Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וכשחשבתי שמחירי הדיור לא יכולים לעלות יותר...

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תקנה דירה יד שניה. יש המון דירות יד שניה בעלות 2 ו-3 חדרים.

אם 7 שנים נראה לך הרבה זמן כדי להגשים מטרה כזאת כנראה שתמשיך ליבב בזמן שאחרים מתקדמים.

על פי נתוני בנק ישראל אורך החיים הממוצע של משכנתא בישראל הוא 9 שנים. כלומר, בממוצע כעבור 9 שנים המשכנתא נפרעת במלואה. לא יודע למה אתה קורא "דירה סבירה", תן יותר פרטים (מיקום, גודל, גיל הנכס) אז אפשר יהיה להתייחס ברצינות.

יש נכון. 2 דיי נדיר למצוא, ודירת 2 חדרים משופצת עולה גם סביבות מיליון אולי טיפה יותר. ולקנות דירה ב600אלף ולשפץ אותה מהיסוד גם הוצאה שקרוה לחצי 800-900אלף שח.

כן 7 שנים של חוסר חיים מוחלט והתכלבות נשמע לי כמו הקרבה גדולה מידי בשביל 4 קירות.

מעניין, השאלה הבאה שלי כמובן איך זה אפשרי. איך אפשרי שאנשים לוקחים משכנתא ל 30 שנים אבל היא נפרעת בממוצע אחרי 9 שנים? הנכס שהם קונים מגיע עם מכרה זהב? סליחה על הציניות, אבל השאלה רצינית לגמרי.

Nemesis

לא הבנתי איך הגעת לפלוס 400אשח? אתה יוצא מהנחה שאתה מוכר את הדירה?

כי אחרי 13 שנה, אתה נמצא עם מינוס 150אשח שהשקעת ודירה.

כמו כן, דירה, במיוחד לא חדשה, כנראה צריכה טיפולים שוטפים. בעלי דירות פה כנראה ידעו יותר ממני, אבל מהשהוא אומר לי שדירה זה לא "קנה ושכח".

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חלק גדול מהאנשים לא פועלים בצורה נכונה כלכלית, לכן לפסיכולוגיה יש תפקיד גדול כאן.

אתן דוגמא שנכונה לרבים מחברי: עד שרכשו דירה, היו מוציאים את רוב ההכנסה שלהם על כל מיני דברים שנראו להם הכרחיים. ביום שרכשו דירה ולקחו משכנתא, פתאום הדברים האלה נראו להם דביליים ולא נחוצים והם הםסיקו לזרוק את הכסף שלהם על שטויות. כעבור כמה שנים הם מצאו את עצמם מורווחים בכמה דברים:

1. בעלות על נכס.

2. יצר הבזבזנות שלהם ירד פלאים.

3. הנכס שרכשו התייקר במהלך השנים האלה - רווח נקי.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

avargel

בוא נזרום איתך רגע.

אני מבין שאתה לא מתכוון לקנות דירה למגורים בצפת, כי מצפת לתל אביב זה 3 שעות כל בוקר.

נגיד במקרה אידיאלי אתה לוקח הלוואה של 250אשח עם 0% ריבית.

משכיר את הדירה ב 1500 ש"ח ותוך 13 שנים מחזיר את המשכנתא, כלומר הנכס מתחיל להביא לך הכנסה פאסיבית רק אחרי 13 שנה.

נעזוב גם לרגע כל מיני מקרי קצה של תיקונים שיעלו בדירה במשך ה 13 שנים הללו.

מה עשינו בזה?

אני שאול ברצינות, כי אני דיי בור בכל מה שקשור להשקעות.

אם אתה רציני ולא ציני, אענה לך בכיף:

א. עזוב את ההכנסה החודשית! בכלל לא נוגע לעניין [דהיינו, אני לא מתכוון שמהכסף של השכירות תשכור דירה אחרת במקביל].

העניין פה שאתה שמת "רק" 150,000 ש"ח, והשוכר שלך שילם את חובך לבנק, כך שבפועל ההון שלך גדל ל400,000 ש"ח שלא עמלת קשה לחסוך אותם.

ב. במהלך הזה הצמדת את עצמך למחירי הדיור. עלו? עלית איתם. ההון התיאורטי שלך גדל. ירדו? ירדת איתם. אבל אולי תצליח לרכוש את דירת חלומותיך שירדה במקביל...

