Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראפיד 2016 האם להחליף לסופרב?

matanmu
שימו לב! השרשור הזה בן 2555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההחלטה כאן היא לא מעשית או פרקטית, אלא רגשית(קנית רכב שאתה לא אוהב - ורוצה להחליף).

מה שכן, תבדוק את הסופרב ב7 עיניים לפני שאתה מחליט - תנסה לבקש נסיעת מבחן ארוכה, תבדוק שכל הנקודות שהפריעו לך בראפיד לא קיימות בסופרב.

כן, אך הסיבה שאני כותב כאן ולא ״הולך על זה ישר״, נובע בדיוק מהסיבה הזאת, מחשש שזה קצת מוגזם להחליף רכב של פחות משנה וחצי על הכביש, ונעזר בעצת חברים עם נסיון שאולי יאירו את עיניי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא הבנתי. למה אתה מסתפק רק ב 100.0 אש"ח אם המחירון 96.0 - 97.0 אש"ח? למה לא 110.0 אש"ח? למה לא 120.0 אש"ח? למה לא ראש בראש עם סופרב חדשה?

מציע לך להתחבר למציאות, זה חיוני על מנת להגיע לעסקה יותר נכונה עבורך, וכדי שלא יהיו לך הפתעות נוספות.

תראה, ראשית אני יכול לדרוש כמה שבא, אם אקבל או לא זה כבר סיפור אחר.

בסוכנות עצמה הציעו לי מחירון ראש בראש ללא דמי תיווך אז זה לא בעיה כזאת גדולה.

לא סתם הגעתי למסקנה לדרוש ״יותר״, הרכב רק עם 15 אלף ק״מ ובדיוק אחרי הטיפול הראשון שלו, עדיין באחריות, ללא שריטה ולו אחת.

עם כל הכבוד למר לוי יצחק, הוא לא קובע, מוכר הרכב קובע כמה לדרוש.

זוהי לפחות דעתי, אני אשמח לדעת כמה לדעתך עליי לדרוש? תודה רבה על התשובה וההתיחסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא סופרב?

בגלל שיש מבצע של חבר?

לא שזה רכב לא טוב, אבל האם אתה באמת צריך את כל הגודל הזה?

גם אחרי הנחה של חבר המחיר שלו די "מכובד". אלא אם כסף זו לא בעיה.

לדעתי - תרשום מה הדרישות שלך מהרכב, מה הצרכים, תקבל המלצות בהתאם, לרכב שמתאים לך.

וגם לדעתי אתה משלה את עצמך שתקבל 100 אלף ש"ח על הראפיד. יותר בכיוון 90.קח בחשבון שאם המחירון היום הוא 95-96 אלף, עוד יומיים מתחלף החודש והמחירון יירד כנראה בעוד כאלף ש"ח. ככה זה עם רכבים חדשים, בשנה-שנתיים הראשונות.

בהחלט זה שיש מבצע של 11 אל״ח זה משהו שכן מושך אותי יותר לכיוון הרכב. נהגתי ברכב מספר פעמים, והייתה לי חווית נהינה טובה ומאד נהנתי.

אני באמת מחפש רכב מרווח ולא צפוף, משהו בגודל האוקטביה רק אולי טיפה יותר מרווח.

מה שאני מצפה מהרכב הבא שלי זה דיי מה שכולם מצעים היום מבחינת הפיצרים:

פנים וחוץ הרכב: מסך מולטימדיה גדול ונוח, שלא יהיה ידית הנד ברקס(לא חובה סתם

התקתננות שלי

), פנסי קנסון או לד.

מנוע: 1.4 ומעלה, טורבו (כי אם מנוע קטן לפחות שאוכל לצאת לעקיפה ולסיים אותה מהר ולא לעקוף במשך 9 שניות)

לגבי האשליה :) חח,

אני מקבל מסוכות מחירון ללא 5% תיווך ככה שזה לא בעיה, אגב, הרכב עשה רק עכשיו 15 אלף ק״מ ואחרי טיפול ראשון, ככה שחשבתי לנסות ולמכור ב100, כפי שאני מבין הסיכוי נמוך לקבל 100, אבל תמיד טוב לנסות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין: את הראפיד לקחת בבלון של 100K ואותה אתה מעוניין לשדרג בעוד בלון? או שההלוואה היא עבור השדרוג לסופרב ואין חוב על הראפיד?

