Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפט על מהירות מופרזת

שימו לב! השרשור הזה בן 708 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע עד כמה אני יכול להופיע בבית משפט כי אין לי ניסיון, אבל נראה לי זה יותר תלוי בשופט שמנהל את הדיון, לא? אם הוא מצפה לתהליך משפטי שבו אני ראש בראש עם התובע אז כמובן אין לי סיכוי, אבל אם הוא מבין שאני אזרח שבא מתחום אחר, אבל עדיין יש לי זכות להילחם על חפותי בלי לשלם איזה 3000 לעורך דין זה כבר סיפור אחר.

אני אנסה לעשות תמונות נורמאליות, הבעיה שמסוכן שם אפילו לעמוד עם הרכב, בלי לדבר על לצאת או לחנות על השול הכמעט ולא קיים בצד השני. נראה מה אפשר לעשות.

כן, אלו הן שתי העקומות שהתכוונתי.

לגבי התמרור, כשאסע היום אשתדל לצלם ולבדוק מרחקים מדויקים.

עצרנו על אי תנועה ביציאה האחרונה שלפני הצומת, ממש כמה מאות מטרים לפני הרמזורים. נסעתי בימני, הוא הגיע בשמאלי וכרז, אולי היו כמה מאות מטרים לפני המקום שעצרנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה חי בסרט

השופט בד"כ לא מתערב אלא אם משהו לא ברור לו ואז הוא שואל שאלה , ונותן לצדדים להתקוטט בפניו.

אם אתה מתכוון לירידה מבת שלמה היכן שעמדת אתמול בוודאי שרק על השול הימני.

מדוד מה רוחבו?

מדוד את המרחק מסוף הגדר המפרידה בין הכביש לחלק של ההתמזגות עד לתמרור 102 וכן עד שאתה נמצא מול השלט בצד השני הגדול הירוק שמראה על ימינה לבת שלמה.

צלם גם כך שיראו את שלטי המרחק 18.8 ק"מ בצילום הזה חשוב שיראו את הגדר המפריעה ללזירה , וכן את ה15.4 ק"מ.

יש לך מצלמה ברכב או שאתה מצלם דרך הטלפון.

מצלמת רכב צלם את כל מהלך הדרך ממקום הלזירה עד למקום העצירה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספקולציות שעלו אמנם מעניינות - אך הטענה כי מכיוון שנמדדת נוסע במהירות 140 כלומר המשכת להתקדם באותה

מהירות איננה חזקה מספיק, הרי לחלוטין יתכן מצב בו ראית את הניידת ומיד "נרגעת" וחזרת למהירות החוקית (ובהתאם כמובן

ירד קצב ההתקדמות שלך ובהתאמה גם טווח הזמן והמרחק שנדרש לשוטר בכדי להגיע עד אליך).

אלא אם תצליח להוכיח כי השוטר לא יכול היה לשמור על קשר עין רציף בעוד שאתה נוסע במהירות חוקית,

קשה לי לראות כיצד טיעון שכזה יכול לעמוד לזכותך.

ההצעה של ישה, לבקש שיחליפו לך לדו"ח (החדש) ע"ס 1,500 היא ההגיונית והריאלית ביותר.

עריכה אחרונה על ידי m1011409
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר נמצא בנקודה שהנהג לא רואה אותו

פועלות שם לא מעט ניידות מוסוות.

פות"ש

האם ניידת מוסווית או בצבעי משטרה?

כבר עזרתי למישהו לצאת זכאי בדיוק מאותו מקום לזירה במהירות לזירה נמוכה יותר צירפתי לינק לכך בהודעה 10.

השוטר לא אומר אמת ששמר על קשר עין רציף ואם כן אז המהירות היתה לא 140 אלא הרבה פחות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצלמה (הייתה, אבל נמסה בשמש), צילמתי באייפון.

הניידת הייתה בצבעי משטרה.

לא הבנתי אין השלט הירוק עוזר, הוא נמצא הרבה לפני נקודת הצילום.

צירפתי 3 תמונות ו"הגדלתי" את השלטים.

הסרטון נמצא כאן -

התחלתי לצלם הרבה לפני.

שלט ירוק - 0:30

סימון 19.0 - 1:08

18.9 - 1:12

18.8 - 1:16

18.7 - 1:19

17.8 ובו התמרור - 1:55

15.4 ואי תנועה שבו עצרנו - 3:30

לא עברתי אתמול בצומת בת שלמה, אז עדיין לא מדדתי את הרוחב.

