Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספרים אלקטרוניים

ronka
שימו לב! השרשור הזה בן 2463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשביל לחזק את מה שכתבתי כאן שהצפיפות במסכי EINK היא לא גורם קריטי (כמו למשל במסכי LCD) וקשה מאד לראות בעין רגילה את ההבדל בין 220 PPI לבין 300 PPI.

כדאי לקרא את המאמר הבא :

http://www.bit-101.com/blog/?p=2722

בתמונה טקסט מ ipad לעומת קינדל באחד מהדורות הראשונים.

26x.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ההבדל בין מסך רטינה ללא רטינה עצום.

אם אתה לא ראית את ההבדל - סבבה - לי זה גרם להחליף מכשיר. היה לי פייפרוויט דור שני ובדקתי מכשירים עם 220 ועם 300 והחלטתי ללכת על 300 - כי אכן הקפיצה ל220 לא היתה מורגשת ול300 כן.

לגבי המחיר - כמו שכתבתי - בערך פעם בכמה שבועות הוא במבצע באמזון ב100 דולר ללא פרסומות (שמופיעות רק במסך נעילה...)

לגבי 2 - תשתמש בקליבר חמש שניות או בsend to my kindle.

לגבי 3 - ראה שוב את 2. אלא אם אתה קורא דפים שלמים של תמונות - אין מסמך שהוא ספר בגודל 100 מגה. ואם כן - אתה רוצה מסך צבעוני וחד ולא קורא דיגיטלי. אבל שוב - ברגע שתשתמש באחת מהאופציות שכתבתי תקבל קבצים שעברו אופטימיזציה באמת והם לא יהיו גדולים.

לגבי הלא להעביר מהרשת ולהתעסק - אם זה מה שאתה רוצה - סבבה. אני משאיר את ההתעסקות והגמישות למכשירים אחרים.

(כמו המק שמשמש אותי ככלי עבודה הארדקור)

בסופו של דבר כל אחד בוחר את שק החסרונות והיתרונות שלו.

לדעתי - מסך חד ברמה של ספר (באמת - יש הבדל מ220) ותאורה מעולה יחד עם חנות הכי גדולה שיש ומכשיר יציב לגמרי - מחפה על חסרונות ה״לא פתוח״

זכה לא מחשב , לא סאמרטפון ולא טאבלט , וכדי להטעין תוכן שבא לך - כאמור אתה יכול בלי באמת שיקח לך יותר מלהעתיק קובץ בין תיקיות (סה״כ לגרור דרך תוכנה שעושה הכל אוטומטית - כולל להביא עטיפות ותקציר)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כאן זה המקום להזכיר שאמאזון יכולה למחוק לכם ספרים מהקינדל מרחוק אם רק מתחשק לה.

ולא רק שהיא יכול היא גם עושה את זה מידי פעם.

אני לא יודע בקשר לאחרים אבל אני מרגיש מאד רע עם המחשבה על האפשרות שהאח הגדול אמאזון מציץ בספרים שאני מחזיק במכשיר שקניתי בכסף מלא, ומרשה לעצמו למחוק.

אז לא רק שהקינדל מגביל אתכם בפורמט של הקבצים שאפשר לקרא עליו, לא רק שקריאת PDF כמעט בלתי מעשית, לא רק שאתם מוגבלים בכמות הקבצים שאתם יכולים להחזיק במכשיר. מישהו עוד יכול להחליט שהוא מוחק לכם חלק מהספרים או את כולם יחד.

מי שרוצה לחיות בענן זו בחירה שלו, אני לא אוהב לחיות שם.

https://www.legalzoom.com/articles/can-amazon-legally-delete-books-from-your-kindle

https://www.theguardian.com/money/2012/oct/22/amazon-wipes-customers-kindle-deletes-account

http://www.youtube.com/watch?v=1zZM0UyWrAc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

So can apple and google for apps.

ושוב כמו שאמרתי:

http://calibre-ebook.com

https://www.amazon.com/gp/sendtokindle/email#nav-top

ניסית אותם פעם?

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני מכיר את 2 התוכנות האלה

CLIBRE תוכנה טובה אבל דורשת לעיתים קרובות הרבה התעסקות והתוצאות בהרבה פעמים רחוקות מלהשביע רצון, במיוחד עם PDF. וגם עם עברית יש לה המון בעיות. כמה פעמים נאלצתי להתעסק עם יותר מידי פרמטרים והרבה נסיונות כדי לקבל משהו ראוי וגם זה לא תמיד היה מצליח.

השירות של אמאזון לא משהו בלשון המעטה, עושה עבודה גרועה בהמרה של PDF, ולא מאפשר המרה של הפורמט הנפוץ - EPUB (באמת מעניין למה :-) )

2 השירותים האלה לא מעשיים אם אני מקבל ספריה עם 10 קבצים ומעלה להמרה, יותר מידי התעסקות וזמן.

לגבי אנדרואיד לפחות יש את האפשרות להסיר את השירות של GOOGLE PLAY, ולנקות את שאר הרוגלות שלהם. אני עושה את זה במכשירים שמיועדים לעבודה ולא למשחקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה ... כי להתקין APKים מהרשת זה לא להתקין רוגלות :)

Thats nice...

בכ״א - קליבר - פשוט גוררים גם 100 קבצים והוא ממיר את כולם.

וכנ״ל המייל של אמזון.

יש לי תחושה שלא השתמשת בהן בשנה שנתיים האחרונות עם קינדל עדכני אבל נו ניחה.

