Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה למתקין מזגנים באזור חיפה והסביבה

benj
שימו לב! השרשור הזה בן 1242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רכשתי בית דו משפחתי, 2 קומות.

בעוד שהשניה, סיפור המזגנים די פשוט מאחר ויש צנרת מוכנה לגג לכל המזגנים, בכל הנוגע לקומה הראשונה, הסיפור דורש מחשבה נכונה של איש מקצוע.

אשמח להמלצה על מתקין מזגנים הגון, ענייני וכזה שנותן מחירים סבירים ושירות טוב.

כמו כן, כזה שמכיר התקנים תקניים לממד שכבר הסתיים

בן

עריכה אחרונה על ידי benj

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.6.2020 בשעה 19:08, innvision כתב:

כמה חדרים צריך למזג בקומת קרקע (מטבח + סלון)? הממ"ד עם מעבר עגול (עם ברגים)?

בקומת הקרקע יש 50 מ״ר של סלון + מטבח וממד שצריך למזג.

הממד עם מעבר 8 שעליו אמור לשבת ההתקן התקני

בן

BENJ:

ROY:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקן לממ"ד, חפש התקן עידו (כאן יש דוגמה להתקנה בממ"ד ובהמשך קישור להתקן https://carsforum.co.il/topic/672438-tosot-10-לעומת-תדיראן-10-joy-מה-מומלץ/?tab=comments#comment-6036176).

בקומת הקרקע, יש לך אפשרות להניח את היחידות החיצוניות על הקרקע, או תלויות ?

לגבי היחידות הפנימיות לסלון ולמטבח, אם תרצה לצמצם הנמכות ולשלוט בצורה יותר טובה על תפוקת הקירור , תוכל להתקין שתי יחידות נסתרות. אפשר גם מיני מרכזי, אבל לי נראה שאם ניתן, עדיף יחידות נסתרות. 

יחידה נסתרת היא כמו מזגן מפוצל "רגיל" ללא כיסוי הפלסטיק, כמובן שגם מיני מרכזי הוא כזה אבל היחידה הפנימית שלו גדולה ומגושמת ומיועדת לפיצול צנרת האוויר למספר אזורים. מזגן נסתר מקנה לך גמישות וקומפקטיות בהתקנה (ניתן לבצע גם התקנה אנכית) ויש יחידות פנימיות ליחידה חיצונית בודדת (מזגן רגיל) או שניתן לחבר ליחידת מולטי אינוורטר מספר יחידות נסתרות. על פניו לחלל קומת קרקע בבית פרטי, יחידה נסתרת מאוד אטרקטיבית. אם אין בעיית מקום, באופן אישי, הייתי מעדיף מספר יחידות "רגילות" על פני מולטי-אינוורטר, אבל הרבה לא יסכימו איתי בעניין הזה.

יתרונות נוספים של יחידות נסתרות הוא האוויר החוזר שלא חייב להיות "משותף" למספר חללים, שליטה טובה יותר בטמפ' האזור, וכמובן שניתן לכבות לגמרי אזור מסוים, בקיצור, היתרונות של מזגן מפוצל רגיל, רק שהעיצוב אינטגרלי (בניית גבס) מה שגם מייקר את ההתקנה כמובן.

אולי תעלה שרטוט, יש כאן אנשי מקצוע שיוכלו להמליץ לך על האפשריות שלך בצורה מקצועית יותר.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.6.2020 בשעה 20:33, innvision כתב:

התקן לממ"ד, חפש התקן עידו

בקומת הקרקע, יש לך אפשרות להניח את היחידות החיצוניות על הקרקע, או תלויות ?

לגבי היחידות הפנימיות לסלון ולמטבח, אם תרצה לצמצם הנמכות ולשלוט בצורה יותר טובה על תפוקת הקירור , תוכל להתקין שתי יחידות נסתרות. אפשר גם מיני מרכזי, אבל לי נראה שאם ניתן, עדיף יחידות נסתרות. 

אולי תעלה שרטוט, יש כאן אנשי מקצוע שיוכלו להמליץ לך על האפשריות שלך בצורה מקצועית יותר.

תודה רבה על התגובה המפורטת, בו ננסה.

מצ"ב שירטוט של הקומה התחתונה:

- ירקרק: זוהי הנמכת הגבס שתרוץ בכל הקומה - הכוונה היא לעשות אותה 15-20 ס"מ כדי להעביר תשתיות תקשורת וחשמל חדשות ע"מ למעט בחציבות. כמובן שתהיה גם תאורה שקועה.

- כחול כהה: הכיוון אליו הולכים איש המזגנים והאדריכל.

- כתום למעלה: המיקום המקורי של הכנת המסגן בסלון ליחידה עילית פנימית ומן העבר השני ניחידה החיצונית

- סגול: אופציה בכניסה למסדרון למזגן נסתר או עילי עצמאי.

- ירוק: צד שמאל למטה המיקום הרצוי לכל מנועי הקומה התחתונה (בין 2-3, תלוי באופציה שתיבחר)

לגבי מזגן בכל הנוגע לשטח הציבורי (סלון, מטבח, פינת אוכל):

1. האופציה המועדפת על הקבלן ואיש המזגנים: מסומנת בכחול כהה על התרשים:

- לתפיסת מתקין המזגנים והאדריכל, מיקום של יחידה עילית במקום שתוכנן ע"י הקבלן ייצר מצב לא אופטימלי ולא משנה מה יהיה גודל המזגן, האזור של פינת האוכל והמטבח לא יקבל קירור וחימום בכלל לא.

