Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לקראת רכישת SUV / CUV

Tal Barami
שימו לב! השרשור הזה בן 1223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין מספר מדוייק.
בכל מקרה בתקופת האחריות זה מכוסה.
יש לי ידיד עם אוקטביה שלישית ולפני כן ג'טה. לכולם היה גיר רובוטי DSG.
הרכבים נסעו בעיקר בגוש דן.
בכולם המצמדים הוחלפו בתקופת האחריות ( תוך 30 אלף קילומטרים ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים האלה מצויינים למשתמש, ויש לך שקט בתקופת האחריות.
כמובן, יש הרבה רכבים כאלה ללא תקלות גיר בכלל.
ואם כבר, החלפת מצמדים אחת אחרי 3 שנים ( אולי כן אלי לא ) בעלות של כמה אלפי שקלים בודדים, לא בהכרח שיקול לפסול רכב טוב עם יתרונות רבים.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקט בתקופת האחריות (עם הרחבה) בסקודה לא בטוח כ"כ, כי אני נוסע משהו כמו 5\6K ק"מ בלבד בשנה.
כנ"ל לגבי האחריות הקצת יותר ארוכה בקיה.
מה זה כמה אלפי שקלים בודדים, יש לך נסיון עם מספר קצת יותר מדויק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אלה הנסיעות שלך, בכלל לא הייתי מכניס את עניין המצמדים למשוואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שיצא לי לקרוא, עלות החלפת מצמדים עומדת על כ-4000₪.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מוסכים מתמחים שמבצעים את ההחלפה גם בפחות.
זה לגבי DSG7.
מה קורה עם קיה אין לי מושג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שנדלקת חזק על ה- RAV4 ויתכן שבצדק.

אני לא בטוח שבהרכב שלך אתה באמת זקוק לרכב בגדול כזה, אבל עם השנים אנחנו מבינים שלא כל החלטה היא רציונאלית ולפעמים צריך לזרום עם הלב (כלומר אמוציונאלי).

תכלס - ה- RAV4 ברמת גימור E-xperience מספיקה בהחלט ותספק לכם חווית נהיגה מצוינת (היברידית, לא ספורטיבית) עם צריכת דלק מצוינת ביחס לגודל. צריכת דלק על מערכת היברידית בעיר עדיפה משמעותית על מנוע טורבו קטן ומוגדש. 

הרכב עושה בפועל 16 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית רגועה, בחוץ תוכל להגיע גם ל- 18.

האבזור הבטיחותי אכן חסרות Blind spot ותנועה צולבת מאחור. אם זה ממש חשוב לך, תצטרך להוסיף 20K עבור E-motion (מיותר בעייני).

עוד פרט חשוב שציינת ונראה שהוא נמצא בראש סדר העדיפויות שלך - שמירת ערך.

טויוטה RAV4 נמכר בדרך כלל מעל המחירון, מה שיכול להקטין משמעותית את ה"עלות החודשית של הרכב".

הרי מה שחשוב באמת זה הפער בין מחיר הרכישה למכירה (להלן ירידת הערך) ולא כמה הרכב עלה (כל עוד יש באפשרותך לממן את הרכישה).

(לדוגמא מה עדיף - לקנות ב- 190 ולמכור ב- 150 או לקנות ב- 150 ולמכור ב- 100 באותה תקופת זמן כמובן, כולל התחשבות בעלויות מימון)

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.8.2020 בשעה 09:53, vladclar כתב:

אם אלה הנסיעות שלך, בכלל לא הייתי מכניס את עניין המצמדים למשוואה.

העובדה שהם יתקלקלו קצת אחרי תקופת האחריות לא משחקת כביכול לרעתם?

בתאריך 6.8.2020 בשעה 10:34, Random כתב:

יש לי הרגשה שנדלקת חזק על ה- RAV4 ויתכן שבצדק.

אני לא בטוח שבהרכב שלך אתה באמת זקוק לרכב בגדול כזה, אבל עם השנים אנחנו מבינים שלא כל החלטה היא רציונאלית ולפעמים צריך לזרום עם הלב (כלומר אמוציונאלי).

מסכים עם כל מילה שנאמרה, בהתחלה מאוד התלהבנו מה-RAV 4, בעיקר בגלל צריכת הדלק, אבל שמנו לב שהוא קצת רועש בהשוואה לספורטאז' ובמחיר זול בפער ניכר (לפעמים 30-40 אש"ח) ניתן לקבל מתחרים ראויים כמו ה-3008, הקארוק או הספורטאז' עם רמות אבזור גבוהות יותר. אם היו מתמחרים את E-moniton sky בסביבות ה-200 כנראה שהייתי שוקל לחיוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצב הנסיעות שלך, המצמדים יכולים להחזיק גם 10 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקח זאת בחשבון כשנבדוק את הקארוק ביום שלישי.

מעדכן שבדקנו ביום רביעי את האופל Grandland X והיום את הפיג'ו 3008-

האופל מאובזרת מאוד והתמורה מאוד גבוהה ביחס למחיר, אבל פחות התרשמתי מחווית הנסיעה. הבלמים מאוד עדינים וקרה שהנוסעים נזרקו קצת קדימה בגלל לחיצה חזקה מדי. סיבובים חדים וקפיצות בכביש היו מורגשות.

ה-3008 לעומת זאת בגרסת פרימיום על מנוע 1.2 מרגישה הרבה יותר חלקה על הכביש והמנוע מגיב טוב יותר. הרגישה לנו דיי שקטה בנסיעה ומאוד התלהבנו מהעיצוב של מושב הנהג. אין לה תא מטען שנפתח חשמלית (אלא אם הולכים לגרסת ה-1.6, אבל לא נראה לי שזה משתלם - הבדל של כמעט 20K במחיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.8.2020 בשעה 13:33, markb205 כתב:

החבילה הטובה ביותר עבורך תהיה 3008 פרימיום 1.2.

רכב מרווח ומפנק שנראה מצויין ומפגין אמינות טובה וסחירות מצויינת. 

אל תתבייש להתמקח על המחיר (מחירון 168 כאשר 160 זו לא מילה גסה). 

לא טעיתי... 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, markb205 כתב:

לא טעיתי... 

לחלוטין. הופתענו מאוד לטובה ולדעתי זה גם הדגם שייבחר בסוף, אבל קראנו שלמערכת המולטימדיה יש תמיכה רק באייפון, כלומר אם נרצה GPS נצטרך ככל הנראה להתקין מעמד לטלפון הנייד. האם ידוע לך על זה משהו?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לאנדרואיד אוטו?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...