Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגבר עם איכות צליל, טובה יותר. TAKE 2

mikmik
שימו לב! השרשור הזה בן 6925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נכון רועי אני ממש מסכים איתך...

ומה ששובי אמר זה גם נכון קחו גם להשווה את הגישורים שמביאים המגברים האלה... לדוגמה המגבר של מתן מוצהר לפי דבריו 60RMS אבל בברידג' כמה הוא 200-180RMS נכון? קחו לדוגמה רוקפורד או כול מגבר הוא אולי מוציא 60RMS לערוץ אבל בברידג' הוא מוציא יותר מ200 אז כבר יש הבדל....מעניין אותי אם גם השוותם עוצמת באס בברידג'ים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוצמת באס?

התכוונתי ל"איכות" השדר בגישור, אולי בגישור לסאב קשה להבדיל בעיוותים, אבל לפי מיטב ידעתי בגישור הדאמפינג פאקטור יורד ובעוצמות גבוהות המגבר מתחיל לאבד שליטה על ההחזרים של הרמקול(לא מצליח לזנוח את החשמל שהוא מקבל חזרה מהרמקול) ואז יש פיקפוקים או אפילו סכנה לרכיבים.

גיר רובוטי יש אנשים שזה מתאים להם-למזלי אני אחד מהם

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאתה צודק אדי בקשר לגישורים בגלל זה המגברים של רוקפורד נחשבים לטובים כי העוצמה שלהם בגישורים היא גבוהה יחסית להספק של ערוץ בודד, קח לדוגמא את המגבר שלך, ערוץ בודד 65W וגישור 250W

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר תלוי בספק של המגבר. לפי מה שאני יודע זהו רכיב יחסית יקר.

באו נגיד שבגישור אמיתי ההספק אמור להיות מוכפל פי 4. פחות מזה ואלו רק מגבלות של הספק כוח.

גיר רובוטי יש אנשים שזה מתאים להם-למזלי אני אחד מהם

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אותו דבר כמו, שעון ראדו ושעון קאסיו... זה הכל מותג, איכות (לא איכות שמיעה, איכות המוצר) ואמינות...

כללי החתימה מופיעים בדביק בפורום האודיו ובפורום האוף טופיק.

קרא אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה קונה מגבר יקר אתה משלם על כמה דברים:

1. עמידה בהצהרות - הנתון שיותר מעניין אותנו הוא הוואט. מגברים זולים יותר לרוב לא עומדים בהצהרות באין אם זה הספק, עיוותים, קרוסים וכו'. מגברים יקרים לא רק שעומדים בהצהרות אלא לרוב נותנים למשל הספק גבוה מהמוצהר.

אומנם הויכוח הוא האם באמת ניתן לשמוע את ההבדלים האלו אבל את אותם האנשים בטח לא יספק מבחן אחד של מאגנט כנגד אלפיין והאמת, לא בטוח שיספק אותם שום מבחן. כל עוד הם מייחסים חשיבות לנתונים הללו אין פסול בכך שחברות שבונות מגברים עם נתונים טובים יותר, יגבו על כך יותר כסף.

2. אמינות, שירות ואחריות - לא תמיד זה בא ביחד אבל לרוב כן כי יש גיבוי מלא של היצרן. יש חברות שכל מגבר שלהן נבדק לפני שנשלח ושיכול להחזיק שנים רבות ויש כאלו שלא. יש חברות שמעניקות שנה אחריות, יש כאלו שחמש ויש אפילו כאלה שמעניקות אחריות לכל החיים. אם אתה קונה מגבר מחברת היי אנד הרבה פעמים אתה יכול לדבר לא רק עם נציג שירות לקוחות אלא לקבל מידע ישיר מאדם בכיר בחברה, לעיתים אפילו מהמהנדס או הבעלים, ישנם אנשים שהעובדה הזו מאוד חשובה להם ועל כך הם מוכנים לשלם.

3. איכות רכיבים. כמובן שניתן לטעון שלא ניתן להבדיל בין קבל זה או אחר או כל רכיב אחר שיש במגבר אבל ישנם רכיבים בעלי נתונים טובים יותר על הנייר ולכן מחירם גבוה יותר. וכל עוד יש מי שמיחס לכך חשיבות, יגבו על כך כסף. ההבדלים יכולים להיות גדולים מבחינת עלות היצור.

