Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וכשחשבתי שמחירי הדיור לא יכולים לעלות יותר...

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רק לא מבין. איך כל שנה נשבר שיא מכירת דירות?

לא אמרנו שהשכר החציוני הוא סביבות 8אלף?

מה, אנשים לא אוכלים? או לא טסים לחו"ל? או לא קונים רכב?

פשוט אני גם רוצה דירה, אבל לא מבין מה אני עושה לא נכון..

אני לא מכיר זוגות צעירים שרכשו דירה בשנים האחרונות בכוחות עצמם. לכולם הייתה עזרה כזו או אחרת מההורים לגיוס ההון הראשוני. אין דרך אחרת. צבא + עבודה + לימודים והופ הגעת לסוף שנות העשרים. איך אפשר לחסוך כמה מאות אלפים בעשור הזה של החיים? אי אפשר.

בכל מקרה, לכל הסוציאליסטים פה (לא לקפוץ עלי) שצועקים ״המדינה צריכה״ ו״המדינה חייבת״ (למי? לי?) הנה נקודת מבט מהצד השני של המתרס: המדינה לא חייבת שיט לאף אחד, למעשה טוב יהיה אם המדינה פשוט תתערב פחות, פחות תתעסק עם היתרים/קרקעות/וכל הקאקי שסובב סביב רכישת קרקע ובניית בית. אם זה יקרה, כוחות השוק יעשו את שלהם מהר מאוד. יש המון חברות מחו״ל, בעלות טכנולוגיית בניה מתקדמת מזו שבשימוש היום וים נסיון, שיושבות על הגדר ולא מוכנות לשקוע בביצה הארצישראלית בגלל הבירוקרטיה שחוגגת פה. תנו להם לעבוד!

המדינה חייבת לנו הרבה דברים. בטחון חוץ, בטחון פנים, מערכת משפט, תשתיות, בתי חולים, חינוך ועוד. גם אנחנו חייבים הרבה דברים. זה לא בחינם הרי. חייבים לשרת בצבא, לשמור על החוק, לשלם מיסים ועוד.

הגישה שלך היא כמו לגור בבית משותף עם עוד 50 דיירים ולטעון שוועד הבית לא חייב לדאוג למעלית, לניקיון, לשלם חשבונות וכד'.

בכל מקרה אין קשר בין זה לבין מידת ההתערבות הרצויה של המדינה, אלה שני דברים שונים.

אגב, גם חוסר ההתערבות זה משהו שהמדינה חייבת לנו. מחובתה להתערב במינון הנכון (או לא להתערב בכלל) בכל נושא על מנת למקסם את התועלת של אזרחיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מכיר זוגות צעירים שרכשו דירה בשנים האחרונות בכוחות עצמם. לכולם הייתה עזרה כזו או אחרת מההורים לגיוס ההון הראשוני. אין דרך אחרת. צבא + עבודה + לימודים והופ הגעת לסוף שנות העשרים. איך אפשר לחסוך כמה מאות אלפים בעשור הזה של החיים? אי אפשר.

תכיר. דירה ראשונה לא חייב לקנות במיליון מאתיים 4 חדרים.

תיקון: אפילו לא זוג, כאילו יש זוג, אבל אני קניתי לבד.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר, אבל דורש הרבה הקרבה.

מרגע השחרור מהצבא בת זוגי עבדה ב-2 עבודות, משרדית ביום, מלצרות בפאב בערב כמעט כל ערב, גרה אצל ההורים (דירת 2 חדרים) ותוך 7 שנים חסכה 400,000 ש"ח וקנתה דירה בלי לקחת כסף מאף אחד. אז אפשרי, אבל כאמור על חשבון הרבה דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז זוגתך הייתה סוג של עבד (מבחירה כמובן) שנתנה שעות אסטרונומיות תוך כדי הקרבה עצמית במשך 7 שנים כדי שתוכל לרכוש דירה.

עכשיו, כשאתה אומר "בלי לקחת כסף מאף אחד" אתה מתכוון גם בלי הבנק?

והאם אתה מעודד את המהלך וחושב שזה מצב תקין ושכל מי שמתבכיין צריך פשוט להפסיק ולעשות כמוה?

עריכה אחרונה על ידי ExoduS

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז זוגתך הייתה סוג של עבד (מבחירה כמובן) שנתנה שעות אסטרונומיות תוך כדי הקרבה עצמית במשך 7 שנים כדי שתוכל לרכוש דירה.

