Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו ה-Pet Peeve שלכם בכביש?

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 27 דקות, EliC25 כתב:

במה זה שונה מלנהוג בבנטלי flying spur?

כי יש רק שניים כאלה ?🤣

ואטומים יש הרבה הרבה יותר. 😟

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 16 שעות, Yuvalino כתב:

אני מופתע שעדיין לא אמרו את זה - אנשים שנתקעים בנתיב השמאלי ללא סיבה!

אני עדיין לא מבין מה עובר בראש של אנשים כאלה -

הם רואים מכונית אחר מכונית שנאלצות לעקוף אותם מימין, הם לא חושבים שאולי יש משהו לא בסדר בעניין?

אבל יש בשכונה "בחור" חדש - הרבה פחות מדברים עליו אבל הוא גרוע לא פחות - אנשים שנתקעים בנתיב האמצעי!

אתה נוסע רגוע בנתיב הימני, מהירות קבועה, הכל טוב ויפה. ואז, כדיי לעקוף את הקיה פיקנטו הזאת (הרי אתה נהג מציית חוק שלא עוקף מימין), אתה צריך בדר"כ להאיץ או להאט, לעבור שני נתיבים ואז לחזור שני נתיבים חזרה. ואז אחרי שתי דקות שוב אותו דבר בדיוק - עוד קורולה מתנחלת בנתיב האמצעי וצריך לעקוף גם אותה משמאל. אוף.

טוב הוצאתי קצת את העצבים, אבל עכשיו ברצינות.

בעוד שברוב המדינות בעולם כאשר נפתח נתיב נוסף בכביש מהיר מתייחסים אליו כעוד נתיב לעקיפה,

בארץ מתייחסים לנתיב הנוסף בתור נתיב "ימני" נוסף שרק פראיירים נוסעים בו, וזה חבל מאוד.

וואו כמה שאתה צודק.... וואו... הוצאת לי את המילים מהמקלדת,כל מילה פה זהב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אחד - כאשר יש נתיב השתלבות משמאל תמיד יהיה מי שינסה להשתמש בו כנתיב עיקרי, למרות שהוא מסתיים כעבור 200 מ'. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים שלא עוצרים במעבר חציה, לאחרונה יצא לי להיות במעמד ההולך רגל לא פעם, והופתעתי כמה קיה פיקנטואים עם בחורה שמנסה להתאפר תוך כדי / מקשקשת בטלפון פשוט לא עוצרות במעבר חציה, אפילו אחרי שהתחלתי ללכת! אני פשוט מוטרף מהחוסר אחריות הזה של נהגים שלא מבינים את גודל המשמעות של טעות בכביש, גם לסובבים אותם וגם לעצמם.

אני לא סתם משמיץ, כל הפעמים שזה קרה לי, על ההגה הייתה בחורה צעירה.

אה כן, עוד משהו - אנשים ששוכחים את האיתות שלהם דלוק, נמצאים בנתיב הימני ומאותתים שמאלה ואני מאט כדי שיוכלו להשתלב, הם ממשיכים פשוט לאותת ולא להשתלב שמאלה, עד שאני רואה אותם בכלל יוצאים במחלף ימינה, כשהאיתות שמאלה עדיין פועל ואני בזבזתי עוד כמה רגעים מהחיים שלי על טיפשות של נהגים מעופפים.

עריכה אחרונה על ידי sjerby

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגים שלא מבינים איך פועל נתיב מתחלף ברמזור ופשוט מתעלמים ממצב החץ.

ולכן, נעמדים מאחוריך וצופרים כשיש לך אדום. או נוסעים לכיוון שהנתיב מאפשר בשעה אחרת.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בישראל? הדבר הזה לא נפוץ אצלנו. מצד שני, במדינות בהן נתקלתי בזה לא מעט לא נפוצות צפירות ברמזור.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בחיפה אין, אבל בירושלים יש יותר ויותר.

והראשונים איתנו כבר כמה שנים, ועדיין נהגים לא הבינו את הקונספט.

• מעניין 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי להוסיף.

נהגים שעושים פרסה מנתיב ישר בלבד, קורה הרבה בצמתים כפולים שהפניה היא  בצומת הבא, במרחק 20 מטר.

נהגים שנוסעים באין כניסה כי זה הרחוב שלהם ולא בז' שלהם לעשות את כל הסיבוב של ה250 מטר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, amosbmw כתב:

נהגים שלא מבינים איך פועל נתיב מתחלף ברמזור ופשוט מתעלמים ממצב החץ.