- לפיכך, גם כאקט עיצובי, ומאחר והקומה התחתונה, למעט איזורים ספציפיים (למשל המסדרון) תונמך לא יותר מ-20 ס"מ (קו חלונות גבוה מאוד), הם מציעים לשים מיני מרכזי, ובפרט אלקטרה ג'מייקה 3.5 כ"ס שיוציא סלוטים מעל היחידות הגבוהות במטבח, מעל היציאה מסמדרון ובתקרה מעל הסלון.

- לשאלתי, האם בכלל ניתן לשרשר צינור פליטה כשההנמכה 20 ס"מ בסלון, נענתי שהחישוב הוא צנרת 8 אינץ', קרי 20.32 ס"מ שתימעך קצת וזה יהיה בסדר. דעתך?

- במצב כזה, הם גם מציעים לחבר את המיני מרכזי עם תריס ל8 צול של הממד, אולי אם דמפר. כמובן שבמקרה חירום פירושו של דבר שאין מזגן בממ"ד . כמו כן, כדי להנות ממיזוג בממ"ד בשיגרה, כל היחידה תצטרך לפעול. על מולטי אינוורטר אני מוותר כי אם זה לא מותגי הפרימיום אני חושש מאורך חיים וכמובן מחיר.

- אציין שיש כאלו שירדו לפחות בחלק מהחלל יותר נמוך אבל כאמור אני לא מת על זה.

2. אופצית אמצע:

- אותה אופרציה של מיני מרכזי, למעט הסלוט בתקרת הסלון ויחד איתו עוד 1.5 כ"ס במיקום המקורי (ציור כתום), כאשר הצנרת תימשך 15 מ"ר לכיוון המיקום המסומן בירוק ע"מ שכל המנועים ישבו יחד.

- לדברי 2 אנשי מזגנים שדיברתי איתם, למרות הצנרת הארוכה, לא תהיה ירידה משמעותית בתקופת הקרור.

- האדריכל ואיש המזגנים חושבים שזה מיותר ועדיפה האופציה הראשונה.

3. האופציה הפשוטה והזולה, אולם הפחות יפה:

- מזגן עילי בסביבות 25 BTU במיקום המקורי בסלון (סימון צהוב) עם מתיחת צנרת 15 מ' למיקום הירוק+  מזגן עילי קטן, עד 1.5כ"ס שישב ביציאה מהמסדרון (סימון סגול).

- לא יפה אבל עושה הפרד ומשול.

- האדריכל ואיש המזגנים מתנגדים, בעיקר מטעמי ניראות.

4. האופציה הפשוטה והזולה,עם טוויסט:

- מזגן עילי בסביבות 25 BTU במיקום המקורי בסלון (סימון צהוב) עם מתיחת צנרת 15 מ' למיקום הירוק+  מזגן ניסתר שישב ביציאה מהמסדרון (סימון סגול).

- הבעיה שלי עם הנסתרים זה שהם אינוורטר, ואם לא מדובר במותגי הפרימיום, אז יש כאן סוגית אמינות.

- האדריכל ואיש המזגנים מתנגדים, ולטעמם עדיף כבר מיני מרכזי.

* שאלות לגבי הסוגיה הנ"ל:

א. אם הולכים על מיני מרכזי:  האם הגמייקה 35T הוא הבחירה הנכונה? הסיבה לגביו היא שהוא דק יחסית ולדברי החברים הוא דגם מוצלח. אולי יש המלצה אחרת ששווה לשקול?

ב. האם באמת ניתן להעביר שרשור  בהנמכה 20 ס"מ לסלון? כאמור, אומנם בדוחק, אבל לדברי אנשי המקצוע ניתן.

ג. מה מהאופציות ניראת לך בשקלול כל הנסיבות?

לגבי הממ"ד:

כאמור 2 אופציות:

1. אם שמים מיני מרכזי, לצאת עם תריס לממ"ד + דמפר. החסרונות: במקרה חירום אין מזגן ובשביל להדליק הממ"ד כל הבית צריך לעבוד. היתרון: יורד המזגן עם ההתקנה המיוחד בממ"ד עצמו.

2. התקן תיקני עידו: אנחנו מדברים על ההתקן שלהם למעבר קיים ללא קידוח: http://www.edo.co.il/etken-existing.php

- האם כל מתקין מזגנים מוסמך ויכול להתקין כזה?

- אם אני מבין נכון - כל הצנרות כולל ניקוז יעברו דרכו ומשם ימשיכו החוצה (במקרה שלי דרך המחסן הדירתי לכיוון הסימון הירוק)- השאלה אם בדומה להתקני היציקה והקדח, בעת מקרה חירום, סוגרים את הברז ואז מורידים צינור פנימי לדלי בחדר? לא הצלחתי להבין אם גם בהתקן הזה זה קיים כי אחרת זה מחמיץ את כל הפואנטה.

- בהינתן שבממד שלי השמאלי זה 4 צול והימני 8 צול, האם אני צודק כשאני אומר להשתמש ב4 צול כי הצנרות מרוכזות בד"כ משמאל?

ציוד:

- תלוי כמובן על איזו אופציה הולכים אבל כעיקרון, לקומה ה-2 (סה"כ 4 חדרים 10-14 מ"ר) הומלץ לי להתקין אלקטרה 11 מקס  עם ויפי - האם כדאי לשרול משהו אחר?

