Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה לבחירת מיני מרכזי (כל מתקין שבא אליי ממליץ על דגם אחר)

nivo
שימו לב! השרשור הזה בן 2955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני אמור להתקין מזגן מיני מרכזי.

דירת חמישה חדרים (המזגן יותקן במסדרון בין החדרים) כאשר צריך 7 מפתחים. בסלון יהיה תריס דקור של 2 מטר רוחב וכל המתקינים אומרים שתריס כזה צריך 2 מפתחים) ובשאר מפתח לכל חדר (כולל 1 למטבח).

היו אצלי 4 מתקינים. רק אחד המליץ בחום על DNC50 כולל מערכת מינימקס. ביררתי עם אלקטרה, הם לא ממש ממליצים על דמפרים למזגן DNC ובכלל, אומרים שהמזגן לא מתאים ל-7 מפתחים. המתקין טוען בכל תוקף שהוא מתאים עד 8 מפתחים ושלא מבינים על מה הם מדברים.

שאר המתקינים המליצו לי על EMDV50 בגלל המערכת דמפרים ועניין המפתחים.

בקיצור, כבר השתגעתי...

מישהו יכול לשפוך אור בנושא?

תודה רבה.

לא חותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להתקין 2 מזגני מיני יותר קטנים.

אחד לסלון ואחד ל 4 חדרים

מהמזגנים שאינם vrf אני ממליץ מניסיוני בהרבה פרוייקטים שהייתי בהם צד ג' בתחום אחר ללכת על סדרת גמאייקה של אלקטרה.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה DNC לדעתי נהדר. הוא עובד בשיטה קצת אחרת מהמיני מרכזיים הרגילים (מבנה המפוח והמאייד שונים), יש לו משאבת ניקוז אינטגרלית והגובה של היחידה הוא 30 ס"מ בלבד.

המזגן מאוד שקט בזמן עבודה ביחס למיני מרכזיים אחרים "פשוטים" יותר, ולמעשה כל מרכזיית חלוקת האויר שלו היא חלק מהמבנה של המזגן עצמו, ממש "מרכזיה אינטגרלית" במלוא מובן המילה, אין מקום למשחקים.

אני דווקא התרשמתי מהדגם הזה לטובה, אני מניח שמתקינים שלא מכירים כלל את הדגם אולי לא ימליצו עליו.

לא שמעתי על איזשהן בעיות איתו מבחינת מספר הפתחים שמותר לפתוח.

ב YOUTUBE יש סרטון של מתקין כלשהו שתיעד את הרכבת המזגן -

לציין שבאלקטרה מאוד "דוחפים" את הג'מייקה וה-EMDV, למרות המבנה המיושן שלהם והמרכזיות המשולשות\מרובעות שלהם, לא ברור למה - כי ה DNC הוא אומנם מעט יותר יקר אבל גם שקט יותר והפיזור אויר שלו ביציאות הוא שווה ערך לדעתי (עניין של מבנה ואופן הפעולה של המפוח).

בדיוק רציתי להמליץ לך להתייעץ בפורום חימום ומיזוג ב ARCHIJOB אבל ראיתי שהבוקר כבר פרסמת שם פוסט. לדעתי ימליצו לך שם על ה EMDV או הג'מייקה.

לא ברור לי למה אי אפשר לחבר את ה DNC למערכת דמפרים, כבר ראיתי אחד כזה מחובר עם דמפרים אבל לא ראיתי במדוייק באיזה מערכת מדובר - אך לפי מה שאני רואה במפרטים של הערכות, המינימקס מיועדת רק לג'מייקה ול-EMDV, בעוד המינימקס פלוס ככל הנראה מתאימה ל DNC כי החיבורים לפיקוד של המזגן נעשה בצורה שרשורית לעיינית פיקוד הראשית של המזגן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, אני לא ממש בעד מזגן מיני מרכזי.

למה אם רק חדר אחד צריך מזגן להדליק את כל המפלצת הזו ? לא חבל על החשמל ?

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהמרכזיה שלו אינטגרלית וממה שאני מבין יש 6 יציאות, חיבור של יציאות נוספות יצריך קומבינה של איחוד ופיצול וכנראה שמכאן מגיעה המורכבות. אני מנחש שהתוצאה לא תהיה מזהירה לעומת מרכזיה ראשית עם 7-8 יציאות.

