Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וכשחשבתי שמחירי הדיור לא יכולים לעלות יותר...

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 2928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אדם יכול לקנות גם 100 דירות אם יש לו כסף, אבל אם היו בשוק יותר דירות ממה שנדרש, הדירות יעמדו ריקות.

המשקיעים בנדל"ן לא היו קונים דירות לו הדירות היו עומדות ריקות, והיו צריכים לשלם ארנונה, ועד בית, חשמל, גז ומים.

כל עוד הדירות שבונים מלאות בדיירים, כנראה שההיצע לא עבר את הביקוש.

המשקיעים בנדל"ן קונים דירות כי יש להם כסף, ויש מספיק אנשים שאין כסף לקנות ונאלצים\בוחרים לשכור.

הממשלה יכולה להחליט, שהיא הופכת את ההשקעה בנדל"ן ללא משתלמת, ע"י מס רכוש, למי שיש לו יותר מדירה אחת.

ע"י כך להגדיל את ההיצע, לאנשים שרוצים לרכוש דירה למגורים.

זה רק עניין של החלטה ורצון.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ספציפית אני לא חושב שתהיה ירידת מחיר שכזו, אבל באופן תיאורטי אם תהיה הטיה מהותית של השוק לצד ההיצע, והדירות ישארו ריקות, תראה איך חיש מהר בעלי הממון יפטרו מאותן דירות שעומדות ריקות, וצריך לשלם עליהן 1,000 ש"ח בחודש ארנונה, חשמל, גז, מים וועד בית.

אתה שוכח פרט קטן, ביום שזה יקרה בעלי הנכסים יתעוררו כמו תשובה שלוקחים ממנו את הגז.

מתי לדעתך אם בכלל זה יקרה? עוד 5 שנים? אולי 10? אולי הילדים שלך יזכו ליהנות מהדבר?

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פטור עד לסכום של כ 5000 ש"ח לחודש

אחרי זה משלמים אבל...

אתה יכול לבחור מסלול בו תשלם רק 10% מס מהשקל הראשון מבלי שיוכרו לך הוצאות.

ורואים את בני הזוג וילדיהם עד גיל 18 כיחידת מיסוי אחת.

ראינו מקרים בהם הדירה נרשמה על שם הכלב ( חבר , בן משפחה ) ויום אחד הוא החליט שהדירה היא שלו.

זאת אומרת שאם יש לי דירה שניה שאני משכיר אותה ב 4999 , אני פטור לגמרי ממס?

בלי קשר, האם זה עד כדי כך פשוט להונות את מס ההכנסה להעביר את הדירה על שם אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממשלה יכולה להחליט, שהיא הופכת את ההשקעה בנדל"ן ללא משתלמת, ע"י מס רכוש, למי שיש לו יותר מדירה אחת.

מי שקונה דירה שניה - חייב לשלם מס רכישה בעת הרכישה ומס שבח בעת מכירה (מקווה אני שלא טועה)

חוץ מזה אם יש לי 2 דירות ואני משכיר כל אחת ב 3000, אז המס הוא על הסכום ולא על כל דירה - אז בשורה תחתונה, כבר היום זה לא יותר מדי משתלם.

למה להונות? אם יש לך בן, בת, בת זוג או כל אדם אחר שאתה סומך עליו, אז למה זאת הונאה לרשום את הדירה על שמו?

אני באופן אישי לא מאמין שמחירי הדירות ירדו, הם אולי לא ימשיכו לעלות או שיעלו עד לרמה מסויימת(כי חייב להיות גבול, לפחות זמני). הכל עיניין של אופי האזרחים, הרי כל סטודנט לקולנוע חייב לגור במרכז ת"א.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתכוון לקנות את הדבר הכי יקר שאני אקנה איי פעם כשהגרף של המחיר הוא בנקודה הכי גבוהה שהוא היה איי פעם ובהפרש ענק. נראה לי ממש מטופש לעשות את זה. אבל בנתיים אני זורק כסף לשכירות. כשהמחיר יצנח ואני אקנה 3 חדרים ב700 אלף במרכז במקום ב1.4M אז אני אגיד מזל שזרקתי כסף על שכירות.

ואני גם לא אגור אצל ההורים.