4. עבודת יד/מכונה. גם כאן ניתן להתווכח אבל כמו שיש מי שמעדיף נעל עבודת יד למרות שלא בטוח שהיא תהיה באיכות גבוהה יותר מנעל שיוצרה במכונה כנ"ל בנוגע למגברים.

יש אנשים שמוכנים לשלם תוספת רק עבור הידיעה שהמוצר שהם קנו אקסקלוסיבי ולכאן גם אפשר להכניס סעיף נוסף שקשור לכל הקודמים וזה יוקרה.

ישנם בטח עוד דברים אבל השעה מאוחרת ואני חושב שהנקודה הובהרה. כל אחד קובע מה שווה לו. בכל תחום ככל שעולים במחיר התמורה ביחס אליו קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א.אני מאמין שאין הבדלים בין האיכות שמע של מגברים אלא אם כן משתמשים בקרוס.

ב.כנ"ל בקשר לנייד ולHU,אני שוב מאמין שאם הכל מאופס אז לא יהיה הבדל אבל אם תשתמש בקרוס ובאקולייזר של 2 HU שונים אפילו באותה רמה את תשמע את ההבדל.

היתי חייב לציין את זה כי מה שמשתמעמהדברים שלכם יכול להטעות ולהביא בנאדם למסקנה שההבדל היחיד שיכול להיות באיכות הוא רק איכות הרמקולים האטימה וההתקנה.

חלקים איכותיים של מערכות סאונד למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן זה אתה לא בסדר שחושב שהמגבר שלך כול יכול...

אמין ומחזיק לארוך שנים -איכות יצור והרכבה ובקרת איכות בידקות וביקורות לאורך הרבה שנים...

מגנאט בגרמניה לא ניחשב בכלל הוא נימכר בגרושים הרי מגנאט זה לא הליקס ולא רינבו וכו'...

נכון,זה מה שאני אומר שהיה צריך להשוות בין קליפורניה בום לזטקס ואם אז לא היה הבדל אז מה אני יכול להגיד -שצריך לרוץ ליקנות קליפורניה בום....ועד כמה שיודעה לי רועי יש הבדל בין קליפורניה דרק למגברים נורמליים....

מתי ראית שאני אמרתי משהו על המגבר שלי...?

אנ אמרתי שהוא כול יכול...?

אדי עשית מעצמך צחוק בתחילת התרד עם המשפטי מחץ שלך

וכרגיל שלא היה לך מה להגיד זרקת דברים על הקליפורניה שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אחרי שהפורום לא היה פעיל קצת ..

אתן תגובה כמובן.. (אחת בריאה)

efi86, איפה כתוב שהאודיגי2 הוא כזה כרטיס טוב ? ואני בכלל התכוונתי על המראה שלו, מבחינתי המראה שלו באמת יפה, וטוב לעין שלי :)

(אני ממש לא מבין למה החלטת לדחוף את השורה הזאתי, אבל אם כבר דחפת.. אז אמרתי יאללה נדחוף גם "תשובה לעיניין")

אברי, היו 4 מבחנים כשמסתכלים על זה מהצד.

מבחן ראשון זה כמובן הבדלים בין שני הגברות.

מבחן שני הבדלים בין פאנל של פיוניר סידרה 8, לבין כרטיס קול מובנה של מחשב נייד.. (אין פשוט ממנו).

מבחן שלישי, זה הבדלים בין מקור - שהושמע בפאנל, לבין קובץ שהומר במחשב לMPEG LAYER 3.

והמבחן הרביעי, זה כמובן ההשוואה בין שני פריאמפים בעלי כוחות שונים.

(הפיוניר בעל הצהרה של 6.5 וולט פריאמפ.)

Darth vader, בכיף היתי נותן עליו תגובה, הבעיה פה שאני לא ממש מכיר את ההגברה, אין לי ניסיון איתה ואינני מהנדס חשמל ..

אז צר לי לא אוכל לענות .. תעשה חיפוש בפורום אולי תקבל מידע ...

עכשיו לתמיר, "המהנדס" , מבחינתך כל המבחן הזה לא שווה כלום ? כי אין סקופ מקצועי ?

אתה לא חושב שזה קצת מוזר, שאתה נותן את דעתך בצורה כל כך נחרצת .....

