Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישיבה קרובה מידי להגה - סכנה? חוות דעת מקצועית

bigoo
שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

בת זוגי יושבת קרוב מאוד להגה (גובהה 1.43 משקל 40 קג) אני חושש שבמקרה של פתיחת כרית אוויר הסיכון יהיה גבוהה מהתועלת.

אני מחפש חוות דעת מקצועית מה כדאי לעשות - לנתק את הכרית לגמרי, להחליף לכרית אוויר מותאמת או להשאיר את המצב כמו שהוא?

הרכב הוא יונדאי אלנטרה 2006,

אשמח להמלצות או להפנויות לאנשי מקצוע שידעו להמליץ.

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי להחליף רכב. זה לא בצחוק ותסלח לי על הבוטות - מהיכרות עם הרכב המדובר, שגם אדם בגובה הממוצע מוגבל בשדה הראייה (בגלל מבנה הדשבורד הגבוה), זה רכב הכי לא מתאים לבחורה בגובה של ילדה בת 10.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי להחליף רכב. זה לא בצחוק ותסלח לי על הבוטות - מהיכרות עם הרכב המדובר, שגם אדם בגובה הממוצע מוגבל בשדה הראייה (בגלל מבנה הדשבורד הגבוה), זה רכב הכי לא מתאים לבחורה בגובה של ילדה בת 10.

דווקא מבין הרכבים שבדקנו הוא כן התאים מבחינת שדה ראיה, אני לא חושב שנחליף רכב בקרוב - בנתיים אני רוצה לשפר את הבטיחות ברכב כמו שהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם - היא משתמשת בהגבהה כדי לראות את הכביש ( בלי ההגבהה בטח מבחוץ זה נראה כאילו מדובר ברכב אוטונומי ), אבל בשביל להגיע לדוושות היא חייבת להיצמד לגמרי להגה . ב 99% מרכבים אחרים המצב בשבילה יהיה עדיף. זה רכב לא מתאים לה.

איך בדיוק ביטול כרית אויר משפר את הבטיחות?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם - היא משתמשת בהגבהה כדי לראות את הכביש ( בלי ההגבהה בטח מבחוץ זה נראה כאילו מדובר ברכב אוטונומי ), אבל בשביל להגיע לדוושות היא חייבת להיצמד לגמרי להגה . ב 99% מרכבים אחרים המצב בשבילה יהיה עדיף. זה רכב לא מתאים לה.

איך בדיוק ביטול כרית אויר משפר את הבטיחות?

ממש לא עדיף ברוב הרכבים. 99% מהרכבים לא מותאמים לגובה שלה.

כשנקנה את הרכב הבא אני מקווה שכן נצליח למצוא רכב שכן יהיה מותאם. עד אז אני מנסה לברר האם בישיבה כרגע הכרית אוויר מהווה יותר סכנה מעזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול כרית אוויר זה הדבר הטפשי ביותר שניתן לעשות.

אם היא תגיע למצב שבו הכרית נפתחה/אמורה להיפתח - סביר להניח שזה מה שיציל אותה.

חגורת הבטיחות בלבד לא מספיקה.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול כרית אוויר זה הדבר הטפשי ביותר שניתן לעשות.

אם היא תגיע למצב שבו הכרית נפתחה/אמורה להיפתח - סביר להניח שזה מה שיציל אותה.

חגורת הבטיחות בלבד לא מספיקה.

בדיוק בגלל חוות דעת כזאת ביקשתי רק חוות דעת מקצועיות.

כאתה מציין דעה לא מבוססת כזאת כאילו היא עובדה אתה מסכן אנשים! כרית האוויר עלולה להיות מסוכנת מהתאונה במקרים רבים על פי מחקרים. הדבר עוד יותר נכון במקרים של אנשים בגדלים לא סטנדרטים. אני מחפש חוות דעת מקצויעית וספציפית בעניין של בטיחות. תשובה לא מבוססת היא מסוכנת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי. נפחי כרית האוויר משתנים מרכב לרכב ובמכוניות חדישות הם אף משתנים באותו רכב בין התנגשויות בעוצמות שונות.

