Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב מחברת ליסינג

shaielzam123
שימו לב! השרשור הזה בן 2005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחר אני הולך לראות רכב באחת מחברות הליסינג, כמה אמורים להפחית מהמחירון ? מדובר ביונדאי i35 2015.

והאם זה נכון שעל רכבים שיותר מ3 שנים על הכביש אין תוספת על חודשי העלייה במחירון לוי יצחק?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כמו בכל קניה - כמה שיותר. בפועל המחירים נעים בין 60-65 אלף ש"ח תלוי בקילומטראז' ובמצב.

2. ככל שזכור לי התוספת עבור חודשי עליה לכביש נעלמת אחרי 7 שנים - אבל יתכן שאני טועה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה,רק שלא הצלחתי עדיין להבין מפחיתים 13/17/21 אחוז? ובחברות הליסינג טוענים שחוזר אליהם 5 אחוז על השבחת הרכב,זה נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר המחירון הוא בסיס למו"מ - מה שקובע הוא ההיצע והביקוש החברה לא חייבת להפחית כלום (וגם לא "חייבת" לקבל תוספת).

במחירון מופיעה תוספת 5% על רכישת רכב שעבר השבחה.

אני חוזר ואומר שכל מה שכתוב במחירון הוא במקרה הטוב המלצה (ובמקרה הפחות טוב בדיחה)

מה שקובע הוא ההיצע והביקוש לדגם, וכושר המיקוח של הצדדים בעסקה.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנא הימנע מלצטט את ההודעות שמעליך אם תגובתך היא ברצף הודעות.

ה-i35 נהנית משוק לא רע, ולכן נמכרת בסביבות המחירים שנקבתי בהודעתי הקודמת.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודשיים רכשתי רכב מטרייד אין של יבואן הונדה (אוטוסנטר) רכשתי מהם רכב יד ראשונה פרטי עם ק"מ נמוך, ויש סיבה טובה לכך.

1. המחיר שמבקשים בחברות הליסינג גבוה. הולכים איתך מחירון ולפעמים אפילו יותר מהמחירון ואז כאילו עושים לך טובה שמורידים לך במחיר.

לפעמים בשוק הפרטי אתה יכול לקנות יד ראשונה פרטית עם ק"מ נמוך ולא גבוה כמו בחברות הליסינג במחיר יותר נמוך ממה שהם מבקשים.

2. רכב ליסינג, תגיד מה שתגיד, מתוחזקים בד"כ ברמה פחות טובה מרכב פרטי. חלפים תחליפיים, או לפעמים לא מחליפים בכלל חלפים כמו פילטר מזגן...

3. אתה לא באמת יודע אם זה היה ליסינג נהג יחיד או מרובה נהגים, מה שלא יגיד לך הסוכן.

4. לא מעט נהגים קורעים את המכוניות האלו ואונסים להן את הצורה. נכנסים איתם לשטח, ועד שהמנוע לא מת לא נרגעים. לא כולם ככה (מכיר מישהו שנוהג מאוד מאוד בעדינות כאילו זה הרכב שלו) אבל אפשר לראות בכביש לא מעט מכוניות כאלה איך ננהגות בפראות.

5. דבר אחרון והכי חשוב: הסוכנים האלו, של כל החברות, ברובם לא יודעים שום דבר. לא בכוונה רעה, כי הדבר היחיד שהם יודעים זה לערבב אנשים ולספר להם סיפורים.

אז:

א. אל תאמין לשום מילה שלהם ותבדוק את העובדות בעצמך.

ב. צא מנקודת הנחה שמערבבים אותך.

ג. תבדוק בעצמך מה מחיר המחירון, אני גיליתי פער של אלפי שקלים (!!!) לעומת מה שהסוכנים אמרו למחיר המחירון בפועל.

ד. א-ת-ה זה שתכתיב להם איזה רכב לקנות. לא הם! אתה תבוא ותגיד להם אני רוצה רכב X עם קילומטראג' Y וללא תאונות. ותאמר להם שאם יש פגיעת שלדה אתה לא קונה בשום מצב, שלא יהיה להם ספק.

ה. קח בחשבון שבין הסוכנויות השונות יש הבדל של אלפי שקלים, כי יש תחרות בין הסוכנים מי ימכור יותר.

ו. אישית אני מעדיף טרייד אין של יבואן ולא חברת ליסינג/השכרה (אוטוסנטר, קראסו וכו') ואם כבר ליסינג אז חברה שמטפלת במורשה יבואן כמו אלדן, לוודא שהרכב טופל עם כל ההיסטוריה המפורטת (אם הרכב טופל בחברה אפשר להתקשר ולשאול מתי ובאיזה ק"מ עבר טיפול אחרון וזה יכול להיות לך גם קלף מיקוח במחיר הקנייה) ואת ההשבחה של הרכב קיזזתי ממחיר המכירה וביצעתי אותה בעצמי עם חלפים איכותיים (טיפול במוסך מורשה הונדה, צמיגי DUNLOP, ברקסים גם הוחלפו במורשה כי לא היה לי זמן להזמין TRW וכו').

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצות של איתמר פה מעלי.

גם אני רכשתי לפני כשבוע רכב מאוטוסנטר (סיוויק האצ'בק 2013).

כמוך כמוני עשיתי סקר שוק ביד 2 רק שבמקרה שלי השוק היה לא הכי תוסס והיו מעט רכבים למכירה (יחסית) וגם מתוך אלה שפורסמו שם הרבה היו מגרשים/סוחרים.