והאם אתה מעודד את המהלך וחושב שזה מצב תקין ושכל מי שמתבכיין צריך פשוט להפסיק ולעשות כמוה?

לא שאלת אותי אבל אני באותו מצב כמוה רק שאני

קניתי דירה מאוד זולה ממש חודשים ספורים אחרי שהשתחררתי, ממש לא התקרבתי להגדרה של מה שהבחורה הזו עשתה לעצמה.

לדעתי "לא לקחת כסף מאף אחד"מתכוון חוץ מהבנק.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דוקא כן קיבלתי סכום קטן מההורים [50,000 ש"ח מאבא של אשתי במתנה, ו100,000 ש"ח מאבא שלי בהלוואה נוחה מאוד]

אבל אני בהחלט מצטרף לטוענים שאם מנסים "להתכלב" לפחות כמה שנים, אחרי שאתה מסמן לעצמך מטרה להגיע לדירה תוך X שנים, אז זה אפשרי.

אני מאמין שהמשכורת שלי נמוכה מרוב חברי הנכבדים המנהלים פה דיון ער [קרוב קרוב לשכר המינימום. גם של זוגתי].

ועדיין הצלחתי.

לא טסנו אפילו פעם אחת. חופשות זולות מאוד בארץ [מישהו אמר חושות בשעל?], לי יש טלפון סיני ב250 ש"ח ואשתי עוד עם גלקסי 2 קשיש מאוד.

יוצאים למסעדות רק בזמנים מיוחדים ולא סתם "אוכלים בחוץ" כשמתחשק. קונים רכב ישן ואמין ומטפלים בו כמו שצריך. מחפשים מבצעים [אמיתיים] של סופי עונה.

ותאמינו לי, זה נשמע נורא, אבל בגיל 30 עם דירה משלך ששווה 1,200,000 כיום ומתוכה 320,000 במשכנתא ועוד 150,000 בהלוואות שונות, וכל חודש במקום לשלם שכירות החוב יורד ויורד, אתה מבין שזה שווה.

אז נכון, בזמן שהחברים שלי בברצלונה או הודו "עושים חיים" ואחר כך חוזרים לבכות, אני כביכול חי ברמת חיים נמוכה משלהם, אבל עוד 10 שנים בלי שקל חובות, רמת החיים שלי תעלה פלאים בעוד הם ימשיכו לשלם 6000 ש"ח שכירות מדי חודש.

נ.ב. קראתי שוב את מה שכתבתי, ואני שב ומדגיש שזה הרבה פחות נורא ממה שזה נשמע. אנחנו כן קונים לעצמנו מה שצריך ולא חסר לנו או לילדה דבר. רק הגדרת ה"חסר" היא שונה. לא מדגדג לי לרכוש מזדה ספיריט 2016 או גלקסי 8 [יצא כבר?]

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מצחיק שכול הדיבורים האלה תמיד על גלקסי חדש וזה. כאילו שאם אני אלך עכשיו עם נוקיה, זה מה שיצן לי את היכולת לקנות דירה. או אפילו חופשה בחו"ל, אחת לשנה. כאילו שה 3000 שקל יותר האלה לשנה, זה מה שיעשה את ההבדל.

אז הוא אני אגיד לך, אני לא טס כול שנה לחו"ל. למעשה הייתי בחו"ל פעם אחת ב 5 שנים האחרונות, וגם זה היה מסובסד בצורה רצינית מהעבודה.

היום יש לי רכב ב 40 אלף, ועד לא מזמן בכלל לא היה לי רכב.

אני גר בדירת חדר בדרום(משלם סכום זעום יחסית)

ועד לא מזמן הייתי חוסך סביבות ה 50 אחוז מהמשכורת שלי.

עם כול זה, אני צריך לעבוד עוד 8 שנים בשביל שפאקינג יהיה לי הון עצמי מינימלי(!) למשכנתא.

ואני ממש לא מרוויח מינימום.

קרטתי לא מזמן כתבה שממחישה היטב את מה שעובר בראש: "צעירים מסתכלים היום על מחירי הדיור, בתור דירות עולות 1.2 מיליון , 1.6 מיליון. למי זה משנה? אלא סכומים כול כך רחוקים, שזה פשוט חסר טעם.

אז בנתיים אני ממשיך לחסוך(קצת פחות באדיקות, כי אני רוצה גם לחיות כמו בנאדם) וממשיך לשלם שכר דירה.

