Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובב מותג - פיג'ו - 208GTI

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי שאמרתי לא החזקתי בחיי מכונית חזקה, אז אולי אני לא יודע על מה אני מדבר.

מה שכן הסקסו המסכנה שלי הייתה כייפית הרבה יותר מהאסטרה טורבו שאבא שלי מתנייד עליה לאחרונה.

לא יודע כמה ההשוואה הזו רלוונטית. הנקודה היא שכמה היא מהירה, או זו נוסעת מ0-100 ב8 והשניה ב6 היא ממש לא הכי חשובה. כמות הכיף היא פרמטר חשוב לא פחות.

לא רציתי לדרדר את השרשור הזה להשוואות נוסטלגיות.

נשאל שאלה מעניינת, למה היצרנים זנחו את הקונספט של מכונית עם תחושות ספורטיביות אבל נתונים בינוניים במחיר טוב?

למה לא לייצר רכב קל עם מנוע קצת יותר ספורטיבי באופיו וחזק ביחס לדגם הסטוק(לא חובה), ותחושות ספורטיביות בזול?

גירסת ראלי מוזלת ל208 בלי קשקושים נשמע להיט לא?

גם מנוע הטורבו 1.2 עם 110 כ"ס מספיק עם כיוון נכון וניהול נכון. נשאר רק גיר ידני טוב, חידוד התנהגות, כמה סמלים/מדבקות ומחיר של פחות 100K.

אני עוד לא מדבר על הפוטנציאל של מכוניות המיני שבגודל שלהן יותר דומות לסופר מיני של שנות ה-90.

המתכון של קודם על פג'ו 108 יחד עם תג מחיר שווה... נשמע להיט.

כנ"ל גם לגבי סופר מיני/מיני אחרות. המנועים היום ה"רגילים" כבר מתחילים להגיע כולם עם טורבו וביצועים מעולים במונחים של שנות ה90. למה לא לתת גירסה חמימה וראויה במחיר שקרוב לגירסה רגילה, אולי על חשבון קצת איבזור?

אני מוכן לוותר על איבזור בשביל יכולת וכיף.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 150
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

פארקש, לקחת תכנון קיים ולהשיל ממנו ק"ג רבים על מנת לעשות אותו קל זה הליך יקר יותר מלהתקין בו מנוע חזק יותר.

מעליית המשקל של המכוניות העממיות מייצור סדרתי אין חזור, זה תהליך בלתי הפיך. מה שאתה כקונה יכול לעשות זה לרדת קטגוריה. כבר כיום יש לך פיאט 500S, עם 105 כ"ס ומחיר לא רחוק ממה שנקבת.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה המתבקשת; טוב יעשו לובינסקי אם יציעו את גרסת 'של פיז'ו ספורט' למתגרזנים.

אגב, מכר שעובד באופל טוען שקורסה OPC החדשה כנראה תיובא גם עם חבילת הביצועים, כאופציה.

1. מסקנה כלבבי.

2. מעניין מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקסו שקלה כ840 קילו.

108 שוקלת גם כ840 קילו.

208 שוקלת כמעט טון.

כך שאני מאמין שאפשר להפיק משהו יותר חביב מה108.

אם תתחשב בשיפור בהספקים,ב-208, אז גם ממנה עם המנוע ה"סטנדרטי" ניתן להפיק גירסה חמימה להמונים.

500S לא ניסיתי אני מודה. עדיין זה טיפה בים, והמחיר לא מספיק אטרקטיבי אם מה שאתה מציין נכון. אפשר הרבה יותר טוב.

דרך אגב הקקטוס הוכיח שעם תכנון נכון גם רכב מודרני יכול להיות קל מאוד ויחד עם זה זול.

מוכן לקבל את החסרונות של כזה תכנון ולהנות מהיתרונות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא זנח תחושות של רכב ספורטיבי, הן פשוט נבעו ממשקל קל ואחיזה פחותה לעומת מה שיש היום. המכוניות היום פשוט טובות יותר.

הקקטוס, אגב, באמת נהדרת.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, שימרון, כמו שכתבתי, הרכב הזה יהיה מדהים עם דפרנציאל מכני, הוא גם אופציה בדגמים מסויימים של ה GTI הזו.

ה-208GTI by Peugeot Sport מגיעה עם דיפ' טורסן, אנטירול קדמי קטן יותר וקפיצים אחוריים קשיחים יותר ב-70 אחוזים.

שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מ GTI אלא מסתם 208 של פרולטריון, לא מכיר שום בעיה של ניראות המחוונים. כך אצלי שאני בערך 1.8, כך אצל בתי שהיא 10 סנטימטרים פחות.

האמירה הכי חשובה פה היא שיש לך בת, בת 17? הצטיירת בעיני צעיר יותר :-) אם כי אין לדעת

מתי התחלת...

בכל מקרה גם לי לא היתה בעיה עם המחוונים ודווקא אהבתי את זה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הטורק סטיר: האם ייתכן שהיצרנים מכוונים את זה כך בכוונה? הרי זה לא שפיגו, פורד, ואלפא - לא יודעים כיצד לפתור זאת. אני, למשל, מאוד אוהב את זה. מכניס קצת ריגוש פתאום, צריך ממש להחזיק את ההגה ולא רק להזיז עם האצבע. מה דעתכם?

