Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פבל

מתכוננים לגרסה 4.5

Recommended Posts

כמו שאני חופר לכם כבר כמה חודשים (למעשה, מאז שעברנו לפלטפורמה החדשה), בקרוב צפויה לצאת גרסה 4.5 חדשה. מי שמכיר קצת איך עובד השיום של גרסאות, אלה שמקבלות מספר חדש אחרי הנקודה נחשבות שדרוג משמעותי מאוד. כיום אנחנו עושים שימוש בגרסה 4.4.10, כאשר 4.4 יצאה בפברואר 2019 וגם היא ע"י רבים נחשבה ללא יותר משדרוג לא מאוד משמעותי של 4.3 שיצאה באפריל 2018.

התאריך בו תשוחרר גרסה 4.5 הסופית והיציבה עדיין לא הוכרז, אבל כרגע היא נמצאת בבטא מס' 4 וכבר זמינה להורדה לאתרים אמיצים (לא אנחנו) שיכולים לסבול באגים או ירידה מהאוויר כדי לתקן שגיאות אקוטיות. אנחנו נמתין לגרסה היציבה, שלפי מה שנראה, תגיע ממש בקרוב.

ובינתיים בזמן שאנחנו מחכים, חשבתי להביא לכם סיכומון וריכוז של הדברים שאתה יכולים לצפות שישתנו בגרסה החדשה, לספר לכם על החידושים ועל הדברים שהכי ישפיעו על הגלישה שלכם.

בכל סעיף אני אקשר לפוסט המלא בבלוג באתר של החברה המתפתח (באנגלית) למי שרוצה לקרוא יותר בפירוט. וכאן אתם יכולים לראות את תיעוד השינויים המלא של הגרסה החדשה, ושל כל הגרסאות הקודמות (הוא ארוך. ממש ממש ארוך).

קדימה, שנתחיל?

0. אפליקציה: החברה המפתחת הכריזה על פיתוח אפליקציה לאפל ואנדרואיד ושחררה אותה לבטא, אבל מאז, ולמרות שהאתר של החברה עצמה עבר ל-4.5, לא היו ממש הרבה דיבורים עליה, אז כרגע נמתין עם ההתלהבות.

1. עמודים "חופשיים" במועדונים: מאפשרים לבעלי ומנהלי מועדונים לייצר עמוד חופשי עם טקסט ו/או תמונות (מקביל למאמרי משתמשים), למקם אותם בתפריט הראשי ולבחור מי יראה את העמודים הללו. הדבר הזה יכול להיות שימושי לספר על המועדון שלכם לאורחים ולהסביר להם איך להצטרף אליו, להציג את הכללים והחוקים של המועדון, לפרסם הודעות חשובות או אירועים ולמעשה כל דבר אחר שאתם מעוניינים להציג לכולם/לחלק מהאנשים שמגיעים לדף המועדון שלכם.

Club_form_full.jpg

וידאו שמציג את הפיצ'ר:

https://dne4i5cb88590.cloudfront.net/invisionpower-com/monthly_2019_11/default-view.mp4.8261e60a0c1f1c9ae8a4f1f3292527a5.mp4

2. קטגוריות בלוגים: כמו שכבר ראיתי, הטמענו לא מזמן את האופציה עבורכם לפתוח בלוגים משלכם ובהם לספר לחברי הקהילה על - בגדול - פחות או יותר מה שבא לכם (כל עוד זה קשור למכוניות כמובן). החל מהגרסה הבאה נוכל (מנהלי האתר) גם לייצר קטגוריות שונות עבור הבלוגים ולחלק את הבלוגים שלכם לפי קטגוריות כדי שהם יוצגו לצג בלוגים שמתאימים להם יותר. כך למשל תוכלו לפתוח בלוג תחזוקה תחת קטגוריית "טכני וטיפולים" או בלוג תצפיות תחת קטגוריית "רכבים חדשים", חוויות מימי מסלול תחת "ספורט מוטורי" וכו', והקוראים יוכלו לסנן לפי תחומי העניין שלהם ולקרוא רק את הבלוגים שמעניינים אותם.

3. שינויי ממשק:

3.1: הכותרת של שרשור תיקח אתכם לאן שאתם רוצים. דיברנו על הנקודות/כוכבים שנמצאים ליד כותרות השרשורים, אבל כמו שאמרתם, זה לא ממש ברור, ונראה שאתם לא לבד. מעכשיו (כאילו... לא עכשיו עכשיו, בגרסה החדשה) תוכלו להיכנס להגדרות הפרופיל שלכם ולבחור לאן תיקח אתכם לחיצה על הכותרת של שרשור: להודעה הראשונה, להודעה הראשונה שלא נקראה או להודעה האחרונה. עם עליית הגרסה החדשה נפתח סקר ולפי התוצאה שלו נבחר את ההתנהגות הדיפולטית (אותה כמובן תוכלו לשנות).

