Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגבר עם איכות צליל, טובה יותר. TAKE 2

mikmik
שימו לב! השרשור הזה בן 6926 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על התגובה המפורטת שי.

בואו רק נגיד שהמגבר שלי עלה יותר מפי 5 מהמאגנט המדובר.

אני כנראה פשוט הלכתי שולל אחרי דיונים בפורומים מכובדים של קולנוע ביתי שנותנים חשיבות מכרעת ביותר למגבר מבחינת השפעה על הצליל. השלכתי את אותה המסקנה של האנשים האלה לגבי המגברים לרכב, וקניתי מה שרציתי. אני דרשתי את המגבר הספציפי הזה כי הוא נשמע לי טוב. יכול להיות שמה שנשמע לי בו טוב היתה המילה Reference שכתובה עליו.

אני מחשיב את עצמי לבעל שמיעה טובה. יש הרבה דברים שאנשים סביבי לא שומעים ואני שומע אותם, וזה בדוק. ובכל זאת לא הצלחתי לשמוע שום הבדל. אולי לאנשים בפורומים המדוברים (פורום אודיו וקולנוע ביתי בתפוז למשל) יש שמיעה פי מאה יותר טובה משלי. אבל מבחינתי זה לא משנה כלום. מה שאני לא יכול לשמוע לא מעניין אותי בכלל. זה כמובן לא אומר שאני אקנה מהיום את הכי זול, זה רק אומר שאני אבדוק בשבע עיניים על מה אני משלם ואנסה לנטרל השפעה של תדמית ומחיר. זה רק אומר שיתפנה עוד כסף על מנת להשקיע ברמקולים טובים יותר או באיטום טוב יותר וכדומה.

סט הרמקולים שלי היום הוא סט מאוד מפורט. הוא עד כדי כך מפורט שפשוט מעצבן לשמוע רדיו במערכת, בגלל שכל הפרעה קלה בשידור שלא היתה מורגשת בעבר מורגשת מאוד כאן. ובצדק, שילמתי הרבה כסף בשביל שהרמקולים יהיו כאלה.

אני מניח שמה שלא מצאנו אצלי, אין סיכוי שיתגלה במערכת של 99% מהאנשים שלא שפכו את כמות הכסף שאני שפכתי על רמקולים.

כמו שנאמר, Just my 2 cents.

שכל אחד יקח את הדברים שנאמרו ויעשה את החושבים שלו. אני בטוח שעדיין יהיו אנשים שלא ישתכנעו, וזכותם. גם אני אמרתי "אין סיכוי" עד שלא נוכחתי בעצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אדי זה שאני דיסלקט זה לא חדש ( אני הולך בזרם עם שי לא ? :-P )

אבל אין פה קשר להבנת הנקרא "וואט אמין" זה אחד הדברים הכי מצחקים שממעת בחיי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגרי,אתה צודק הרי כתבתי לאנשים מפגרים כמוך את ההסבר לחתימה שלך.....כתבתי מה הכוונה הייתה אבל רק אתה לא מבין..וכדי שתוריד את החתימה שלך כי אם אני ירשום משהוא אליך סתם יהיו לך פדיחות...הפדיחה הריאשונה שלך זה המערכת שיש לך....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחח למה שום רוקפורד? מה בדקת את כולם? אז למה סתם לדבר שטויות או אולי הכוחות העל טבעיים מדברים אליך..יש לך 100שקל לדלק להביא לי כדי שאני יגיעה למרכז?

מתן,הבנת הניקרא שלך עושה פה צחוק....

שי,מה באמת ניסת להוכיח פה?

בוריס אני מתפלא עליך, אחרי תגובה כזאתי אתה טוען שהוא השתנה .. ?

אדי, אתה טוען שכן ? תבוא לפה תוכיח את הטענות שלך.

אתה לא בא לפה להוכיח את הטענות שלך ? תפסיק לדבר, הדיבורים כבר מזמן הפסיקו לעניין אותי. (אז מעניין מה הדיבורים עשו לשאר חברי הפורום אם כבר אני השתעממתי מהם..)

רק רציתי לציין את המבחן הכי חשוב במבחן שלי, המבחן הכי חשוב, שאכן היו הבדלים.

לא שמתם לב מה ראול כתב ? מבחינת האוזניים שלו, הוא שמע את המאגנט.

הבעיה פה, שהוא שמע את המאגנט גם כשהזטק ניגן....