- מבחינת מיני מרכזי - לשקול דגם אחר מהג'מייקה?

- מה מומלץ אם לוקחים נסתר?

- באם הולך על יחידה 25BTU בסלון בסוף - איזה דגם/מותג כדאי לרכוש (יש יותר מידי)?

המון תודה על העזרה?

בן

תוכנית.jpg

BENJ:

ROY:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום בן,

אז ככה, אתחיל מהסוף, תגיד לי בבקשה אם פספסתי משהו בהתייחסות, לגבי הממ"ד:

1.לא רק שבחרום אין מזגן, אתה בעצם הופך את הממ"ד ללא תקני עד שתסגור את הפתח, כלומר בחרום אין מזגן+ יש צורך לאטום את הפתח (אני יודע שזה אולי מוגזם, אבל זו דרך הפעולה הפורמלית).

לגבי היתרון שלא צריך התקן (ומזגן נוסף), מדובר בחלק לא יקר במיוחד, המזגן וההתקן צריכים לעלות סביב 2000 ש"ח, וההתקנה מאוד פשוטה. 

2. כן, יש בהתקן ברז לסגירה בחרום, ואז תוכל לנקז את המים פנימה למשל כמו שהצעת.

לגבי המיקום, ניתן לכופף את הצנרת ולצאת גם בצד ימין (במיוחד במזגן קטן), אני יודע שיש הנחייה אצל חלק מהיצרנים של ההתקנים (של הממ"ד) למקם את ההתקן משמאל למזגן בגלל שהצנרת יוצאת שם, אבל אני לא מסכים עם זה. יצרני המזגנים עצמם רושמים בהוראות ההתקנה שניתן לצאת גם מימין, ולכן אני לא רואה בעיה עם זה (אחפש לך את הנחייה לדוגמה אם תרצה), יש  גם פתח שניתן לפתוח בצד ימין. אכן תהייה בעיה מבחינה אסתטית, מכיוון שהצנרת תבלוט החוצה מה שיאלץ להרחיק את המזגן שמאלה מההתקן ולחשוף יותר צנרת. מה שכן, לא למקם את המזגן על קיר חיצוני, לפי הנחיות פיקוד העורף.

לגבי ההתקנה של המיזוג לחלל הקומה,

1. אני גם בגישה שלך לגבי אינוורטים (לא מדבר על, מיצובישי, דייקין, פוג'יטסו וכו'...) ומעדיף מזגן "רגיל". אבל לא כל היחידות הנסתרות הן אינוורטר, צירפתי קובץ מתוך המדריך למתקין של תדיראן. מדובר ביחידה נסתרת on/off "רגילה". ניתן גם לבצע התקנה אנכית. לכן הייתי מציע סוג של ווריאציה של חלופה 3, להתקין שתי יחידות "רגילות" של מזגן נסתר עם בניית גבס במיקומים שהצעת (אפשר גם לשקול התקנה אנכית בסלון בקיר ממול, או בהתאם לבניית הגבס כדי לקבל מינימום ירידה). שים לב שגובה היחידה הקטנה הוא 22.5 ס"מ שזה פרופיל נמוך מאוד, תוסיף לזה את הניצבים והגבס, ואתה לא יורד משמעותית מה 20 ס"מ של ההנמכה הכוללת, עדיין יש ירידה, אבל באזורים מוגבלים (לא יפריע לחלונות ואפשר לדעתי לעצב בצורה יפה). האופציה להתקנה אנכית יכולה לאפשר אולי התקנה יותר אסטטית אם "גונבים" מהקיר בנייה ואז תחרוג מהקיר קצת יותר מ 22.5 ס"מ-("מקטינים" את החלל בזה שמעבים את הקיר עם הבנייה, ואז אין הנמכה נוספת בתקרה, ראה בקובץ- אפשרויות התקנה). העובדה שיש הנמכה כוללת של גבס בתקרה מקלה כמעט על כל פתרון שתבחר מבחינה אסטטית וביצועית.

שים לב שהיחידה הנסתרת הקטנה היא 22,000 BTU/H  בערך, אין מידות בשרטוט אבל אני מבין שלא תצטרך יותר, ואפילו פחות, צריך רק לוודא שזו לא חריגה גדולה מדי, ולזכור שבניגוד למיני מרכזי אפשר לכבות יחידה אחת.

2. לגבי השאלה על הצינור המעוך, עקרונית צינור בקוטר קטן מדי יכול לגרום לרעשי אוויר הפסדים וכולי, אבל, כאן בא הניסיון של איש המיזוג שלך ליידי ביטוי. אני לא יודע, אם אתה סומך עליו ויש לו ניסיון עם התקנה כזו אז אני מניח שזה בגבולות הסביר.

בכל מקרה יש לך מעצב ואיש מיזוג שזה מעולה, אני מציע שתחפש תמונות של התקנות נסתרות של מזגן, והתקנה אנכית, תראה להם דוגמאות למה שמוצא חן בענייך ותחשבו יחד על פתרון אידאלי ככל שניתן. לפעמים בעלי מקצוע מושכים לכיוונים שמוכרים להם ולפתרונות הנפוצים, וכאן אולי אתה צריך להתעקש קצת. אני פחות אוהב את האופציה של המזגן המרכזי והייתי בודק את האפשרות שהצעתי, כמובן שבשילוב עם אנשי המקצוע, שכנראה ויעלו נקודות שאני מפספס וקשיים שאולי אני לא חושב עליהם.

super slim P.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, innvision כתב:

שלום בן,

בכל מקרה יש לך מעצב ואיש מיזוג שזה מעולה, אני מציע שתחפש תמונות של התקנות נסתרות של מזגן, והתקנה אנכית, תראה להם דוגמאות למה שמוצא חן בענייך ותחשבו יחד על פתרון אידאלי ככל שניתן. לפעמים בעלי מקצוע מושכים לכיוונים שמוכרים להם ולפתרונות הנפוצים, וכאן אולי אתה צריך להתעקש קצת. אני פחות אוהב את האופציה של המזגן המרכזי והייתי בודק את האפשרות שהצעתי, כמובן שבשילוב עם אנשי המקצוע, שכנראה ויעלו נקודות שאני מפספס וקשיים שאולי אני לא חושב עליהם.