18.8.jpg

18.7.jpg

17.8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי על לפחות 50 פסקי דין. כמה שאלות

בהרבה מאוד מקרים עו"ד מבקש משוטרים להסביר את 4 הבדיקות אחת אחת, פה בד"כ אין בעיה, כי גם כששוטר לא יכול לענות הוא פשוט אומר שעובד לפי החוברת.

החלק המעניין פה הוא הבדיקה האחרונה - מהירות 0 במרחק קבוע. צריך לבחור עצם במרחק של בדיוק 60 מטר ולוודא מרחק 0. מצאתי פסק דין אחד שהיה בו זיכוי כי כשהשוטר נשאל מה עושים כשמקבלים למשל 61 מטר הוא ענה שצריך להתקרב מטר אחד לכיוון העצם (התשובה הנכונה - לשלוח למעבדה, המכשיר לא כשיר).

בלא מעט מקרים המדידה מתבצעת בתחנה מנקודה מסומנת מול עצם מסומן, אבל גם במקרה זה עו"ד מתעקש לוודא שהשוטר מדד בעצמו שיש שם באמת 60 מטר (ולא סמך על קביעה של מישהו אחר שזה בדיוק 60 מטר). היה זוג שוטרים שמדדו את זה עם סרט מידה של 10 מטר (כל פעם זזו 10 מטר), היו כאלה שמצאו סרט מידה של 60 מטר, אבל בכל מקרה לא התביעה ולא השופט מנעו את השאלה. האם כל שוטר מחוייב למדוד את המרחק בעצמו? הרי במקרה שלי זה די בלתי אפשרי כי מדובר באנטנה על גג התחנה. גם אם לא מחויב, נראה לי יש מה לתקוף כאן, הרי אנטנה הוא עצם שניתן להזיזו יחסית בקלות וצריך להוכיח שהיא לא הוזזה מזמן המדידה.

סעיף אחר (וזה מה שישה התכוון לבדוק אני מניח?) הוא מיקום הניידת. הנוהל הכי קרוב שמצאתי הוא משנת 2003 - http://speedtraps.org.il/LTI_20-20_OM_2003.pdf (אני מתכוון להגיש בקשה לקבל נוהל עדכני להפעלת ממל"ז מסוג "שלי" ונוהל בטיחות בהפעלת ממל"ז, ראיתי זיכוים על סמם הפרת הנוהלים האלו). עד שאין לי את זה נתבסס על מה שיש - בעמ' 16 רשום שיש לדאוג לזווית מינימלית ורשום שם "יש להתמקם במרחק של כ 3 מ' משפת הכביש לכל 30 מ' אורך דרך שעליה יש לפקח... לדוגמא, כשמעוניינים להפעיל את המכשיר על מטרה הנמצאת במרחק של 90 מ' יש להתמקם במרחק של 9 מ' מקסימום משפת הכביש".

מה הכוונה לשפת הכביש כאן? האם אני מבין נכון שמדובר בציר תנועה של רכב המטרה? זה נשמע הגיוני, אם לוזרים רכב בנתיב השמאלי ממרחק של 5 מטר הרי די ברור שהתוצאה לא תהיה מדויקת גם בתנאי שנמצאים ממש על קו השול הימני.

אם כך, אז לפי הנוסחה בחוברת הוא צילם אותי מ 97 מטרים, כלומר המרחק מהנתיב שלי (השמאלי) צריך להיות 9 מטר מקסימום. חיפשתי מה התקן לרוחב נתיב, מצאתי תשובות שונות בין 3.5 ל 3.75 מטר. אם כך, הנתיב הימני של כביש 70 + גדר הפרדה + נתיב בירידה מבת שלמה + לפחות חלק מהנתיב שלי (לא יודע איזה חלק לוקחים, נניח חצי) עוברים חופשי את ה 9 מטר. יש משהו בדבריי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שטעיתי בהודעה האחרונה, בדיקה שלישית בוצעה על אנטנה.

מישהו יכול לפענח מה רשום בשדה "מקום" בבדיקה הרביעית? הכי טוב שיצא לי זה "שלוחת רחל", אבל לא מבין מה זה אומר.

וגם, מה רשום ב "זוהה על-פי" בחלק העליון של הדף?