3.2: לראות מי הגיב. החל מהגרסה הבאה תוכלו לראות מי הגיב ואיך ע"י ריחוף הסמן מעל האייקונים של התגובות ולא תצטרכו ללחוץ על האייקונים כדי שיפתח חלון חדש.

66020225-bdaa8680-e529-11e9-9aee-98aadb869a1d.png

3.3: התחברות אנונימית. הסימון "התחבר באנונימיות" בוטל וההגדרה עברה לתוך הגדרות המשתמש כך שגם אם תתחברו באמצעות אחת מדרכי החיבור האחרות (פייסבוק, גוגל וכו') תוכלו לשמור על אנונימיות. התחברות אנונימית בעצם מסתירה את הסימון שאתם מחוברים ואת סימון "פעילות נוכחית", ועדיין מאפשרת לכם לקבל את כל ההתראות, להגיב וכו'.

user online.jpg

3.4: הקטנת תמונות לפני העלאה. אם תנסו להעלות תמונה שחורגת מהגודל המותר להעלאה, המערכת תקטין אותה ותעלה אותה בלי להכריח אתכם להקטין אותה ידנית .לא לגמרי ברור כרגע אם ההקטנה תתבצע אוטומטית ולאיזה גודל, או אם תהיה אפשרות להקטין את התמונות גם אם הן לא חורגות מהמותר.

3.5: ביטול זיהוי שפה אוטומטי. אני לא יודע כמה מכם שמו לב, אבל יש כמה מקומות בהם הפורמט של דברים נראה מוזר או שהם בכלל מופיעים באנגלית ללא שום סיבה נראית לעין. הסיבה היא שהמערכת מזהה את שפת המערכת שלכם (ושל הדפדפן שלכם) ומתאימה חלק מטקסטים אליה. למה זה טוב רק אלוהים יודע, אבל זה מה יש. בגרסה הבאה תהיה אפשרות לבטל את הזיהוי האוטומטי הזה (ברמת הניהול), וייתכן שזה יפתור חלק מהדברים.

3.6: מזעור ציטוטים. צריך להוסיף? לכל מי מכם ששונא לראות ציטוט של 48 שורות ואחריו תגובה של "צודק", הפיצ'ר הזה מגיע בדיוק בזמן. כל הציטוטים יוצגו "מקופלים" (ועדיין קצת גדולים מדי לטעמי) ואם תרצו יהיה ניתן לפתוח כל אחד מהם כדי לקרוא אותו במלואו.

quote collapse.jpg

4. שדרוג מערכת ההתראות (לא אזהרות יא לחוצים... התראות, נוטיפיקציות): 

4.1: אחת הבקשות הכי נפוצות שאני מקבל מאנשים היא "איך לעזאזל אני מכבה/מדליק התראות על XYZ?!" ואין ספק שהם צודקים, מערכת ההתראות הנוכחית יכולה להיות קצת אגרסיבית מדי וההגדרות שלה יכולות לבלבל ("יכולות" עאלק... הן מבלבלות מוות). הגרסה החדשה מפשטת את כל ההגדרות ומחלקת אותן לקטגוריות שהרבה יותר קל להבין ולהתאים להעדפות שלכם.

4.2 מי מכם שבחר לקבל התראות למייל על דברים חשובים במיוחד (כמו אזהרות מאחראי הפורום או הודעות פרטיות) בטח ראה שכאשר אתם מקבלים את המייל, כל התוכן של ההודעה הפרטית או האזהרה מופיעים בו. הדבר לא רק גרם לבלבול (ניסיון להשיב להודעה פרטית באמצעות מענה למייל למשל) אלא גם ייתר למעשה את הצורך בכניסה לאתר כדי לראות מה קיבלתם. בגרסה החדשה תראו רק חלק מההודעה שקיבלתם, מה שיבהיר שאין אפשרות להשיב וגם :צחוק מרושע: ידרוש מכם להיכנס לאתר. 

comment.jpg.b1027a341611ffb873bccf63031bf811.jpg

5. סימון כ"נפתר" (ולא כ"נפטר"): שאלתם שאלה, קיבלתם 34 תשובות, ש-35 מהן שונות לחלוטין. מה התשובה הנכונה? איך תוכלו לעזור לאנשים שיבואו אחריכם לא לנסות גם כן את כל הפתרונות האפשריים שהוצעו? הפיצ'ר החדש מאפשר לפותח השרשור או לאחראי הפורום לסמן תגובה כ"התשובה הטובה ביותר". 

