לעובד 20 ימי חופשה לפני הפיטורין או חל"ת והעובד מבקש לפדותם בתלוש המשכורת לפני האחרון בכדי להגדיל את הסה"כ השכר הנלקח בחישוב דמי אבטלה .

falou

ChemGuy85

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...