אז אומרים לי, ומה? גם בפנסיה תמשיך לשלם שכר דירה?

לא, בפנסיה אני אקנה דירת חדר בירוחם או מצפה רמון, בתקווה שלא יהיה אכפת לי כלל איפה לגור.

כניאאה שזה עדיף מאשר חיים שלמים להיות עבד של הבנק שפוחד במקביל מהצל של הבוס שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מצחיק שכול הדיבורים האלה תמיד על גלקסי חדש וזה. כאילו שאם אני אלך עכשיו עם נוקיה, זה מה שיצן לי את היכולת לקנות דירה. או אפילו חופשה בחו"ל, אחת לשנה. כאילו שה 3000 שקל יותר האלה לשנה, זה מה שיעשה את ההבדל.

אף אחד לא חושב שהמנעות מרכישת טלפון יקר זה מה שיסדר לך דירה. הכוונה היא שמי שלא הצליח להגיע לדירה, עדיף לו לחסוך ולהמנע מלרכוש דברים שאינם חיוניים כמו למשל טלפון יקר, וכך עם הזמן הכסף שיחסך יאפשר לאותו אדם להתקדם לדירה. חופשה בחו"ל מדי שנה, טלפון חכם כל שנה וחצי, מסעדות, רכב יקר יותר ממה שצריך ועוד כמה כאלה והופ - חסכת לפחות 20,000 ש"ח כל שנה.

אז הוא אני אגיד לך, אני לא טס כול שנה לחו"ל. למעשה הייתי בחו"ל פעם אחת ב 5 שנים האחרונות, וגם זה היה מסובסד בצורה רצינית מהעבודה.

היום יש לי רכב ב 40 אלף, ועד לא מזמן בכלל לא היה לי רכב.

אני גר בדירת חדר בדרום(משלם סכום זעום יחסית)

ועד לא מזמן הייתי חוסך סביבות ה 50 אחוז מהמשכורת שלי.

עם כול זה, אני צריך לעבוד עוד 8 שנים בשביל שפאקינג יהיה לי הון עצמי מינימלי(!) למשכנתא.

ואני ממש לא מרוויח מינימום.

קרטתי לא מזמן כתבה שממחישה היטב את מה שעובר בראש: "צעירים מסתכלים היום על מחירי הדיור, בתור דירות עולות 1.2 מיליון , 1.6 מיליון. למי זה משנה? אלא סכומים כול כך רחוקים, שזה פשוט חסר טעם.

הפתרון עבורך, לדעתי, הוא לרכוש דירה זולה באזור ה-400 אלף להשקעה. קח משכנתא קטנה ואחרי כמה שנים כבר תמצא את עצמך עם הון עצמי נאה שיאפשר לך להתקדם. זה מה שאני עשיתי וכך גם רבים מחברי.

פחות לבכות ויותר להשקיע בתבונה, זה הסוד.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לכולם יש הורים עשירים?

תכיר. דירה ראשונה לא חייב לקנות במיליון מאתיים 4 חדרים.

תיקון: אפילו לא זוג, כאילו יש זוג, אבל אני קניתי לבד.

אבל... זה מה שבונים היום..

אלה אם אתה מתכוון לדירת 2 חדרים בשתי מיליון בפלורנטין בתל אביב, כי זה המקום היחידי שראיתי בו דירות 2 חדרים מהקבלן, כל שאר הארץ זה דירות 4 חדרים.

ישראלים אוהבים גדול: אוטו גדול (צעיר בלי משפחה שקונה אוטו משפחתי), מכונת כביסה גדולה, תנור גדול, מקרר גדול וכמובן דירה גדולה.

הייתי קונה דירת 2 חדרים, אם היו כמובן בונים כאלה. שלא נדבר על 3 שזה גם נדיר למצוא.

avargel

מצד אחד אני מבין אותך. אף אחד לא העיף אותי מהבית לפני 4 שנים אבל העדפתי לצאת מבית ההורים ולגור לבד.

בסופו של דבר לא הכל מסתכם בכסף. אני כן רוצה דירה, אבל לא על חשבון החיים שלי. כך לדוגמא את בת זוגתו של נמסיס (מבלי להעליב אישית אותה או את נמסיס), אני לא הייתי מסוגל נפשית לעבוד 14 שעות ביום ב 2 עבודות, ואני עבדתי במלצרות, אני יודע עד כמה זה מטיש.