בכל מקרה כבר שווה קודם לבדוק את האוקטביה 1.8 לפני שקופצים לסופרב. כמו כן לטעמי מנהיגה על שתיהן הסופרב 1.4 סוחבת לכל היותר "בסדר" ורק ה 1.8 מרגישה בבית עם המנוע. ואילו האוקטביה 1.8 זה כבר לבל של מכונית מאןד תזזיתית עם ADHD משהו (;-

לגבי הרפאיד, לקחתי מהבנק 100K, מתוכם 40 בלון, זה משהו שאני מתכוון לשנות בקרוב מאד (במידה ואחליט שלא להחליף את הרכב), להוריד את ה-40K בלון ושלם 500 שח יותר כל חודש.

לגבי האוקטביה, אין ספק שחשבתי על עליה לפני הסופרב, אבל לא יודע, משהו אומר לי שאני שוב פעם מתפשר, והפעם לא ממש בא לי להתפשר כפי שעשיתי עם הראפיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מנוע 1.4 על השילדה של הסופרב זה חלש מדי.

נהגתי כמה פעמים בסורפב 1400, מרגיש דיי דומה לראפיד שלי מבחינת האצה, נהגתי גם באוקטביה עם 150 כ״ס, דיי אותו דבר אפשר לומר.

ההדל בין 1.4 ל1.8 הוא של 8-9 אלף ש״ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה 1.8 המתוחה ברמת גימור אקסלוסיב בחבר היא 145 אלף,זה הרבה כסף לרכב כזה אבל האוקטביה רכב חביב,בוודאי לא כמו הראפיד שלא מעט תלונות בזמן האחרון עולות לגבי האיכויות שלו.

בהחלט כן, הם נתנו ״רק״ 8 אלף הנחה על האוקטביה החדשה.

הרפאיד ממש מאכזב מבחינת איכות ונוחות, אבל אין ספק שהוא מהיר וזריז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אתה נכנס פה לסרט של הלוואות ושיעבודים וסיפורים לטווח ארוך אם היה לך הכסף ביד והיית יכול לוותר עליו זה משהוא אחר לגמרי, חוץ מזה מה אתה צריך סופרב חדשה מה?! אני מציע לך אם הייתי במצבך הייתי או: יורד מהעץ ומהר, או משדרג קלות את הרכב הקיים וחיי איתו עוד כמה שנים, או מוכר אותו באיזור 90 כי זה מה שתקבל בעבורו ועובר לרכב אחר שנתיים מתחת.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, לדרוש תמיד אפשר :)

בגדול, לא סתם אני מעוניין לדרוש כך, הרכב כמובן עוד באחריות, הרכב עבר טיפול במוסך מורשה לפני שבוע, טיפול 15 אלף, כפי שאתה מבין שזה חדש בקנה מידה של ק״מ.

בגדול, שקלתי כמה רכבים בהתאם לתקציב שאני מעוניין להעמיד להחלפה, כל רכב שונה כמעט בתחליטו מהשני:

1. יונאי טוסון

2. פיגו 3008 new

3. אוקטביה

4. סופרב

לא סתם הגעתי למסקנה שאני מעוניין דווקא בסופרב, ברכב שיש לי עכשיו ״התפשרתי״ עליו, וכרגע אני ממש מאוכזב, אז לא בא לא ממש שוב פעם ״להתפשר״ על מה שאני לא רוצה.

מה שאני מחפש זה:

רכב עם מנוע 1.4 ומעלה.

טורבו (לא כי אני טס בכביש, כי אם כבר מנוע קטן לפחות שאוכל לצאת לעקיפה כמו בנאדם)

תא נהג עם מסך גדול ונוח, מרווח ונוח, ואם אפשר אז הנעה ללא מפתח, ושלא יהיה ידית הנדברקס (נראה כבר מיותר בשנת 2017)

שיהיה מרווח מאוחר לכסא תינוק (כרגע רק 1)

וכל האבזור והגאג׳טים שאפשר.