זה כימעט כאילו איכפת לי :)

אבל עכשיו תפעיל קצת את השכל הישר.. (מהנדס אחרי הכל).. נניח אחד הרכיבים של ההשוואה בין ההגברות היה לקוי. כפי שאתה טוען .. (הסקופ שאיננו מקצועי).. בעצם מה שאתה אומר, שזה רק אומר שהמבחן לא מדוייק, כי לנבחן היתה אמורה להיות העדפה כלפיי אחת ההגברות,

אז מה בעצם אתה אומר ? שהמבחן הוכיח את עצמו, בריבוע...

*עכשיו רק בשביל הRECORD, בגלל שאתה אוהב "לשחק" אותה מבין .. אתה מוכן להסביר לפורום, לשם איזו מטרה היה שימוש בסקופ במבחן הזה ?

(אם נתת תגובה כל כך עינינית, לפחות תביא הסבר באיזה שלב היה שימוש בסקופ, שמבחינתך היה בו שימוש לקוי, תודה מראש על ההסבר המפורט ...)

(רק בשביל ה RECORD, מהנדס חשמל אמיתי אומר שאין שום דבר בעייתי עם הסקופ המאולתר שלי, אז צר לי .. אתה לא ממש יכול לבוא ולשלול אותו, תודה על הניסיון :) )

אדי, אם תבוא מהצפון לפה, ולא רק תתכתב על דפי הפורום..... אני יעשה לך איזו השוואה שרק תבחר.

CUSTOM, במיוחד בשבילך.

רק תבוא כבר ;)

אברי, תודה על הפידבאק, וידעתי שיש אנשים שירצו "לחוות זאת על בשרם".

ואתה יודע מה, בגלל שאתה באמת בא בגישה של "אני רוצה להיווכח בעצמי" אין לי שום בעיה, אפילו אשמח !

תתאם איתי מראש... (יש גם את האיסיקיו שלי, מומלץ יותר כי אני השבוע בכוננות אמבולנס)

איל, לקחתי בחשבון את אלה שיטענו שאני רמאי, אז צודק ..... בסאונד אני לא מבין.

בפסיכולוגיה בגרוש אני מבין .. בכל אופן .. אין פה הרבה מה לפקח ..... משום שכשבאמת רציתי להוכיח לו, אמרתי לו שיסתובב ויראה מה מחובר למה ..

בכל אופן, גם MDMA (מיכאל) היה נוכח, והראתי לו דרך החלון מבחוץ איזו הגברה מחוברת, ומה ראול חושב שהוא שמע.. (גם פה יש לי כיסוי תחת, אני יודע שצחקת :) )

עכשיו ראול, וואלה באמת נהנתי, מכל הלב .... שמח שיכולתי לעזור ותודה שנידבת גם מזמנך לתת לי רושם על הרכיבים המעולים שיש ברכבך.

(הבמה הקידמית שלו נשמעת כמו מיליון דולר, נכון להיום נראה לי זה הרכיבים הכי איכותיים ששמעתי.)

אז תודה רבה גם לך. (דרך אגב, חבל שלא נישארת, משום ששעה לאחר מכן בעל הקיוסק קיבל גחנון טרי ..)

דרך אגב, רק רציתי לחדד משהו .. שהפעלתי עליך "טיפה" פסיכולוגיה בגרוש .. (לא היה שום שוני בין הכיולים)

הכיולים בין ההגברות היו מדוייקים וחדים כסכין, לא היתי נותן לך לעשות את המבחן אם הם לא היו חדים מבחינתי.

מהסיבה הפשוטה שעם סטאפ עצבני כמו שלך סביר מאוד להניח שהיית עולה על המגבר עם הכיוון הלקוי בקלות רבה.

הסיבה שהפעלתי עליך את הפסיכולוגיה בגרוש, משום שרציתי שתשמע את הזטק בביטחון מלא, ולאחר מכן תשמע את המאגנט, "ותחפש" לשמוע אחרת .. כמובן וכמובן שלאוזניים לא היה שום דבר אחר לשמוע.

אבל העיניים ראו בסופו של דבר מי ניגן את מה ..

בסך הכל המבחן היה דיי מדוייק לטעמי, ונתן תשובות החלטיות, אם למישהו יש רעיון איך ליעל אותו ולהפוך אותו לטוב יותר .. BE MY GUEST..

ולכל אלה עם הטענות לסקופים הלא מקצועיים שלי ... אתם יכולים לשמור אותם לעצמכם.