אבל באופן עקרוני, נהוג להתייחס למרחק של 25 סנטימטרים בין טבור ההגה ובית החזה כמרחק בטיחותי מינימלי שמעבר לו יש לשקול ניתוק כרית אוויר.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרית האוויר עלולה להיות מסוכנת מהתאונה במקרים רבים על פי מחקרים.

שטויות במיץ פטל. מחקרים מראים כי ברוב המקרים כרית אויר מצילה חיים (תצא מתאוריית הקונספירציה - אם היא הייתה עד כדי כך מסוכנת, לא היו מכניסים אותה לרכבים)

. הדבר עוד יותר נכון במקרים של אנשים בגדלים לא סטנדרטים.

זה נכון. מחקר מצא כי אצל אנשים מתחת לגובה של 1.50 מטר כרית אויר מגדילה ב-4% את הסיכוי לפגיעה קשה בתאונה.

הערות :

1. הגובה עבר המרה ממידות אמריקאיות.

2. לא התייחסתי לאנשים גבוהים מה"סטנדרט". גם להם יש סיכוי מוגדל להפגע.

3. המחקר לא לקח בחשבון מרחק ישיבה מההגה.

http://wb.md/2p2SZmZ

אני מחפש חוות דעת מקצויעית וספציפית בעניין של בטיחות.

אז מה אתה מחפש פה ? אינני חושב/ מאמין כי בפורום יש אנשים עם ידע מקצועי בתחום המבוקש. לך לאיש מקצוע שייתן לך חוו"ד מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי תודה על התשובה - ואני מקבל את התיקון - אין לי ספק שלרוב מוחץ מומלץ להשתמש בכרית אוויר. היה נכון יותר לאמור במצבים ספציפים ולא במקרים רבים.

אז מה אתה מחפש פה ? אינני חושב/ מאמין כי בפורום יש אנשים עם ידע מקצועי בתחום המבוקש. לך לאיש מקצוע שייתן לך חוו"ד מקצועית.

יש למישהו המלצה איפה אוכל למצוא מישהו עם ידע מקצועי כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה מחפש איש מקצוע, אתה צריך לבדוק את האופציות שעומדות בפניך.

כרית אויר תואמת עולה בערך כמו הרכב. אולי אפילו יותר. אז זה יורד מהפרק.

אני לא בטוח שהאופציה של ביטול כרית אויר עומדת על הפרק. למיטב הבנתי זה נחשב שינוי מבנה ומצריך אישור מאת משרד רישוי.

עליך לבדוק מולם (או במשרד רישוי עצמו או במכון רישוי) באילו מקרים (אם בכלל) הם מאשרים ביטול כרית אויר נהג, ואילו אישורים צריך לשם כך.

אחרי שיהיה לך את המידע הנ"ל, אולי תוכל להתקדם עם זה הלאה.

בקישור שצירפתי בהודעה #11, יש המלצה מאת NHTSA (רשות שאחראית על בטיחות בדרכים בארה"ב): מומלץ לנהגים נמוכים להזיז את כיסא הנהג אחורה ולהשעין את המשענת גב מעט אחורה בכדי לאפשר מרווח בין חזה הנהג להגה (תרגום שלי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון "קצת" אחר, ממליץ לכם לפנות לחברה שמתמחה בפתרונות לרכבי נכים.

לדוגמא: תותב לדוושות ההאצה והבלימה ירחיקו את הנהגת מההגה.

לחברות כאלו יש פתרונות יצירתיים בעלי תקן ואישור.

בחיפוש גוגל מצאתי חברה מוכרת בתחום (לפי הלוגו) זאת ATM/אצמ

http://atm-il.com/solution/

מוזמן לחפש בגוגל חברות נוספות, ממש לא חסרות כאלו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...