שנה-שנתיים בשביל לקנות רכב - אולי. 7 שנים? מצטער שום איכות חיים לא שווה כל כך הרבה זמן.

davemustaine87

גם קו המחשבה שלי.

אבל בסופו של דבר 3000ש"ח פה, 4000פה, 2000פה והגעת ל 10אלף בשנה.

יש אנשים שמגדרים את ה 10אלף האלה עם זיעה מההורים וקרובי משפחה.

אבל אני מסכים איתך, אני רואה מחיר של 1500000ש"ח לדירה סבירה, ואני חושב לעצמי, מה צריך לקרות בשביל שיהיה לי מיליון וחצי שח בחשבון הבנק, זה פשוט לא ריאלי. אבל ניחא זה, גם 30% מזה כהון עצמי, שזה קרוב לחצי מיליון שח נשמע לי הזוי ותוסיף לזה יכולת החזר ריאלית והגעת לחצי מיליון ש"ח הון עצמי + 25-30 שנה משכנתא. 25-30 שנה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שזה לא כולל לקחת כסף מהבנק. התגובה שלי היתה למי שטען שבלתי אפשרי לזוג להגיע לדירה בלי עזרה מההורים, וזה כמובן לא נכון.

מעבר לכך, כמובן היא קנתה את הדירה לבד. אם מדובר בזוג, שכל אחד מבני הזוג חסך 250,000 ש"ח ב- 3.5-4 שנים ולא ב-7, מאפשר הון עצמי לדירה בסיסית, אפילו באיזור המרכז. הדירה שהיא קנתה היא דירת 90 מטר 3 חדרים בקומה רביעית ואחרונה ללא מעלית. היום הדירה הזו שווה כמיליון ש"ח (נקנתה ב-650).

ב-4,000 ש"ח לחודש מחסלים משכנתא שכזו של חצי מיליון ש"ח ב-12 שנה. הדירה לא 4 חדרים, אין לה חנייה ומרפסת והיא לא חדשה מקבלן. אבל היא דירה, בעיר מרכזית, ובהחלט אפשר לגור בה בכיף אפילו זוג עם ילד. קצת עולים במדרגות. אז זוג/יחיד ששם לעצמו מטרה, יכול להגיע לזה.

אני כמובן לא חושב שהמצב הזה תקין, ולדעתי מחירי הדיור מזמן איבדו כל פרופורציה בצל כל מה שקורה בשוק העולמי ובארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט לא נכון

ישר אתם קופצים למיליון וחצי, מתייאשים, ומשדרגים לסמרטפון הבא.

אתה יכל לרכוש היום למשל דירת 3 חדרים נחמדה משופצת בשכונת כנען בצפת, ב420,000 ש"ח.

להשכיר אותה ב1500 ש"ח בקלות, ולכסות בסכום הזה משכנתא של 250,000 ש"ח.

אבל, אתה צריך הון של 150,000.

שים לב, כבר לא מדובר פה על הון של 700 - 800.

סכום שבהחלט ממשכורת של 10,000 ליחיד - 20,000 לזוג, ניתן לחסוך בזמן קצר יחסית.

[השכר שלי ושל זוגתי הוא חצי מזה!]

רק עניין של גישה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

avargel

בוא נזרום איתך רגע.

אני מבין שאתה לא מתכוון לקנות דירה למגורים בצפת, כי מצפת לתל אביב זה 3 שעות כל בוקר.

נגיד במקרה אידיאלי אתה לוקח הלוואה של 250אשח עם 0% ריבית.

משכיר את הדירה ב 1500 ש"ח ותוך 13 שנים מחזיר את המשכנתא, כלומר הנכס מתחיל להביא לך הכנסה פאסיבית רק אחרי 13 שנה.

נעזוב גם לרגע כל מיני מקרי קצה של תיקונים שיעלו בדירה במשך ה 13 שנים הללו.

מה עשינו בזה?

אני שאול ברצינות, כי אני דיי בור בכל מה שקשור להשקעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שזוג מהמרכז יכול לקנות דירה בצפת ב-400,000 ש"ח זה בסדר, אבל לא תקין.

אלו שגרים בצפת או בדימונה ומשתכרים שכר מינימום, ולא תמיד יש להם עבודה צריכים להיות מסוגלים לקנות דירה באיזור שלהם, ולא שיבואו הרוטשילדים (יחסית, כן?) מהמרכז ויקנו שם את הדירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל... זה מה שבונים היום..