ולכן, נעמדים מאחוריך וצופרים כשיש לך אדום. או נוסעים לכיוון שהנתיב מאפשר בשעה אחרת.

לפני 2 שעות, amosbmw כתב:

אולי בחיפה אין, אבל בירושלים יש יותר ויותר.

והראשונים איתנו כבר כמה שנים, ועדיין נהגים לא הבינו את הקונספט.

זכור לי אחד בחיפה, ואני חושב שבוטל כבר לפני הרבה זמן. דווקא אמצעי מצויין לבקרת תנועה. 

יש לי תחושה שכמות הצפירות ברמזורים פחתה בשנה האחרונה, אם כי בחודש האחרון יש שוב מגמת עליה. גם זה תלוי מקום, אני מתרשם שבחיפה יש יותר סבלנות וסובלנות מאשר בקריות, ובקריות יש יותר סבלנות מאשר בעכו.

אבל, בעניין שימוש שגוי בנתיבים יש דבר אחר שמרתיח אותי - התעלמות מתמרורי 603 וחציית נתיבים - בדרל כלל על פס הפרדה (שלמעשה הוא אי מצוייר) כדי לעקוף תור ברמזור.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sjerby כתב:

אנשים שלא עוצרים במעבר חציה, לאחרונה יצא לי להיות במעמד ההולך רגל לא פעם, והופתעתי כמה קיה פיקנטואים עם בחורה שמנסה להתאפר תוך כדי / מקשקשת בטלפון פשוט לא עוצרות במעבר חציה, אפילו אחרי שהתחלתי ללכת! אני פשוט מוטרף מהחוסר אחריות הזה של נהגים שלא מבינים את גודל המשמעות של טעות בכביש, גם לסובבים אותם וגם לעצמם.

אני לא סתם משמיץ, כל הפעמים שזה קרה לי, על ההגה הייתה בחורה צעירה.

קיבלתי על זה דוח פעם אחת, ואני חייב להודות שמאז אני פותח מיליון עיניים לקראת מעברי חציה. גם אם אני אעמוד כמה שניות עד שהולך הרגל ממש יעלה על הכביש. לצערי רק אחרי הדוח אני אישית שמתי לב כמה התופעה הזאת נפוצה.. במיוחד כמו שאמרת אלה שלא עוצרים גם כשאתה באמצע המעבר שזה בכלל סכנת נפשות..

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיפה בצומת שבין דרך העצמאות לרחוב פלים היה רמזור שבו היו ארבעה נתיבים כשאחד אחד הנתיבים מתחלף בין פניה ימינה לפניה שמאלה. אנשים לא הבינו מה הולך שם ולכן ביטלו אותו, היום יש "נתיבון" באורך מכונית אחת שפונה שמאלה בנוסף לשני הנתיבים הנורמליים לכל כיוון. התמונה בגוגל סטריט ויו מראה למה הצורה החדשה היא פתרון ממש גרוע:

Capture.thumb.JPG.96734108dbddaf306e001e46279bd893.JPG

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן התכוונתי לצומת הזה.

עניין חינוך נהגים לשיטות לא מוכרות הוא בעיה. ויש בעיה עוד יותר גודלה, והיא קושי בחיזוי התנהגותם. זכור לי שקראתי פעם מאמר שבו הודגמו קשיים כאלה, למשל בניית נתיבים  שהיתה צפויה להוריד עומס, אבל בגלל התנהלות הנהגים גרמה דווקא לפקקים בגלל צורת השלתבות שונה ממה שצפו המתכננים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, EliC25 כתב:

נהגים שעושים פרסה מנתיב ישר בלבד, קורה הרבה בצמתים כפולים שהפניה היא  בצומת הבא, במרחק 20 מטר.

זה מזכיר לי את הנהגים האלה בדו-סיטרי שחייבים לעצור את שני הנתיבים כי הם בדיוק החליטו שהם חייבים להסתובב למרות שיש כיכר 20 מטר מהם...

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה כל הזמן ברחוב של ההורים שלי, הרחוב שלהם יוצא מרחוב ראשי וכל פעם אני רואה אנשים מנצלים את הצומת הזו כדי להסתובב (וכמובן צריכים לפחות פניית 3 נקודות בגלל כישורי הנהיגה הנהדרים שלהם) למרות שיש מעגל תנועה, ליטרלי, 10 מטר בהמשך הרחוב הראשי בכיוון אחד, ומעגל נוסף בערך 50 מטר בכיוון השני.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...