Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב להורים (גיל פנסיה) עד 35K

tuple
שימו לב! השרשור הזה בן 1401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי שנעזרתי רבות בפורום וקניתי בסוף ספארק 2016 (למקרה שמישהו רוצה להתייעץ) הגיע הזמן (?) לחפש רכב להורים.

מחפש רכב בטיחותי ככל האפשר (בלימה אוטונומית בתקציב?) ואמין.

נוחות נסיעה/צריכת דלק/יופי/ביצועים לא רלוונטים כלל - אמא שלי היא הנהגת הראשית, כאמור בגיל פנסיה, והנסוע סביב ה 6K בשנה.

הרכב ישמש את ההורים שלי בחמש+ שנים הקרובות.

כרגע ברשותם סיוויק 2005 אבל אני חושש שבגלל שהרכב ישן יכולות להתחיל לצוץ בעיות (גם אם זניחות).

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לתת את דעתי האישית, עדיף להישאר עם רכב תקין שאתה מכיר, יודע את ההיסטוריה שלו ושטופל כראוי מאשר לצאת להרפתקאה עם רכב משומש לא מוכר.

במיוחד כשמדובר בסיוויק, הרכב אמין מאוד.

אולי כדאי גם לחכות שרכבים עם מערכות בטיחות מתקדמות יותר יאבדו ערך ויכנסו בתקציב.

לא התעמקתי ואני לא מכיר רכבים עם בלימה אוטונומית בתקציב, אבל מבחינת אמינות ובטיחות אני יכול להמליץ על סוזוקי סוויפט. 

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיים רכב עם בלימה אוטונומית בתקציב הנתון. 

מה שכן, הייתי מתמקד ברכבים מעט גבוהים שיקלו על הכניסה והיציאה. משהו כמו ניסן ג'וק, קיה סול או סוזוקי sx4 HB. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לג'וק יש גיר בעייתי, עם עלויות שיפוץ לא פשוטות בכלל. ה-SX4 אופציה מעולה, גם קצת גבוהה, גם אמינה, גם פשוטה מאוד, בסה"כ נשמעת כמו בחירה נכונה.

תאורטית, פורד פוקוס יוצאת ליסינג עם ק"מ לא נמוך מ-2016 תוכל להיות שלך תמורת 35K ולהציע בלימה אוטונומית במהירות עירונית בלבד (לא הצלחתי למצוא עד איזו מהירות בדיוק). הפוקוס היא רכב לא רע, אבל לא בטוח בכלל שהיא מתאימה למה שאתה מחפש.

אם אתה יכול להעלות את התקציב, מאזדה 2 מ-2015 (החדשה) דינמיק (שים לב: לא האקטיב! קל להבדיל ביניהן, לאקטיב יש טאסות) תיתן לך בלימה אוטונומית במהירות עירונית (שוב, לא יודע בדיוק עד כמה) והתראה על סטיה מנתיב. אני מניח שאם מתאמצים ומתפשרים אפשר למצוא אחת ב-50. באותה מידה, הונדה ג'אז (גם הדור החדש, רמת גימור קומפורט, לא טרנד!) מסוף 2015 בואכה 16 מציעה גם היא בלימה אוטונומית במהירות עירונית והתראה על סטייה מנתיב, ביחד עם ציוני ריסוק יפים. אפשר למצוא אחת כזו ב-50 או קצת יותר, אם מתאמצים ומתפשרים, בדיוק כמו עם המאזדה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזכור לי במאזדה 2 בלימה אוטונומית (גם היום) היא עד 30 קמ"ש.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיוויק שלכם כבר בת 15, כלומר גם אם תימכר זה יהיה בלא יותר מ-10K. במצב הזה, עם נסועה כה נמוכה וכל עוד באמת אין דרישה לכניסה ויציאה גבוהה יותר כיום הייתי ממתין שנתיים שלוש עם רכב שההורים מכירים (ממילא זה לא שהפחת של הסיוויק יזיז את המחוג), שהרי אז יהיו יותר רכבים עם אביזרי בטיחות אקטיביים משנתונים מספיק נמוכים.

מה שכן הייתי ממליץ זה לעשות כעת יישור קו לסיוויק שתהיה שקט לכמה שנים שאתה הולך להחזיק אותה עבורם.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, הסתכלתי על הגאז' אבל באמת אין משהו בתקציב הזה.

אולי באמת נחכה עם המכירה, האוטו מטופל אבל השאלה אם אחרי 15 שנה הדברים לא יתחילו להתקלקל מעצמם.

מבחינת היישור קו, יש משהו ספציפי שכדאי לעשות? האוטו מטופל כל שנה מבחינת הטיפולים הרגילים.

ובקשר ל SX4 קראתי קצת ונראה אחלה בסך הכל אבל הכוונה ל SX4 או SX4 קרוסאובר? ל SX4 לפי חיפוש ביד 2 יש רק איזה ארבעה רכבים.

יש שנתון שהחל ממנו משהו השתנה (לטובה?) ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר הזה הכוונה ל-SX4, כמובן מדגמי 2010-13 עם 120 כ"ס. רכב אמין מאד ויחסית גבוה. קיים בגרסאות 5 ו-4 דלתות, השני יותר נפוץ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מבחינת הבטיחות יש עדיפות (ברורה) לאחד מהדגמים?

ושאלה על ה sx4, ראיתי למכירה רכב תוצרת (הרכבה?) הונגריה, עדיף לוותר ולהתמקד רק בתוצרת יפן או שאין יותר מדי הבדל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הרכבים הללו לא מגיעים עם מערכת בטיחות כלשהי. 

חלק גדול מדגמי סוזוקי שנמכרו ונמכרים בארץ הם מתוצרת המפעל ההונגרי. 

אין לזה שום משמעות, הרכבים אמינים בצורה קיצונית. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כאשר הסוזוקי ובמיוחד הקיה, נחשבות מרווחות מאוד (ביחס לגודלן). 

הנוט והורסו הן למעשה סופר מיני מוגבהות מעט. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...