ראשית, רב תודות על התשובה המפורטת ובכלל על העזרה.

ציטטתי בכוונה את המשפט הזה, כי פה קבור הכלב. האדריכל שמתכנן לי את השיפוץ בבית, לרבות המזגנים, הוא בחור משכמו ומעלה ואיש טכני מצוין כשלעצמו. יחד עם זאת, בהרבה נקודות מובילה האסתטיקה, מה שחשוב כמובן מאוד אבל אני קצת משתכל על מה נח לי. לגבי איש המזגנים, הבחור שלו דפק הצעת מחיר כזו שיהיה מקצוען ככל שיהיה, אני תופס אותה כבלתי הגונה וכאן מסתיימת דרכנו . מה שאומר שכרגע אני תר אחר איש מזגנים.

מה שמדאיג את האדריכל שלי זה התקנת מיני מרכזי שלדידו מצריכה מקצועיות מאוד גבוה כי שם התקלות ולא במזגן.

לענייננו,

לאחר שלל מחשבות, חשבתי על הסט אפ הבא:

1. 4 חדרים למעלה: בגדלים הזזים בין 10-12 מ"ר (יחידת ההורים גדולה יותר אבל זה פחות משנה כי התוספת היא חדר אמבטיה):

- הדגם הנבחר: ELECTRA MAX 11 + WIFI

- למה הוא: הבנתי שב-200 ש"ח למזגן ניתן להרחיב אחריות ל-3 שנים, ההתקנות פשוטות , יש WIFI (מה שמייתר חציבת נק' חשמל נוספת ליד המזגן לסנסיבו), מבחינת הספק אמור להספיק. כמו כן, ניתן להוציא ניקוז משני הצדדים שלו.

- בהינתן שצנרות מוכנות (לגג) , מחיר התקנה, כולל חציבות קלות להתאמות בקיר, שכרגע קיבלתי - סביבות 550-600.

- יש לי יכולת כנראה לרכוש אותו ב1310 ש"ח + 100 ש"ח הובלה לכל היחידות (מקווה שהמתקין מזגנים יזרום).

* מה דעתך, הן על בחירת הדגם והן על תמחור ההתקנה?

2. ממ"ד:

* הולך איתך. יחד עם זאת, זה לא 2000 ש"ח. כי רק המזגן נניח 1400 ש"ח + ההתקן נניח עוד 700 ש"ח+ התקנה כולל צנרת 6 מ': סביבות 3000 ש"ח. לא רק זאת, 3 מתקיני מזגנים לא ממש מבינים את הפואנטה.

* שאלה: אתה בטוח שגם ההתקן של הצלחת סוגר את הפינה מבחינת דאבל ניקוז, כלומר כולל אפשרות לניקוז בחדר? לא רוצה מצב שנסגר הניקוז ואין מזגן ולא עשיתי כלום.

בכל מקרה, אין ספק שזה מה שאני רוצה והחלטתי לא לוותר:

- הדגם הנבחר שוב: ELECTRA MAX 11 + WIFI

- התקן: עידו מעבר קיים 8  - האם לקנות לבד?

- התקנה: 1650 ש"ח כולל התקן כשבגלל מרחק ליחידה חיצונית, התחייבות לצינור ניקוז קשיח .

- מחיר כולל: סביבות 3200 ש"ח -דעתך?

* מה דעתך על האופרציה?

3. חלל מרכזי, בחלוקה הבאה:

א. סלון (ראה שרטוט -סביבות 25 מ"ר):

- הדגם הנבחר: 28 TADIRAN SUPREME

- למה הוא: הבנתי ששקט,  3 שנים אחריות, נאה לעין, ויפי. מבחינת הספק, בהינתן שבצד השני של החלל יהיה עוד מזגן כזה אואחר נראה לי מספיק.

- התקנה: התכנון הוא לא להשתמש בצנרת שהכין הקבלן על הקיר בסלון (ראה שרטוט) אלא להתמש רק בניקוז ואת הצנרת עצמה להעביר (12 מ') לאזור המסדרון שיצא לאותו קיר שבו ירוכזו המנועים (איפה שהמנוע של הממ"ד והמזגן שיהיה במסדרון) כדי למנוע מנוע נפרד ובחצר

- המחיר להתקנה שקיבלתי כרגע: 850 ש"ח ועוד 100 ש"ח לכל מטר צנרת: 2050 ש"ח.

* מה דעתך, הן על בחירת הדגם והן על תמחור ההתקנה והן על מטר הצנרת (הטענה שהתפוקה לא תיפגע אני חושש רק מתקלות עתידיות)?