בחירת התשובה שלכם כטובה ביותר תוסיף לכם לניקוד ה"פתרונות" שיהיה מקביל ל"מוניטין" ויופיע לידו מתחת לסמלון שלכם, תשלח לכם התראה שבחרו בתשובה שלכם שתעשה לכם נעימי בבטן, ואם תעשו את זה מספיק, השם שלכם גם יופיע בקופסת "התורמים ביותר". יש גם סיכוי טוב שנטמיע מערכת שתקדם משתמשים שפותרים שרשורים.

חברי פורום (או אורחים) יוכלו גם לסנן את השרשורים בפורום להראות רק כאלה עם תשובות שסומנו כפתרון הנכון כדי לא לנבור בין עשרות או מאות תגובות, וגם אז לא לדעת מה עבד. אז אם פתחתם שרשור ואחת התשובות עזרה לכם - סמנו אותה, זה יעשה טוב לכולם.

topic_page.jpg

6. אמ;לק שרשורים (בערך) ועוד: מי מאיתנו לא ביצע חיפוש פעם, מצא שרשור עם כותרת שמתארת בדיוק את מה שהיה צריך, רק כדי לגלות שנכנסתם לתוך מאורת ארנב של 400 (או אפילו 15) עמודים ואין לכם מושג מה הולך, מי פעיל בשרשור, ואיפה למצוא את אותה הודעה שסוגרת לכם בדיוק את הפינה שהייתם צריכים.

בגרסה החדשה תמצאו פריט ממשק חדש לחלוטין בתוך שרשורים שיאפשר לכם לקבל תמונת מבט-על על השרשור, להבין מי האנשים הפעילים, מתי השיחה הייתה קולחת במיוחד, ועוד. 

בתפריט הצד החדש תראו את כל המידע החשוב של השרשור: מתי השרשור נפתח, מתי הייתה התגובה האחרונה (כדי שלא תגיבו לשרשור בן 200 שנה), וכמות התגובות; האנשים הפעילים ביותר בשרשור (כדי שתדעו מי המשתתפים הפעילים יותר ומי רק נכנס מדי פעם ולא עוקב אחרי מה שקורה); ימים פופולריים וכמות התגובות בכל אחד מהם (כדי שתוכלו לדעת לאן לקפוץ כדי לקבל הרבה מידע מרוכז או מאיפה להימנע אם ראיתם שהשיחה לא הולכת לכיוון שחשבתם); התגובה עם הכי הרבה תגובות חיוביות, וגלריה של כל התמונות והסרטונים שעלו לשרשור (מצוין אם אתם רוצים לעקוב רק אחרי הפוסטים הראשיים אם מדובר בשרשור מעקב או פרויקט).

Topic View 1.jpg

בנוסף, אחראי הפורום יקבלו סימן של מגן בתחתית הסמלון שלהם כדי שתדעו מי האנשים ששומרים עליכם; בהודעות של פותח השרשור בהמשך השרשור יופיע תג "פות"ש" (ואז כולם גם יוכלו להפסיק סוף סוף לשאול "מה זה פות"ש?); במקרה של מרווח זמן בין הודעות בשרשור, יופיע רווח בו יהיה כתוב כמה זמן עבר בין התגובות.

Topic view post.jpg

My idea to make adding comments easier - A test forum - Invision Community 2020-04-03 15-13-57.jpg

7. שינויים בתצוגת הפורום/ים: כאן ישנם שני שינויים, אחד שבוודאות יקרה ואחד שכנראה לא. זה שכנראה לא יקרה הוא האפשרות להציג את רשימת הפורומים ככרטיסיות עם תמונה לכל אחת מהן. לי אישית זה נראה כמו סתם בזבוז מקום.

forum-grid-view.jpg

הדבר השני הוא בתוך הפורום עצמו, שם תראו אופציה חדשה להציג את הפורום בתצוגה "מורחבת" שמחקה את את התצוגה המורחבת של "מה חדש" ומציגה חלק מההודעה הראשונה של כל שרשור. בנוסף תראו שהתווסף נתון נוסף לצד צפיות/תגובות: עוקבים. כך תדעו אם השרשור מעניין אפילו אם הכותרת שלו נראית לא ממש מלהיבה. לסיום, מונה ההודעה בתצוגה הזו לא יראה את המספר המלא של התגובות (ואולי גם את כמות הצפיות) אלא מספרים מקוצרים כגון 1.5K וכו'.