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שאמרתי לא החזקתי בחיי מכונית חזקה, אז אולי אני לא יודע על מה אני מדבר.

מה שכן הסקסו המסכנה שלי הייתה כייפית הרבה יותר מהאסטרה טורבו שאבא שלי מתנייד עליה לאחרונה.

לא יודע כמה ההשוואה הזו רלוונטית. הנקודה היא שכמה היא מהירה, או זו נוסעת מ0-100 ב8 והשניה ב6 היא ממש לא הכי חשובה. כמות הכיף היא פרמטר חשוב לא פחות.

לא רציתי לדרדר את השרשור הזה להשוואות נוסטלגיות.

נשאל שאלה מעניינת, למה היצרנים זנחו את הקונספט של מכונית עם תחושות ספורטיביות אבל נתונים בינוניים במחיר טוב?

למה לא לייצר רכב קל עם מנוע קצת יותר ספורטיבי באופיו וחזק ביחס לדגם הסטוק(לא חובה), ותחושות ספורטיביות בזול?

גירסת ראלי מוזלת ל208 בלי קשקושים נשמע להיט לא?

גם מנוע הטורבו 1.2 עם 110 כ"ס מספיק עם כיוון נכון וניהול נכון. נשאר רק גיר ידני טוב, חידוד התנהגות, כמה סמלים/מדבקות ומחיר של פחות 100K.

אני עוד לא מדבר על הפוטנציאל של מכוניות המיני שבגודל שלהן יותר דומות לסופר מיני של שנות ה-90.

המתכון של קודם על פג'ו 108 יחד עם תג מחיר שווה... נשמע להיט.

כנ"ל גם לגבי סופר מיני/מיני אחרות. המנועים היום ה"רגילים" כבר מתחילים להגיע כולם עם טורבו וביצועים מעולים במונחים של שנות ה90. למה לא לתת גירסה חמימה וראויה במחיר שקרוב לגירסה רגילה, אולי על חשבון קצת איבזור?

אני מוכן לוותר על איבזור בשביל יכולת וכיף.

בדיוק על זה חשבתי לפני כמה ימים...

הגעגוע למבנה מרובע עם קורות חשופות ופשטות...רק פשטות,ובמחיר שפוי.

שאפו על הכתיבה!

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבועות הקרובים תוצגנה בנות הדודות סמארט פורפור בראבוס וטווינגו GT.

הראשונה תגיע לארץ, השנייה מסורבת עליה.

מחירים, נתונים וכו' - הכל עדיין בגדר ספקולציה, אך המחשבה על מכונית מיני בכיול ספורטיבי עם מנוע והנעה אחוריים בהחלט מעוררת סקרנות.

טרם נהגתי בטווינגו החדשה אבל נזדמן לי לנסות את הפורפור בדגם אטמוספרי בסיסי; היא התגלתה כמכונית נוחה ונעימה מאוד לנהיגה. גם כשלוחצים אותה היא לא מרגישה כאילו יש לה "הפתעות בשרוול", העברת ההילוכים הידנית נהדרת(על אף מיקום הגיר מאחור) וכמובן שההגה לא מופרע על ידי גלגלים מניעים, מה שמתבטא גם בקוטר סיבוב מדהים.

אבל מכאן, ממה שמתגלה כמתחרה מוכשרת ל-108/C1/אייגו ודומותיהן - ועד למכור את הדבר הזה בארץ ב-109K, מתגלה פער אדיר, כך שלא אופתע אם מחיר הבראבוס ימריא לסביבות ה-150K.

ועוד מעט יגיע החוכמולוג התורן להסביר לי שסמארט הוא מוצר פרימיום...עאלק.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההוט האץ' הבולטות של שנות התשעים ידעו לספק אחיזה גבוהה בשילוב עם יכולת לספק דרמה גם במהירויות נמוכות, על אף צמיגים ברוחב של 195-205 מ"מ, לרוב בחתך 55. ממש לא צמיגי אופניים.

ממש לא, ועדיין יותר מתון ממה שיש היום.

גם הגומי, חושבני, פחות דביק ואפילו פחות מרעיש (פעם ידעת שמגיע סוף האחיזה לפי הרעש).

למען ההגינות, הן גם הרבה פחות מהירות ממה שיש היום, ובלמו פחות טוב.

בולטת מכולן היתה פיז'ו 306GTI-6, שהיתה פשוט מאסטרפיס. בנוסף, אהבתי מאוד גם את הונדה סיוויק VTI. היתה בה מן mechanical purity שלא מצאתי במכוניות אחרות. באותן שנים הונדה עדיין השתמשה בעצמות עצה במתלה הקדמי במקום המקפרסונים המקובלים והזולים יותר - וזה הורגש מאוד. 160 כ"ס ירדו לאספלט בקלילות, כאילו היו 60...

אתה צודק, אבל אנשים לא שמים על זה כסף ולא מעריכים זאת. הם מעדיפים אבזור ו-ESP שתשמור, במקום נוחות נסיעה והתנהגות משובחת.

כשאני אומר לאנשים שהפיז'ו/סיטרואן שלי משנות ה-90' היו יותר נוחות מכל משפחתית שתקנה היום, מבחינת מתלים, הם מסתכלים עליי כאילו אני מגזים... אבל זה נכון.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...