קח בחשבון שזה מזגן גדול, עתיר הספק עם דירוג אנרגטי נמוך מאד. אם אין לך אפשרות ליחידות נפרדות הייתי הולך על אינוורטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שניתן תתקין מזגנים רגילים (לא אינוורטר) , אחד לכל חדר. כך תחמם רק את החדרים שצריך, ואם וכאשר יתקלקל , הבעיה תהיה מוגבלת לחדר אחד והתיקון יהיה פשוט וזול. לענין האינוורטר, ממש לא ברור אם בפועל הוא חוסך חשמל, אבל התיקון שלו יקר. לא רואה מה טוב בו.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי בעיה דומה. בחישוב שנעשה על ידי מהנדסת מיזוג נקבע שאני צריך 52 אלף BTU בתפוקה מקסימלית. המבחר היה נמוך ובסופו של דבר נרכש אינוורטר של LG עם מערכת דמפרים ישראלית שדפקה את כל החוכמה וטכנולוגיה קוריאנית והכניסה קומבינה ישראלית שתוככנה על ידי יורי מטוויטופלסט שהפכה אינוורטר למערכת ON/OFF.

כלומר עדיין הוא צורך חשמל בהתאם לכמות האיזורים הפעילים כמו אינוורטר, אבל כל חדר מנוהל בנפרד על ידי דמפר עם רגש טיפש בשלט כמו ON/OFF.

יותר טוב מכלום אבל בשביל 26K ציפיתי ליותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרכזיה של דמפרים התלבשה על הפיקוד וביטלה את הלוח החכם עם כל הפונקציות של LG. רק שליטה על טמפרטורה נשארה ממנו וזהו.

מה שוקרא בפועל שכל חדר יש לו שלט עם רגש שפותח את הדמפר ומזרים אויר בחום או קור ובעוצמה שאני מגדיר בלוח של LG, בהגיעו לטמפרטורה רצויה סוגר ומכבה את המזגן. ברגע שהחום יורד הוא שוב פותח. כלומר ON/OFF קלאסי. מה שכן צריכת החשמל משתנה בהתאם לכמות החדרים הפעילים.

באגף השני של הבית יש לי אינווטרטר אמיתי שפועל כל הזמן נונ-סטופ ממש כמו בקרת אקלים בואטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור למי?

הכוונה שיש חילוקי דעות בשאלה האם מזגן אינוורטר חוסך חשמל יחסית למזגן עם מדחס רגיל.

כמה ציטוטים:

https://www.airah.org.au/imis15_prod/Content_Files/EcoLibrium/2014/April14/04-14-Eco-006.pdf

Current test standards allow inverter AC (IAC) manufacturers to “lock” the compressor speed for a desired “rated” capacity. However, it is proposed that rating the inverter under “locked” mode is unrealistic, as it does not reflect the way inverters operate in real operation.

http://www.energyrating.gov.au/products/space-heating-and-cooling/air-conditioners#collapse1181

Inverter units use a variable speed drive in the motor system that drives the compressor. While these systems may look less efficient at full load (i.e. their star rating at rated capacity, which is the rating on the energy rating label), they tend to be very efficient at part load operation

בזמנו ראיתי השוואה שנעשתה על ידי מדידת צריכת חשמל בפועל, אבל איני מוצא זאת כרגע.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהמרכזיה שלו אינטגרלית וממה שאני מבין יש 6 יציאות, חיבור של יציאות נוספות יצריך קומבינה של איחוד ופיצול וכנראה שמכאן מגיעה המורכבות. אני מנחש שהתוצאה לא תהיה מזהירה לעומת מרכזיה ראשית עם 7-8 יציאות.

קח בחשבון שזה מזגן גדול, עתיר הספק עם דירוג אנרגטי נמוך מאד. אם אין לך אפשרות ליחידות נפרדות הייתי הולך על אינוורטר.

למזגן יש 8 יציאות, המתקין מחליט כמה לפתוח. בסירטון רואים ש-1 בכל צד, סגורה.

בקשר לDNC מה זאת המפלצת פלסטיק באמצע המסדרון שמופיעה לקראת סוף הסרטון?[ATTACH=CONFIG]449908[/ATTACH]

זה כונס אויר ליניקת אויר.

הוא אינו מסופק עם המזגן.

אתה לא חייב לקנות אותו ולא חייב להשתמש בכזה דבר בכלל.

הכונס הזה גם משמש כפתח לפילטר התחתון של המזגן. כאן אין פילטר בדופן כי המזגן מראש יונק מלמטה ויש לו פילטר ענק (מה ש: 1. מקל על הפירוק והניקיון שלו כי הוא מלמטה. 2. מדובר בפילטר אקורדיון כך ששטח הפנים שלו הוא גדול מאוד ביחס לסננים הרגילים - מה שמקנה לך פערי זמן גדולים יותר בין ניקוי לניקוי).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...