Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וכשחשבתי שמחירי הדיור לא יכולים לעלות יותר...

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ישה דיבר על סביבת ריבית מנותקת מהעולם.

אבל נניח וישנה עליית ריבית עולמית. הרי - זה מה שייקרה בסוף. אי אפשר להתקיים לנצח בסביבת ריבית של 0, או שכן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הכל בלוף, לא חסרות דירות, אנשים פשוט לא מוכנים להתפשר. אפשר לקנות דירת 2-3 חדרים בת 30 שנה בגבעת המורה (עפולה) ב-350K ש"ח, אבל לא מה פתאום המינימום שמשפחה צעירה רואה לנגד עיניה הוא דירת 4 חדרים חדשה מקבלן ברובע יזרעאל (עפולה) ב-900K ש"ח (כמובן גימור מינימלי ולא משהו מפואר, כמו לקנות קיה פיקנטו - העיקר שזה חדש). בכיינים ימשיכו לבכות, בעלי יכולת ימשיכו לקנות ואנשים נורמליים יפעילו את גלגלי השיניים בראש.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרטינס

כשיורדת הריבית מעמד הביניים נפגע? ההכנסה הפנויה קטנה? למה? כי הוא חי על הריבית "האסטרונומית" שהוא קיבל על חסכונותיו ?

שוב אם אדם החליט לקנות 10 דירות ואין מול זה היצע של דירות, המחיר יעלה.

א.

אדם מחליט לקנות 10 דירות בגלל שרשות ממשלתית מחליטה להיטיב עם מגזר מסויים על חשבון מגזר אחר. בנוסף לזה רשות המיסים גוררת רגליים בכל מה שקשור למיסוי אותם דירות למרות שלא קשה לאכוף את זה, למה ? כי יש הרבה גורמי כח שרוב הכסף שלהם מושקע היום בדירות האלה, ביניהם הרבה פוליטיקאים מכהנים. אני מקווה שאני לא מגלה לך כאן משהו חדש.

ולגבי הנזקים שהמדיניות הזו גורמת

הנה טרי מהיום - קראתי את זה בעוד צורה, דה מרקר - איך זה שהמסעדות מפוצצות ויותר אנשים טסים כל שנה?

"הקשר המקוטע והלא צפוי בין מעשים לתוצאות תופס אותנו גם באתר של הבנק, כשאנחנו כן מנסים לחסוך. העובדה שאנחנו חיים בעולם בלי ריבית דופקת את הצעירים פעמיים: פעם אחת כי המבוגרים מהם, אלה שיש להם חסכונות גדולים, שמו את הכסף שלהם במקום היחיד שבו יש ריבית: בנדל"ן, וככה העלו את מחירי הדיור. ובפעם השנייה, כי אותה ריבית אפסית גורמת לזה שהסכומים הקטנים שחלקם כן יכולים לחסוך לא יהפכו לכאלה שיאפשרו להם לקנות דירות משלהם. הכסף שלהם לא עושה כסף. וכשאין ריבית, אנשים עשירים קונים דירות, ואנשים עניים קונים פיצות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם יכול לקנות גם 100 דירות אם יש לו כסף, אבל אם היו בשוק יותר דירות ממה שנדרש, הדירות יעמדו ריקות.

המשקיעים בנדל"ן לא היו קונים דירות לו הדירות היו עומדות ריקות, והיו צריכים לשלם ארנונה, ועד בית, חשמל, גז ומים.

כל עוד הדירות שבונים מלאות בדיירים, כנראה שההיצע לא עבר את הביקוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אני ועוד שני חברים מחפשים דירת שותפים בתל אביב -

4 חדרים

תקציב - 7,000-9500 לחודש.

2 חניות - חובה.

נגישות ליציאה מת"א לכיוון ירושלים, שכן אני עובד באזור בית שמש.

בונוס - דירה עם ערך מוסף כלשהו (חד"כ, בריכה)

הבנתי שלדרישות שלנו דירות במגדלים למינהם יכולות להתאים.

אני פונה אליכם לאחר שכבר נכנסתי לאתרים כגון יד 2 ונתקלתי בשני בעיות -

1)מכיוון שאני לא מתל אביב במקור אני לא יודע באיזה אזור להתמקד, השאיפה כמו שרשמתי למעלה היא להיות באזור שיאפשר יציאה קלה מת"א תוך כדי קירבה למרכז העניינים\ים\פאבים\מסעדות - איפה האמצע?