ב. יתר חלל הסלון מעל המסדרון (לפינת אוכל + מטבח):

יש בעצם 3 אופציות:

A. מזגן מיני מרכזי עם סלוטים מעל מטבח ובמסדרון:

- דגם נבחר: או Jamaica 35T Smart או שלפי המלצה של אחד אנשי המזגנים שבדקתי, Jamaica 40T Smart (למרות שנראה לי מוגזם לאללה)

- למה הם: כי אין כסף לפרימיום, כי הם יפזרו אויר כנרא באופן עדיף, וכי הם צרים וחוסכים מקום

- למה לא: כי לא בא לי מיני מרכזי הגם שזה יתר יפה, כי ההתקנה יקרה מאוד וצריך מתקין ממש טוב, וכי בעצם, לא בטוח שיש לכך הצדקה בהינתן המזגן בממ"ד עצמאי.

* מה דעתך על הדגמים הללו אם כן הולכים?

B. מזגן מוסתר:

- הרעיון אליפות אבל הם יקרים מאוד ואני לא מצאתי כאלה שאינם INV - לדוג': https://www.electra-air.co.il/mzgnim-nstrim.html. אשמח לראות אם יש כאלו שאינם INV.

- אם כבר אז רק מיצובישי: https://kreizman.co.il/shop/מזגן-נסתר-אופקי-2-כס-דגם-sezsuz-50-מיצובישי-mitsubishi  אבל הוא יקר מאוד.

* המסקנה שלי: אם כבר, אז המחיר כמו מרכזי אז נראה לי שעדיף, אלא אם אני הולך עם המיצובדי: דעתך?

-

C. מזגן עילי נוסף:

- דגם נבחר: 21 TADIRAN SUPREME

- למה הוא: מאותן סיבות של ה28. אני רוצה להניח שביחד עם ה-28 בסלון זה מספיק לעוד 20 וכמה מ"ר שנשארו במטבח והפינת אוכל (הגם שיש גרם מדרגות שידפוק)

- התקנה: זה הסיפור צריך להנמיך את הכניסה למסדרון ואז כנראה שהוא יהיה קצת נטע זר אבל זה מה יש .

- באופציה הזו הפשטות והמחיר שולטים.

לגבי כל ההתקנות, בסוף המטרה להעמיד את המנועים כולם באותו מקום.

אשמח לדעתך

בן.

BENJ:

ROY:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה, אני משתל לענות ממה שאני יודע ונראה לי הגיוני, אבל קח בחשבון שכמי שאינו עוסק בהתקנות לפרנסתו יהיה קשה לי להתייחס למחירים. אני יכול לשלוח לך חשבוניות של צנרות ואביזרים שרכשתי לאחרונה, אבל מדובר בצנרת בגליל באורך של 45 מטר, והמחיר בהתאם.

לפני 8 שעות, benj כתב:

2. ממ"ד:

* הולך איתך. יחד עם זאת, זה לא 2000 ש"ח. כי רק המזגן נניח 1400 ש"ח + ההתקן נניח עוד 700 ש"ח+ התקנה כולל צנרת 6 מ': סביבות 3000 ש"ח. לא רק זאת, 3 מתקיני מזגנים לא ממש מבינים את הפואנטה.

* שאלה: אתה בטוח שגם ההתקן של הצלחת סוגר את הפינה מבחינת דאבל ניקוז, כלומר כולל אפשרות לניקוז בחדר? לא רוצה מצב שנסגר הניקוז ואין מזגן ולא עשיתי כלום.

אז זהו, אתה נוגע בנקודה קצת בעייתית, אבל לא נוראה כמו שאתה חושב, ואתה כבר נתת את הפתרון. ברגע שסוגרים את הברז, אין ניקוז, אם תפעיל את המזגן במצב כזה, המזגן יתחיל להוציא מים מיציאת האוויר בסופו של דבר (כתלות בלחות וכולי...), מכיוון שבהתקן 8 אין ברז הכנה לניקוז פנימי, אבל, בחירום, ניתן להכין בממ"ד חתיכת צינור ניקוז עם ניפל ופשוט לשלוף את צינור הניקוז מהברז הסגור ולנקז לדלי בחדר. אם אתה גר באזור קו עימות או שאתה רוצה פתרון קבע מהיר, אני חושב שאפשר לארגן ברז תלת-דרכי לפני הברז של ההתקן שיאפשר לך לנקז גם למיכל אגירה (לסגור כמובן גם את הברז התקני לפני). אני לא יודע כמה זה יהיה אסתטי אבל זה כנראה יעבוד.

לגבי הפואנטה, המחשבות שלי מהעניין הן כאלו, המטרה בברז היא שמירה על האיטום כמובן, אבל למה רק על צינור הניקוז? מכיוון שזאת החוליה החלשה. צינורות הנחושת עוברים במעגל גז סגור, וגם אם יחתכו מבחוץ לגמרי (כתוצאה מפגיעת רסיס לדוגמא) עדיין המערכת תישאר אטומה. מדובר בצינור דק שהופך לעבה ביציאה מהמאייד (בקירור, בחימום הוא מתפקד כמעבה) ובעצם מדובר בשני קצבות של צינור "אחד" שמתפתל (הפיתולים וצלעות הקירור יוצרים "מחליף חום"), אז גם אם יחתכו עדיין נשמרת אטימה. לעומת זאת, צינור הניקוז פתוח בצדו הפנימי ולכן גם אם יהיה מלא במים (סיפון) לא מדובר באטימה שתתגבר על לחץ רציני, ויש צורך לאטום בחירום את נקודת החולשה הזו. אם נחשוב על האלטרנטיבה של צינור אוויר (ממזגן מרכזי)  למעבר 8, ההתקן עדיף בהרבה מבחינת אטימה מהירה בזמן חרום (סגירת ברז לעומת סגירת אומים) ויכולת שימוש במזגן בחרום. 