ג. בגובה הסכום החודשי שחסכת עד כה כדי להגיע להון עצמי של 150,000 ש"ח, תוכל להגדיל את ההחזר על המשכנתא, ולסיים אותה בשנים ספורות [נכון שבינתיים הדירה עולה לך כסף, שלא כמו במקרה בו המשכנתא היא רק בגובה השכירות, אבל זו בעצם תוכנית חיסכון]

קח דף ועט ותעשה את החשבון.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, השאלה הבאה שלי כמובן איך זה אפשרי. איך אפשרי שאנשים לוקחים משכנתא ל 30 שנים אבל היא נפרעת בממוצע אחרי 9 שנים? הנכס שהם קונים מגיע עם מכרה זהב? סליחה על הציניות, אבל השאלה רצינית לגמרי.

הסיבות השכיחות לפרעון מוקדם:

1. שיפור במצבו הכלכלי של הלווה - הרבה אנשים לוקחים את ההלוואה בתחילת הקריירה שלהם. במהלך 9 השנים הבאות הם מתקדמים וההכנסה שלהם משתפרת עד שהם פורעים את ההלוואה. דוגמא קיצונית: עשו אקסיט בחברת היי טק.

2. ההלוואה נלקחת מראש לפי המצב הגרוע ביותר - הרבה אנשים מניחים שיצטרכו את רוב ההכנסה שלהם למטרות אחרות (מחייה, גידול ילדים, רכב) ולכן מקטינים את גודל התשלום החודשי מה שמאריך את תקופת ההלוואה. הרבה מהלווים מצליחים להסתדר עם פחות ממה שחשבו, חוסכים את היתרה ופורעים את המשכנתא.

3. סכומי כסף גדולים שנכנסים במפתיע - ירושות לא עלינו, קרן השתלמות שלפעמים שכחנו ממנה, מתנות מקרובי משפחה, קופת גמל משירות קבע שפתאום נזכרים בה וכדומה.

4. מכירת הנכס - פירושה בדרך כלל פרעון מלא של המשכנתא, למרות שאפשר לגרור משכנתא בין דירות.

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shugiflex

הדברים האלה הפכו ללא הכרחיים כי כנראה אין להם כסף פנוי פתאום לטלפון חדש או טיסה לחו"ל.

פסיכולוגית, לפחות לי, קשה לחיות עם ידיעה שאתה חייב מיליון שקלים לבנק ולך תדע אם יכולת ההחזר שלך לא תשנה לרעה פתאום במשך ה 30 שנה.

זה הכל עניין של סדרי עדיפויות.

ההורים של רובינו הסתדרו בלי טלפון חכם ורכב, שלא נדבר על שתי רכבים. השאלה כמה אנשים היום מוכנים לוותר על דברים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נכון. 2 דיי נדיר למצוא, ודירת 2 חדרים משופצת עולה גם סביבות מיליון אולי טיפה יותר. ולקנות דירה ב600אלף ולשפץ אותה מהיסוד גם הוצאה שקרוה לחצי 800-900אלף שח.

אתה מדבר על מרכז הארץ?

כי בצפון / דרום תוכל למצוא דירות משופצות בסכומים נמוכים בהרבה

כן 7 שנים של חוסר חיים מוחלט והתכלבות נשמע לי כמו הקרבה גדולה מידי בשביל 4 קירות.

זה לא בשביל 4 קירות זה בשביל העתיד הכלכלי שלך.

קרנות השתלמות / חסכונות / ירושות / בונוסים / משכורת גדלה עם הקידום במקום העבודה

Nemesis

לא הבנתי איך הגעת לפלוס 400אשח? אתה יוצא מהנחה שאתה מוכר את הדירה?

כי אחרי 13 שנה, אתה נמצא עם מינוס 150אשח שהשקעת ודירה.

ומה רע להרוויח 250,000 בלי עבודה?

שים לב!!!

כל שקל שמגיע מנכס, שווה כמו 2 שקלים שמגיעים מעבודה. [אולי אני מגזים אבל זו צריכה להיות הגישה].

כמו כן, דירה, במיוחד לא חדשה, כנראה צריכה טיפולים שוטפים. בעלי דירות פה כנראה ידעו יותר ממני, אבל מהשהוא אומר לי שדירה זה לא "קנה ושכח"נכון, אבל עדיין בגדול אם אין מקרי קיצון, רכישת דירה זולה תאפשר לך בהמשך לרכוש את הדירה במליון וחצי שאתה חולם עליה היום והיא רחוקה ממך

.

באדום

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shugiflex

הדברים האלה הפכו ללא הכרחיים כי כנראה אין להם כסף פנוי פתאום לטלפון חדש או טיסה לחו"ל.