התמודדות לא הוגנת למי שלא גר בעפולה או דימונה ויש לו אפשרויות בחירה בין חדש לישן.

או שאולי אני ירוויח במרכז שכר הייטק כמה שנים ואז אעבור לפריפריה בזול ויעבוד באיזה עבודה של 10K בחודש? :lol:

חבל שהמצב כלכך מגוכך

קבל סיפור ומקווה שתבין למה מה שאמרת נשמע כל כך מגוכך.

לפני אי אילו שנים הייתי בצבא עם מפקד שהיה גדול ממני בלפחות 5 שנים אם לא יותר.

עבדו הוא ואשתו שנים על גבי שנים כדי לצבור הון עצמי כי לא רצו משכנתא (או לפחות - לא משכנתא גדולה). גרו בשכירות דירת 2 חדרים מעופשת (תרתי משמע), הביאו ילדה לתוך ג'יפה ומקום צפוף. הכל טוב ויפה אם לפחות הייתה זאת דירה בבעלותם, אני בטוח שהיו משפצים מינימלית לכדי דירה שראויה למגורי אדם. אבל מי ישקיע בדירה שלא שלו ?

התקרבו אט אט למטרתם, חסכו כמה מאות אלפי שקלים, אמר שהנה עוד כמה חודשים הוא מתחיל לחפש דירה.

והופה - המחירים קפצו, וקפצו והמטרה שלו התרחקה.

כעבור שנתיים בערך אני קניתי בית, הוא נשאר באותו המקום כי היה בטוח שהמחירים ירדו!!!!

אז אולי אתה תקנה בעוד 10? שנים בית 3 חדרים ב 700 אלף, אבל אז אתה כבר תהיה עם ילדים ולא תרצה 3 חדרים, מי בכלל בונה היום 3 חדרים? בקושי יש כאלו. ואז הריבית תהיה הרבה יותר גבוהה והמשכנתא שתיקח + השכירות שזרקת לפח במשך 10 שנים, בסופו של יום גם אם תחסוך משהו, זה לא יהיה הרבה. לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי, יודע שמס שבח זה הבולשיט הכי גדול. כסף הולך מתחת לשולחן וזהו.

אם אתה רושם שם של מישהו אחר, רק לשם קבלת הטבת מס, אז זאת בהחלט הונאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אומרת שאם יש לי דירה שניה שאני משכיר אותה ב 4999 , אני פטור לגמרי ממס?

כאמור מדובר בסה"כ ההכנסות משכירות מכל הדירות שלך,

ואתה יכול להעביר את הדירה למשהו אחר, רק קח בחשבון שיכול להיות שיום אחד אותו משהו אחר יקום ויחליט שהדירה שלו , ימכור / ישכיר יעשה מה שבראש שלו.

ולצורך חישוב שכירות לוקחים את התא המשפחתי כלומר בעל + אישה + ילדים עד גיל 18 נחשב כיחידה אחת.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה עצוב אני חייב לציין. לא פלא שכולם עפים כול כך על הנדל"ן. הוא פטור בצורה מגוכחת ממס, והממשלה לא עושה כלום בשביל זה.

העיקר שהמכס נופל על כול בנאדם שמביא טלפון ב 80 דולר ומוציא להם את הנשמה, ובחצר האחורית שלהם אנשים חוגגים ולא מוציאים על זה שקל.

למה אני בבורסה משלם מס של 25 אחוז על כול שקל, ואותם אנשים פטורים עד 5000??? כאילו זה אגורות...

סתם נותן נקודה למחשבה איפה האינטרסים האמיתיים של המדינה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בשורה תחתונה, כבר היום זה לא יותר מדי משתלם.

מכיוון שהרבה אנשים עדיין קונים\מחזיקים דירות להשקעה, כנראה שה"שורה התחתונה" שלך הפוכה מהמציאות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכח פרט קטן, ביום שזה יקרה בעלי הנכסים יתעוררו כמו תשובה שלוקחים ממנו את הגז.

מתי לדעתך אם בכלל זה יקרה? עוד 5 שנים? אולי 10? אולי הילדים שלך יזכו ליהנות מהדבר?