לפני 9 שעות, benj כתב:

- התקן: עידו מעבר קיים 8  - האם לקנות לבד?

- התקנה: 1650 ש"ח כולל התקן כשבגלל מרחק ליחידה חיצונית, התחייבות לצינור ניקוז קשיח .

- מחיר כולל: סביבות 3200 ש"ח -דעתך?

* מה דעתך על האופרציה?

לגבי רכישה של ההתקן, רשום מחיר של 585 ש"ח באתר, זה מחיר יותר זול ממה שמצאתי אצל כמה מחנויות המיזוג (באמת לא ברור לי העניין), הספק נמצא בראשון לזיכרוני, אני מציע שתרכוש לבד בתנאי כמובן שמחיר ההתקנה יתעדכן בהתאם. למקם אותו על הפתח זה באמת פשוט, שמונה ברגים, לדעתי זה אפילו מקל על ההתקנה כי לא צריך לקדוח חור או לדאוג לסגירה שלו באלתור.

מה אורך הצנרת? שוב, גם אחרי שאדע קח בערבון מוגבל את הערכת המחירים שלי, מומלץ לקבל הצעה אצל מספר מתקינים.

לפני 8 שעות, benj כתב:

A. מזגן מיני מרכזי עם סלוטים מעל מטבח ובמסדרון:

- דגם נבחר: או Jamaica 35T Smart או שלפי המלצה של אחד אנשי המזגנים שבדקתי, Jamaica 40T Smart (למרות שנראה לי מוגזם לאללה)

- למה הם: כי אין כסף לפרימיום, כי הם יפזרו אויר כנרא באופן עדיף, וכי הם צרים וחוסכים מקום

- למה לא: כי לא בא לי מיני מרכזי הגם שזה יתר יפה, כי ההתקנה יקרה מאוד וצריך מתקין ממש טוב, וכי בעצם, לא בטוח שיש לכך הצדקה בהינתן המזגן בממ"ד עצמאי.

* מה דעתך על הדגמים הללו אם כן הולכים?

לגבי המלצות על דגמים למיני מרכזי, כאן לצערי אני לא יודע, כמו שאמרתי, אין לי מספיק ניסיון להמליץ לך. אבל ריכזתי לך מחיפוש קצר מספר שרשורים, בכולם כמעט איציק.נ עונה ומסביר על הדגמים השונים ונותן את דעתו, אני חושב שזה יעזור לך:

https://carsforum.co.il/topic/608338-סוגי-מזגנים-מומלצים-בדירה-חדשה/#comments

https://carsforum.co.il/topic/578013-עזרה-לבחירת-מיני-מרכזי-כל-מתקין-שבא-אליי-ממליץ-על-דגם-אחר/#comments

https://carsforum.co.il/topic/653024-דגם-מומלץ-למזגן-מיני-מרכזי/

https://carsforum.co.il/topic/650281-מיזוג-מיני-מרכזי-לדירה-חדשה/#comments

https://carsforum.co.il/topic/617017-מזגן-מיני-מרכזי-לדירת-35-חדרים/

https://carsforum.co.il/topic/634533-התלבטות-לגבי-בחירת-מזגן-מיני-מרכזי/

https://carsforum.co.il/topic/548934-התייעצות-בדבר-הצעת-מחיר-להתקנת-מיני-מרכזי-בדירת-קבלן/

https://carsforum.co.il/topic/653024-דגם-מומלץ-למזגן-מיני-מרכזי/#comments

לפני 8 שעות, benj כתב:

B. מזגן מוסתר:

- הרעיון אליפות אבל הם יקרים מאוד ואני לא מצאתי כאלה שאינם INV - לדוג': https://www.electra-air.co.il/mzgnim-nstrim.html. אשמח לראות אם יש כאלו שאינם INV.

- אם כבר אז רק מיצובישי: https://kreizman.co.il/shop/מזגן-נסתר-אופקי-2-כס-דגם-sezsuz-50-מיצובישי-mitsubishi  אבל הוא יקר מאוד.

* המסקנה שלי: אם כבר, אז המחיר כמו מרכזי אז נראה לי שעדיף, אלא אם אני הולך עם המיצובדי: דעתך?

-

בהודעה הקודמת נתתי את התדיראן  SUPER SLIM P כדוגמה למזגן נסתר שהוא לא אינוורטר, אבל, (1) אין לי ניסיון אישי איתי (2) אני רואה שהמחיר שלו קרוב פחות או יותר כמו מיני מרכזי, ואתה צריך יחידה נוספת אליו (בין אם זהה או מזגן עילי).

המחיר של המיצובישי דווקא לא רע בכלל (עדיין יקר כמובן) יחסית למותג (לפחות על המזגנים המפוצלים שלהם אני יכול להעיד שהם ברמה מעל המתחרים, אבל יקרים להחריד), אבל קשה לי להמליץ לך בגלל שמדובר בעלות משמעותית לעומת מיני מרכזי שסוגר לך גם את העיצוב וגם את שני אזורי המיזוג בעלות נמוכה יחסית.