פסיכולוגית, לפחות לי, קשה לחיות עם ידיעה שאתה חייב מיליון שקלים לבנק ולך תדע אם יכולת ההחזר שלך לא תשנה לרעה פתאום במשך ה 30 שנה.

ההורים של רובינו הסתדרו בלי טלפון חכם ורכב, שלא נדבר על שתי רכבים. השאלה כמה אנשים היום מוכנים לוותר על דברים האלה.

שוב פעם אתה חוזר לעניין של מיליון שקל חוב?

שוב, תחשוב בזול לפי הכיס שלך.

אני לא בגיל של ההורים שלך, אבל בהחלטה מושכלת שלי ושל זוגתי וויתרנו על 2 מכוניות, על טלפון חכם במיוחד, על מסעדות [תתפלא לשמוע כמה מאות שקלים אנשים מוציאים על ארוחה זוגית אחת. והם יושבים 3-4 פעמים בחודש. חוץ ממזון מהיר...]

אני לא יודע כמה אתה מרוויח, אבל לפי הרוח שנושבת מההודעות שלך אתה צריך יעוץ דחוף ואולי קצת חינוך כלכלי.

דבר עם ישה...

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכרת דירה ? הוצאת כסף ולא נשאר לך כלום ביד.

קנית דירה ? עשית השקעה, אתה צמוד למחירים בשוק ומושפע פחות משמעותית מהתנודתיות.

אחרי X שנים, קיבלת דירה שגם אם אתה לא גר בה, היא שווה משמעותית יותר ממה שקנית. עכשיו, עם הון עצמי משמעותית גדול יותר, תוכל לקנות את הדירה שרצית.

יש כל מיני תאוריות, שמעתי גם פעם על חישוב כלכלי נטו שעדיף לשלם על שכירות ובמקביל לחסוך, זה היה לפני כמה שנים, כנראה לא רלוונטי להיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

avargel

אני לא רוצה להיות זה שיגיד "אבל אין עבודה בצפון\דרום".

עצם העובדה שאני יכול לרכוש דירה ב 400אשח בצפון\דרום נמצאת ביחס ישיר לעצם העובדה שאני עובד במרכז.

ולא אני לא מסתכל על דירה כ"עתיד כלכלי". אני לא משקיע ולא כריש נדלן. אני רוצה 4 קירות שאני יכול לשבור, לקדוח, לצבוע ולהזיז מבלי שבעל הדירה ישב לי על הראש. דברים קטנים בחיים ששווים מיליונים.

[עריכה]

אנחנו מתפזרים, אני לא מספיק להגיב להודעות שלך :)

אני מסכים איתך שיש דברים שאפשר לוותר עליהם. אני עובד על זה.

אבל אני לא רוצה להתעורר בגיל 60 ב4 קירות שהן שלי ולשאול את עצמי "מה עשיתי עם החיים שלי" ולא למצוא תשובה ראויה יותר מ "רצתי מירוץ עכברים לדירת החלומות שלי".

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shugiflex

אני הייתי בדיוק במצב שלך לפני כמה שנים. לא הצלחתי לחסוך שקל כי כל הזמן היו לי הוצאות חשובות.

אחרי לחץ כבד מההורים שלי רכשתי דירה וכעבור שנה שנתיים אני חוסך ואפילו הרבה. כשאני מסתכל על כל ההוצאות שהיו לי פעם אני פשוט נדהם על כמות הכסף שזרקתי על שטויות. גם כמה מחברי עברו תהליך דומה ומצבם השתפר דרמטית.

אם יכולת ההחזר שלך לא תשתפר, אתה תמיד יכול למכור את הנכס ולחזור להיות נזיל.

העצה של ישה שווה בעיני זהב - תחשוב לפי הגודל של הכיס שלך ואיך אתה מגדיל אותו.

יש פה אנשים שעברו תהליך דומה לשלך ורוצים לעזור לך. צא מהפוזיציה של "שתו לי אכלו לי" ותעבור להיות פרואקטיבי - ככה תצליח.

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף לרכוש דירה זולה עם משכנתא שמתאימה ליכולת ההחזר כיום, מאשר רק לחסוך את הכסף - וזאת ע"מ "להצמיד" עצמנו למחירי הנדל"ן בארץ, שממשיכים להאמיר ולהאמיר ללא סיבה אמיתית לעצירה (השינויים בביקוש/היצע איטיים מדי). אבל זה לא נכון באופן אבסולוטי, ותלוי מאוד בסכום התחלתי, מקום המגורים, יכולת ההחזר ועוד מס' פרמטרים - כל מקרה לגופו. אין כאן תשובה 'נכונה' לכולם.

