Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו ה-Pet Peeve שלכם בכביש?

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן אבל בוא נשאיר את הטכניות והיובש בצד, ונבין שהאיתות הוא סימון למשתמשי הדרך לאן אנחנו נוסעים. כשרואה אותי רכב שצריך לתת לי זכות קדימה ואני מאותת שמאלה בכניסה לכיכר, הוא יבין שאני מקיף כמעט את כולה. אם הכיכר גדולה אני אאותת ימינה בסמוך ליציאה, יש לי כיכר כזו כל יום בדרך לעבודה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אני נמצא ביציאה השניה ואני רואה אותך מתקרב, הסיכוי שאני אראה את האיתות השמאלי שלך הוא קלוש כי הוא בצד השני. אם תאותת ימינה, אדע שאתה יוצא ביציאה הקרובה אליי.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בכך שמדובר במעגל תנועה ולא בכיכר (למרות הכריזה בוויז). הכיכר הא הרחבה, ללא קשר לתנועה סביבה, ויכולה להיות כיכר בכלל בלי דדרך לרחב. לעומתה מעגל התנועה הוא מבנה הדרך עם זכות קדימה לרכב הנע בו.

לעצם העניין - ההבחנה היא בין הסימון בכניסה למעגל (במעגל בעל 4 ענפים ניצבים ימינה ליציאה הראשונה, שמאלה ליציאה השלישית ומעלה, אי איתות לנסיעה ישר), ובין הסימון ביציאה מהמעגל (תמיד ימינה). כאמור, הדבר אינו מוסדר בתקנות ולכן כל אחד יכול לספר סיפורים כרצונו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שכתבתם מרגיז גם אותי באותה מידה

אבל יותר מרגיז זה אותם נהגים/כותבים שנותנים ביקורת על צורת נהיגה רשלנית לא בטיחותית של אחרים

אבל על הכביש הם מתנהגים אותו דבר,לפעמים חמור מזה. כלומר, נאה דורש נאה מקיים.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תת זן בכיר של המתנחלים בשמאלי:

נשארים עליו עד הרגע האחרון שצרכים לרדת במחלף בנתיב הימני ביותר תוך כדי חיתוך כל הנתיבים לימינם.

מאנליזות שביצעתי, ככול שישנם יותר נתיבים בין השמאלי למחלף, המתנחל הבכיר יבצע את החיתוך במרחק קרוב יותר למחלף.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Yuvalino כתב:

אני מופתע שעדיין לא אמרו את זה - אנשים שנתקעים בנתיב השמאלי ללא סיבה!

אני עדיין לא מבין מה עובר בראש של אנשים כאלה -

הם רואים מכונית אחר מכונית שנאלצות לעקוף אותם מימין, הם לא חושבים שאולי יש משהו לא בסדר בעניין?

אין ספק שאלו שנתקעים בשמאלי הכי מעצבנים.

לוגית - "הם רואים מכונית אחר מכונית שנאלצות לעקוף אותם מימין, הם לא חושבים שאולי יש משהו לא בסדר בעניין?" ברור שהתשובה היא לא, כי אחרת מראש הם לא היו בשמאלי 😀

בכביש 6, כבר שנים שהנתיב השני מימין (כשיש ארבעה נתיבים) הוא הנתיב הכי מהיר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר עולה:

1. "שניה אחי!"
2. "למה מה קרה?!"
3. "יאללה יאללה, סע מפה!"

באמת שפחות או יותר כל מה שכתבו פה, אני מוכן להחליק - גם חיתוך נתיבים ביציאה מכביש מהיר ונסיעה בנתיב האמצעי/שמאלי, איתות שלא לרוחי בכיכר (@sperial מה שאמרת הוא לא מדויק - כיכר זה "מעגל תנועה" בו הנמצאים בתוך הכיכר נותנים זכות קדימה לאלה שנכנסים אליו - כמו כיכר ספר שאתה מכיר היטב) או שניה-שתיים של סימוס אחרי שהרמזור התחלף ואפילו הידחפות לפקק/רמזור. אבל אני מוכן להחליק את זה רק בתנאי שהסיבה היא באמת לגיטימית - אם פספסת את היציאה, אם התבלבלת בהוראות, אם הסמס הזה הוא לילד שלך שבדיוק דפקו לו מכות והוא בהיסטריה או אם אתה באמת ובתמים לא מבין מה הכיכר הזאת רוצה ממך כי אף פעם לא לימדו אותך. תרים יד, תעשה פרצוף מתנצל, תן לי להבין שאתה מבין שטעית ואני מוכן לסלוח כמעט על הכל.