אני אשתדל להמשיך להגיב לשאר מחר, אבל קצת התבלבלתי. אם הבנתי אותך נכון, החלופה לחלל הסלון שנבחרה סופית היא  28 TADIRAN SUPREME ? (בגדול תדיראן די מומלצים מהמלצות שקראתי וממזגן קטן יותר שיש לי) 

אופציה 2.A יכולה לכסות גם את הסלון, לא?  המעצב שלך אולי צודק בעניין, לא יהיה מוזר מזגן מפוצל בסלון ומיני מרכזי באזור הצמוד?

באופן כללי, אין ספק שהאופציה הזולה הנוחה והיעלה אנרגטית היא שני מזגנים עיליים, אבל אני חייב להודות שמבחינת מראה, מזגן מפוצל בבית פרטי היום יראה מוזר. חבר שמשפץ בית פרטי כרגע גם התלבט (והוא מוגבל מאוד בתקציב) וההצעה הראשונה שלי הייתה "שים שני מזגנים מפוצלים וסגור את הסיפור", בשורה התחתונה, הוא לא הסכים ושכנע אותי שהתוספת שווה את המראה. כמובן שהתקציב הוא לשיקולך, אבל אני מודה שזה יכול להשפיע משמעותית על המראה של הבית. 

אז אולי הגזמתי עם המזגנים הנסתרים, אבל המזגן המרכזי לכל החלל (פרט למקלט) יכולה להיות פשרה לא רעה מבחינת עיצוב ותקציב, על חשבון פרקטיות ויעילות אנרגטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2020 בשעה 02:58, innvision כתב:

בבקשה, אני משתל לענות ממה שאני יודע ונראה לי הגיוני, אבל קח בחשבון שכמי שאינו עוסק בהתקנות לפרנסתו יהיה קשה לי להתייחס למחירים. אני יכול לשלוח לך חשבוניות של צנרות ואביזרים שרכשתי לאחרונה, אבל מדובר בצנרת בגליל באורך של 45 מטר, והמחיר בהתאם.

אל תרגיש לא בנח, הכל בעירבון והכל עוזר לי מאוד.

אז ככה,

לקראת סגירה סופית של מיזוג לבית אני כנראה הולך לסטאפ הבא:

1. קומה תחתונה: מזגן מיני מרכזי של מיצובישי 4 כ״ס

https://www.mitsubishi-el.co.il/ac/מיני-מרכזי-pead-puhz-71100125140-אופקי/

דגם 100

המזגן הנ״ל יקרר את החלל הציבורי סביבות 45 מ״ר (סלון, פינת אוכל ומטבח) ואת הממ״ד באמצעות 3 יציאות: 1 מעל המסדרון, 1 מעל המטבח ו-1 בפתח 8 של הממד.

דבר אחד חסר לי: לא מצליח להבין אם יש דמפר למיצובישי בשביל הממד כי כל מה שאני מוצא זה רק אלקטרה תדיראן.

2. קומה עליונה *4 חדרים, כל אחד תדיראן אלפא פרו 1 כ״ס

שאלותיי:

1. האם מישהו יודע אם יש דמפרים גם למזגנים של מיצובישי כמו לתדיראן ואלקטרה?

2. מה דעתכם על התדיראן אלפא פרו או שעדיף דגם אחר?

בן

עריכה אחרונה על ידי benj

BENJ:

ROY:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.7.2020 בשעה 16:15, benj כתב:

2. מה דעתכם על התדיראן אלפא פרו או שעדיף דגם אחר?

יש לי תדיראן אלפא (לא הפרו, 2016), ואני מאוד מרוצה ממנו, מזגן שקט מאוד, לפניו היה לי אלקטרה 10D שהיה נוראי (אבל מאז אלקטרה החליפו יצרן, אז אני לא מעודכן, לא קניתי מאז עיליים שלהם).

בתאריך 10.7.2020 בשעה 16:15, benj כתב:

דבר אחד חסר לי: לא מצליח להבין אם יש דמפר למיצובישי בשביל הממד כי כל מה שאני מוצא זה רק אלקטרה תדיראן.

אני מציע שתברר עם החנות שמוכרת את מערכת המיזוג (באינוורטר, נראה לי הגיוני שחשובה התקשורת בין יחידות הבקרה של הדמפר והמזגן אפילו יותר).

רק הערה לגבי הנושא, אם אתה הולך על שימוש במיני מרכזי לממ"ד תתעקש על אוויר חוזר גם בממ"ד, אחרת עלולות להיות בעיות עם אספקת האוויר (במיוחד בממ"ד שאמור להיות אטום) ותאלץ לפתוח דלת או פתח אוורור.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.7.2020 בשעה 18:02, innvision כתב:

אני מציע שתברר עם החנות שמוכרת את מערכת המיזוג (באינוורטר, נראה לי הגיוני שחשובה התקשורת בין יחידות הבקרה של הדמפר והמזגן אפילו יותר).

רק הערה לגבי הנושא, אם אתה הולך על שימוש במיני מרכזי לממ"ד תתעקש על אוויר חוזר גם בממ"ד, אחרת עלולות להיות בעיות עם אספקת האוויר (במיוחד בממ"ד שאמור להיות אטום) ותאלץ לפתוח דלת או פתח אוורור.  

סיכמתי עם מתקין, מורשה יבואן מיצובשי, כך:

1. 4 חדרים רומה שניה - תדירן אלפא פרו 10 בכל אחד

2. סלון - תדירן אלפא פרו 21

3. חלל משותף בואך סלון + ממ"ד - מזגן מיני מיצובישי 100

לגבי הדמפר,

אין דמפר של מיצובשי. ניתן לשים דמפר לממ"ד של חברה לא ידועה בעלות 1200 ש"ח. כרגע ישים בממ"ד תריס שניתן לסגירה של עד 90% מזרם האויר + צנרת חשמל מוכנה לדמפר בהמשך (המנוע ישב מעל תקרה פריקה.