מסתמן שעוד שבועיים אני מגיע לטכניון כחלק מהיוזמה שלי בנוגע למשכנתאות, מי מכם שלא מכיר את התחום ורוצה להכיר קצת מושגי בסיס, מוזמן.

אין ספק שזה יכול לסייע לחלק מהחברים בשרשור ובכלל.

עריכה: +מה ששוגי אמר מעלי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shugiflex

לגבי המשפט הראשון אתה צודק, כשאין כסף אתה פתאום מגלה מה הכרחי ומה לא.

רק מטומטם לוקח מליון שקל משכנתא ופורס אותה ל 30 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל מיני תאוריות, שמעתי גם פעם על חישוב כלכלי נטו שעדיף לשלם על שכירות ובמקביל לחסוך, זה היה לפני כמה שנים, כנראה לא רלוונטי להיום.

החישוב הזה נכון מאוד גם היום, בייחוד אם אתה מבין שישנה כאן בועה. אנשים מסתנוורים מהעליית

מחירים של ה5-7 שנים האחרונות אז פתאום זה ניראת ההשקעה הכי כדאית בתחום.

אם מסתכלים על דירה מנקודת מבט של נייר ערך, קרי השקעה נטו, אז זו אחת ההשקעות הגרועות.

אני פועל לפי העיקרון הזה ומשקיע את הכסף שלי באפיקים אחרים.. ממש לא רואה את השכירות כביזבוז. מבחינתי לשלם את הריבית לבנק זה בזבוז הרבה יותר גדול. אני בספק רב שאני ארכוש דירה לפני שיהיה לי ביד את מרבית הסכום.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם אברג'ל ושוגיפלקס.

לא צריך להתכלב, אבל בהחלט צריך לחשוב על העתיד. כרגיל - דוגמת הטלפון: מה רע בשיומי שעלה 1000 ש"ח, לא חייבים S7 או 6S שעולים פי 4. הנה נחסכו 3000 ש"ח, בחיים הצפויים של טלפון נייד מדובר ב-1500 ש"ח לשנה.

אוכל בחוץ? ממש לא מכיר את המושג. מבקר במסעדה לא יותר מפעמיים בשנה. תאמין לי שאני לא נשאר רעב. אבל אני בר מזל, אשתי טבחית מהשורה הראשונה. אפילו לא קונה כוס קםה במזנון בעבודה. חבל לי על 15 ש"ח. מעדיף להביא תרמוס מהבית, שוה לשתי כוסות קפה תמורת 2 ש"ח (כולל עלות החשמל להרחת המים). בעבודה של 5 ימים בשבוע מדובר בחסכון של כ-250 ש"ח בחודש, ועוד 250 ש"ח לאשתי, סה"כ 500 ש"ח לחודש, 6000 ש"ח בשנה. כיון שאני לוקח גם סנדביצ'ים מהבית אתה יכול לראות איך חסכון קטן מאפשר לי עוד יציאה שנתית לחו"ל.

שיהיה לך ברור. אני ממש לא מתכלב. אני גר בבית מרווח בשכונה מצויינת, מחזיק במכוניות מודרניות גם אם לא מפוארות, ויוצא פעמיים בשנה לחו"ל. חלק גדול מזה בזכות החסכון בדברים הקטנים. וזה היום. בעבר לא היתה לי היכולת הזו, אז כל החסכונות הקטנים האלה אפשרו לי לחסוך את הסכום הראשוני לרכישת דירה, ובהמשך להקים משפחה, לשלם תמורת החינוך של הילדים וגם להעלות בהדרגה את איכות החיים תוך שאני גם חוסך לעתיד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שדירה זה לא קנה ושכח, צריך להשקיע קצת בתלות במצב הדירה.

אחרי 13 שנה אתה לא נמצא עם דירה מינוס 150 אלף, ה-150 אלף בתוך הדירה. יש לך סה"כ כ- 400,000 ש"ח ביד או שווה ערך להם.

אתה יכול אחרי כמה שנים לקנות עוד אחת, ו-2-3 שכירויות כאלה ישלמו לך את השכירות של דירה במרכז.

אתה יכול למכור ולקנות דירה שיותר מתאימה לך למגורים אם אתה רוצה.

אבל בשורה תחתונה, השקעת 150,000 ותוך 13 שנה הרווחת כ- 250,000 ש"ח, באופן כללי מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...