Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובב מותג - פיג'ו - 208GTI

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבראבוס תהיה יקרה להחריד - הקודמת עלתה מעל 200 אלף כמדומני.

גם האדם שתבוא, אם תבוא, היא חתיכת ברייה כבדה עם בסיס גלגלים מגודל יחסית למכונית מיני.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 150
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לכמות הגומי יש קשר ישיר למשקל העצמי.

מכונית ששוקלת 1000 ק"ג לא תהיה Under-Tyred עם צמיגי 205.

מכונית ששוקלת 1400 ק"ג תהיה Under-Tyred גם עם צמיגי 225.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לדעתכם ה208 תהיה שוברת הללבות הבאה , סטייל הקליאו בתחילת שנות ה2000?

כדי להיות זקן וחכם צריך קודם להיות צעיר וטיפש (א.ב לא זוכר מי אמר את המשפט הזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור לי, רק ש-1400 קילו בפנייה לא מרגישים כמו 1200 קילו בפנייה. כנ"ל בסיס גלגלים ארוך לעומת קצר.

קח את המיאטה החדשה - משקל ובסיס גלגלים כמעט זהים לאבארט 500! זו נקודת מוצא מצוינת שמהנדסי מאזדה שאפו אליה ולא בכדי.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצה הגורל - ובהתראה קצרה נזדמן לי לנהוג היום באיביזה קופרה החדשה.

חייב לציין שהופתעתי לטובה, לאור נסיוני עם האיביזה קופרה ו-FR(עם 150 כ"ס שיובאה בתחילה) טרום מתיחת הפנים.

לקופרה החדשה מנוע חזק, גמיש מאוד וחלק, כמעט ללא השהיית טורבו, אבל עם קו אדום תיאורטי ב-6500 סל"ד; כבר מאיזור ה-5500, המנוע לא מאיץ יותר אלא רק מטפס בסל"ד, ללא אקסטרה דחף. ל-95% זה אולי לא יפריע, אבל לי, כחובב אטמוספריות זה כן. החלפת ההילוכים קלילה, די מדוייקת וחלקה ובשילוב עם מצמד קל ופרוגרסיבי.

מתג 'ספורט' דואג להקשיח את ההגה ובולמי הזעזועים, לשנות ולחדד את מיפוי המצערת ולתת לנו קצת סאונד מהמנוע. במצב הרגיל, על אף נוחות נסיעה עדיפה, ההגה קל מדי לטעמי - וגם העדפתי את תגובת הדוושה העצבנית במצב 'ספורט'. האיביזה מתנהגת יפה; מצד אחד היא מאוזנת ונעדרת דרמות, אבל מצד שני אין בה תחושה מלאכותית כמו שמצאתי בלאון קופרה. מסביב לכיכר חלקלקה, ה-XDS מפתיע לטובה ומושך את האף פנימה בהאצה, בעוד הזנב מראה שיש בו קצת חיים וגם הוא עובד. על אספלט טרי ואוחז, תצטרכו לעבוד הרבה יותר קשה כדי לקבל היגוי על הדוושה, העברות משקל ושאר ירקות, אך הקופרה הזו אינה אינרטית - וזה טוב. ההגה, עם 2.5 סבובים בין הנעילות מרגיש טוב מאוד במצב ספורט. באמת שהופתעתי.

אז אמרנו שהקופרה לא שוברת את הגב(אפילו לא ב'ספורט') ויודעת גם להיות מהנה ומהירה מאוד, כשצריך. בנוסף היא גם מאובזרת היטב ונמכרת במחיר שלא רחוק ממחיר הפיז'ו, כלומר מחיר של משפחתומטית.

ומול הפיז'ו? אישית, הייתי מעדיף אותה, מאחר והיא רהוטה יותר דינמית ולמנוע יש יותר מחץ. עם זאת, מן הראוי לציין מספר יתרונות של הפיז'ו, לדעתי;

-עיצוב אלגנטי ומודרני יותר

-תא נוסעים מודרני ומהודר יותר

-נוחות נסיעה עדיפה

-יכולת נשימה עדיפה בסל"ד גבוה

-שובבות על המגבלות ו-ESP המאפשר ניתוק מלא(יש ESP במצב ליברלי יותר בסיאט)

-תדמית "מכובדת" יותר

ועם כל הנ"ל, עדיין הייתי בוחר בסיאט, עם כל חיבתי ההסטורית לאריה.

כל שנותר הוא לנסות את האופל, לאחר שתגיע.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירונת ש'!

רכב מסקרן ביותר, בהחלט נותן פייט רציני (ויש שיאמורו נוקאאוט) לפג'ו.

(אני אגב, בהשוואה בין הצמד, מוכן לוותר על הנסיעת מבחן ולבחור בחתלתול. אבל לחברים שמתייעצים אני ממליץ לבדוק את הצמד, בד"כ עם עדיפות לקופרה)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבסיסי מצוייד עד הגג. לא חסר לו דבר.

נדמה לי שאפשר להוסיף גג פנורמי ואולי עוד משהו. אישית לא הייתי מוסיף דבר. מאמץ אותה as is.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשבע לך שלא רציתי לשמוע דבר חוץ מהמנוע.

בעצם - היא היתה על שקט וכשנכנסה שיחה לסלולרי כשסיימתי את השיחה היא ביטלה את מצב השקט. היה די מעצבן.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות אחזקה וביטוח ממש לא בשמיים (לי הוצע 5500 חובה+מקיף, 30 ללא תביעות), והיות ומידת הגלגלים די נורמלית והרכב עם צריכת דלק טובה - מדובר באחת העסקאות היותר נוחות לתחזוקה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...