פתח אויר חוזר,

בין המזגן  (שישב בתקרת מזגן דירתי) ועד לפתח 8 של הממ"ד יש בלחץ 2 מ. בדרך יש מסדרון ששם יושב פתח אויר חוזר 60/60, כשבעצם המזגן מרוחק ממנו כ-2 מ' ומהמ"ד כ-1 מ' - לא מספיק?

אל תשכח שבעת מצב חירום גם ככה צריכים להוריד את התפח בממ"ד ולהחזיר הצלחת האטומה, לא?

בן

בן

BENJ:

ROY:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הדמפר, זהו שגם לא מצאתי בחיפוש אחד של מיצובישי, אני מניח שהם לא תומכים של הקונספט. רציתי להציע להתקין אחד של חברה אחרת, אבל אז הוא לא ישלוט במזגן עצמו, זה יכול להיות פתרון לפתיחה וסגירה של האזור אבל אני לא בטוח לגבי המחיר שהציעו לך, יש דמפר "אוניברסלי" כמו זה https://www.amavi.co.il/items/1177822-דמפר-חשמלי-DA8-401-קומפלט-Meitav-tec (אני מאמין שאפשר להשיג גם במחיר נמוך קצת יותר). ראה גם כאן:

http://www.newmeitav.tempurl.co.il/our_products/מערכות-vav-ויסות-טמפרטורה-עי-דמפרים-חשמל/vav-עצמאית-בשלט/מערכת-vav-עצמאית-בשלט/

והוראות בקובץ המצורף.

לגבי האוויר חוזר, אני אנסה להסביר את הבעיה. כאשר יש מזגן עילי רגיל הוא מסחרר את האוויר שבחדר, ויונק אוויר מהאזור העליון וסונק (מוציא) אוויר בתחתית. במצב כזה האוויר מסוחרר בחדר והכל בסדר. גם מזגן מיני מרכזי שפועל באזור יחיד מבצע פעולה דומה. הבעיה מתחילה שמזגן מספק אוויר למספר אזורים כאשר הם מופרדים (באופן אטום יחסית) אחד מהשני. המזגן יונק אוויר מהמסדרון שם הלחץ זהה פחות או יותר לסלון, לא מתווסף אוויר חיצוני לחלל, אבל כאשר אתה מחבר יציאה לממ"ד למשל, אתה מהר מאוד תזרים אוויר לממ"ד הסגור ותעלה שם לחץ (אתה בעצם מדחס\"מנפח" את החדר). במצב כזה אם אין לאוויר לאן לצאת מהחדר (וזה הרי ממ"ד אטום) זרימת האוויר תפסק מכיוון שהלחץ בחדר יגיע ללחץ התעלה ולא תהיה זרימה אוויר. מצב זה יאלץ אותך להשאיר דלת פתוחה כדי לאפשר זרימה אוויר. זו הסיבה שיש להתקין גם פתח אוויר חוזר בכל אזור נפרד בנוסף לפתח הקיים.   

DA401-rev1-1.pdf vav-proportional-with-thermostat_datasheet-5.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון: זרימת אוויר (לא זרימה אוויר)

בתאריך 3.7.2020 בשעה 02:58, innvision כתב:

אני יכול לשלוח לך חשבוניות של צנרות ואביזרים שרכשתי לאחרונה, אבל מדובר בצנרת בגליל באורך של 45 מטר, והמחיר בהתאם.

אז מעדכן, המחירים ללא מע"מ (זה מהפעם האחרונה שרכשתי כדי להחליף מזגן מיני מרכזי במזגנים עיליים, הצנרת מתאימה למזגן "1 כ"ס") :

45 מטר צנרת 1/4 -351 ש"ח, 45 מטר צנרת 3/8 -510 ש"ח, 50 מטר כבל 5 גידים (3X1.5 2X0.75)- 250 ש"ח, 50 מטר צינור ניקוז שרשורי לבן 5/8- 100 ש"ח, אום פלייר (הגיע עם המזגן) 3/8- 3.8 ש"ח, אום פלייר (הגיע עם המזגן) 1/4- 2.2 ש"ח, מחבר ניקוז T פלסטיק 5/8 - 2.8 ש"ח, סרט PVC ליפוף- 10.26 ש"ח.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 9.8.2020 בשעה 13:51, innvision כתב:

יש עידכונים?

כן

מיני מרכזי מיצובישי rp100. עשינו הכנה לדמפר  לממד ונחליט בהמשך אם לרכוש מה שרשמת. כרגע יהיה תריס מתכוונן

אויר חוזר בממד- כנראה אוריד את שסתום שחרור הההדף שיושב ליד הפתח 8 צול מעל הכניסה ועדים תריס ונטה. הרי בשביל תקן בעת מקרה קיצון גם הוא וגם הפח 8 צול יוחזרו.

ב4 חדרים- תדיראן אלפא 10 פרו

בסלון כמשלים למיני מרכזי- תדירן אלפא פרו 21 כסוג דל גיבוי למיצובישי

חצי התקנה כבר בוצעה. יצר תבוצע לפני כניסה.

המון תודה עזרת לי מאוד

בן

BENJ:

ROY:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...