Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת נוזל בלמים

maor6600
שימו לב! השרשור הזה בן 1301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לאחרונה פתחתי איזה 7 פעמים את פקק נוזל הבלמים כדי לבדוק מה המצב של הנוזל כי הוא היה נראה נמוך (אבל עדיין קצת מעל המינימום). בחלק מהזמן גם השארתי את המיכל פתוח כמה דקות כי הייתי צריך לסדר משהו בפקק. אציין שעשיתי את זה לרוב בלילה בזמן שהייתה לחות וטל שהצטברה על הקרקע ועל פח הרכב.

-במצב כזה האם נוזל הבלמים יכול לספוח אליו מים, טל ולחות מהאוויר בזמן שהיה פתוח ולאבד מהתפקוד שלו?? 

-האם בועות אוויר יכולות להכנס מהמיכל שפתחתי ולהגיע לצינורות עצמם?

-כל כמה זמן מחליפים נוזל בלמים (שאלתי את המוסכניק שלי והוא אמר שרק מוסיפים אם חסר..) 

אציין שאחרי שהחלפתי רפידות בטיפול האחרון הנוזל עלה חזרה למקסימום..

תודה לכולם על התגובות!!

עריכה אחרונה על ידי maor6600
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול שנתיים-שלוש חשוב להחליף את נוזל הבלמים.

עצם הפתיחה של הפקק וחשיפת הנוזל לאוויר לא תגרום להעלאת אחוז המים בנוזל הבלמים הנמצא במערכת אלא רק בנוזל הנמצא במיכל וגם זה זניח.

• רעיון טוב! 2

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי לי טסטר כזה פשוט באלי אקספרס בשקלים בודדים:

https://www.aliexpress.com/item/32853759063.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5e326986KKckJ6&algo_pvid=8e958f92-da36-4c92-aa40-e08c9ac2f14c&algo_expid=8e958f92-da36-4c92-aa40-e08c9ac2f14c-1&btsid=0ab6f8ad15942871382926492e342c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

הוא בודק את כמות הלחות בשמן על ידי בדיקת מוליכות - מן הסתם לא מדד מדוייק אבל נותן אינדיקציה בסיסית.

ברכב שלי לפני כשנה וחצי בצעתי החלפה ראשונה של נוזל בלמים, הטסטר הראה את הרף האדום המקסימאלי בזמנו. אחרי שלושה חודשים עדיין הראה ירוק, בטיפול האחרון לפני כחצי שנה הטסטר קפץ בין ירוק לצהוב הראשון כך שנראה שאכן הוא די עושה את עבודתו, מאמין שבטיפול הקרוב יהיה על הצהוב השני/אדום ראשון ואחליף נוזל שוב.

• מעניין 1

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בעל רכב דואג אחת לשנתיים שלוש לבצע החלפת נוזל בלמים אין שום צורך ברכישה של טסטר שגם ככה לא שווה כלום.

במוסכי הייבואן קיים כלי מקצועי למדידת אחוז המים בנוזל הבלמים במידה והלקוח מבקש לבדוק.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות המהירות. עזר לי👍

מסקרנות- כדאי אולי בכל זאת לקנות את המכשיר הזה מאלי אקספרס או שבאמת אין צורך והוא לגמרי לא מדויק? 

עוד מישהו התנסה איתו?

הוא באמת עולה גרושים.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

קניתי אותו בגרושים 8-10 שקל. הכנסתי אותו לנוזל בלמים הראה לי שהוא תקין ועל 1 אחוז לחות. הכנסתי אותו יותר עמוק (שכולו מכוסה) הוא העלה את האחוזים והראה שהשמן לא תקין. הוצאתי הכנסתי השמן תקין. הוא לא מדויק . החלפתי נוזל בלמים לפני שלושה חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.7.2020 בשעה 15:40, maor6600 כתב:

כדאי אולי בכל זאת לקנות את המכשיר הזה מאלי אקספרס או שבאמת אין צורך והוא לגמרי לא מדויק? 

