Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו ה-Pet Peeve שלכם בכביש?

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. (א)נשים שבחיים שלהם לא היו על הנתיב הימני, רק אמצעי/שמאלי ובמהירות כמובן מאוד נמוכה.

השבוע קרה לי שעליתי על כביש 4 ומולי הייתה נהגת על ספורטאז', שנינו בנתיב השתלבות ואני שם לב שהיא לא מנסה להאיץ לקראת הכביש המהיר (היחסית ריק), ישר שמרתי מרחק כי לא ידעתי מה תעשה, ואיך שהשתלבנו בכביש היא ישר ברחה לנתיב האמצעי.. כשהנתיב הימני ריק.... למה, פשוט למה..

2. אני אפילו לא מדבר על האנשים שלא מאותתים כי יש זן יותר נורא. הנהגים האלה שרוצים לעבור נתיב, אבל יעשו את זה בצורה הכי איטית לאורך כמה שיותר קילומטרים. פשוט נוסעים על אמצע הכביש ואתה לא מבין אם הוא סוטה מהנתיב כי הוא בטלפון או כי הוא אשכרה רוצה לעבור נתיב...

3. ברקסים חדים ומהירים בכבישים מהירים ריקים. מילא אתם מרגישים שאתם נוהגים מהר מדי (101 קמש בכביש של 100), אבל למה להשתמש בברקסים כדי לנסוע 1 קמש לאט יותר? במיוחד בשעות החשיכה כשלא ממש רואים מה הולך מקדימה.

4. נהגים שלא מודעים שהdlr שלהם דלוק ב9 בערב ולא מדליקים אורות דרך.

5. אנשים שנכנסים לחניונים ברייס כשהם לא רואים 2 מטר קדימה מה יש.

6. אנשים שחושבים שאיסור פנייה שמאלה לא תקף לפרסה.

עריכה אחרונה על ידי iEminem

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 17 דקות, iEminem כתב:

אנשים שחושבים שאיסור פנייה שמאלה לא תקף לפרסה.

אם תבדוק מספיק לעומק תגלה שזה מותר, בהנחה שהתמרור היחיד הוא תמרור שאוסר פנייה שמאלה ולא תמרור שמתיר אך ורק ישר/ימינה וכו׳.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

זה עניין של מוסכמות. מדובר באיתות בכניסה למעגל, ובכך אתה מעביר למי שסביבך מסר לאן מועדות פניך. חשוב במיוחד במעגל רב נתיבי. אבל, כאמור, עניין של אסכולה. בישראל הדבר אינו מסודר בתקנות ואיש הישר בעיניו יעשה.

אתה טועה ומטעה אחרים.

"מדובר באיתות בכניסה למעגל, ובכך אתה מעביר למי שסביבך מסר לאן מועדות פניך"

נניח והפעלת איתות שמאלה בכניסה לכיכר, אתה שמח וטוב לב,

אבל נראה לך שמישהו יכול לנחש באיזו יציאה כבודו מתכוון לצאת?  

ממש לא.

אין איתות בכניסה למעגל (כי אין לו משמעות והוא רק מבלבל נהגים אחרים).

בדיוק כמו שהסביר לך Fraysa

לפני 5 שעות, Fraysa כתב:

אם אתה מאותת שמאלה, ואני נכנס לאחר שעברת את היציאה הראשונה, איך אני אמור לדעת מה היציאה האחרונה שלך?

איתות שמאלה בכיכר לדעתי הוא נורא פשוט - הוא לא יכול להיות קיים מהסיבה הפשוטה שאין פניות שמאלה בכיכר, רק יציאות ימינה, לכן צריך לאותת ימינה לפני יציאה.

הכלל הוא פשוט.

צריך לאותת ביציאה מהכיכר,

האיתות הוא איתות ימינה.

'

עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש קירקוש/זימום ברכב ואתה לא מצליח להבין מאיפה הוא מגיע.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Adani כתב:

אם תבדוק מספיק לעומק תגלה שזה מותר, בהנחה שהתמרור היחיד הוא תמרור שאוסר פנייה שמאלה ולא תמרור שמתיר אך ורק ישר/ימינה וכו׳.

התכוונתי למסלול בו יש רק נתיב הממשיך ישר. אתה בטוח שמותר לעשות פרסה שמאלה במקרה כזה, כשיש תנועה ממול?