IMG_0730.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההודעה האחרונה

לדעתי שלוחת כרמל שנמצאת בתחנת זכרון יעקב

למעלה ר.נ = רשיון נהיגה עם תמונה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שטעיתי בהודעה האחרונה, בדיקה שלישית בוצעה על אנטנה.

מישהו יכול לפענח מה רשום בשדה "מקום" בבדיקה הרביעית? הכי טוב שיצא לי זה "שלוחת רחל", אבל לא מבין מה זה אומר.

וגם, מה רשום ב "זוהה על-פי" בחלק העליון של הדף?

ר.נ + תמונה = רשיון נהיגה עם תמונה.

במקום רשום שלוחת כרמל נראה לי.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי על לפחות 50 פסקי דין. כמה שאלות

בהרבה מאוד מקרים עו"ד מבקש משוטרים להסביר את 4 הבדיקות אחת אחת, פה בד"כ אין בעיה, כי גם כששוטר לא יכול לענות הוא פשוט אומר שעובד לפי החוברת.

החלק המעניין פה הוא הבדיקה האחרונה - מהירות 0 במרחק קבוע. צריך לבחור עצם במרחק של בדיוק 60 מטר ולוודא מרחק 0. מצאתי פסק דין אחד שהיה בו זיכוי כי כשהשוטר נשאל מה עושים כשמקבלים למשל 61 מטר הוא ענה שצריך להתקרב מטר אחד לכיוון העצם (התשובה הנכונה - לשלוח למעבדה, המכשיר לא כשיר).

בלא מעט מקרים המדידה מתבצעת בתחנה מנקודה מסומנת מול עצם מסומן, אבל גם במקרה זה עו"ד מתעקש לוודא שהשוטר מדד בעצמו שיש שם באמת 60 מטר (ולא סמך על קביעה של מישהו אחר שזה בדיוק 60 מטר). היה זוג שוטרים שמדדו את זה עם סרט מידה של 10 מטר (כל פעם זזו 10 מטר), היו כאלה שמצאו סרט מידה של 60 מטר, אבל בכל מקרה לא התביעה ולא השופט מנעו את השאלה. האם כל שוטר מחוייב למדוד את המרחק בעצמו? הרי במקרה שלי זה די בלתי אפשרי כי מדובר באנטנה על גג התחנה. גם אם לא מחויב, נראה לי יש מה לתקוף כאן, הרי אנטנה הוא עצם שניתן להזיזו יחסית בקלות וצריך להוכיח שהיא לא הוזזה מזמן המדידה.

סעיף אחר (וזה מה שישה התכוון לבדוק אני מניח?) הוא מיקום הניידת. הנוהל הכי קרוב שמצאתי הוא משנת 2003 - http://speedtraps.org.il/LTI_20-20_OM_2003.pdf (אני מתכוון להגיש בקשה לקבל נוהל עדכני להפעלת ממל"ז מסוג "שלי" ונוהל בטיחות בהפעלת ממל"ז, ראיתי זיכוים על סמם הפרת הנוהלים האלו). עד שאין לי את זה נתבסס על מה שיש - בעמ' 16 רשום שיש לדאוג לזווית מינימלית ורשום שם "יש להתמקם במרחק של כ 3 מ' משפת הכביש לכל 30 מ' אורך דרך שעליה יש לפקח... לדוגמא, כשמעוניינים להפעיל את המכשיר על מטרה הנמצאת במרחק של 90 מ' יש להתמקם במרחק של 9 מ' מקסימום משפת הכביש".

מה הכוונה לשפת הכביש כאן? האם אני מבין נכון שמדובר בציר תנועה של רכב המטרה? זה נשמע הגיוני, אם לוזרים רכב בנתיב השמאלי ממרחק של 5 מטר הרי די ברור שהתוצאה לא תהיה מדויקת גם בתנאי שנמצאים ממש על קו השול הימני.

אם כך, אז לפי הנוסחה בחוברת הוא צילם אותי מ 97 מטרים, כלומר המרחק מהנתיב שלי (השמאלי) צריך להיות 9 מטר מקסימום. חיפשתי מה התקן לרוחב נתיב, מצאתי תשובות שונות בין 3.5 ל 3.75 מטר. אם כך, הנתיב הימני של כביש 70 + גדר הפרדה + נתיב בירידה מבת שלמה + לפחות חלק מהנתיב שלי (לא יודע איזה חלק לוקחים, נניח חצי) עוברים חופשי את ה 9 מטר. יש משהו בדבריי?