טוב שצמצמת לך את הרשימה ל 4 רכבים בלבד.

עכשיו תעשה נסיעה בארבעתם כדי לבחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט כן, הם נתנו ״רק״ 8 אלף הנחה על האוקטביה החדשה.

הרפאיד ממש מאכזב מבחינת איכות ונוחות, אבל אין ספק שהוא מהיר וזריז.

זריז כן,אבל לדעתי הוא לא אוטו,והאוקטביה כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוסון יחסית לסקודות TSI-DSG יהיה עגלה בלי סוסה. הפיג'ו נוסע יותר טוב מהיונדאי אבל בגלל הגיר הארוך גם ירגיש קצת כאילו שזרקת לסקודה 2 וואליום בטנק דלק. האוקטביה מאוד מרווחת, והסלון הבהיר נראה נהדר. שוב פעם - בסופרב 1.4 עם קצת אנשים, מטען ועלייה, מייד תרגיש מתי נגמר לה הסוס, ב 1.8 זה לא קורה כי היא מושכת יותר חזק לאורך רצועת סלד רחבה יותר. שלא ייקרה ששוב פעם תתאכזב. הסופרב 1.4 זה לא רכב למישהו שרוצה להרגיש קצת כח. יש לה מספיק, אבל שם בדיוק זה נעצר.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה 1.8 תהיה החזקה ביותר.

אחריה ה 1.8סופרב שקצת יותר יותר חזקה מה3008 בנזין והאוקטביה 1.4,היונדאי בכלל לא בתחרות.

כמובן שזה רק לגבי הביצועים,יש מכלול שלם שצריך לקחת בחשבון שרוכשים רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רע בראפיד? לא עשית עליו נסיעת מבחן?

נסעתי עליו (ראפיד 15) כמעט שנתיים ונהנתי מכל שניה.

זריז,דיי שקט, חזק, חסכוני, תא מטען מרווח, וכו'

חסרונות,

הביטוח והאחזקה שלו יקרה והאחריות שנתיים בלבד.

לפחות תיסע עד תום האחריות לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הראפיד תקבל 90 ביום טוב,זה שהק"מ נמוך לא אומר שאי אפשר להוסיף עוד 20-15 ולקחת אחת כזו חדשה.

אתה גם ככה בהלוואות ובסופרב אתה עולה לדרגה אחרת גם בתחום הזה,

ביטוח יותר יקר(לסקודה גם ככה לא זול),טסט יקר יותר(פי 2 בערך),וצריכת דלק עדיפה פחות.

תוסיף את כל הסכומים האלה על ההלוואה שתגדיל ותראה אם כלכלית אתה יכול לעמוד בזה בכלל.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוסון יחסית לסקודות TSI-DSG יהיה עגלה בלי סוסה. הפיג'ו נוסע יותר טוב מהיונדאי אבל בגלל הגיר הארוך גם ירגיש קצת כאילו שזרקת לסקודה 2 וואליום בטנק דלק. האוקטביה מאוד מרווחת, והסלון הבהיר נראה נהדר. שוב פעם - בסופרב 1.4 עם קצת אנשים, מטען ועלייה, מייד תרגיש מתי נגמר לה הסוס, ב 1.8 זה לא קורה כי היא מושכת יותר חזק לאורך רצועת סלד רחבה יותר. שלא ייקרה ששוב פעם תתאכזב. הסופרב 1.4 זה לא רכב למישהו שרוצה להרגיש קצת כח. יש לה מספיק, אבל שם בדיוק זה נעצר.

הטוסנים מגיעים עם מנועי טורבו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שצמצמת לך את הרשימה ל 4 רכבים בלבד.

עכשיו תעשה נסיעה בארבעתם כדי לבחור.

תודה על העצה, על האוקטביה והסופרב נהגתי, על היונדאי ופיגו 3008 לא, אזמין עליהן נסיעות מבחן ונראה, מסתמן שלא אפעל עד סוף השנה *לפחות*.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2555 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...