(אלה אם כן יש ברשותכם סקופ "מקצועי" שאתם טוענים שהוא מדוייק יותר משלי, ואתם רוצים כמובן .. לבוא ולהוכיח זאת, ולאחר מכן לתרום אותו למבחן.)

שבוע מעולה לכולם !

לגבי כל אלה שטוענים שההשוואות לא בסדר עם המאגנט.

הבחור שערכתי לו את המבחן, ראול .. רכש את המגבר שלו בעלות יקרה.

משום שחשב שהוא יתרום בצורה כזאת או אחרת לסאונד המתקבל ברכבו.

מבחינתו מגבר של מאגנט,שאפילו לא עולה שליש מהעלות של המגבר שלו- נחשב לזבל סיני לכל דבר.

אתם טוענים טענה אחרת ? תבואו לפה ותוכיחו אותה.

(זה תקף לרועי, ולאדי)

שיבי, אתה טוען שאם המגברים היו "מתאמצים" היינו שומעים הבדלים ?

בוא לפה ותוכיח זאת.

אדי, שום רוקפורד לא נותן 60 וואט לערוץ, ויותר מ200 בגישור...

ניאו, אתה טוען שאתה יכול לשמוע את ההבדלים הללו, והם אלה שקובעים את הסאונד אצלנו ברכב?

בוא לפה ותוכיח זאת.

אני חושב שאיל סיכם בצורה נחרצת למה רוכשים מגבר יקר, ואיל הוא הבן אדם שצריך לתת את הדין וחשבון

משום שהוא לא רכש את המגברים שלו בגלל שהם נשמעים טוב יותר.

לעומתו, נמסיס הוטעה.. הוא חשב שיש להם תכלית בכל מה שנוגע לטיב הסאונד שלו.

והוא אמר לי שחור על גבי לבן, אם היתי יודע שזה המצב.

היתי משקיע יותר בבמה שלי, הרבה יותר...

בכל אופן, כפי שציינתי .... כל מי שזורק את הטענות שלו באויר מוזמן לבוא לפה ולהוכיח אותם במבחן עיוור.

אחרת אל תטעו אנשים אחרים עם המסקנות שלכם.

שבוע מעולה לכולנו. :)

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחח למה שום רוקפורד? מה בדקת את כולם? אז למה סתם לדבר שטויות או אולי הכוחות העל טבעיים מדברים אליך..יש לך 100שקל לדלק להביא לי כדי שאני יגיעה למרכז?

מתן,הבנת הניקרא שלך עושה פה צחוק....

שי,מה באמת ניסת להוכיח פה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WOW

כל הכבוד שי, וכל הכבוד לראול על הנכונות...

שיחקתם אותה,

הוכחתם מה ששי כל הזמן אמר, ואני מצטרף לזה!!!!

ולכל אלו שטוענים שמאגנט טובים או לא טובים, לא ניכנס לזה, רק אומר דבר אחד

והוא דיי בטוח, שהמגבר של ראול לכאורה איכותי בהרבה ויקר בהרבה מהמגבר של שי, ועובדה ששניהם נתנו את אותה תפוקה.

זוהי הפואנטה ולא שום דבר אחר, כגון עבודת יד או לא, ועמידות? אני דיי בטוח שהמגבר של MAGNAT עמיד מאוד, ולי היה מגבר של RED SOUND שעבד 3 שנים...זה מספיק עמיד אני חושב..

יש לי גם CONCORD שעבד 3 וחצי שנים, שלא תחשבו שניהם עובדים גם היום, הם פשוט לא אצלי.

שוב כל הכבוד, ואני שמח שהפואנטה והאמת יצאו לאור..

Audi S5 4.2 V8 FSI Quattro

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הסקופ לא היה כמו סקופ מקצועי זה לא משנה, כי כל הכיולים התבצעו לפי אותו סקופ.

אבל צריך לדעתי לעשות מבחן מעניין יותר. צריך לקחת שני מכשירים שונים , לכוון את שניהם לפי האוזן לצורה שנשמעת לנבחן הכי טוב. לנסות לכייל את המכשיר הפחות טוב שישמע כמו המכשיר הטוב ואז לבדוק אם יש הבדלים. אני בכיף הייתי מוכן למבחן כזה. חבל שאני גר בצפון.

שמתם לב שאדי שיפר את צורת הכתיבה שלו? כל הכבוד אדי י:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...