Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 57 דקות, farkash7 כתב:

מי שחותם חוזה לפני שהוא בודק אם יש לו כסף הוא לא מטומטם?

אסור להגיד מטומטם

יש פה הרבה יפי נפש שיתעוררו בשביל להגיב לך

הוא לא מטומטם

הוא בסך הכל רצה לחתום מהר כדי לכתוב בקבוצה ל 10,000 איש אנונימים שהוא הצליח לקנות דירה

ד"א מת על יועצים (לאו דווקא בתחום הזה) שאתה מגיע אליהם אחרי והם בדיעבד היו יכולים להפוך עולמות בשבילך

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או מחשבה שחסכתי הרבה כסף + חוסר הבנה כלכלית יוצרת מצב של התחייבות לסכום שהוא לא יכול לעמוד בו.

לקרוא לו מטומטם לא יעזור לו או לך, הבחור הזה בדרך לפשיטת רגל  מקווה בשבילו שיצליח להחזיק את הראש מעל המים.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, farkash7 כתב:

מי שחותם חוזה לפני שהוא בודק אם יש לו כסף הוא לא מטומטם?

זה לא עניין של מטומטם. תבין משהו, אנשים באמת ובתמים האמינו (לא במנותק מהמציאות) כמה דברים:

1) הריבית לעולם לא תעלה שוב משמעותית.

2)המדינה לעולם לא תיתן לנדלן לקרוס

3)נדלן תמיד עולה אז תקנה עכשיו כי אחרת יהיה יקר.

רק לפני שנה (!) ניהלתי ויכוח עיקש בקבוצת וואטסאפ של המחיר למשתכן שזכיתי בו עם אנשים שהם רחוק מלהיות מטומטמים שחזרו על המנטרה הזאת שוב ושוב ושוב ושוב.

ממש המליצו לאנשים לקחת רק פריים ורק צמוד וכמה שפחות קלצ.

כשהזהרתי מההשלכות אמרו לי "מקסימום תמחזר, אבל זה לא יקרה".

לא אחד, לא שתים ולא שלוש אלא עשרות. אנשים שהם רחוקים מלהיות מטומטמים.

וגם מי שהלך לייעוץ משכנתא ושילם כסף על ייעוץ פרטי - זה מה שהיועצים המליצו לעשות.

כלומר היה מאוד מאוד קשה להתחמק מה"שיטה" הזאת שהשתרשה פה בחסות המדינה ואנשים הלכו כמו כבשים.

מי לא הולך כמו כבש? אנשים בעלי ידע פיננסי שהוא משמעותית מעל הממוצע (אני מכיר עוד אחת כזאת חוץ ממני) שאשכרה התנגדו מול כל הכוחות וסירבו לקנות דירה במחיר בועה.

לכן אני מתנגד בתוקף להגיד שהם "מטומטמים" זה פשוט לא נכון, חלק מהמטומטמים האלו הם רואי החשבון או עורכי הדין שלכם.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yuvalganim כתב:

הבעיה שיש המון כאלה

עם כל הרחמנות, מדובר במטומטם. מי שחותם בלי לבדוק קודם למה הוא מסוגל ומה ההשפעות הוא מטומטם. לא מחאל להם לקרוס ומקווה שהם יסתדרו והכל יהיה בסדר. עדיין מטומטמים והמדינה לא צריכה לחלץ אותם עם הכסף שלי.

• אהבתי 2

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שהמדינה לא צריכה לחלץ אותם.

אני נגד זה.

שימכרו את הדירה בזול ויפסידו מאות אלפים, לפחות ילמדו לקח

• אהבתי 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, yuvalganim כתב:

זה לא עניין של מטומטם. תבין משהו, אנשים באמת ובתמים האמינו (לא במנותק מהמציאות) כמה דברים:

רק לפני שנה (!) ניהלתי ויכוח עיקש בקבוצת וואטסאפ של המחיר למשתכן שזכיתי בו עם אנשים שהם רחוק מלהיות מטומטמים שחזרו על המנטרה הזאת שוב ושוב ושוב ושוב.

ממש המליצו לאנשים לקחת רק פריים ורק צמוד וכמה שפחות קלצ.

כשהזהרתי מההשלכות אמרו לי "מקסימום תמחזר, אבל זה לא יקרה".

לא אחד, לא שתים ולא שלוש אלא עשרות. אנשים שהם רחוקים מלהיות מטומטמים.

וגם מי שהלך לייעוץ משכנתא ושילם כסף על ייעוץ פרטי - זה מה שהיועצים המליצו לעשות.

כלומר היה מאוד מאוד קשה להתחמק מה"שיטה" הזאת שהשתרשה פה בחסות המדינה ואנשים הלכו כמו כבשים.

מי לא הולך כמו כבש? אנשים בעלי ידע פיננסי שהוא משמעותית מעל הממוצע (אני מכיר עוד אחת כזאת חוץ ממני) שאשכרה התנגדו מול כל הכוחות וסירבו לקנות דירה במחיר בועה.

