Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסיפור על אשתי ואיך קנינו רכב ידני (בלי שהיא "תטיל וטו")

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גיר ידני זה דבר באמת נחמד וכייפי אבל אחרי מעבר ל zf8 או dsg6 עם תוכנה ממש קשה להבין למה צריך את הידני.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל את הנסיך הסעודי. אצלו הן נוהגות עם רעלה. יותר גרוע מטלפון ביד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לשכנע את אשתי.

ניסיון של קרוב ל-25 שנות נהיגה ברכב ידני. בחיפה. אבל ב-2001 עברה לאוטומטי, ומאז מסרבת לגעת בדווש השלישית, אפילו בחו"ל. אין ברירה, הנהיגה בחו"ל נשארת משימה שלי (ו\או הבנים, בנסיעות משפחתיות). אם יש שלוש דושות זה לא בשבילה.

חוץ מאיזה אי ביוון, לא קרה לי שאין רכב אוטומטי באירופה, פעם אחרונה שנהגתי בידני היה ב-1994 כשעברתי טסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר ידני זה דבר באמת נחמד וכייפי אבל אחרי מעבר ל zf8 או dsg6 עם תוכנה ממש קשה להבין למה צריך את הידני.

במונחים של ביצועים זה יותר מערב ומהנה עבור לא מעט חובבי נהיגה.

כלכלית הגיר הידני זול יותר לקנייה ולאחזקה.

זהו בעיקרון, יש אנשים שבאמת באמת לא רואים בגיר הזה טרחה או משהו מעיק ככה שמספיק יתרון אחד כדי להעדיף אותו על פני האלטרנטיבה, אתה שואל למה צריך כי כנראה בשבילך זה מעיק לנהוג איתו אבל לא לכולם זה המצב ומבחינתם מידת המאמץ לא שונה באופן מהותי מאוטומטי ולכן השאלה שלהם היא ״למה להעדיף אוטומטי?״ בהינתן אופציה ידנית קיימת זולה יותר.

יש גם כאלו שספציפית ירצו ויחפשו ולא יתפשרו על ידני כי זה נותן להם תחושת חיבור חזקה יותר לרכב ולנהיגה, אולי הם מיעוט בעיניך אבל הוא קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם ידני כבר 15 שנה

עוד מימי השרייד העליזים, קליאו, פונטו ספייס, פולו קלאסיק דיזל, וכיום קקטוס.

אבל, ההבדלים באחזקה וברכישה וגם בחויית הנהיגה בין ידני לאוטומאט מודרני הולכים ומצטמצמים, ויש סיכוי סביר שברכב הבא הפקטור הזה כבר לא יישקל.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להבין את הכייף שברכב ידני, אבל זה צריך להיות רכב שווה את זה מבחינת נתונים ויכולת.

ברכב משפחתי/סטרנדרתי (כן גולף ואייביזה זה סטנדרטי)

לא רואה בזה הצדקה או כייף ביום יום.

לדעתי גם ההפרש בהחזקה לא בשמיים.

כמובן שזה עניין של הרגל, אבל גם חלונות חשמל זה הרגל.

לא הייתי מכניס את אישתי לזה, גם לא אותי ויש לי סמוראי ידני בתור רכב שלישי מידי פעם לטיולים

עריכה אחרונה על ידי פלג_
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מאיזה אי ביוון, לא קרה לי שאין רכב אוטומטי באירופה, פעם אחרונה שנהגתי בידני היה ב-1994 כשעברתי טסט

נכון, אבל לא לגמרי. יש מקומות בהם אוטומטי קיים רק בקטגוריות בכירות, ויש מקומות בהם הוא סתם יקר. נתקלתי במקומות בהם עלות שכירת רכב אוטומטי כפולה מעלות שכירת רכב דומה ידני. יש מקומות בהם ההפרש סמלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בת הזוג שלי גם נוהגת על ידני. כשהגיע הזמן להחליף את הטויוטה האוטומטית שלה, שכרתי אלטו ידנית למשך יום. חרשנו עליה - זה נגמר בבכי.

אחרי שהיא שברה את השיניים עם הגיר הנוראי של האלטו, עשתה נסיעה על הכלה המיועדת - פאביה 1.4 ידנית עם גיר הרבה יותר טוב, ובזה נגמר הסיפור.

אני מניח שתוך שנתיים שלוש גם הפאביה תוחלף, והיא מתחילה להתבאס מזה שבקושי יש רכבים ידניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנים הייתי נוהג על ידני. עד שפשוט נמאס לי.

לאחרונה חשבתי אולי לחזור עקב מחסור ברכבים מעניינים עם גירים אוטומטיים שהם לא אשפה מתקלקלת.

הבת זוג הבהירה לי חד משמעית שאם אני קונה ידני, אני אהיה זה שמקפיץ אותה למקומות, כי היא לא תתקרב לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שגר בגוש דן שיעשה לעצמו חיים קלים ויישאר עם 2 דוושות, מחוץ לגוש דן זה משהו אחר ואני תמיד אמליץ לאנשים על ידני. אגב יש מכוניות עם קלאצ רך ונעים מאוד לתנועה עירונית

Polo 9N 1.4

אנחנו עם שי הרכבים הידניי שלנו גרים בת"א.

ככל שגרים יותר קרוב למרכז ת"א נוהגים פחות בפקקים. מי שנוהג לתוך גוש דן סובל הרבה יותר מהפקקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק רק רכבים ידניים.

אבל אף אחד לא צריך ידני. יש כאלו שמעדיפים ידני. עניין של טעם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני או אוטומטי מאוד תלוי בסוג הרכב. ברכב הנוכחי גם אם היה קיים בגרסה ידנית כנראה שהייתי מעדיף אוטומט.

לאישתי יש את הרכב שלה שהוא אוטומט. על ידני היא לא נוהגת. מאוד נוח שהרכב שלי אוטומט כי אז אפשר להחליף רכבים במקרה הצורך מה שמקל בטיפולים או בכניסות למוסך.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהכרתי את אשתי לא היה לה רישיון, ולי הייתה פיג'ו ידנית. הבהרתי לה שאני לא הולך לקנות אוטומט כל עוד יש רכבים ידניים בשוק.

עשתה רישיון על ידני, נהגה שנה משהו על גולף ידנית ישנה וחבוטה שהגיעה ממישהו מהמשפחה שלה, אחר כך עברה לפונטו גרנדה ידנית גם כן

והכל טוב - כל עוד מתגברים על הקשיים הראשוניים ו/או תקופת התסגלות העברת הילוכים ידנית לא הופכת ל"משימה" בפני עצמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...