אבל יאללה יאללה למה מה קרה כולה חותך שניה 28 מכוניות כי "מה, אתה לא רואה איזה פקק?!" (מקרה אמיתי אגב. מישהו באמת אמר לי את זה פעם) או שאתה מעכב את כל הרמזור כי נורא חשוב לך לשלוח "חחחחח" בקבוצת וואטסאפ על איזה מים של פרופ' לס, או הכי גרוע - תנועת ה"מחליף מנורה" כשאני מבקש מישהו באדיבות (ע"י שני הבהובים של חצי שנייה בערך - לא עכשיו מפעיל אורגן אורות כדי להנחית את צי החלליות מ"היום השלישי") לאפשר לי לעקוף אותו כי הוא לבד על הכביש והשמאלי הכי מתאים לו? אתם, רבותי, נא להסתדר בטור עורפי יחיד וללכת להישרף בגיהנום. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 4

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה, אגב, אסור בחוק ואם אני זוכר נכון (בטח יתקנו אותי כי אני כנראה לא זוכר נכון, כרגיל) יש על זה קנס די שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן היה לנו דיון על כך במסגרת שרשור הסרטונים, צוות אמבולנס שצילם את הנצמד. החוק מחייב שמירת מרחק של 100 מ' אחרי רכב ביטחון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכל פוסט צריך להתחיל בשורה הזו:

Wanna know what really grinds my gears? : CommercialsIHate

והתוספת שלי:

אנשים שנוהגים עם אוזניות. לא תגידו אוזניה אחת לטובת דיבור אלא אוזניות קשת אטומות לרעש. וככה הם נוהגים. אטומים.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאמרו כאן.

במיוחד אלה שלא מאותתים ועל ידי כך מבזבזים לך את הזמן. ולא שומרים על הימין. לא בוחרים נתיב נכון ולא שומרים על הנתיב שלהם. ונוסעים בלי אורות.

איך עוד לא הזכירו כאן אנשים שלא שומרים מרחק מאחוריך?

או שחושבים שבפקק ורמזור אני צריך להיצמד יותר לרכב לפני?

בעצירה אני תמיד מקפיד לעמוד במרחק שאוכל לעבור את הרכב לפני במקרה והוא לא יוכל לזוז, ללא תמרוני נסיעה לאחור.

והמצב הכי מעצבן, קרה לי השבוע:

כביש עירוני ארוך דו נתיבי עם מפרדה. ללא מגורים בצידי הכביש. המהירות המותרת 60.

בנתיב הימני נוסע נהג במהירות 55.

אני רוצה לעקוף אותו במהירות ולחזור לימין, כמובן שההאטה אחרי העקיפה תיעשה ללא בלימה אלא רק בעזיבת הגז.

בהמשך הכביש שוטר עם לייזר.. הולנטיין ציפצף ונאלצתי לבלום באמצע העקיפה. התוצאה שאני חולף על פני השוטר כמו מטומטם במהירות איטית בנתיב השמאלי. אבל על זה לא מקבלים דו"ח. כי השוטר מתוכנת לדו"חות מהירות בלבד.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, amosbmw כתב:

התוצאה שאני חולף על פני השוטר כמו מטומטם במהירות איטית בנתיב השמאלי. אבל על זה לא מקבלים דו"ח. כי השוטר מתוכנת לדו"חות מהירות בלבד.

ואחרי זה עוד באים לקארספורום כל מיני אנשים וכותבים עליך ש"איזה מעצבנים אלה שנוסעים במקביל למכוניות אחרות ולא עוקפים" :lol: 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ArikB כתב:

והתוספת שלי:

אנשים שנוהגים עם אוזניות. לא תגידו אוזניה אחת לטובת דיבור אלא אוזניות קשת אטומות לרעש. וככה הם נוהגים. אטומים.

נהיגה אטומה. זה המונח. חוסר מודעות מוחלט לכל מה שקורה מסביב.

ואז מגיבים בפניקה למשהו שכבר מזמן איננו. כמו למשל אחד שפתאום בולם אחרי שנעקף על ידי רכב שמהיר ממנו פי 3 ואז הוא קולט שעברו אותו ו...בולם 

😱

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ArikB כתב:

והתוספת שלי:

במה זה שונה מלנהוג בבנטלי flying spur?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...