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) נהגי הייבריד שמזדחלים במהירות של זקנה עם הליכון רק כדי שלא יצטרף המנוע בנזין.

2) בריוני כביש שעוקפים פקקים על השוליים או נכנסים ממש לפני המחלף.

3) הפרחח בשכונה שלי עם הפיאט פונטו העתיקה והצנרת הפתוחה שיוצא בפול גז בכיכרות (האוטו זז רק בזכות מה שיוצא לו מהאגזוז) ומעיר חצי שכונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Adani כתב:

תבדוק מספיק לעומק תגלה שזה מותר, בהנחה שהתמרור היחיד הוא תמרור שאוסר פנייה שמאלה

תוכל לתת סימוכין? החוק מתיר פרסהרק בפנייה שמאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ariel000 כתב:

המורה נהיגה שלי, לפני 22 שנים, אמר שלא צריך לאותת בכיכר.

השאלה אם לא השתנה משהו מאז. אני לא זוכר כיכרות לפני 22 שנה (לא היה לי רישון אז אבל לא הייתי ילד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני הכי שונא זה אנשים אגואיסטים שלא מעניין אותם קמצוץ ממי שהוא לא הם עצמם. ולצערי מאז הקורונה, אתם באמת רואים איזה חלק עצום זה מהאוכלוסיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, דניאל1983 כתב:

מוזר מאוד...
באירופה תמיד, כשלא נוסעים ישר, מאותתים.
מעניין מה אומר החוק בארץ לגבי איתות בכיכר

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

תלוי איפה. ראה הודעה קודמת שלי ופירוט נוסף.  וכאמור, בישראל העניין לא מוסדר. הוסף לך את אי הסדרת התנועה והיציאה ממעגל רב נתיבי וקיבלת מתכון לפתיחת שרשורים במשפטי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים שנוהגים ברכבים בעלי "חיישן רמזור ירוק". האור ברמזור מתחלף לירוק, ומיד הרכב משמיע צפצוף או שניים. לאחרונה, יש המון כאלה.

אני לא מדבר על הצורך בכך, כאשר נהג מסמס או מרחף.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, EliC25 כתב:

תוכל לתת סימוכין? החוק מתיר פרסהרק בפנייה שמאלה.

ברענון נהיגה שביצעתי לפני מספר שנים, המנחה ציין גם את מה ש- @Adani אומר וזה שניתן לבצע פניית פרסה מכל נתיב לכל נתיב, אלא אם כן אין שילוט האוסר על כך (גם סימון על הכביש של נסיעה בכיוון ישר מוגדר כשילוט האוסר על כך) ובתנאי שמבצעים אותה בפעם אחת בלבד.

• רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, BEEKER כתב:

והפעלת איתות שמאלה בכניסה לכיכר, אתה שמח וטוב לב,

אבל נראה לך שמישהו יכול לנחש באיזו יציאה כבודו מתכוון לצאת?

כשמדברים על 99 אחוז מהכיכרות בארץ, שהן קטנות ובעלות 2 עד 4 יציאות, זה די ברור כי יש קשר עין עם רכבך כמעט לאורך כל הכיכר. יש לך אופציה או לפנות ימינה, ולאותת ימינה. להמשיך ישר ולא לאותת, או לאותת שמאלה ולפנות שמאלה או לפרסס. בכל אחד מהמקרים, מי שצריך לתת לך זכות קדימה, כלומר מי שמצד ימין שלך או ממולך - יוכל לדעת האם יש צורך שהוא ימתין או שאתה בכלל לא עובר בדרכו.

בכיכרות גדולים זה נכון, למשל כיכר המדינה, כיכר מגדיאל בהוד השרון, או הכיכר בחולון, וולפסון ועוד למיניהן, שיש כמה יציאות, והמרחק בין יציאה ליציאה מספיק גדול כדי שאיתות לפני היציאה הוא נכון יותר.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאותת שמאלה בכיכר זה בלתי אפשרי, הרי שבכיכר מעולם לא יוצאים שמאלה - רק יוצאים ימינה. הדבר לא הגיוני. אם אתה מאותת שמאלה, מבחינתי אתה תקוע בלופ אינסופי של סיבובים בכיכר.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...