מה זה יתעוררו? הם יכולים להתעורר עד מחר. מה שקורה עם תשובה זה משהו אחר לחלוטין. אחרי שקנה את הזיכיון לחפש גז בהתאם לחוזה מסויים, רוצים לשנות את החוזה/מיסוי על כך רטרואקטיבית. זה כמו שתחתום עם מישהו על חוזה לרכישת בית, ושבוע לפני שאתה מקבל אותו לחזקתך, אחרי שהעברת את הכסף, הוא רוצה לבטל את החוזה כדי שתשלם יותר, בגלל שעברה תב"ע חדשה המאשרת לבנות שם רב קומות. גם אני הייתי מתרגז.

במקרה של עודף היצע בשוק, בעלי הנכסים לא יכולים לעשות דבר, יפסידו מהשקעתם, בדיוק כמו שהם עלולים להפסיד בהשקעתם בניירות ערך כאלה ואחרים.

כמה זמן זה יקח? 5-10 שנים? אין לי שמץ של מושג.

אני בדיעה שיש גבול כמה יכולים מחירי הדיור לעלות. בינתיים המחירים פומפמו מעלה בחסות הריבית האפסית עד קצה היכולת של האנשים בשל הפאניקה.

בסופו של דבר יגיעו לקצה היכולת, וזו תהיה נקודת שיווי המשקל. לדעתי אנחנו קרובים, אבל אין לי מושג. מעל תקרה מסויימת, לא תהיה לאנשים ברירה, ולא יוכלו לשכור או לרכוש. ישארו לגור אצל ההורים. גם עם בני/בנות זוג ועם ילדים. זה אפילו קורה היום ברמה כזו או אחרת.

מספיק גם לראות את המשכנתאות ההזויות שאנשים באים להתייעץ לגביהן בפורומים. סכומי עתק לתקופה של 30 שנה בריביות משתנות, כאשר ההחזר ההתחלתי מגרד את שלב מחנק התקציב המשפחתי.

אני מעריך שאין עוד המון מקום למחירים לטפס מעבר לכך, אפילו בסביבת הריבית האפסית. אי אפשר לשלם ממה שאין והבנק לא נותן.

אני חושב שבשלב מסויים יהיה תיקון של הביקוש שיגבר מעט על ההיצע. אם זה גם ישתלב עם ריבית נורמלית יותר במשק, לדעתי יהיו הרבה כאלה שיעדיפו להפטר מהנכס והשוכרים שנותנים 3-3.5 אחוז ברוטו, כאשר אפשר לקבל באג"ח מצויינות יותר מזה בלי כאב ראש.

האם אני מייחל לזה? לא. אני מחזיק 2 דירות, וייתכן ובעוד מספר שנים עוד אחת (גר בשכירות בינתיים).

האם אני חושב שזה מצב תקין שיכול להמשך לעד שהדור הצעיר ממשכן את עתידו עד הפנסיה כדי לרכוש דירה מסכנה בסיכון אדיר? לא.

אני לא חושב שיהיה פיצוץ אדיר, אלא ירידה קטנה בשלב כלשהו, כאשר לאחריו המדד יאכל מערך הדירה שלא ישתנה לאורך השנים.

מה שאני מפחד ממנו, זה שבמקרה של פיצוץ אדיר הממשלה תתגייס לחלץ את אלה שקנו בלי רסן, כמובן על חשבון כספי המיסים של אלה שחסכו גרוש לגרוש וקנו במינוף נמוך בצורה שפויה (אני למשל).

וזה עצוב אני חייב לציין. לא פלא שכולם עפים כול כך על הנדל"ן. הוא פטור בצורה מגוכחת ממס, והממשלה לא עושה כלום בשביל זה.

העיקר שהמכס נופל על כול בנאדם שמביא טלפון ב 80 דולר ומוציא להם את הנשמה, ובחצר האחורית שלהם אנשים חוגגים ולא מוציאים על זה שקל.

למה אני בבורסה משלם מס של 25 אחוז על כול שקל, ואותם אנשים פטורים עד 5000??? כאילו זה אגורות...

סתם נותן נקודה למחשבה איפה האינטרסים האמיתיים של המדינה הזאת.

יש כמה מסלולי מס, ה-10% הוא רק אחד מהם.

בכל מקרה, זה שזה רק 10% לא כל כך נורא. הפטור ממס עד 5,000 ש"ח מעט לא צודק.

