Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וכשחשבתי שמחירי הדיור לא יכולים לעלות יותר...

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באותה מידה, ראוי לדעתי להנהיג מס על השכרת דירה, להשוות אותו למס רווחים בבורסה, אבל מצד שני לאפשר קיזוז. יש לי דירה בבת ים, אבל עכשיו אני עובד בפ"ת? אז אני משכיר את הדירה שלי ושוכר בפ"ת. אין סיבה שאשלם מס על כל ערך השכירות, כאשר אני שוכר דירה, אלא רק על ההפרש החיובי לטובתי במידה יש כזה.

אין קשר בין העובדה שאתה משכיר לעובדה שאתה שוכר.

אם תשלום שכר דירה צריך להיות הוצאה מוכרת, אז הוא צריך להיות מוכר לכולם, לא רק למי שמשכיר דירה.

בגלל זה אין וגם לא צריך להיות קיזוז.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בעוד אני בעד יצירת מודל מס אחיד, בו מחשבים את כל ההכנסות, מקזזים את כל ההוצאות המוכרות ומשלמים מס אחיד בהתאם למדרגה, אני לא מסכים איתך בנקודה זו. לדעתי, זה כמו שתאמר שהפסד בבורסה לא צריך להיות הוצאה מוכרת, כי זה לא מוכר לכולם. בפועל, זה מוכר לכולם, אבל רק כנגד רווחים באותו מסלול. מי שלא הרוויח באותו מסלול לא יכול לקזז שום דבר.

באותה מידה, שכר הדירה. מוכר לכולם, אבל מותר בקיזוז רק כנגד הכנסות משכר דירה. אחרת אתה יוצר משוואה מעוותת בה מישהו שמשכיר ושוכר ממוסה בצורה לחלוטין מאשר אדם שגר בדירה אותה הוא קנה, בלי הצדקה מהותית. בפועל לשניהם דירה אחת, וגרים בדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי הדיור גבוהים מכל כך הרבה סיבות. העיקריות שבהן הן:

1. העדר אינטרס ורצון של כל הנוגעים בדבר שהמחירים יירדו.

2. בעיית היצע וביקוש אך לא היצע וביקוש של דירות אלא היצע וביקוש של תשואה. הביקוש לתשואה עם סיכון נמוך הוא גבוה בהרבה מההיצע הקיים שמסתכם בגדול לנדל"ן. דירות הפכו למוצר פיננסי לכל דבר. מעין מנייה שערכה עולה ומחלקת דיבידנד חודשי בדמות דמי שכירות.

האם הם יירדו? כן. מתי? אין לדעת. כמו שזה נראה, לא בקרוב.

המחירים עלו בגלל הריבית ויירדו בזכות הריבית. זה לא אומר שאי אפשר להוריד את המחירים אם ממש רוצים. אני מוריד אותם בקלות ולא באמצעות כוסות רוח כגון מחיר למשתכן וכדומה.

הנה מספר (קטן) של רעיונות:

1. החלת מס על דמי שכירות. כמה מס? לפחות 30% מהשקל הראשון ויותר מכך במידה והמס השולי של המשכיר גבוה יותר.

2. החלת חובת דיווח שנתי (דוח מלא) למס הכנסה אם:

א. יש בבעלותך דירה אשר אתה מקבל בגינה דמי שכירות.

ב. אין בבעלותך דירה אך אתה מקבל דמי שכירות (מיועד לכל הרושמים את הדירות על שם הבן/הגיס/הנכס)

ג. יש בבעלתך דירה ואינך מקבל דמי שכירות (הקבוצה המשלימה לקבוצה ב')

3. הענקת זיכוי ממס לשוכרי דירות באחוז מדמי השכירות שהם משלמים. הדבר יאפשר בדיקה צולבת לאיתור משכירי דירות שאינם מדווחים על הכנסתם. את הזיכוי יש לאפשר לתת גם רטרואקטיבית כאשר השוכר עזב את הנכס, על מנת למנוע חיכוך מול המשכיר אשר בעמדת כוח מול השוכר.

הצפת דירות וירידת המחירים מובטחת.

רק בעיה אחת- אין אחד שמעוניין בהורדת המחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חי בסרט, אם מחיר דירה במרכז יצנח בחצי יש מספיק בעלי ממון שיקנו במזומן ואתה תישאר מאחור.

באמת נראה לך שזה יכול לקרות? תן לי סיבה אחת שבעלי נכסים יסכימו למכור את הנכסים שלהם בהפסד?

בוודאי שזה יכול לקרות. לדעתי האישית זה גם יקרה. אני לא יודע לנקוב באחוז אבל עשרות אחוזים זה בהחלט ריאלי.

למה למכור בהפסד? אוו אה. יש המון סיבות:

הפחד לא להפסיד הרבה יותר (יש לא מעט בעלי דירות אשר ירידה של 50% לא תסב להם הפסד מהמחיר המקורי ששילמו);

אפקט העדר;

נניח שקנית דירה ב 800 אלף ש"ח. המחיר שלה קפץ למיליון וחצי בשיא ואז "צנח" למיליון.

אם אני אקבל על מיליון שקל בבנק תשואה של 4% ללא שום מאמץ ואתה על אותו מיליון בצורת דירה תקבל 4%-5% אבל עם כאב ראש של התעסקות עם שוכרים, תיקונים, בלאי וכד', אתה תמכור אותה במיליון, תחטוף את 200 האלף ש"ח רווח ותפטר מהכאב ראש שבטיפול בדירה בשביל עוד איזה חצי אחוז תשואה ותנטרל את הסיכון של ירידת מחיר נוספת. אני מבטיח לך.