לכן אני מתנגד בתוקף להגיד שהם "מטומטמים" זה פשוט לא נכון, חלק מהמטומטמים האלו הם רואי החשבון או עורכי הדין שלכם.

יש לקנות מתוך אמונה שזה זמן טוב ויש לקנות בלי לבדוק אם אני יכול. לקנות בלי לבדוק אם אני יכול זה להיות אידיוט. גם אם קשה לך עם המילה הזו.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, yuvalganim כתב:

זה לא קשור לריבית ולא קשור לאמונה לגבי מחירי נדל"ן.
הוא חתם על בית בלי לבדוק אם יש לו כסף לקנות אותו.
לקנות משהו בלי לדעת אם יש לך כסף לשלם עליו זו דוגמא למעשה מטומטם.
אין פה קשר לריבית, אין פה קשר ליועצים, אין פה קשר לבנקים ואין פה קשר לאם אני חושב שבעוד שנה המחיר יוכפל.

מישהו יכנס לסוכנות מרצדס ויחתום על S-Class בלי לבדוק אם יש לו כסף לשלם עליה? ברור שלא! ושם הקנס על ביטול הוא 2000 שקל נניח, אז איך אנשים עושים את זה עם דירות כשהקנס הוא 10% ממחיר העסקה?

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כאלה היו בחסות ריבית אפס.

קונים רכב עם הלוואות בלון ענקית ומוכרים אחרי שנתיים שלוש.

בגלל שהמימון לא עולה כסף זה השתלם להם

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

200K לקנות אוטו חדש גם מישהו שמקבל ביטוח לאומי יכול להשיג בתנאיןם גרועים אבל יכול.
מיליון שקל כדי לקנות S-Class? זה כבר יותר בעיה.

ושוב זה לא קשור לריבית. מספיק להאשים בכל דבר את הריבית, את הקבלנים, את המשקיעים את הנגיד את רמ"י ואת אלוהים.
זה טמטום נטו שמקורו באפס ידע וחינוך כלכלי. הבנאדם לא נולד מטומטם אלה לקח החלטות מטומטמות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אבל כן, האנשים האלה מטומטמים. כאשר הפעולות חסרות האחריות שלהם משפיעות עליי, אז כן, הם לא באים לי טוב בעין. כמובן שאני לא מעוניין לראות משפחות ברחובות, אבל שיקחו אחריות על המעשים שלהם במקום להאשים את כל העולם ואחותו. נאיבי משהו מצידי, אני יודע..
אם הפעולות שלהם היו בוואקום של חייהם בלבד, אז שיבושם להם, שיקנו דירות של 3m עם הון עצמי של 100k, לא מעניין אותי.
העניין הוא שהן לא. וכאשר יש לך מספיק חסרי השכלה פיננסית כאלה במאסות -ושחוזרים על מנטרה אין סוף פעמים לא הופך את זה לאמת מוחלטת- אז הם משפיעים על השוק (וזה כל שוק, בדיוק גם מה שקורה בעולם הרכב בארץ בו אנשים קונים עם כסף יש מאין כי המימון אפסי ומושכים את המחירים למעלה)
אם אנשים היו עוצרים שניה לחשוב שדירה משוכפלת במגדל בפאקינג פתח תקווה [וסליחה עם תושבי פ״ת אבל זה חור תחת של העולם(בעצם כל מקום במדינה הזו למעשה...)] לא צריכה לעלות כמו דירה בניו יורק, אז אולי החוק הכי גנרי בכלכלה היה מתרחש וביקושים היו יורדים ואז אולי גם המחירים היו עוד נשארים בגבול ה״לא-נורמליים״ ולא ב״פאקינג-חסרי-פרופורציה-למדינת-מדבר-מוקפת-אוייבים-מוכה-טילים-ופיגועים-כל-רבעון״

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, farkash7 כתב:

200K לקנות אוטו חדש גם מישהו שמקבל ביטוח לאומי יכול להשיג בתנאיןם גרועים אבל יכול.
מיליון שקל כדי לקנות S-Class? זה כבר יותר בעיה.

ושוב זה לא קשור לריבית. מספיק להאשים בכל דבר את הריבית, את הקבלנים, את המשקיעים את הנגיד את רמ"י ואת אלוהים.
זה טמטום נטו שמקורו באפס ידע וחינוך כלכלי. הבנאדם לא נולד מטומטם אלה לקח החלטות מטומטמות.

לא עניין של להאשים מישהו בריבית.

ריבית אפס מייצרת את הדינמיקה שגרמה למה שקרה פה וגם בעוד מקומות.

זה הכל.

אני חושב שזה פשוט כשלון חמור של הבנקים המרכזיים בעולם שאיפשרו לדבר כזה לקרות בכלל

• אהבתי 1

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, yuvalganim כתב:

אני חושב שזה פשוט כשלון חמור של הבנקים המרכזיים בעולם שאיפשרו לדבר כזה לקרות בכלל

כולם עם רטרוספקוסקופים. כידוע, מבט לאחור הוא תמיד6/6.

יש למישהו מחשבה מה היתה צריכה להיות מדיניות הפד כשהתחיל מדבר הסאבפריים?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...