לגבי השוואה למס רווח הון, אל תשכח שבעוד ברווחי הון אתה יכול לקזז הפסדים, במקרה הזה אתה לא יכול לקזז דבר.

כלומר, הוצאות שהוצאת לתחזוקת הבית, פחת וכדומה אין אפשרות לקזז. יש לך דירה אחת, אתה משכיר אותה ושוכר במקום אחר? לא יכול לקזז את השכירות שלך, למרות שזה מאוד לא הוגן.

במסלול המאפשר קיזוז, המס הוא לפי דרגת המס השולי שלך ו- 31% לכל הפחות, וגם אז ככל הידוע לי לא ניתן לקזז שכר דירה שאתה משלם.

בכל אופן, לדעתי לפני הכל, יש לגבות מס אמת ממשכירי הדירות. אני חושב שמעט מאוד אנשים משלמים את המס הקיים.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי, יודע שמס שבח זה הבולשיט הכי גדול. כסף הולך מתחת לשולחן וזהו.

אם אתה רושם שם של מישהו אחר, רק לשם קבלת הטבת מס, אז זאת בהחלט הונאה.

בתור אזרח נורמטיבי - לא הייתי מעביר כסף מתחת לשולחן, לך תדע מתי זה יתהפך עליך.

לגבי רישום על מישהו אחר - אין כאן עבירה על החוק, זאת אומרת, עושים את זה באופן גלוי ובלי להסתיר.

מכיוון שהרבה אנשים עדיין קונים\מחזיקים דירות להשקעה, כנראה שה"שורה התחתונה" שלך הפוכה מהמציאות.

צודק, אני התכוונתי ביחס לאלטנטיבות ולא באופן אבסולוטי, יחסית לפק"מ, עדיף להשכיר דירה. יחסית לבורסא - זה נושא לדיון ארוך מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

י

ש כמה מסלולי מס, ה-10% הוא רק אחד מהם.

בכל מקרה, זה שזה רק 10% לא כל כך נורא. הפטור ממס עד 5,000 ש"ח מעט לא צודק.

לגבי השוואה למס רווח הון, אל תשכח שבעוד ברווחי הון אתה יכול לקזז הפסדים, במקרה הזה אתה לא יכול לקזז דבר.

כלומר, הוצאות שהוצאת לתחזוקת הבית, פחת וכדומה אין אפשרות לקזז. יש לך דירה אחת, אתה משכיר אותה ושוכר במקום אחר? לא יכול לקזז את השכירות שלך, למרות שזה מאוד לא הוגן.

במסלול המאפשר קיזוז, המס הוא לפי דרגת המס השולי שלך ו- 31% לכל הפחות, וגם אז ככל הידוע לי לא ניתן לקזז שכר דירה שאתה משלם.

בכל אופן, לדעתי לפני הכל, יש לגבות מס אמת ממשכירי הדירות. אני חושב שמעט מאוד אנשים משלמים את המס הקיים.

קודם כול, לא צריך לקחת דוגמא משוק ההון.

המס שם מטומטם לחלוטין, וכרגיל כמו כול דבר פה, משרת אך ורק את העשירים.

אפשר לקחת דוגמא שפשוט כול הכנסה מחוייבת בתשלום מס, כי זהו החוק.

האם אני בתור שכיר שמשלם מס הכנסה,צריך לקבל החזר מס אם אני חולה ולא בא לעבודה?

האם חברת השכרת רכב צריכה לקבל החזר מס על הטיפולים/תאונות שרכבים שלה עוברים?

ברור שלא. זה נשמע מטופש אפילו לחשוב על זה.

אז למה שבהשכרת דירה זה יהיה ככה? כי אז אולי זה יהפוך את העסק לפחות משתלם? באסה.

אם אני פותח עסק של השכררת פטיפונים, אני עדיין צריך לשלם מס על ההכנסה שלי, ולאף אחד לא אמור לעניין אותי עד כמה זה משתלם או לא, זאת ההחלטה שלי בלבד.

בתור אזרח נורמטיבי - לא הייתי מעביר כסף מתחת לשולחן, לך תדע מתי זה יתהפך עליך.