חשבנו על אזור עזריאלי ודרומה.

2) כמעט ולא מצליח למצוא דירות בלי תיווך ואם כן אז רק בתנאים הזויים כמו התחייבות ברכישת ריהוט הבית ב30,000 שקל (?WTF) או 4 תשלומים בשנה , האם באמת במחירים האלה חייב מתווך? ומה השכר הנהוג למתווך?

תודה :)

כן רק תל אביב\יפו , לא כל כך גמישים בעניין הזה.

הכל בלוף, לא חסרות דירות, אנשים פשוט לא מוכנים להתפשר. אפשר לקנות דירת 2-3 חדרים בת 30 שנה בגבעת המורה (עפולה) ב-350K ש"ח, אבל לא מה פתאום המינימום שמשפחה צעירה רואה לנגד עיניה הוא דירת 4 חדרים חדשה מקבלן ברובע יזרעאל (עפולה) ב-900K ש"ח (כמובן גימור מינימלי ולא משהו מפואר, כמו לקנות קיה פיקנטו - העיקר שזה חדש). בכיינים ימשיכו לבכות, בעלי יכולת ימשיכו לקנות ואנשים נורמליים יפעילו את גלגלי השיניים בראש.

אני עבדתי ולמדתי בחיפה

מחירי הדירות היו מעל יכולתי הכלכלית עברתי לנצרת עילית

כשרווח מצבי הכלכלי עברתי לחיפה.

ואילו הדור של היום עושה בדיוק הפוך ובוכה, או מבסוט כאילו אין מחר.

יש על מה לבכות כרגע כי מחירי הדירות באמת איבדו פרופורציה, אבל גם להפעיל את גלגלי השיניים רצוי מעת לעת.

מרטינס

עזוב אותך מדמגוגיה.

כלכלה זה דבר פשוט.

היצע וביקוש מוזנים על ידי הפסיכולגיה של האנשים.

תדע/ תעריך שהמחירים יורדים , תשב על הגדר ותחכה שימשיכו לרדת

תדע/ תעריך שהמחירים עולים תרוץ ותקנה כדי לנצח את השיטה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש על מה לבכות כרגע כי מחירי הדירות באמת איבדו פרופורציה, אבל גם להפעיל את גלגלי השיניים רצוי מעת לעת.

ועל זה נאמר בכיינים ימשיכו לבכות - על מחירי הדיור, על מחירי הרכבים, על מחירי הסלולר וכו'. אנחנו חיים בישראל ולאנשים קשה לעכל את המושג "זה המחיר" ולהתמודד איתו (לקנות יד2, לוותר ולא לקנות וכו').

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה טוב ויפה למי שמרכז חייו הוא בעפולה, אם אני עובד בהרצליה ולא רוצה לנהוג כל יום 3 שעות אז מה אני אמור לעשות? אני בן 26 ועם ההון עצמי שלי הייתי כבר קונה דירה 3 חדרים מעפנה ומתפרקת אם המחירים היו סבירים ולא כפולים כמו היום.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס - הטעות שלך היא שסביבת הריבית היא עולמית. כל עוד הריבית בעולם נמוכה בנק ישראל חייב לישר קו - כיון שאם יעלה רבית יזרום הנה מט"ח, ערך השקל יעלה, היצוא יקרוס והאבטלה תגדל. אז מה תועיל העלאת הרבית למעמד הביניים?

זה טוב ויפה למי שמרכז חייו הוא בעפולה, אם אני עובד בהרצליה ולא רוצה לנהוג כל יום 3 שעות אז מה אני אמור לעשות? אני בן 26 ועם ההון עצמי שלי הייתי כבר קונה דירה 3 חדרים מעפנה ומתפרקת אם המחירים היו סבירים ולא כפולים כמו היום.

יש לך כמה ברירות:

1. להמשיך כמו היום, לשלם תמורתדיור במרכז הארץ.

2. לעבור לגור בפריפריה ולשלם תמורת תחבורה למרכז.

3. לעבור לפריפריה ולמצוא בה עבודה. אני לא יודע מה מקצועך, אבל יש תעסוקה גם צפונה לנתניה.