נכון, לא כולם בהכרח ינהגו כך אבל לא מעט אנשים כן יעשו זאת להערכתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת, אתה מציע שבמקום אזרחי המדינה יחיו בהתאם לשכר שלהם, המדינה תתאים את המחיה לשכר של האזרחים?

איך הצעתי את זה?

כל מה שאני מציע זה רק להוריד את המחירים ולהחזיר אותם לשפיות.

עריכה אחרונה על ידי A.E.M
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יקר לך לשכור דירה בת"א, אל תשכור דירה בת"א.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאני מציע זה רק להוריד את המחירים ולהחזיר אותם לשפיות.

אז לא הבנתי איך הטלת מס של 30% על שכירות תגרום לירידה במחירי הדירות. אתה מצפה שבעלי הדירות ימכרו את נכסים שלהם בהפסדים ולא יגלגלו את המס לשוכרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לא הבנתי איך הטלת מס של 30% על שכירות תגרום לירידה במחירי הדירות. אתה מצפה שבעלי הדירות ימכרו את נכסים שלהם בהפסדים ולא יגלגלו את המס לשוכרים?

מס על שכירות, מעבר לעשיית הצדק שכרוך בפעולה זו, יוריד את האטרקטיביות של אפיק ההשקעה הזה. האם זה לבד יוריד את המחיר? לא. האם נקיטה במקביל בכל הצעדים שרשמתי יורידו את המחיר? זה כבר הרבה יותר ריאלי. אגב גם זה לא בהכרח מספיק. נתתי רק קומץ של רעיונות.

לא הבנתי את הקשר בין מכירת הדירה בהפסדים לבין גלגול המס על השוכרים. אלה שני דברים שונים.

האם המס יגולגל לשוכרים? אולי. בחלקו, בחלק מהמקומות בארץ. גם את זה ניתן לרסן באמצעות חקיקה ייעודית. אם עושים, אז עושים עד הסוף (בניגוד לתכניות דוגמת מחיר למתכן) אחרת עושים יותר נזק מתועלת. הכל עניין של רצון להוריד את המחירים שכאמור, לא קיים.

האם דירות ימכרו בהפסדים? ייתכן. התייחסתי לזה בהודעה #64.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב,

באירלנד יש ממוצע של 2.4 ילדים למשפחה?

באירלנד חצי מהמדינה היא מדבר?

איך התחבורה הציבורית באירלנד?

כל התאוריות האלה שמנסים להדביק לנו ממדינות אחרות פשוט לא תופסות. ולראייה המשבר הכלכלי שפסח על המדינה הקטנה שלנו.

ולכל החכמים שמציעים איך למסות כל צעד של בן אדם שמנסה לצאת ממרוץ העכברים - מעניין אם הייתם מדברים ככה אילו הייתם בצד השני, כשבידכם דירה שניה.

בן אדם שהתאמץ והגיע לדירה שניה בזיעה ועבודה קשה - שיבושם לו. לא רואה סיבה להעלות את המס יום בהיר אחד כי פתאום המחירים עלו.

הם עשו בחירה חכמה וסיכנו את הכסף שעמלו עליו. אתם בחרתם שלא. בעיה שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט באירלנד הבעיה היתה הפוכה: עודף בניה, לא מחסור כמו כאן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכל החכמים שמציעים איך למסות כל צעד של בן אדם שמנסה לצאת ממרוץ העכברים - מעניין אם הייתם מדברים ככה אילו הייתם בצד השני, כשבידכם דירה שניה.

בן אדם שהתאמץ והגיע לדירה שניה בזיעה ועבודה קשה - שיבושם לו. לא רואה סיבה להעלות את המס יום בהיר אחד כי פתאום המחירים עלו.

תתפלא לשמוע שדעתי הייתה זהה אילו הייתה לי דירה שנייה ושלישית.

עריכה אחרונה על ידי A.E.M
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכולת שלך לקנות דירה לא צריכה לבוא על חשבון מישהו אחר. זה לא משחק סכום אפס.

אתה באמת חושב שהמיסוי ילך למקום שיביא לך דירה? או שהבעלים לא יעלו את השכירות בהתאם לגובה המס?

העניין הוא שיש קורת גג, אבל הרבה אנשים רוצים את קורת הגג שנמצאת בתוך גוש דן. אז שישלמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב,

באירלנד יש ממוצע של 2.4 ילדים למשפחה?

באירלנד חצי מהמדינה היא מדבר?

איך התחבורה הציבורית באירלנד?

כל התאוריות האלה שמנסים להדביק לנו ממדינות אחרות פשוט לא תופסות. ולראייה המשבר הכלכלי שפסח על המדינה הקטנה שלנו.

לא נכנס לכיס של אף אחד. מצידי שאנשים ירוויחו גם מ-10 דירות. הטענה היחידה שלי היא חוסר מיסוי= המשך קנית דירות להשקעה= מחסור בדירות = עליית מחירים. אם הממשלה תצליח לשבור את המשוואה הזאת, אז באמת לא מעניין אותי

ואגב, בשנת 2008 עוד הייתי בצבא, עם משכורת של 380 שקל בחודש.

חלק גדול מהזוגות הצעירים, היו בזמנו בתיכון ואולי גם בחטיבת ביניים.

אז אנחנו באמת מצטערים על הבחירות הלא חכמות שעשינו בזמנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...