לגבי רישום על מישהו אחר - אין כאן עבירה על החוק, זאת אומרת, עושים את זה באופן גלוי ובלי להסתיר.

יש לי חבר בבעלותו דירה. ולא מזמן הוא גם רצה לרכוש משרד להשכרה.

את הדירה שלו הוא קנה בצורה כזאת

את המשרד הוא גם התכוון לקנות גם ככה, והמתווך שעבד מולו אמר לו שבכול ה-18 שנה שהוא עובד כמתווך, הוא מעולם לא עשה עסקה שלא דרך הצורה הזאת. ככה שאולי זה יכול להתהפך עלייך, אבל כשלא עושים שום דבר בנידון, קשה לראות את זה קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה בדיוק משתלם כל כך בלהשכיר דירה ולא לשלם מס? לא מדובר כאן ברווחים עצומים, כלומר להשכיב עכשיו 150K ש"ח כדי לקבל משכנתא ולהרוויח כל חודש בערך 2500 ש"ח? את הכסף הזה אפשר להשקיע בעסק ולהרוויח הרבה יותר.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול, לא צריך לקחת דוגמא משוק ההון.

המס שם מטומטם לחלוטין, וכרגיל כמו כול דבר פה, משרת אך ורק את העשירים.

אפשר לקחת דוגמא שפשוט כול הכנסה מחוייבת בתשלום מס, כי זהו החוק.

האם אני בתור שכיר שמשלם מס הכנסה,צריך לקבל החזר מס אם אני חולה ולא בא לעבודה?

האם חברת השכרת רכב צריכה לקבל החזר מס על הטיפולים/תאונות שרכבים שלה עוברים?

ברור שלא. זה נשמע מטופש אפילו לחשוב על זה.

אז למה שבהשכרת דירה זה יהיה ככה? כי אז אולי זה יהפוך את העסק לפחות משתלם? באסה.

אם אני פותח עסק של השכררת פטיפונים, אני עדיין צריך לשלם מס על ההכנסה שלי, ולאף אחד לא אמור לעניין אותי עד כמה זה משתלם או לא, זאת ההחלטה שלי בלבד.

מצטער, לא הבנתי את הדוגמא שלך.

בתור שכיר שמשלם מס הכנסה, אם אתה חולה, לא בא לעבודה ולא מקבל משכורת, אתה לא משלם מס. מה לזה ולעניין?

ההשוואה הרלוונטית היא לעוסק מורשה, שיש לו פוטנציאל להפסדים, ויש לו עלויות לצורך יצירת ההכנסה.

מס משלמים על הרווחים, לא על ההכנסה. אם אני חברת השכרה, אני לוקח את ההכנסה מהשכירות ומכירת המכוניות, מקזז את המשכורות של העובדים, שכירות, עלות רכישה של המכוניות, תיקון תאונות, טיפולים וכו', ועל מה שנשאר בסוף אני משלם מס.

אותו דבר עסק של השכרת פטיפונים, אם העלויות שלך גבוהות מההכנסות, לא יהיה לך רווח לשלם ממנו מס. נראה לי גם הגיוני.

בצורה דומה גם בשוק ההון, הרווחתי? שילמתי מס. הרווחתי במנייה מסויימת והפסדתי באחרת? אני משלם מס רק על הרווח בקיזוז ההפסד באותה השנה. יש לי שנה בה הפסדתי? אני יכול לקזז את הרווח מההפסדים מהרווחים בשנה הבאה, וזו גם תקופה קצרה מדי לשמירת הפסדים לדעתי האישית.

ברוב המקומות נהוג על ההכנסות שלך בניכוי הוצאות מוכרות שנועדו ליצירת אותן הכנסות. אני לא יכול להשכיר פטיפונים אם אני לא מוציא כסף וקונה אותם.

באותה מידה, ראוי לדעתי להנהיג מס על השכרת דירה, להשוות אותו למס רווחים בבורסה, אבל מצד שני לאפשר קיזוז. יש לי דירה בבת ים, אבל עכשיו אני עובד בפ"ת? אז אני משכיר את הדירה שלי ושוכר בפ"ת. אין סיבה שאשלם מס על כל ערך השכירות, כאשר אני שוכר דירה, אלא רק על ההפרש החיובי לטובתי במידה יש כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...