Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסיפור על אשתי ואיך קנינו רכב ידני (בלי שהיא "תטיל וטו")

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 1696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואני דיברתי בכלליות על מספר הילוכים, התקנות זיהום אוויר בין היתר דוחפות את היצרנים להעדיף תיבות מרובות הילוכים - עד לפני עשור לרוב הרכבים היו תיבות אוטומטיות עם 4 הילוכים, היום כמעט כולם (או אולי כולם) עם 6 ו-7.

בעתיד הקרוב לדעתי הסטנדרט יהיה 7/8 במקום 6/7, ואז זה מכתיב תפעול אוטומטי ולא ידני.

כלומר ההשפעה היא תקנות זיהום אוויר גורר (בין היתר) הגדלת מס' הילוכים => תפעול אוטומטי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תיבת הילוכים ידנית הופכת לבלתי אפשרית כאשר אילוצי הזמן מכתיבים מערכות שיוט אקטיביות, בלימה אוטונומיות ואף מערכות הינע הברדיות.

ברור שהן מבצעות טוב מרוב הנהגים. חסכון וביצועים. נוחות יותר ברוב מצבי הנהיגה.

מי שלא מתרשם מחצי ק"מ לליטר, חצי שניה ל 100, ומעדיף מעורבות על נוחות - עדיין יפזול לכיוונן. כי הנאה זה משהו במוח ולא במחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם כן התקינה תהפוך את התיבות הידניות למוצר נכחד או נישתי מאוד

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין לא רק ישראלי אלא עולמי.

נתקלתי בכתבה על הירידה הדרמטית במכירות ובהיצע הדגמים הידניים בארהב. כמובן שהמצב שם דומה יותר לישראל מאשר לאירופה.

כך שאולי במקום להטיל האשמה על היבואנים הכיוון הנכון הוא היצרנים.

אגב, ההטיה של רכבים ידניים למנועים היותר חלשים גם כן לא המצאה ישראלית. לדוגמא רנו קליאו היוצאת גם בחול הטורבו בנזין מגיעה 0.9 ליטר ידנית ו 1.2 "אוטומטית"

גם ב cla הקודמת ראיתי שלא רק בארץ הגיעה בידני רק בדגמים היותר חלשים (הכוונה בהיצע הבלתי ספורטיבי. 180-200-250)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

מסתבר שב cla החדשה זה כבר לא המצב.

וזה לא שקיימת גרסה ידנית במנועים היותר חזקים אלא שפשוט אין כלל ידנית בהיצע. בכלל...

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את אלה שאומרים "20 שנה נסעתי בידני, קניתי אוטומטי ועכשיו לא חוזר יותר!!!!11" ממש לא מובן לי, הרי העברת הילוכים בידני כבר קוראת בלי לחשוב על זה. בפקק אתה מבין שאפשר לשים הילוך ראשון או שני בלי לגעת באף דוושה - זה משהו שרק לנהגים חדשים לא מספרים.. זה פשוט נוח כשרגילים לזה ולא משנה כמה פקקים אני אעמוד בהם זה פשוו לא קשור, יש נהגים באוטומט שלוחצים על יותר דוושות ממני בזמן פקק.

ובלי קשר לעניין הדוושות בפקק, כל פעם שנוסע באוטומטי מתעצבן שהוא מעביר הילוכים בזמנים לא קשורים ולעולם לא לפני הסיבובים.. במיוחד המכוניות המעפנות עם הגיר הפלנטרי הסטנדרטי שמרגישים כאילו חצי קלאץ לחוץ חצי מהנסיעה.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן חזרתי מאירופה, השכרתי קיה ספורטאז' ידנית עם 6 הילוכים.

המון זמן לא נהגתי על ידני חדיש, ובקיה הוא מציג לך על המסך או יותר נכון ממליץ לך לאיזה הילוך להעביר, ברוב הפעמים הוא הציג להעלות להילוך שישי גם אם הייתי בהילוך 5 ולפעמים אפילו ברביעי.

אני מניח שזה תלוי בדרך ירידה/מישור/עליה וכו'.

אבל גם במעבר מהילוך רביעי ישר לשישי לא הרגשתי חוסר כוח או "העברה מוקדמת".

אני מחזיק גם סמוראי כרכב שלישי, גיר 5 הילוכים שבמקרה שלו לא ניתן לדלג על הילוך, הוא פשוט לא יסחוב.

אז אולי ריבוי ההילוכים האלו בידני לא באמת משפיעה.

ובתנאי דרך מסויימים/נהיגה רגוע וכו' אולי בגיר עתידי עם 8 הילוכים ניתן היה להשתמש בחלק מההילוכים.

סתם מחשבות:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...