הפרטיים שמכרו ביקשו מחיר דומה למחיר שביקשו ממני באוטוסנטר רק ללא התנאים של אוטו סנטר (מידע מקדים מינימלי על הרכב,היסטוריית טיפולים, אחריות לשנתיים שזה אולי הכי חשוב). וזו הסיבה שהעדפתי לקנות מסוכנות ולא מפרטי.

לעניין המחיר- תתמקח ואל תפחד, יש מקומות שינסו לקנות אותך במנויים לשטיפות למיניהן וכל מיני שירותים מיותרים שרק באים להוציא אותך בתחושה של "עשיתי עסקה טובה".

לוי יצחק אכן מעלה 5% על ההשבחה, במקרה שלי אני יודע שהם מטפלים ככה"נ במוסכים מורשי הונדה אז זה השתלם לי אבל אם אתה קונה רכב שאתה לא יודע איפה תבוצע ההשבחה ומה תקבל-אולי שווה לוותר עליה ולנסות באמת לקזז את העלות ממחיר הרכב. כמו שלוי יצחק מעלה על השבחה-הוא גם מוריד על בעלות מקורית.

יצא לי להיות בסוכנות ליסינג שאמרו לי "תראה,תשמע,זה רכב 2016 אז אחוזי ההפחתה נמוכים" בולשיט. הראיתי להם במחשב שלהם רכב ליסינג שנקנה מהם בעבר וכשרציתי לבצע עליו טרייד הפחיתו לי אחוז גבוה הרבה יותר ממה שהפחיתו לי בקניה בשל הליסינג המקורי שלו.

בזמנו אבא שלי קנה משלמה סיקסט רכב ליסינג לשעבר וממש היה מסמך מהחברה שאצלה בצי היה הרכב שאישר שמדובר בליסינג לנהג יחיד וכי זה רכבו של אחד העובדים ולא "רכב כללי משרדי" או משהו בסגנון, להבנתי (גם מאוטו סנטר) אפשר לקבל בכל חברה מסמך כזה והוא יעיל גם חלילה במקרה של תאונה אל מול חברת הביטוח (על מנת שיפחיתו למשל 13% ולא 22%-במקרה של ליסינג פרטי כמובן). מציע לך לחקור טוב את הנושא,אל תפחד לעשות סקר ולהסתובב והכי חשוב אל תתפתה למבצעי "תקנה עכשיו" או "סוף שנה למיניהם" כבר שמעתי מישהו ממגרש קטן ופרטי (לא יודע אם סוחר אבל עדיין חשוד) שרצה למכור לי רכב 2015 עם ק"מ נמוך במחיר של 2013 רק כי "סוף שנה והוא חייב לפנות את הרכבים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי בכמה מגרשים גם באוטו סנטר,מה שהכי מפריע לי בכל החברות האלה שהם לא מתייחסים למחירון המשוקלל דרך האתר של לוי יצחק,הם יורדים איתך בכמה אלפים אבל זה עדיין מחיר גבוה מהמחירון המשוקלל אחרי ההפחתות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של לוי יצחק ממש לא קדוש, והשוק לא ממש מתנהל לפי מה שכתוב בו.

אם חברות הליסינג לא היו מצליחות למכור במחיר שהן נוקבות, המחירים היו יורדים.

אלה המחירים הנתונים - תחליט אם מתאים לך או לא.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי בכמה מגרשים גם באוטו סנטר,מה שהכי מפריע לי בכל החברות האלה שהם לא מתייחסים למחירון המשוקלל דרך האתר של לוי יצחק,הם יורדים איתך בכמה אלפים אבל זה עדיין מחיר גבוה מהמחירון המשוקלל אחרי ההפחתות

תבוא עם ידע מקדים,תנסה להיסגר על הרכב שאתה רוצה,תבדוק מה המחירון שלו לשנה ואזור הקמ שאתה רוצה שיהיה לך טווח מסויים.

אני לקחתי מאוטו סנטר רכב בסביבות ה5-7 אלף פחות ממחירון לוי יצחק וזה אחרי ההשבחה שלהם וכולל אחריות לשנתיים.

ככה אני עשיתי אצלם. הרכב שאני ספציפית רציתי גם נהנה מביקוש גבוה יחסית לפי מה שהבנתי (וגם על סמך כמות המודעות המפורסמות ביד 2) ולכן הם מרשים לעצמם להוסיף 1000-2000 בקלות למחירון (במיוחד אם יש גם תוספת של חודשי עליה וכו').

אני אישית בסוף התפשרתי קצת על קילומטר, ולקחתי רכב שבמקור היה ליסינג, ולאחר מכן פרטי והגיע אליהם במסגרת עסקת טרייד אין. לי אישית לא הפריע להיות יד שלישית וגם אני מתכנן בעז"ה להחזיק את הרכב כמה שנים טובות, ככה שירידת הערך לא מעניינת אותי ונהניתי ממנה בשורה התחתונה. אם אתה באותו ראש-לדעתי חפש לך רכב עם עבר בסגנון הזה ותוכל לחסוך עוד כמה אלפים. חשוב לדעתי גם לוודא שיש אחריות ואיזה מכלולים היא כוללת (אני התעקשתי על פירוט והסברים מדוייקים כדי לא להשאיר פינות לא סגורות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...