forum-list-of-topics.jpg

8. שינויים לערכת הנושא הדיפולטית (זו שאנחנו משתמשים בה): אחד השינויים הכי גדולים (ושאני הכי מצפה להם) הוא ערכת הנושא הדיפולטית החדשה. כמו שגם אתם התלוננתם, כך גם מנהלי האתרים באתר של החברה המפתחת. ונראה שחלק גדול מהפידבק הוטמע לתוך הערכה החדשה.

הצבעים של הערכה החדשה יותר חיים.

image.png

חלק מהגבולות של האלמנטים בוטלו כדי לאפשר מראה יותר "אוורירי".

image.png

הפונטים קיבלו טיפול מקיף ועכשיו נוכל לבחור את הגדלים שלהם כמו שצריך, הפונט הדיפולטי עצמו גם שונה אבל אני לא יודע אם זה ישפיע עלינו (כי עברית).

באתר המובייל (זה של הטלפונים) העיצוב גם כן עבר שדרוג משמעותי והוא נראה עכשיו הרבה פחות צפוף וחנוק, טענה מאוד רווחת לעיצוב הנוכחי.

image.png

הכותרות עוצבו מחדש כדי לגרום להן להרגיש פחות מבולגנות ואלמנטים מסוימים הוכנסו יחד לתוך ה"קופסה" של הכותרת.

image.png

כפתורי השיתוף עברו מתחתית העמוד לראשו וחוברו יחד תחת כפתור "שיתוף".

image.png

בתוך התגובות עצמן חלק מהכפתורים (עבורכם רלוונטי כפתור הדיווח) עברו אל מתחת לסימון שלוש הנקודות כדי לנקות את הממשק.

image.png

עכשיו כשהחלק העליון של חלון התגובה נקי, יופיעו שם תגיות שרלוונטיות לתגובה כמו "מנהל", "פות"ש", "פוסט פופולרי" ועוד (הם יופיעו גם באתר הנייד).

image.png

image.png

9. ועוד (חלק א'):

9.1: שיפור בביצועים. זהו, אין באמת מה להרחיב. יש שם קצת ממבו ג'מבו טכני שאני לא מבין. האתר אמור לרוץ יותר מהר. 

9.2: הטמעת טיקטוק. למי מכם שלוקח חלק בשגעת החדשה הזו, מעכשיו לינקים לפוסטים (או איך שלא קוראים לזה שם) יוטמעו אוטומטית (אם מישהו מעלה פוסט והדבר היחיד שהוא כותב זה שלושה סמיילים צוחקים, יהיה לו עסק אישי איתי :)).

tiktok.jpg

9.3: שיפור והשלמה אוטומטית של מערכת התגיות. אם תרצו להוסיף תגיות לשרשורים (תעשו את זה. זה מאוד עוזר לחיפוש ומאפשר להציג תכנים דומים מתחת לשרשור) תהיה מעכשיו תיבת שתשלים אוטומטית לתגיות שכבר קיימות. 

10. ועוד (חלק ב')

10.1: שרשורים "במעקב": זה אמנם כלי עבור המנהלים, אבל כדאי שגם אתם תכירו אותו כדי שתוכלו לדעת שהאופציה הזו קיימת ותוכלו לדווח על שרשורים שהפונקציה הזו יכולה להועיל להם. מכירים את זה שיש שרשור על נושא מסוים ואז כמה אנשים מתחילים לקחת אותו לכיוונים אחרים לחלוטין ולהסית את כל השרשור מהכיוון והנושא המקורי? אז אתם בטח גם יודעים כמה זה מעצבן. לכן, מהגרסה הבאה תהיה למנהלים אפשרות לבצע נעילה רכה לשרשורים ולאשר הודעות ספציפיות. רוצים לריב או להסיט דיונים? תעשו את זה בפרטי או תפתחו שרשור חדש. 

10.2: חוקים ותנאי שימוש של מועדונים: יש לכם מועדון? רוצים שהאנשים שנרשמים אליו יסכימו לסט כללים מסוים (לא לדבר על המועדון, לא לחשוף שמות אמיתיים של חבריו, לא להעלות מודעות מכירה וכו')? בגרסה הבאה תוכלו לעשות את זה.