אלה אם אתה מתכוון לדירת 2 חדרים בשתי מיליון בפלורנטין בתל אביב, כי זה המקום היחידי שראיתי בו דירות 2 חדרים מהקבלן, כל שאר הארץ זה דירות 4 חדרים.

ישראלים אוהבים גדול: אוטו גדול (צעיר בלי משפחה שקונה אוטו משפחתי), מכונת כביסה גדולה, תנור גדול, מקרר גדול וכמובן דירה גדולה.

הייתי קונה דירת 2 חדרים, אם היו כמובן בונים כאלה. שלא נדבר על 3 שזה גם נדיר למצוא.

תקנה דירה יד שניה. יש המון דירות יד שניה בעלות 2 ו-3 חדרים.

avargel

מצד אחד אני מבין אותך. אף אחד לא העיף אותי מהבית לפני 4 שנים אבל העדפתי לצאת מבית ההורים ולגור לבד.

בסופו של דבר לא הכל מסתכם בכסף. אני כן רוצה דירה, אבל לא על חשבון החיים שלי. כך לדוגמא את בת זוגתו של נמסיס (מבלי להעליב אישית אותה או את נמסיס), אני לא הייתי מסוגל נפשית לעבוד 14 שעות ביום ב 2 עבודות, ואני עבדתי במלצרות, אני יודע עד כמה זה מטיש.

שנה-שנתיים בשביל לקנות רכב - אולי. 7 שנים? מצטער שום איכות חיים לא שווה כל כך הרבה זמן.

אם 7 שנים נראה לך הרבה זמן כדי להגשים מטרה כזאת כנראה שתמשיך ליבב בזמן שאחרים מתקדמים.

davemustaine87

גם קו המחשבה שלי.

אבל בסופו של דבר 3000ש"ח פה, 4000פה, 2000פה והגעת ל 10אלף בשנה.

יש אנשים שמגדרים את ה 10אלף האלה עם זיעה מההורים וקרובי משפחה.

אבל אני מסכים איתך, אני רואה מחיר של 1500000ש"ח לדירה סבירה, ואני חושב לעצמי, מה צריך לקרות בשביל שיהיה לי מיליון וחצי שח בחשבון הבנק, זה פשוט לא ריאלי. אבל ניחא זה, גם 30% מזה כהון עצמי, שזה קרוב לחצי מיליון שח נשמע לי הזוי ותוסיף לזה יכולת החזר ריאלית והגעת לחצי מיליון ש"ח הון עצמי + 25-30 שנה משכנתא. 25-30 שנה!!!

על פי נתוני בנק ישראל אורך החיים הממוצע של משכנתא בישראל הוא 9 שנים. כלומר, בממוצע כעבור 9 שנים המשכנתא נפרעת במלואה. לא יודע למה אתה קורא "דירה סבירה", תן יותר פרטים (מיקום, גודל, גיל הנכס) אז אפשר יהיה להתייחס ברצינות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ לגבי אורך חיי המשכנתא, זה כנראה נורא מוטה.

זה ככל הנראה נותן משקל רב מאוד למשכנתאות שמסתיימות עכשיו של שנים בהם מחירי הדיור היו סבירים הרבה יותר.

כנראה יש גם בפנים נתונים של משכנתאות שמוחזרו בבנק אחר.

avargel

בוא נזרום איתך רגע.

אני מבין שאתה לא מתכוון לקנות דירה למגורים בצפת, כי מצפת לתל אביב זה 3 שעות כל בוקר.

נגיד במקרה אידיאלי אתה לוקח הלוואה של 250אשח עם 0% ריבית.

משכיר את הדירה ב 1500 ש"ח ותוך 13 שנים מחזיר את המשכנתא, כלומר הנכס מתחיל להביא לך הכנסה פאסיבית רק אחרי 13 שנה.

נעזוב גם לרגע כל מיני מקרי קצה של תיקונים שיעלו בדירה במשך ה 13 שנים הללו.

מה עשינו בזה?

אני שאול ברצינות, כי אני דיי בור בכל מה שקשור להשקעות.

השקעת 150,000 ש"ח וקיבלת 400,000 ש"ח תוך 13 שנה. מה רע?

בינתיים אתה חוסך כמובן עוד כסף, יכול לקנות עוד דירה שכזו, או למכור, ואז תהיה לך מקדמה לדירה שאתה רוצה במרכז וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...