מה אנחנו לומדים פה ? שאכן יש הבדלים, אפילו הבדלים בולטים ומודגשים.

הנקודה פה, שהעיניים שלנו שומעות טוב יותר, מהאוזניים שלנו..

ולפעמים העיניים שלנו מוליכות אותנו שולל..... (כימעט תמיד).

וזה מופנה לכל אותם אנשים ששומעים משהו, ומאמינים בזה.... הם פשוט לא מבינים שמדובר בפסיכולוגיה שמופעלת על המוח, ומבלי מבחן עיוור הם לא "ישמעו" מה הולך באמת.

בכל אופן ראול, שוב .. היה מאוד נחמד לפגוש אותך, ואת הסטאפ המדהים..

מקווה שיהיה גם העונג לשמוע אותו בהתקנה ברכב החדש :)

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, אמרתי שאדי שיפר את צורת הכתיבה, כלומר את הניסוחים שלו. לא דיברתי על תוכן הדברים. ופה סיימתי לדבר עליו.

ציפיתי ממך לתגובה בקשר למבחן שאני הצעתי. אם 2 חברים במרכז יעשו אותו בשביל חברי הפורום זה יהיה נחמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוריס כפי שאמרתי, אם למישהו בא לנסח מבחן שמבחינתי הוא הגיוני, בכיף .. רק תבואו עם ציוד ותתאמו איתי מראש.

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הסקופ לא היה כמו סקופ מקצועי זה לא משנה, כי כל הכיולים התבצעו לפי אותו סקופ.

אבל צריך לדעתי לעשות מבחן מעניין יותר. צריך לקחת שני מכשירים שונים , לכוון את שניהם לפי האוזן לצורה שנשמעת לנבחן הכי טוב. לנסות לכייל את המכשיר הפחות טוב שישמע כמו המכשיר הטוב ואז לבדוק אם יש הבדלים. אני בכיף הייתי מוכן למבחן כזה. חבל שאני גר בצפון.

שמתם לב שאדי שיפר את צורת הכתיבה שלו? כל הכבוד אדי י:-)

אני ניסחתי מבחן. מה דעתך? הגיוני?

יש מישהו מהמרכז שמתנדב לעשות את המבחן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מבחן בעייתי. כיוונים זה לא מדע מדוייק.

מבחן טוב הוא מבחן ABX. משמיעים למאזין את מוצר A כשהוא יודע שזה A, אח"כ B ולבסוף X כלומר בפעם השלישית הוא לא יודע איזה מגבר מחובר והוא צריך לומר אם זה A או B.

מבחנים בהם מחליפים, לא מחליפים וכו' הם מבחנים שנועדו להכשיל. אני אומנם עשיתי את זה בעצמי למספר אנשים אבל זה באמת היה כדי להוכיח שההבדל לא גדול כמו שהם טענו. על מנת להוכיח באמת שאין הבדלים כלל צריך לעשות מבחן שלא נועד להכשיל את הנבחן אלא באמת לבדוק אם הוא שומע הבדל או לא, אפילו אם מדובר בהבדל קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא צריך מדע מדוייק ואני לא צריך לבדוק אם אין הבדלים בכלל.

אני רוצה מבחן מציאותי. לבדוק אם שווה לשלם 3K על HU או שמספיק לשלם 1K.

כמובן למערכת עם רמקולים טובים.

המבחן פשוט והוא אישי לכל נבחן.

לוקחים HU יקר ומשכולל, אלפיין למשל.

לוקחים גם HU פשוט יותר, פיוניר עממי למשל.

עכשיו מכוונים את 2 המכשירים לצורה שבה לנבחן אחד מהם ישמע יותר טוב מהשני.

שניהם יכוונו כמה שיותר קרוב לטעמו.

נניח שעכשיו האלפיין נשמע טוב יותר. עכשיו מכוונים את הפיוניר לצורה שבה הוא ישמע כמה שיותר קרוב לאלפיין.

ואז מחליפים בינהם במבחן עיוור.

אפשר לשלב גם את מבחן הABX פה. לומר לנבחן תחילה מה הוא שומע ואז להתחיל בהחלפות. אין עם זה בעיה.

מה דעתכם? מעניין?

ככה אנחנו לא משווים בין DAC לDAC. אלא בין מכשירים שלמים עם כל היתרונות.

אפשר לעשות אותו מבחן גם במגברים. הבעיה היחידה, שצריך לעשות זאת לכמה אנשים כדי לקבל תשובה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 6926 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...