11: הרשמה עם אפל: אמ... מה שזה לא יהיה. עכשיו אתם יכולים לעשות את זה.

השרשור הזה ימשיך לחיות והוא יוקפץ כאשר תצא הגרסה החדשה לטובת שאלות/תשובות/בקשות כמו שעשינו בזמן המעבר. אז אם יש לכם שאלות או בקשות או כל דבר אחר, אתם מוזמנים להגיב כאן. 

• תודה 7
  • מעניין 2
  • עצה טובה! 1

מתלבטים לגבי הרכב הבא? רוצים לדעת אם הרכב שיש לכם הוא הרכב שהכי מתאים לכם? בואו לשאול את מתי.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

נתקלתם בסקופ? ראיתם משהו חדש לפני כולם? רוצים לסכם תקופה עם המכונית? שלחו לנו למייל ונפרסם את זה במגזין שלנו.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שיפור מספר 7 הוא שיפור מבורך.

קצת תמונות וצבעים לא יזיקו.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שפספסתי בין המלל הרב פה, אבל מה לגבי הדגשת התראות שלא פתחתי?

כרגע, אם יש לי 8 התראות ואני נכנס לאחת, אז כולן מאבדות את ההדגשה וזה נהיה מציק להיזכר מה כבר ראיתי ומה לא.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכרח לציין שגם אני לא ראיתי אזכור לזה, וגם אני לא מת על השיטה הנוכחית. אבל מצאתי שיטה, אני פשוט פותח את כל ההתראות שמעניינות אותי בטאב חדש ע"י לחיצה על הגלגלת של העכבר, ואז עובר עליהן אחת אחת. זה לא אופטימלי, אני יודע, אבל זה פתרון לא רע לבעיה.

מתלבטים לגבי הרכב הבא? רוצים לדעת אם הרכב שיש לכם הוא הרכב שהכי מתאים לכם? בואו לשאול את מתי.

נתקלתם בסקופ? ראיתם משהו חדש לפני כולם? רוצים לסכם תקופה עם המכונית? שלחו לנו למייל ונפרסם את זה במגזין שלנו.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

חצי מהדברים שכתבת לא הבנתי אבל להבא אם יש אפשרות אני חושב שיהיה מאוד יעיל שהודעות אינפרומטיביות של הנהלת האתר כמו זו למשל  יופיעו לכולם בהתראות כדי שלא נפספס.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@פבל, יש אפשרות בעניין הזה שכשאני מקליד @פבל ולוחץ enter ברגע שהוא מראה לי את האפשרות שאני רוצה (מבלי שהשלמתי את המילה) הוא יבין שאני רוצה שהוא ישלים? כרגע הוא פשוט יוצא מההשלמה האוטומטית.

דלק זה לכוסיות. גברים אמיתיים דוחפים את הרכב :loco:

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@shellcase פשוט תלחץ על טאב וזה יקרה :)

Seat Leon Cupra 2018

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 שעה, Night Driver כתב:

חצי מהדברים שכתבת לא הבנתי אבל להבא אם יש אפשרות אני חושב שיהיה מאוד יעיל שהודעות אינפרומטיביות של הנהלת האתר כמו זו למשל  יופיעו לכולם בהתראות כדי שלא נפספס.

אני מבין ממה שאתה אומר שהבאנר הגדול בראש העמוד שמופיע בכל העמודים באתר לא מספיק? :lol: 

image.thumb.png.ff1906f2344bf931b05db537c9bf4d70.png

לצערי אני לא יכול "לדחוף" התראות לכל המשתמשים (חלק מהם גם מקבלים את ההתראות כמיילים, ואני לא רוצה להספים אותם עם כל השטויות שאני מנסה לקדם). יש פלאג-אין שמאפשר לעצב את ההכרזות (השם המדעי של הבאנר הזה) בצורה קצת יותר מושכת, יכול להיות שנקנה אותו.

לפני 53 דקות, shellcase כתב:

@פבל, יש אפשרות בעניין הזה שכשאני מקליד @פבל ולוחץ enter ברגע שהוא מראה לי את האפשרות שאני רוצה (מבלי שהשלמתי את המילה) הוא יבין שאני רוצה שהוא ישלים? כרגע הוא פשוט יוצא מההשלמה האוטומטית.

באתי להגיד לך ש:

לפני 1 שעה, Night Driver כתב:

חצי מהדברים שכתבת לא הבנתי

אבל misterb הקדים אותי...

בכל מקרה, אני תמיד לוחץ עם העכבר על המשתמש שאני מנסה לתייג, כמו איזה איש מערות.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...