פעם עשיתי בדיקה למכשיר דומה יותר יקר, תוצאת הבדיקה - המכשיר לא שווה כלום.

הנה לינק לשירשור בו תארתי את הבדיקה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.7.2020 בשעה 14:53, מרק10 כתב:

אין שום צורך ברכישה של טסטר שגם ככה לא שווה כלום.

מחזק.

אנשים לא מבינים שציוד בדיקה בדולר לא שווה את עלות האריזה שבו הוא מגיע.

ולרוב הוא מגיע בלי אריזה.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הכלל אצבע שצוין - פשוט להחליף כל שנתיים שלוש מעולה ונכון.

אם לא מחליפים - זה חייב להיות כנגד בדיקה עם מכשיר נורמאלי.

מהניסיון שלי - המכשירים ב10 ש״ח אכן לא שווים אפילו שקל - אבל יש מכשירים ב30 דולר שדיי מדויקים (יש לחבר עם מוסך אחד - נבדק כנגד ציוד מקצועי - מדויק למדי עד רמת האחוז הבודד)

אבל המכשירים האלו בכלליות נחוצים לרכבי מסלול / מירוץ איפה שמשתמשים בנוזלים שדורשים החלפה יותר תכופה (חצי שנה עד שנה בשימוש במסלול - אם לא יותר דחוף אפילו)

לרכבי כביש - אם תחליף אפילו כל 3 שנים - הכל בסדר.

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Liviur כתב:

מהניסיון שלי - המכשירים ב10 ש״ח אכן לא שווים אפילו שקל - אבל יש מכשירים ב30 דולר שדיי מדויקים (יש לחבר עם מוסך אחד - נבדק כנגד ציוד מקצועי - מדויק למדי עד רמת האחוז הבודד)

אפשר קישור למוצר בבקשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.7.2020 בשעה 14:53, מרק10 כתב:

אם בעל רכב דואג אחת לשנתיים שלוש לבצע החלפת נוזל בלמים אין שום צורך ברכישה של טסטר שגם ככה לא שווה כלום.

תגיד מר מרק, אני לא יודע מתי הוחלף הנוזל, אין תיעוד בענין.

המוסכניק אמר לא לגעת. בגיר ידני פחות בעיה.

האם הוא צודק?

ובמידה ולא, יש אפשרות להחלפה באופן עצמאי בבית?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, CHACHAM כתב:

תגיד מר מרק, אני לא יודע מתי הוחלף הנוזל, אין תיעוד בענין.

המוסכניק אמר לא לגעת. בגיר ידני פחות בעיה.

האם הוא צודק?

ובמידה ולא, יש אפשרות להחלפה באופן עצמאי בבית?

תודה מראש.

מכונאים הם עם עצלן, נוזל בלם עולה גרושים (סדר גודל של 30-50 ש"ח נוזל להחלפה).
אין קשר גדול בין תדירות החלפת נוזל בלם לסוג התיבה, התירוץ של בולמים פחות בידני לא מעניין את הנוזל שאמנם עובר פחות מחזורי חימום אבל עדיין סופח לחות.
יש אפשרות להחלפה עצמית בבית, נדרשים כמה כלים בסיסיים וחבר שכבר עשה את זה פעם (כי לעשות לבד בלמים פעם ראשונה זו טעות).
chrisfix ביוטיוב מסביר את זה נהדר, סה"כ צריך חבר, צינורית ומפתח ברגים מתאים. (פרט לכך - יתכן וצריך להרים את הרכב ולהוריד גלגל ולשם כך נדרש סטנד (הג'ק בבגאז' שלך הוא זבל למצבי חירום שבקושי הייתי מעמיד עליו עציץ).

את המכונאי ששיקר לך בפנים תחליף, לא מגיע לו להתפרנס יותר אם הוא לא מוכן להחליף נוזל בלמים.
ולדורבן - החוק גם אוסר לנסוע 91 איפה שמותר 90... 

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...