המרתי ושלחתי עם שניהם המון פורמטים והמון קבצים וקומיקסים וזה עבד מעולה.

יש לציין - הרוב לא היו סריקותPDF של דפים (ולכן לא בגדלים שאתה מדבר עליהם) אלא ספרים ממקורות נורמאלים יותר או פחות (הרבה מHumble bundle).

לגבי עברית - אין לי מושג - אני לא קורה בעברית כמעט.

הכמה Ebookים שניסיתי עבדו בסדר גמור בגירסאות החדשות (וגרוע מאוד לפני 3-4 שנים)

כמו שיש אנשים שמעדיפים אנדרואיד ואנשים שמעדיפים iOS - לעמק השווה לא נגיע :)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן רוב ההתעסקות שלי עם CALIBRE הייתה לפני שנתיים, בשנה האחרונה עשיתי עוד ניסיון להמיר PDF לקינדל, התוצאות היו עגומות.

לגבי APK אני לא מוריד אותם מהחנות של גוגל, כתבתי כבר שהסרתי את ה GOOGLE PLAY מהמכשיר שלי. אני משתמש בחנות אלטרנטיבית של קוד פתוח F-DROID. שם עדיין אפשר למצא עורך טסקט, או פנס שלא מרגל אחריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חותך לצד לנושא ביטחון בקוד שעוקב אחריך או לא:

אלא אם קראת וקימפלת את הקוד בעצמך - אז התקנת ממקור אינטרנטי כמו כל מקור אחר.

במיוחד אם הם משתמשים בThird party dependancies , רק שלא פיקחו על זה שלא יכנס לשם דברים בעיתיים בכל מני אמצעים שגוגל כן אוכפת.

כמו כן - נקודת הפתיחה שלך שרום אינטרנטי / מחברה שקצת פחות נתונה לרגולציה - לא עוקב אחריך מראש - הוא גם סוג של אופטימיות (ומצאו מכשירים כאלו גם שנמכרו בישראל ובארה״ב עם רומים סיניים כאלו ואחרים.

אישית? אני מעדיף בהרבה את הרוע שאת הגבולות שלו אני מכיר , הם מוצהרים ויש עליו הרבה מאוד עיניים ורגולציה מאשר פינות האינטרנט שקיימות.

(במיוחד באנדרואיד Where it gets very tricky והרבה אנשים שחושבים שהם ״מבינים״ או ש״מקבלים שליטה״ רק חופרים לעצמם בור עמוק יותר)

בסופו של דבר מול גוגל אני יודע מה אני בשבילהם (אוסף נתונים מהלך שהם מוכרים ומשתמשים במידע עבור המוצרים שלהם) , עבור אפל אני יודע מה אני בשבילהם (מידע סטטיסטי בלבד שלא יוצא החוצה - אבל מצד שני מוגבל יותר ביכולות וארנק מהלך מבחינת הכנסות ישירות כצרכן) ועושה את הבחירות בהתאם :) מה שאני לא מוכן להיות זה אוסף נתונים פרטיים שהולכים למקומות בעיתיים.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיעונים מצויינים.

מסכים לגמרי ששימוש ברומים צד שלישי עוד פחות בטוח מרומים רשמיים. אני משיג הרשאות רוט ברום הרשמי שמותקן ומוחק ממנו כל אפליקציה ושירות ששיך לגוגל. כך שאני משיג רום כמעט נקי לגמרי.

זה נכון שבלי לבדוק את הקוד של האפליקציות אי אפשר באמת לדעת איזה בורות חפרו שם. לכן אני מקפיד להשתמש באפליקציות קוד חופשי שמאפשר לבדוק מה בדיוק יש בהם. אם כי זה עדיין רחוק מלהיות אופטימלי מאחר ולי אין את האפשרות המעשית לבדוק לבד את הקוד של כל אפליקציה שאני מריץ , ואני מקווה שבגלל שהקוד פתוח מישהו אחר עשה זאת, או יעשה זאת בנקודת זמן מסויימת ויזהיר את כל האחרים אם יש בעייה. זה לא מושלם אבל הרבה יותר בטוח מאפליקציות קוד סגור.

אתה מדרדר אותי למקומות של ריצארד סטולמן, המשך הדיון הזה עוד יגרום לי לוותר על הסלולרי לחלוטין :-).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להיסחף.

רק להיות מוכן לתת את המידע שאתה נותן למי שאתה נותן אותו.

לכן בסוף היום עבורי (בין השאר משהו שעבד 6 שנים בתחום אבטחת המידע ומודע למדי לפרטיות שלו - אך לא חרד לחלק מהמידע) iOS היא פשרה יותר טובה. להתחיל להתנהל כSU בפלאפון? לא לדעתי.

(יש לציין שאני מבין את המערכת דיי לעומק בתור מפתח שמתעסק במובייל וחפר בזה היטב... :) )

אבל שוב - נסחפנו...

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

כמה מגבילה המערכת הפעלה של אמזון על הקינדלים? איך הוא תמומדד עם קבצי EPUB וPDF שעברו המרה? ספרים בעברית?

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הפונקצונליות שיש בפורמט EPUB נישמרת?

בהרבה מקרים לא, ואז צריך להתחיל להתעסק עם חפירות בפרמטרים של תוכנת ההמרה וזה נגמר בביזבוז זמן נוראי.

עדיף להמנע ממחלה מאשר לנסות לרפא אותה = עדיף לקנות קורא שיודע לקרא את הכל הפורמטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...