אני עם ישה - משך מספר שנים שכרתי חדר בעפולה, עלה לי פרוטות. חסכתי בסביבות 80-90% מהשכר שלי. כאשר פגשתי את אשתי איחדנו כוחות - גם היא עבדה קשה וחסכה משך הרבה שנים - כל אחד הביא חסכונות בשווי שליש דירה בשכונה חדשה בחיפה (קראו לה 4 חדרים, למעשה היו 3.5), את השאר מימנו באמצעות משכנתא צמודה ברבית 5.25% שהיתה מציאה רצינית. משם התקדמנו בהדרגה. אז בקנה מידה של היום אני מניח שלא היינו מכסים 2/3 ממחיר הדירה בהון עצמי אלא שליש, אבל הרבית על ההלואה שהיינו לוקחים היתה הרבה יותר נמוכה מזו ששילמנו במהלך 20 השנים הראשונות לנישואינו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור - לא רוצה לנהוג 3 שעות? תמשיך לשלם למישהו אחר את המשכנתא, לגור עם ההורים או שתתחיל להכניס יותר כסף לחשבון. לגבי מחירים סבירים או כפולים לטענתך, זה מה יש ועם זה צריך להתמודד.

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה יש ועם זה צריך להתמודד.

אני לא מתכוון לקנות את הדבר הכי יקר שאני אקנה איי פעם כשהגרף של המחיר הוא בנקודה הכי גבוהה שהוא היה איי פעם ובהפרש ענק. נראה לי ממש מטופש לעשות את זה. אבל בנתיים אני זורק כסף לשכירות. כשהמחיר יצנח ואני אקנה 3 חדרים ב700 אלף במרכז במקום ב1.4M אז אני אגיד מזל שזרקתי כסף על שכירות.

ואני גם לא אגור אצל ההורים.

התמודדות לא הוגנת למי שלא גר בעפולה או דימונה ויש לו אפשרויות בחירה בין חדש לישן.

או שאולי אני ירוויח במרכז שכר הייטק כמה שנים ואז אעבור לפריפריה בזול ויעבוד באיזה עבודה של 10K בחודש? :lol:

חבל שהמצב כלכך מגוכך

עריכה אחרונה על ידי liorwohl

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתכוון לקנות את הדבר הכי יקר שאני אקנה איי פעם כשהגרף של המחיר הוא בנקודה הכי גבוהה שהוא היה איי פעם ובהפרש ענק. נראה לי ממש מטופש לעשות את זה. אבל בנתיים אני זורק כסף לשכירות. כשהמחיר יצנח ואני אקנה 3 חדרים ב700 אלף במרכז במקום ב1.4M אז אני אגיד מזל שזרקתי כסף על שכירות.

אתה כמובן זכאי לדעתך אבל ירידה של 50% במחירי הדיור כמו שאתה מתאר נשמעת מחוץ לתחזיות של כל מי שאני מכיר, כולל שר האוצר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהמחיר יצנח ואני אקנה 3 חדרים ב700 אלף במרכז במקום ב1.4M אז אני אגיד מזל שזרקתי כסף על שכירות.

אתה חי בסרט, אם מחיר דירה במרכז יצנח בחצי יש מספיק בעלי ממון שיקנו במזומן ואתה תישאר מאחור.

באמת נראה לך שזה יכול לקרות? תן לי סיבה אחת שבעלי נכסים יסכימו למכור את הנכסים שלהם בהפסד?

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס - הטעות שלך היא שסביבת הריבית היא עולמית. כל עוד הריבית בעולם נמוכה בנק ישראל חייב לישר קו - כיון שאם יעלה רבית יזרום הנה מט"ח, ערך השקל יעלה, היצוא יקרוס והאבטלה תגדל. אז מה תועיל העלאת הרבית למעמד הביניים?

אני חושב שבילבלת אותי עם מישהו אחר, לא כתבתי בשום מקום שצריך להעלות ריבית :)

אתה חי בסרט, אם מחיר דירה במרכז יצנח בחצי יש מספיק בעלי ממון שיקנו במזומן ואתה תישאר מאחור.

באמת נראה לך שזה יכול לקרות? תן לי סיבה אחת שבעלי נכסים יסכימו למכור את הנכסים שלהם בהפסד?

ספציפית אני לא חושב שתהיה ירידת מחיר שכזו, אבל באופן תיאורטי אם תהיה הטיה מהותית של השוק לצד ההיצע, והדירות ישארו ריקות, תראה איך חיש מהר בעלי הממון יפטרו מאותן דירות שעומדות ריקות, וצריך לשלם עליהן 1,000 ש"ח בחודש ארנונה, חשמל, גז, מים וועד בית.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. מרטינס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...