ראשית בקש את הנוהלים של הממל"ז אולטרה לייט כי הוא שונה מהוראות ההפעלה של הממל"ז שהבאת.

שנית לא הבנת את מצב הזויות

זו הנחיה לשוטר שהזוית תהיה כמה שיותר חדה כי ככל שהיא קהה יותר המכשיר מודד מהירות נמוכה יותר ( ואז זה פועל לטובת הנהג.)

שלישית את האנטנה שעל גג התחנה זה תורן כבד ביותר מחוזק . כך שהוא לא זז, אולי אם יש רוחות חזקות.

והנקודת ממנה מודדים מסומנת , לא מאמין ששוטר משמרת מדד אותה אי פעם, גם לא כל כך מאמין שהוא עולה לגג לפני משמרת ואחרי משמרת , אבל זה אני.

המרחק שצריך להראות הממל"ז מותר לו סטיה קטנטנה מן המרחק שנמדד פיזית. 60 מטר זו דוגמה למרחק , יכלו לבחור גם 50 מטר אן 70 מטר, אבל ברוב התחנות מדובר ב 60 מטר, אז ייתכן ויש משמעות מדוע בחרו את המרחק הזה דווקא.

מיקום הניידת הוא לצורך אחר לא של הזוית שציינת.

כאן יש מקום אולי היה לשאול את השוטר על הבדיקות כי הוא היה "טרי" בהפעלת הממל"ז בעת מתן הדו"ח אבל כיום הוא כבר ותיק.

מניח כי הוא היה "טרי" כי מדובר בממל"ז חדש אבל לפני כן התעסק גם בממל"ז הישן.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצלמה (הייתה, אבל נמסה בשמש), צילמתי באייפון.

הניידת הייתה בצבעי משטרה.

לא הבנתי אין השלט הירוק עוזר, הוא נמצא הרבה לפני נקודת הצילום.

צירפתי 3 תמונות ו"הגדלתי" את השלטים.

הסרטון נמצא כאן -

התחלתי לצלם הרבה לפני.

שלט ירוק - 0:30

סימון 19.0 - 1:08

18.9 - 1:12

18.8 - 1:16

18.7 - 1:19

17.8 ובו התמרור - 1:55

15.4 ואי תנועה שבו עצרנו - 3:30

לא עברתי אתמול בצומת בת שלמה, אז עדיין לא מדדתי את הרוחב.

תודה

כאשר אתה מודד את רוחב השול עשה זאת בדיוק מול 18.8 ואז צלם גם לנקודה שהיא מול 18.7 שיראו הן את הגדר והן את המסלול שבו לטענת השוטר היית השמאלי.

נסה שבפריים יהיה גם רכב במסלול השמאלי

השערתי אולי רואים את הגג של המכונית ולא את איזור הלוחית זיהוי.

היכן נמצא 18.6 , רצוי גם עם תמונה.

לגבי השלט הירוק , באיזה קילומטר הוא נמצא. התכוונתי לזה שנמצא מכייון פרדיס ליוקנעם המודיע על פניה לבת שלמה , אם קיימים כמה כאלה , את זה שהכי קרוב ל בת שלמה.

תחושתי טובה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך.

אם הבנתי נכון את שאלתך, אז השלט הירוק בסבירות גבוהה נמצא בין 18.1 ל 18.2, יותר קרוב ל 18.1. מצרף כמה תמונות גם מהכיוון השני,כדי למנוע בלבול בתמונות שבכיוון השני סימנתי מיקום (פחות או יותר) של הניידת בחץ. בתמונה עם השלט הירוק סימנתי באליפסה את הפנס שממש לידו הסימון של 18.2. לקחתי את זה מסרטון שיש לי, מחר אוודא שלא טעיתי.

18.8r.jpg

18.7r.jpg

18.6r.jpg

18.6.jpg

18.1r.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה תודה

נשארה המשימה הזו

כאשר אתה מודד את רוחב השול עשה זאת בדיוק מול 18.8 ואז צלם גם לנקודה שהיא מול 18.7 שיראו הן את הגדר והן את המסלול שבו לטענת השוטר היית השמאלי.

נסה שבפריים יהיה גם רכב במסלול השמאלי

השערתי אולי רואים את הגג של המכונית ולא את איזור הלוחית זיהוי.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 708 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...